Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Oświetlenie 840l

Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Sier 2016 10:33 
Przez cały czas męczy mnie temat oświetlenia akwarium z Cyphotilapiami Giberossa. Obecnie używam świetlówek Sylvania Aquastar. Szukam jakiś lepszych, które podkreślały by kolor niebieski. Musi to być T5 80W. Proszę o podanie propozycji świetlówek o lepszych właściwościach.

Autor wojtekr
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Sier 2016 12:19 
Sebi, nie wiem jakie masz te gibberosy, ale jak wiadomo jedne są bardziej niebieskie, inne bardzije szare. Te najbardziej popularne moby, albo moje blue chaitiki są niebieskie już przy zwykłym "białym" świetle.
Ostatnio wyjąłem gąbki z pierwszych dwóch komór sumpa do czyszczenia i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem 2 młode rybki, potem trzecią znalazłem jeszce w kominie. Jak przy wyławianiu podświetliłem sobie zwykłą latarką, to już takim małym 3cm zestresowanym szkrabom płetwy się na niebiesko wybarwiły. Wrzuciłem je na razie do mniejszego akwarium z muszlowcami a tam świeci PowerGloHagena i też efekr jest dość dobry.
Myślę, że możesz popróbować właśnie tym hagenem może w połączeniu z MarinStar Sylvani, ale to chyba nie o to chodzi, żeby na rybę świecić niebieskim światłem?

Autor Sebi
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Sier 2016 12:36 
Nie chcę śiecić na ryby niebieskim światłem tylko chcę podkreślić ich niebieską barwę. Mam Moby. próbowałem róznych świetlówek i jedne lepiej ją podkreślają inne gorzej. Szukam takiej sprawdzonej pod kątem niebieskiej barwy ryby. Też słyszłame o Power Glo Hagena tylko nie mogę znależć T5 80W. Może wiesz gdzie ją kupić?

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Oświetlenie 840l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®