Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Płukanie nowych medjów filtracyjnych

Autor pawelw
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Wrz 2017 11:17 
Witam serdecznie. Mam pytanie , przy zakupie nowych wkładów filtracyjnych takich jak żwir koralowy czym i jak długo płuczemy. Nie chciałbym przywlec jakieś choroby do akfa . Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 21 Wrz 2017 19:00 
Z nowymi wkładami nie jesteś w stanie przynieść chorób, bo jakie miałbyby to być choroby? Nie widzę powodu do płukania medium w czymkolwiek.

Marta

Autor pawelw
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Wrz 2017 10:53 
admin

Witam serdecznie pani Marto. Oczywiście ma pani racje ja wkłady takie jak biobale czy wkład Matriks firmy [ seachem ] płucze wodą i tyle . Teraz chcę dołożyć drugi filtr wypełniony tylko żwirem koralowym około 7 litrów . Pytam jak postąpić gdyż koral był kiedyś żywy , późnij ktoś go wydobył , składował , przewoził i pakował. Czytając inne pani wpisy znalazłem temat w którym jest mowa o płukaniu muszli solanką. Sugerując się tym tematem pomyślałem czy z koralem postępuje się podobnie ? Pozdrawiam .

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 22 Wrz 2017 14:57 - Edytowany przez: admin 
Nie, nic nie trzeba robić ze żwirem, bo on dawno nic już nie ma z tzw. dawnego morskiego życia. Muszle wygotowuje sie w solance tylko wtedy, gdy używa się muszli z marketu po tzw. ślimakach po burgundzku lub, gdy jak to o zgrozo robią Ci, którzy zabijaja ślimaki winniczki i wydobywają je z muszli. Puste muszle ślimaków wystarczy tylko opłukać z ziemi w wodzie, a żwiru nie trzeba zupełnie płukać, no chyba, że jest zakurzony, bo leżał w otwartym worku.

Przy takim myśleniu trzeba by myć i szorować i dezynfekować filtry i każdy element zakupiony taki jak grzałki, czyściki, przyssawki itp.

Na pewno wygotowywac należy muszle i elementy przywożone jako "skarby z wypraw", bo te wyjęte z wody mogą mieć elementy życia.

Marta

Autor pawelw
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Wrz 2017 18:59 
admin
Dziękuje pani Marto za poradę i poświęcony mi czas . Jeśli będę miał jakieś wątpliwości lub pytania chętnie skorzystam z pani wiedzy. Pozdrawiam.

Autor pawelw
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Paź 2017 21:28 
Jestem już po wystartowaniu nowego filtra wypełnionego całkowicie żwirem koralowym , jest idealnie . Mam kilka uwag . Płuczę żwir małymi porcjami przez durszlaki żony do makaronu [ obiecałem ze odkupie ] . Następnie duża miska i woda . Zostaje zawsze trochę piaseczku koralowego , tego się nie pozbędziemy . Musiałem dać gąbeczkę na końcu filtracji ,ale nic nie przedostaje się do akwarium . Woda jest krystaliczna . Włożyłem dwa woreczki chemi-pure . Mam nadzieję że przez cztery do sześciu miesięcy mam z głowy dotykanie filtra biologicznego . Oczywiście jest prefiltr 2 -litrowy tylko mechaniczny i to w nim będę wymieniał wkłady. Pozdrawiam i podzielcie się swoją wiedzą . Paweł .

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Płukanie nowych medjów filtracyjnych Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®