Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Co z "mieska" oprocz cyklopa mozemy podawac Tropheusom ?

Autor danlack
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Sty 2006 01:44 
Co z "mieska" oprocz cyklopa i posiekanych krewetek mozemy podawac Tropheusom ?

Autor mapan
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Sty 2006 07:39 
moje dostają raz w tygodniu mrożoną artemię, dopóki nie znały smaku hikari excel zabijały się o artemię, teraz jedzą ją ale już bez takiego animuszu jak na początku.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Sty 2006 09:01 
Ja swoim podaje jeszcze wodzienia.

Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Sty 2006 09:18 
Z mrozonek można, a nawet wskazane jest podawanie oczywiscie bez przesady, plankton który ma skorupki. Nie bede się rozpisywł o tym (ktoś juz wcześniej pisał o tym temacie), powiem krótko ma to wpływ na prace przewodu pokarmowego, oczywiście chodzi o pozytywny wpływ. Ja swoim trofeusom podaję oczlika, rozwielitkę i jej "pochodne" czyli moinę, a dla maluchów boseminę. Jeżeli chcesz wiedzieć co to jest i jak to wygląda szukaj np. w necie w bezkręgowcach wód polskich.
Leszek

Autor danlack
Użytkownik
#5 - Posted: 24 Sty 2006 09:45 
Przyznam, ze gdzies czytalem zeby nie karmic tropheusow wodzieniem i artemia (chyba ze mowicie o larwach bez skorupek), ale jak widac praktyka pokazuje cos innego.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 24 Sty 2006 09:48 
My karmimy tylko skorupiakami : dafnia cyklop, rozdrobnione krewetki.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Sty 2006 10:34 
Od kad mam tropheusy to karmie miedzy innymi wodzieniem i artemia wiec chetnie poslucham gdzie wyczytales Danlack ze tak nie powinno sie ich karmic? Moze robie jakis drastyczny blad? a nie chial bym zeby moje trofcie byly narazone na jakie kolwiek nieprzyjemnosci z mojej storny:-)

Łukasz

Autor danlack
Użytkownik
#8 - Posted: 24 Sty 2006 12:25 
Zadales mi teraz prace domowa :-)

Zdaje sie ze niejaki Ad Konings nie polecal doroslej artemi jako pokarm dla tropheusow, ale jak przejrzalem posty to prawie wszyscy karmia artemia.

Co do wodzienia to musze poszukac.

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Sty 2006 12:53 
Tak Konigs o tym pisze w "Pielęgnice moja pasja"
Marcin.T

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 24 Sty 2006 12:59 
O tym mozna przeczytać nie tylko u A. Koningsa. Budowa przewodu pokarmowego i trawienie.
Leszek

Autor JacekK
Użytkownik
#11 - Posted: 24 Sty 2006 13:03 - Edytowany przez: JacekK 
analizujac co pisze o danych zapotrzebowaniach pokarmowych niektorych gatunkow pan K. ...zaczynam sie coraz bardziej przekonywac ze jego informacje nie dotycza obserwacji danych gatunkow w jeziorze tylko ma je od odlawiaczy dbajacych o to by ryby nie padly w oczekiwaniu na wysylke ... to nie koniec sam bardzo czesto zmienia zdanie o skladnikach diety... itd..
Pozdrawiam
Ps pan K. nie mylic z Krawczyk :)

Autor tooold
Użytkownik
#12 - Posted: 24 Sty 2006 13:11 
My karmimy tylko skorupiakami : dafnia cyklop, rozdrobnione krewetki

i chyba tego należy się trzymać (moina,dafnia,cyklop,bosmina,artemia) - tak jest po prostu bezpiecznie. Wodzien jest z tego co pamiętam bardziej kaloryczny.

Autor LukeKozak
Użytkownik
#13 - Posted: 15 Gru 2016 13:20 
A jak często podawać cyklopa? Raz w tygodniu? Może częściej? Jest na to jakiś schemat?

Autor marrio
Użytkownik
#14 - Posted: 15 Gru 2016 13:56 
Raz w tygodniu jako jedno z karmien i będzie ok

Autor LukeKozak
Użytkownik
#15 - Posted: 15 Gru 2016 14:21 - Edytowany przez: LukeKozak 
My karmimy tylko skorupiakami : dafnia cyklop, rozdrobnione krewetki.

Dzięki, ale mam jeszcze jedno pytanie:

Czy mam twoją odpowiedź rozumieć tak:
np we wtorek dafnia a w piątek cyklop,

czy może tak:
w tym tygodniu w piątek dafnia
a w przyszłym w piątek cyklop?

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 15 Gru 2016 19:27 
Nigdy nie stosuję pokarmów z "rozpiską" co dokładnie i kiedy?

Od długiego czasu nie używam cyklopa i dafni, tylko shrimp mix z krewetek i glony Nori - chodzi oczywiście o pokarmy balastowe.

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Co z "mieska" oprocz cyklopa mozemy podawac Tropheusom ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®