Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Coś złego dzieję sie z rybami

Strona  Strona 7 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next »  
Autor marcel
Użytkownik
#181 - Posted: 1 Lut 2015 17:45 

Autor admin
Admin
#182 - Posted: 1 Lut 2015 17:48 

Autor marcel
Użytkownik
#183 - Posted: 1 Lut 2015 18:44 
P. Marto już wszystko opisałem w poprzednich zdaniach co jeszcze pani chce wiedzieć?? Jedynie nie opisałem oświetlenia 2 razy 36W power glo i aqua glo. świece przez 8 godzin. Blednięcie ryb zaczyna sie od ogona pózniej na całym ciele póżnieje ryba obraca sie w koło i nie ma siły pływać szkoda ze tego nie nagrałem wczoraj jak to wygląda. Może mi pani powiedzieć czy to może być od któregoś pokarmu??? Zgaduje bo nie spotkałem sie nigdy z czymś takim pozdrawiam

Autor admin
Admin
#184 - Posted: 1 Lut 2015 19:04 
Dodawales coś do zbiornika? ryby, rośliny, inne?

Kiedy ostatnio podmieniałes wodę i kiedy mierzyłeś parametry wody? Od kiedy masz problem z rybami?

Ryby wyglądaja tak jakby przez długi czas byłyby w bardzo złych warunkach.

Napisz jakie pokarmy dodałeś?

Trzeba mieć pełne dane aby powiedziec co im jest albo chociaż próbować.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#185 - Posted: 1 Lut 2015 19:20 
Nie nic nie dodawałem. wodę podmieniałem dzisiaj rano a parametry mierzyłem rano no i teraz jeszcze raz zmierzę ale to za chwile. Dzisiaj mają głodówkę wiec nie karmiłem ich. Problemy zaczęły sie kiedy dokupiłem pokarmy uzupełniające nie pakowane orginalnie i zacząłem podmieniac wode miejską a nie studniową i mam nauczkę i teraz niewiem jak im pomóc

Autor admin
Admin
#186 - Posted: 1 Lut 2015 19:47 
Pokarmy wyrzuć,

Dlaczego zmieniłeś wodę? mierzyłeś parametry wody w kranie?

Trudno jest powiedziec co masz zrobić? część ryb wygląda słabo. Zmierz parametry wody i podaj.

Trudno doradzac Ci podmiany, jak nie wiemy co w tej kranówce jest. Leki? ale na co?
Obserwowałeś odchody?

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#187 - Posted: 1 Lut 2015 20:07 
A więc tak ph 8,5 kh 9 gh 22 no2 0 no3 50

Autor marcel
Użytkownik
#188 - Posted: 1 Lut 2015 20:09 
odchody wyglądaja normalnie niema żadnego nicienia parametry kranówki ph 8 kh 12 gh 29 no2 o no3 o

Autor admin
Admin
#189 - Posted: 1 Lut 2015 20:15 - Edytowany przez: admin 
Zobacz - rano podmieniłes wodę, a teraz ma N03 na poziomie 50. Wcześniej napisałeś inne dane.

Wg mnie masz złe parametry wody, które w dłuzszym działaniu mogły spowodowac taki stan rzeczy.

Czy ostatnio kontrolowałeś filtry?

Rób dwa razy dziennie podmiany po 10% wody. Teraz takze zrób podmianę. Dodaj 3 łyżki soli na kazde 100litrów wody.

Codziennie sprawdzaj parametry wody.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#190 - Posted: 1 Lut 2015 20:28 
takie parametry mam w wodzie studniowej a w miejskiej nastepujące ph 7,5 kh 12 gh 20 no2 0 no3 0 a zmieniłem wczesniej dlatego ze ph jest w studniowej wieksze i to pewnie był błąd

Autor marcel
Użytkownik
#191 - Posted: 1 Lut 2015 20:30 
Dobrze już to robie podmieniam dodaję sól tylko mam cholercia kamienną. A teraz pani Marto 10% czy 20% podmiany???

Autor marcel
Użytkownik
#192 - Posted: 1 Lut 2015 20:34 
A co do filtrów dzis wyczyściłem gąbkę w atmanie a tydzień temu wyczyściłem fluvala

Autor marcel
Użytkownik
#193 - Posted: 1 Lut 2015 21:43 
Oki zrobione p. Marto wg zaleceń jutro dam znać jakie są parametry wody a czy karmić ryby czy też nie?? dziekuje pozdrawiam

Autor admin
Admin
#194 - Posted: 2 Lut 2015 07:37 
A jak wyczyściłeś fluvala? I jak dzisiaj gąbkę?

Podmiany raczej po 10% bo nie znamy dokładnej przyczyny wysokiego N03. Opisz jak czyściłeś filtry.

Co znaczy sól cholernie kamienna?

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#195 - Posted: 2 Lut 2015 11:20 
Tak więc z fluvala myję tylko gąbki płucząc w oddzielnym wiaderku wodą z akwarium zlewam tylko caly syf z fluvala i napelniam go wodą z akwarium tak samo zrobiłem z gąbką opłukana wodą z akwarium. Oczywiście rano podmiana 10% uzupełniłem sól przed podmianą zmierzyłem parametry i oto one Ph8.5 kh skończył mi sie test ale po pracy dokupię gh 21 no2 0 no3 dalej takie samo czyli 50 wieczorem znowu zmierzę i sie odezwe dziękuję pozdrawiam

Autor admin
Admin
#196 - Posted: 2 Lut 2015 12:02 
Obawiam się, ze wypłukałeś zbyt mocno fluvala, - zlanie syfu = wylaniu biologii. Potem zbyt szybko zrobiłeś to z gąbka i problem gotowy. Zdestabilizowałeś zbiornik.

Rób podmiany regularnie. Na razie nie karm 2-3 dni ryb.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#197 - Posted: 2 Lut 2015 12:38 
Świecić im czy wyłączyć oświetlenie?? Nie wiem p.Marto ale zaczęło sie tak dziać juz przed wypłukaniem fluvala że strasznie parametry skaczą ale zobaczymy co będzie sie działo będę na bieżąco informował co się dzieje pozdr.

Autor sander
Użytkownik
#198 - Posted: 2 Lut 2015 17:22 - Edytowany przez: sander 
Dawno już o tym nie pisałem ale warto powtórzyć: "Czarne gąbki służą do filtrowania powietrza a niebieskie do filtrowania wody" producenci tak właśnie oznaczają właściwe filtreny więc nie wkładajcie czarnych gąbek do akwarium.

NO3 jest zbyt duże ale to nie powoduje śmiertelności, według mnie śmiertelność jest wynikiem agresji samca alfa lub zatrucia fenolem. akwarium wydaje się zbyt małe jak na trofeusy.

Autor marcel
Użytkownik
#199 - Posted: 2 Lut 2015 18:18 
sander Narazie miałem możliwość wstawienia standardowego zbiornika 375l wiadome że z czasem chce się większego zbiornika ale narazie musi pozostać ten. Co do gąbki nierzuca się tak w oczy a twoim zdaniem sander coś z nią nie tak??? A co do fenolu to nie mam pojęcia może czyścili rury sam teraz nie wiem pozdrawiam

Autor sander
Użytkownik
#200 - Posted: 2 Lut 2015 18:36 
marcel nie mam na myśli nierzuca się tak w oczy tylko o jej skład mi chodzi, to nie jest odpowiednia gąbka do filtrowania wody...

Nie panikuj, czytaj ze zrozumieniem, uspokój i zastanów się co należy z taką gąbką zrobić?

Autor marcel
Użytkownik
#201 - Posted: 2 Lut 2015 20:07 
sanderWiadome co zmienić na tą o której piszesz. Zrobie to tylko cały czas jest kwestia tego typu że nadal utrzymuje sie wysokie NO3 jak w kranie jest 0 to mnie strasznie zastanawia co zrobiłem nie tak
admin P. Marto nadal podmieniam 10% uzupełniam sół a parametry są następujące ph 8,5 kh 13 gh 23 no2 0 no3 50. Aż zmierzyłem jeszcze raz kranówkę i no3 jest 0. Co dalej proponujecie??? pozdrawiam

Autor admin
Admin
#202 - Posted: 2 Lut 2015 20:24 
To co proponuje Sander - zmienić gąbkę. A na razie podmiany.

Jak często czyścisz kubeł?

Nigdy nie używałam czarnych gąbek, zawsze mam niebieskie.

Czy aby wszystkie ryby żyją, czy coś Ci się rozkłada w zbiorniku?

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#203 - Posted: 2 Lut 2015 21:04 
Dobrze zrobię to jak najszybciej. Kubełek czyszczę raz na 4-5 miesięcy a rybki jak narazie wszystkie żyją codziennie je obserwuję pozdr.

Autor marcel
Użytkownik
#204 - Posted: 3 Lut 2015 11:47 
Witam a tak na marginesie gdzie mogę znaleźć niebieskie gąbki do atmana 203?? Na stronie producenta nie maja, są do dostania tylko zielone może wy mi podpowiecie?? Pozdr.

Autor sander
Użytkownik
#205 - Posted: 3 Lut 2015 16:50 
hobbysta.com.pl

Autor marcel
Użytkownik
#206 - Posted: 3 Lut 2015 20:14 
sander dzięki serdeczne
admin Tak więc pragnę z całego serca podziękować P.Marto za fachową pomoc naprawde jest pani wielka i zna sie na rzeczy nawet z takiej odległości. Tak więc podmiany wykonuję wg zaleceń i powiem pani że nastąpiła poprawa ale może podam parametry:
Ranne:
Ph 8,5
Gh 21
Kh 12
No2 0
No3 25-30
Wieczorne:
Ph 8,5
Kh 10
Gh 19
No2 0
No 3
Tak więc widać powolutku rezultaty dzieki pani. Oczywiście czekam na dalszy instruktarz pozdr
Marcel

Autor marcel
Użytkownik
#207 - Posted: 3 Lut 2015 22:40 
Przepraszam nie napisałem ile wynosi NO3 tak więc poprawiam się: 25
marcel

Autor admin
Admin
#208 - Posted: 4 Lut 2015 07:32 
Wczoraj nas nie było do później nocy, więc nie mogłam odpisać. Jak widać N03 spada, ale pamiętaj, ze robisz ciągłe podmiany wody. Teraz musisz zrobić tak, aby jak najdłużej się utrzymywało. Chodzi o to, aby podmiany mogły być co kilka dni, a N03 było maksymalnie 25 ppm.

Zrób nowy film ryb.

Marta

Autor marcel
Użytkownik
#209 - Posted: 4 Lut 2015 07:59 
Witam p.Marto a wiec tak dzis znowu podmieniłem 10% dodałem sól. Parametry:
Ph 8.5
Kh 12
Gg 20
No2 0
No3 znowu wzrosło ale sięga miedzy 25-40 bo niema takiego koloru żeby porównać wiec czym to może być spowodowane że tak skacze?? Dziś zapale oświetlenie i nagram filmik ale w godz wieczornych. Tak więc co ile mam podmieniać i w jakich ilościach bo jak widać nie jest stabilne NO3 pozdr
Marcel

Autor admin
Admin
#210 - Posted: 4 Lut 2015 10:32 
Sprawdź zbiornik czy nic nie padło.

Karmisz ryby? Jak tak to czym?

Coś zmieniłeś w ciągu ostatnich dwóch dni?

Marta

Strona  Strona 7 of 8:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Coś złego dzieję sie z rybami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®