Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Długie odchody...

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Trophi
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Wrz 2014 09:55 - Edytowany przez: Trophi 
Witam ,

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem bardzo długie odchody wśród niektórych osobników w moim akwarium. Ryby pływają u mnie około 2 lat i nie miałem nigdy żadnych problemów. Odchody strukturalnie wyglądają ok, nie są żadne białe nitki dlatego nie jestem pewien czy to bloat. Zachowanie oraz barwa ryb również nie uległa żadnym zmianom. Tylko niepokoi mnie ,gdy widzę płynąca np. bembe ciągnącą za sobą 15cm kał...

Moje akwarium :

160x60x60

14 tropheus duboisi maswa F2 około 11cm
14 tropheus bemba F2 około 9cm

Pokarmy : głównie OSI spirulina, raz w tygodniu czosnek D-allio plus , raz w tygodniu mrożonka oczlik,ostatnio trochę sałaty i brokułów dorzucam do menu.
Karmię 3 razy dziennie, 2 razy w tygodniu głodówka.

No2-0
No3-15

Podmiany robię dwa razy w tygodniu po 20%

Tak jak wspomniałem ryby nigdy wcześniej nie chorowały,często podchodziły do tarła ,prawidłowo się rozwijały. Proszę o jakąś podpowiedz co mogę zrobić, aby uniknąć jakiś późniejszych komplikacji...Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 11 Wrz 2014 10:13 
Napisz czym karmisz ryby i czy długie odchody pojawiają sie okresowo czy są cały czas. Czy zmieniłeś coś w żywieniu?

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Wrz 2014 11:36 
A więc karmię :
O.S.I. spirulina flakes
d-allio plus 1 x tyg
Sera granugreen
1x tyg mrożony oczlicz
I od dwóch tygodni raz w tygodniu daję sałatę oraz brokuły. Nigdy wcześniej nie dawałem im sałaty, możliwe że coś złapały ?
Długie odchody są u kilku sztuk od tygodnia praktycznie cały czas.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 11 Wrz 2014 13:01 
Masz uboga dietę to po pierwsze, po drugie oczywiście, że sałata jest zupełnie inaczej trawiona i to może być przyczyna. Zrób 2-3 dni głodówki. Jeżeli odchody nie są nitkowate to nie ma problemu. Sprawdż także jakość oczlika, czy aby nie był źle przechowywany, wielokrotnie rozmrażany.

Sałata musi być ekologiczna, a nie sklepowa.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Wrz 2014 16:36 
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem Pani Marto. Przeprowadzę 3 dniową głodówkę i napiszę czy problem zniknął. Nadmienię jeszcze, że od momentu zaobserwowania dziwnych rozmiarów odchodów zaprzestałem podawać sałatę, i niestety, problem nadal występuję a minął już tydzień czasu.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 12 Wrz 2014 08:11 
Domyślam się, że nie podajesz sałaty, ale coś w jedzeniu powoduje zmiany. Jak napisałam być może oczlik. Nie karm ryb i obserwuj i odchody i zachowanie.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Wrz 2014 13:46 
Witam ponownie, przeprowadziłem 3 dniową głodówkę i niestety problem nadal występuje...Odchody wydają się jednak być już krótsze ,jednak w dalszym ciągu długo utrzymują się przy rybie...

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 16 Wrz 2014 06:51 
I na pewno nic im zupełnie nie dawałeś? ani odrobinki?

Zrób zdjęcia albo filmik?


Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#9 - Posted: 16 Wrz 2014 11:23 
Nic zupełnie nie dawałem ,oprócz tego co wymieniłem wcześniej.Zamieszczam filmik ,przepraszam za słabą jakość ,ale nie miałem pod ręką lepszego sprzętu.

https://www.youtube.com/watch?v=Sk87iNGpAr8&featur e=youtu.be

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 16 Wrz 2014 12:00 
To są długie odchody spowodowane jakimś pokarmem.
Jak podajesz sera granugreen?

Od kiedy karmisz poszczególnymi pokarmami, czy oprócz sałaty wprowadzałeś w ostatnim czasie inny pokarm z podanych przez Ciebie?

Nie karm nadal ryb.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#11 - Posted: 16 Wrz 2014 14:34 
Od 1,5 roku karmię tymi samymi pokarmami, jedynie z miesiąc temu wprowadziłem sere granugreen i przed podaniem namaczam około 5min wodą z akwarium. Głównym pokarmem jaki podaję to O.S.I spirulina flakes, wcześniej podawałem jeszcze dodatkowo tropical sprirulina granulat i również go namaczałem.Wydaję mi się ,że problem zaczął się jakiś czas od podawania tej sery ,oczywiście zaprzestałem ją podawać.Podsumowując, po każdej 2-3 dniowej głodówce bez względu jaki pokarm podam czy to d-allio plus czy mrożonka czy O.S.I spirulina odchody są długie i potrafią ciągnąć się za rybą nawet pół godziny..
Dobrze, nie będę karmił .A ile dni ma trwać głodówka ? Ostatnia zgodnie z zaleceniami Pani trwała 3dni.

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 17 Wrz 2014 06:11 
Zrób im tygodniową głodówkę (w sumie), potem wprowadź OSI i uzupełnij pokarmy o kilka innych - doczytaj w wątku o żywieniu trofeusów podwieszonym w dziale żywienia. Oczlika podawaj ze szpinakiem.
Masz bardzo ubogą dietę dla ryb. Postaraj się uzupęłnić o pokarmy wysokiej klasy.
Nie podawaj granu green.


Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Wrz 2014 21:32 
Dobrze ,głodówkę rozpocząłem od wczoraj, także za 6dni podam im O.S.I ,pokarmy już pozamawiałem na allegro :JBL, naturfooda,dainichi veggie fx,hikari Pytanie jeszcze tylko jak podawać oczlika ze szpinakiem tzn. szpinak mrożony np. hortexu rozmrażam w wodzie akwariowej z oczlikiem ? Czy szpinak po rozmrożeniu trzeba podgotować najpierw ?
Po przeprowadzonej głodówce i pierwszych karmieniach będę informował. Serdecznie dziękuję za dotychczasowe wskazówki.

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 18 Wrz 2014 07:00 
Informuj po skończeniu głodówki, przed karmieniem!

Szpinak zalewasz wrzątkiem w kubeczku (porcja na jeden raz) i dodajesz rozmrożonego cyklopa.

Nowe pokarmy podajesz bardzo powoli i stopniowo. Ryby muszą się przyzwyczaić do zmiany diety.

Zamiast albo dodatkowo do mieszanki cyklop/szpinak możesz podawać shrimp mix. Takie balasty podajesz 2 razy w tygodniu.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#15 - Posted: 23 Wrz 2014 09:26 
A więc dzisiaj minął 7 dzień głodówki, nie było mnie 2 dni w domu, więc nie wiem co działa się w ostatnich dniach postu, z tego co od rana obserwuję to wszystkie ryby wyglądają i zachowują się normalnie, na piasku ,widoczne są zdecydowanie krótsze odchody niż były wcześniej. Akurat jedna duboisi pływa od 30min z "kupą" ,ale nie ma ona jak wcześniej 15cm tylko 0,5cm,więc nie wiem zaczynać powoli karmić O.S.I spirulina ?

Autor Trophi
Użytkownik
#16 - Posted: 23 Wrz 2014 14:46 
Chyba nie jest jeszcze ok... .Nagrałem filmik ,na którym coś tam widać. I tak pływa długo już z tym.
https://www.youtube.com/watch?v=5aZgOjXBqP4&featur e=youtu.be

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 23 Wrz 2014 15:35 
Niezbyt widać odchody na tym filmiku. Obserwuj je i napisz czy one nie stają się nitkowate. Najlepiej nakręć dłuższy filmik.

Poczekaj z karmieniem do czasu aż nakręcisz lepszy filmik.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#18 - Posted: 23 Wrz 2014 15:54 
widziałem dzisiaj jakąś nitkę w toni wodnej, co mnie zaniepokoiło ,ale do tej pory u żadnej ryby nie dostrzegłem. W takim razie poczekam na dobry moment i coś nagram, niestety nie jestem aktualnie w posiadaniu lepszego sprzętu do nagrywania więc postaram się maksymalnie uwidocznić do na tym co mam.

Autor Trophi
Użytkownik
#19 - Posted: 23 Wrz 2014 17:40 
na razie nic nie mogę uchwycić ,ale udało się nagrać jednego osobnika i tak pływa z tym od godziny... Może wieczorem uda się coś nagrać lepszym sprzętem.

https://www.youtube.com/watch?v=MHQd6dBhZSE&featur e=youtu.be

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 23 Wrz 2014 17:56 
Czy aby ryby nie wyczyściły wszystkiego z glonów? Odchody nie wyglądają źle.


Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#21 - Posted: 23 Wrz 2014 18:34 
No prawie wszystko oprócz z szyb, kamienie są solidnie objedzone z glonów, cały czas skubią. Jeszcze parę dni głodówki i zapomniał bym jak glony wyglądają :) Tak odchody wyglądają ok, tylko czas wypróżniania przeraża...Od 3 godzin już ryba z filmiku zmaga się z tym odchodem....

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 23 Wrz 2014 18:46 
trawi długo bo to glony. Nic dziwnego.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#23 - Posted: 23 Wrz 2014 19:12 
Rozumiem, to w takim razie może zacznę powoli karmienie tym O.S.I spirulina ? Skoro długi czas wydalania jest spowodowany przez spożywanie glonów, to bez podania pokarmu nie będziemy w stanie określić czy problem zniknął bo cały czas podskubują glony.Dobrze rozumuję ?

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 24 Wrz 2014 09:45 
Zacznij podawać OSI.

Jakie inne pokarmy dotarły do Ciebie?

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#25 - Posted: 24 Wrz 2014 11:02 
hikari, dainichi veggie fx,naturefood, jbl to już mam , podałem rano o 7 O.S.I i od godziny pływają tak ...
https://www.youtube.com/watch?v=cMNBLk4gD0E&featur e=youtu.be

Autor admin
Admin
#26 - Posted: 24 Wrz 2014 13:02 
Wideo ma status prywatnego


Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#27 - Posted: 24 Wrz 2014 13:25 
Przepraszam, już poprawione
https://www.youtube.com/watch?v=cMNBLk4gD0E

Autor Trophi
Użytkownik
#28 - Posted: 24 Wrz 2014 15:00 
I jeszcze jeden filmik , generalnie jest jak było przed głodówką :( Karmiłem tylko O.S.I spirulina rano :

https://www.youtube.com/watch?v=Z_z8C5Oc_v0&featur e=youtu.be

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 24 Wrz 2014 16:14 
Zamiast OSI podaj Naturefood Cichlid Plant w niewielkiej ilości. Przeczytaj, że podajesz go w połowie dawki innych pokarmów. Nie namaczaj go.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#30 - Posted: 27 Wrz 2014 04:17 - Edytowany przez: Trophi 
Po podaniu naturefooda widoczna poprawa ,odchody już nie są takie długie jednak jeszcze długo zalegają przy rybie.Pokarmie jakiś czas i napiszę czy problem zniknął całkowicie.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Długie odchody... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®