Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Mieszanie biologi.

Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Paź 2015 08:26 
Mam pytanko na temat mieszania biologi. Obecnie mam Alto. Większość to samce. Chcę dokupić samice z odłowu oraz Cyphotilapie Frontosy również z odłowu. Całość chcę umieścić w nowym zbiorniku 840l. Czy mieszanie biologi jest niebezpieczne również dla takiego układu czy dotyczy głównie Tropheusów. Nie chcę popełnić błędu dlatego najpierw wolę zapytać.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 13 Paź 2015 12:19 
Zasady kwarantanny powinny dotyczyć wszystkich ryb bez wyjątku. Nie ważne czy coś może sie stać czy nie.

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Paź 2015 14:04 
Ale gdy będą po kwarantannie u hodowcy około 1,5 miesiąca, czy jest też ryzyko w przypadku ich połączenia?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 13 Paź 2015 15:21 
Poczytaj o mieszaniu biologii. Kwarantanna u importera, a kwarantanna u akwarysty to w tym wypadku dwie zupełnie inne sprawy. Mieszanie biologii - poszukaj tematów na forum.

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Gru 2015 09:02 
Czytam na forum o mieszaniu biologii. Nie mogę znaleźć po jakim czasie mogą wystąpić problemy. Połączyłem starą obsadę Alto z nową. Minęły 4 dni. Na razie wszystko ok. Kiedy minie czas, żebym mógł bym być spokojny.

Autor Sebi
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Gru 2015 11:23 
Pani Marto. Proszę o radę.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 23 Gru 2015 15:06 
2 - 3 tygodnie.

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Gru 2015 15:40 
Dziękuję z odpowiedź. Czy w tym okresie należy spełnić jakieś dodatkowe, specjalne warunki?

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Mieszanie biologi. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®