Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Kasanga umieraja

Autor Jabelka
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Maj 2017 12:18 
Witam, jestem tu pierwszy raz i mam powazny problem z moimi rybolinami. Od poczatku: akwarium 430 l 153 cm dlugie. Parametry ph 7,5, amonia 0, no2 0, no3 20. Dwa filtry kubelkowe 1 1500 l/h 2 500 l/h. Karmie sera flora, dainichi, spirulina platki i pastylki, tropical Malawi mbuana, tropical supervit platki i raz w tygodniu mrozone mysis. Podmiana wody 1x w tygodniu ok 30% I jeden dzien glodowki. Obsada 11 kasanga( bylo 15) 2 Dubois. Ok 4 tyg temu jedna ryba dostala,, wytrzeszczu ,, oczu, podalam anti internal bacteria I sol. Niestety po kilku dniach ryba padla, reszta bez zmian. Po tygodniu dwie staly sie apatyczne I przestaly przyjmuja pokarm. Jedna padla na drugi dzien, byla odbarwiona miejscami druga, do dzisiaj sie trzyma ale jest bardzo ciemna. Wczoraj skonczylam leczenie sera baktopur direct. Wczasie leczenia padly dwie sztuki. Podmiana 50% wody, dodane sera aquatan i sera toxivec. 10 ply was bez oznak jakiejkolwiek choroby a ta jedna dalej w kacie. Co to za chole...stwo moze ktos wie, boje sie, ze wszystkie mi padna, dodam, ze nie puchna, mialy dlugie odchody a niektore nitkowate ale wprowadzalam nowy pokarm. Teraz odchody sa ok

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Maj 2017 17:02 
Kiedy założyłas zbiornik, kiedy wpuściłaś ryby? Czy ryby sa z jednego źródła i czy są wpuszczone w jednym czasie? czy w zbiorniku były inne ryby?

Supervit nie jest pokarmem dla trofeusów.

Marta

Autor Jabelka
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Maj 2017 17:35 
Zbiornik zalozony ok 1,5 roku temu. Kasanga plywaja ok 6 msc, wpuszczone wszystkie razem. W zbiorniku bylo 10 mlodych bemba, wszystkie padly ok 2 msc temu byly to mlode ok 3 cm.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 8 Maj 2017 17:43 
Bemby padły bo pomieszałaś biologię. Kasanga cierpi do teraz.

Kiedy wpuściłaś duboisi?

Poczytaj na temat mieszania biologii i prawidłowej kwarantanny ryb http://tropheus.com.pl/aklimatyzacja-i-kwarantanna /

Marta

Autor Jabelka
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Maj 2017 18:32 
Duboisi byly razem z bemba. Myslalam, ze te dwa gatunki moga byc razem. Przez okolo 4 msc wszystko bylo ok. Teraz padla mi kolejna kasanga, ta ciemna nie jadla ok miesiaca. Pozostale 10 wyglada na zupelnie zdrowe.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 8 Maj 2017 18:48 
Jeżeli widziałaś, że masz taki problem to dlaczego nie oddałaś chorej ryby na badania?

Przyczyn może być wiele tego stanu.

Stress, bo ryby były dołożone bez kwarantanny. To główna przyczyna

Niskie pH

Nieodpowiednie pokarmy

Być może agresja w zbiorniku.

Co im jest? Nie znamy czynnika chorobotwórczego, prawdopodobnie jest to połączenie bakterii i wiciowców, ale czy na pewno? Jakie bakterie? tego bez badania nie będziesz wiedziała

Jak podajesz mysis?

Poczytaj o żywieniu trofeusów w wątku na forum.

A co masz dalej robić? tego nie wiem, ale..podmieniać wodę - co drugi dzień 10%, obserwować ryby, usunać z diety pokarm dla Malawi i Superwit, podnieśc powoli pH.

Pokaż zdjecie zbiornika lub krótki film

Marta

Autor Jabelka
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Maj 2017 00:39 
Mysis mam mrozonki, podaje 1x w tygodniu rozmrozone w wodzie z akwarium. Odstawie malawi I superwit, czytalam ze sa dobre jako pokarm uzupelniajacy. Karmie ryby 3x dziennie malymi porcjami. Problem tez jest z agresja sa dwa samce, ktore caly czas probuja dominowac i bija siebie nawzajem jak I ganiaja reszte. Mysle, ze musza same ustalic hierarchie. Jutro zrobie filmik to przesle.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 9 Maj 2017 06:24 
Czekam na film. Choroby w akwarium potęgują się przy agresji. Ja mysis zamieniałabym na dafnię lub cyklopa. Uzupełnieniem dobrym są glony Nori. Jeżeli agresja w zbiorniku będzie nadal się utrzymywała to trudno będzie utrzymać ryby w zdrowiu.

Poszukaj lepszych zamienników dla Supervitu i Malawi.

Marta

Autor Jabelka
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Maj 2017 10:39 
Marto co myslisz o seachem ? Slyszalam, ze to dobry pokarm dla tropheuszy. Co sadzisz o dolozeniu nowych ryb, zeby zwiekszyc stado? Znajomy ma akurat 9 mlodych ok 3,5-5 cm na sprzedaz. Przynajmniej wiem, ze z dobrego zrodla. Zalaczam filmik. Dzisiaj zaobserwowalam, ze dwa dominujace samce ganiaja cala reszte podczas jedzenia. https://youtu.be/D7TJyv7Wwyg

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 9 Maj 2017 14:34 - Edytowany przez: admin 
Jak widze zapomniałaś dopisać o innych rybach, które masz w zbiorniku!

Rozumiem, że jednak nie potrzebujesz pomocy, gdy zapominasz o tak ważnych informacjach jak zbrojniki i julidochromisy, które masz.

Rozumiem, że również nie przeczytałaś artykułu o aklimatyzacji i kwarantannie? bo pytasz co dołożyć do obsady

Pokarmu Seachema nie znam.

Ostatnia sentencja - jak mozna pomagać Ci, jak nie potrafisz napisać co masz w zbiorniku i zamiast pytać o to co dołożyć do obsady, pomyśl jak utrzymać to co masz i wyprowadzić do normalnego stanu.

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj!



Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Kasanga umieraja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®