Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Leczenie Metronidazolem w połączeniu z Furaginum

Autor Ryba128
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Sty 2018 18:42 
Witam,

Temat wstępnie poruszony. W odniesieniu do tematu z 2009 roku dotyczącego leczenie Furaginum. Czy można połączyć Metronidazol z Furaginum przy jednoczesnym stosowaniu i będzie to bezpieczne dla podopiecznych ? Oczywiście wszystko w tabletkach. Leczenie chcę przeprowadzić w zbiorniku ogólnym 340l i teraz moje pytanie, czy aranżacja zbiornika w postaci grysu dolomitowego, skałki wapienne, lawa wulkaniczna, piaskowiec będzie miała negatywny wpływ i utrudni / spowolni cały proces leczenia ? Ile leczyć jaki czas kuracji ? I czy podana procedura leczenia może zostać zastosowana w początkowej fazie choroby typu bloat ( apatia, wypluwanie pokarmu, przesiadywanie w ciemniejszych miejscach grota ? ) Czy w obecności zbrojników L-ek można stosować tę procedurę ?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 12 Sty 2018 11:02 
Podaj przyczynę leczenia, jakie ryby chcesz leczyć i dlaczego? Bez tego nikt Ci nie odpowie.

Dostosuj sie do postu:

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=831

Marta

Autor Ryba128
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Sty 2018 20:11 
Podejrzenie pierwszych objawów choroby jelit ( być może jest to początek choroby bloat ) niestety, ale nie mam możliwości sprawdzenie tego pod mikroskopem, jedynie mogę opisać pokrótce objawy jakie towarzyszą chorobie. Chcę leczyć Petrochromisa Trewavasae ryba pływa obecnie w 340l na razie nie jest to zbiornik docelowy ryba jest młoda zaznaczam 7-8cm. Problem polega na tym, że od pewnego czasu ( kilku dni ) nie je, zaczęła wypluwać pokarm, siedzi w zaciemnionej grocie i co zaobserwowałem dziwnie co pewien czas strzela pyskiem jakby chciała coś z siebie wypluć. Ryba nie kołysze się, normalnie pływa, nie jest też spuchnięta. Podmiany robię regularnie po 30% wody tygodniowo. Karmię głownie płatkami, kryl w granulacie jako uzupełnienie 2 razy w tygodniu, spirulina 2 razy pokusiłem się o wodzienia czytałem, że można, ale pewnie to jej zaszkodziło.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 13 Sty 2018 13:38 - Edytowany przez: admin 
Nadal nie napisałeś jakie są parametry wody, co pływa w zbiorniku. Czy wszystkie ryby wpuściłeś na jeden raz?

Opisz dokładnie wszystko!


Zrób film.

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Leczenie Metronidazolem w połączeniu z Furaginum Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®