Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Nowi użytkownicy - witajcie na forum!

Strona  Strona 2 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next »  
Autor woojtaas
Użytkownik
#31 - Posted: 17 Lut 2010 14:15 
admin a niemoge np dwóch czy trzech gatunków

Autor sander
Użytkownik
#32 - Posted: 17 Lut 2010 14:23 
woojtaas a wiesz jakie parametry ma twoja woda w kranie?

T.sp to ryby, które trzyma się (w akwariach) w kohortach po min.15-20szt. a jak widzisz w swoim 60szt. ryb wielkości 15cm?

Autor woojtaas
Użytkownik
#33 - Posted: 17 Lut 2010 14:56 - Edytowany przez: woojtaas 
parametrów z kranu nie wiem jakie sa.a czemu niemoge miec np 25szt jak admin napisał?mam goscia w legnicy co ma 240L i około 40 sztuk tropheusów i jeszcze sie rozmnarzaja. teraz mam pyszczaki około 22sztuk i majak około 15cm

Autor woojtaas
Użytkownik
#34 - Posted: 17 Lut 2010 15:19 
http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=2 8520&postdays=0&postorder=asc&start=0

na taj str jest zalacznik o wodzie jakbys mógł zerknac byłbym wdzieczny naprawde.a i zgóry przepraszam za wstawienie linku ale nigdzie niemogłem tago znalesc ani skopiiowac

Autor sander
Użytkownik
#35 - Posted: 18 Lut 2010 07:39 
mam goscia w legnicy co ma 240L i około 40 sztuk tropheusów i jeszcze sie rozmnarzaja

To nie jest zbyt dobry przykład do naśladowania.

Twoja kranówka po lekkiej korekcie ph jest idealna dla ryb z Malawi ale nie jest najlepsza dla ryb tanganickich. Nie oznacza to, że nie możesz jej uzdatnić i podbić parametrów ale to będzie wymagało dodatkowych zabiegów. Tropheus-y to ryby, które nie zbyt dobrze trawią pokarm więc dużo brudzą a, że same lubią wodę bardzo czystą trzeba ją podmieniać w dużych ilościach, szczególnie jeśli planujesz tak dużą ilość ryb. Stąd nie polecam tych ryb dla Ciebie bo dużo wody na podmiany oznacza sporo uzdatniania, lepiej IMO będzie zrobić obsadę mięsożerną wtedy znacznie mniej wody będziesz potrzebował a i ryby te są nieco mniej wrażliwe na mniej idealne parametry.

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 18 Lut 2010 09:00 
Panowie, tu witamy nowych użytkowników, dobrze?

Robert

Autor aarset
Użytkownik
#37 - Posted: 18 Lut 2010 13:19 
W takim razie i ja się przywitam. Mam na imię Piotr i jestem z Opola. Śledzę to forum od dłuższego czasu i pogłębiam wiedzę na temat Tanganiki. Od około dziesięciu lat mam zbiorniki z rybami z Malawi, ale od czasu gdy zobaczyłem Benthochromis tricoti wiem, że wcześniej czy później postawię duży zbiornik w którym będą pływać te piękne ryby

pozdrawiam
Piotr

Autor Raffy
Użytkownik
#38 - Posted: 22 Lut 2010 20:14 
Uznałbym, że powinienem i się przywitać :-) Zasięgnąłem tu bardzo wiele cennych rad, które pomogły mi i moim pierwszym trofeusom - nkonde i bemby. Miałem upadki na początku, ale dzięki temu wyjątkowemu forum dowiedziałem się dużo, i w obecnej chwili cieszę się samicą nkonde inkubującą młode w pysku! Dzięki Wam :)) Kiedyś będę musiał osobiście pojechać do Krakowa ;)

Mieszkam w Gdańsku, mi na imię Rafał. Akwarystyka to mój zawód i moja pasja na całe życie... :) Odkrywam wciąż coś nowego, interesują mnie wszystkie biotopy, a więc trooochę tego ;) Mam jeszcze zbiornik z dyskami, 2 roślinne Azje...

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 23 Lut 2010 06:02 
Oj zapraszamy - jak zwykle wszystkich:))

Marta

Autor Pirat
Użytkownik
#40 - Posted: 12 Paź 2010 17:07 
Witam

Mam na imię Tomasz. Nick Pirat mam z zamiłowania do historii i przygód, nie ma on żadnego związku z piractwem komputerowym. Może dlatego że jestem fanem linuxa. Wracając do sedna, hoduje tropheusy dubois. Chciałbym poszerzyć swoją wiedzę o tych pięknych rybach.

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 12 Paź 2010 18:28 
Witaj Piracie:))

Zapraszamy do dyskusji.

Marta

Autor RuLeZz
Użytkownik
#42 - Posted: 13 Paź 2010 19:12 
Witam. Mam na imię Adrian, mam nadzieje ze na wiosne wypali 1 Tanga z ksiezniczkami :)

Autor admin
Admin
#43 - Posted: 14 Paź 2010 13:24 
Witaj Adrian.
Odnoszę wrażenie, że na którymś forum już Cię spotkałem.

A czemu dopiero na wiosnę?
Robert

Autor marysia
Użytkownik
#44 - Posted: 11 Sty 2011 22:25 
Witam. Mam problem.. i szukam tutaj pomocy... około 2 lata temu znajomy przywiózł mi z Niemiec 4 rybki bardzo małe, te małe ryby wyrosły i zniszczyły mi całe akwarium, teraz żyją sobie same z jednym ocalałym grubowargiem. I nie dawno dowiedziałam się ,że te dość duże rybki to właśnie ryby tanganika. Mam prośbę czy ktoś by mógł mi pomóc rozpoznać te ryby co to jest za ryba i jak ją hodować , karmić. Bo ja niestety się na tym jeszcze nie znam. Bardzo proszę WAS o pomoc, mogę przesłać zdjęcia tych ryb na meila. Bardzo chcę im pomóc i stworzyć im korzystne warunki, a narazie nie wiem jak bo nie wiem co to za ryby...

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 12 Sty 2011 06:25 
Wklej zdjęcia na forum wg zasad, które znajdziesz tutaj

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=451

Marta

Autor marysia
Użytkownik
#46 - Posted: 13 Sty 2011 12:03 - Edytowany przez: marysia 

Autor marysia
Użytkownik
#47 - Posted: 13 Sty 2011 12:12 

Autor marysia
Użytkownik
#48 - Posted: 13 Sty 2011 12:16 
Wyżej jak napisałam jest ta moja nieznajoma ryba, to znaczy jest ich 2, ta druga jest mniej barwna wręcz srebrna. Błagam pomóżcie mi rozwiązać zagadkę bo ja nie mam pojęcia o gatunku tych ryb, jedynie pani w sklepie zoologicznym powiedziała mi, że jest to jedna z ryb tanganika, ale ja i tak nie jestem pewna, chciałabym ją poznać i wiedzieć jak się nimi opiekować jakie im warunki stworzyć... PROSZĘ POMÓŻCIE

Autor sander
Użytkownik
#49 - Posted: 13 Sty 2011 12:21 - Edytowany przez: sander 
No to Pani ze sklepu się pomyliła jest to Dimidiochromis compressiceps z Malawi. Ryby te są duże wymagają akwarium o długości 200cm. Samiec jest kolorowy samica srebrna czyli masz parkę. Ryby te są mięsożerne więc musisz je karmić krewetkami, rybkami, ochotkami itd. Karmić musisz je więcej niż teraz bo ryba na zdjęciu jest wychudzona!

Autor marysia
Użytkownik
#50 - Posted: 13 Sty 2011 12:43 
Dziękuję bardzo za szybką pomoc, tak też myślałam, one wychowały się na samych pokarmie płatkowym. O matko nigdy nie chciałam mieć mięsożernych ryb a tu proszę, trochĘ szkoda mi będzie tych rybek i krewetek żeby je nimi karmić... ale zmienię im dietę a mam jeszcze pytanie z jakimi rybami one mogą pływać bo jak narazie jest z nimi w akwarium 1 gruBowarg i 4 kiryski, ale teraz obawiam się że kiryski mi zjedzą...? to muszę je wydostać Stamtąd pewnie? a grubowarg się z nimi wychował. To znajomy zrobił mi prezent... ;-) DZIĘKUJĘ ZA POMOC

Autor sander
Użytkownik
#51 - Posted: 13 Sty 2011 13:06 
Kiryskówi i Labeo nie zjedzą więc spokojnie. Ryby te lubią czystą, świeżą wodę więc podmieniaj ją regularnie. Krewetki mogą być koktailowe rozmrożone i pocięte, rybki też można użyć w filecikach ale pewnie na początku twoje ryby będą musiały się przyzwyczaić skoro jadły tylko płatki. Zacząć możesz od mrożonek typu ochotka.

Autor japan_power
Użytkownik
#52 - Posted: 23 Sty 2011 21:50 
witam mam na imię Rafał, jestem w trakcie gromadzenia materiałów do odpalenia 450l z golden kazumba, zobaczymy co z tego wyjdzie. pozdrawiam i gratuluje. tematyka forum już mi dużo pomogła i myślę że wszystko się uda... pozdrawiam

Autor admin
Admin
#53 - Posted: 24 Sty 2011 08:11 
Witaj,
Trzymamy kciuki :-)

RiM

Autor sander
Użytkownik
#54 - Posted: 24 Sty 2011 09:21 
Miło powitać mam nadzieję hondziarza :-)

Autor nechor
Użytkownik
#55 - Posted: 24 Sty 2011 10:56 
Witam,

Miło powitac użytkownika "mazdziarza" :-)

Autor japan_power
Użytkownik
#56 - Posted: 24 Sty 2011 14:53 
mi również milo...hondziarz

Autor nechor
Użytkownik
#57 - Posted: 25 Sty 2011 11:05 
Ehhh... Niezatopiony :-)

Autor michal1313
Użytkownik
#58 - Posted: 25 Sty 2011 11:22 
taż mam hondę - honda górą:)

Autor sander
Użytkownik
#59 - Posted: 25 Sty 2011 12:53 
Ja je tak lubię, że mam dwie i gdybym nie to, że robię większe akwarium miał bym trzecią ale co ma wisieć nie utonie :-)

Autor akwarystyk
Użytkownik
#60 - Posted: 28 Wrz 2012 19:17 - Edytowany przez: akwarystyk 
Witam wszystkich,

Od pewnego czasu zacząłem się interesować tanganiką i w ten oto sposób trafiłem na forum. Już niedługo ten kawałek jeziora będę miał w domu :)

Strona  Strona 2 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Nowi użytkownicy - witajcie na forum! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®