Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Sąsiedzi dla Księżniczki z Burundii

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor Paragon_30
Użytkownik
#31 - Posted: 20 Lut 2015 18:16 
ok spoko tylko co polecasz dla sąsiadek księżniczek? tak aby parametry oraz zachowania były jak najbardziej znośne?

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 20 Lut 2015 19:21 
W tym zbiorniku ....nic. Generalnie księżniczki powinny być same. A co do kraba? nigdy nie miałam go z księzniczkami. Nie mogę dać gwarancji jak bedzie sie czuł w takim towarzystwie. U nas w 375 litrach z 12 cm Bathybates ferox zagosciły chwilowo księżniczki. Po dwóch tygodniach Bathybates (5 sztuk) musiały zmienić zbiornik, bo samiec i 2 samice księzniczek wyprowadziły młode. Bathybates stały przy filtrze i nie miały prawa ruchu.

Marta

Autor Gocha
Użytkownik
#33 - Posted: 8 Sier 2017 14:50 
Witam, stary wątek, ale szukam porady.

Kilka lat temu miałam akwarium jednogatunkowe z księżniczkami i było super. Niestety z powodu zmiany kraju musiałam zakończyć przygodę z akwarystyką na jakiś czas.

Obecnie będę zakładać nowe z księżniczkami. chciałabym do nich dodać coś, co by żarło glony. Myślałam o pięknych ślimakach BROTIA POGODULA ML BROTIA POGODULA.

jako, że są księżniczki to rybki dość agresywne, obawiam się o bezpieczeństwo ślimaków. Możecie mi poradzić, czy zostaną one zjedzone, czy się uratują?

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 9 Sier 2017 05:38 
Księżniczki nie zjedzą ślimaków, bo w jaki sposób miałyby to zrobić? To planktonożercy. Mogą atakować inne ryby, ale nie ślimaki.

Glony to naturalna ozdoba zbiornika, upodabniają akwarium do natury. Nadmiar glonów jest tylko i wyłącznie wynikiem nieprawidłowości z:wodą, karmieniem i filtracją.

Jakiej wielkości zbiornik planujesz dla tych ryb?

Marta

Autor Gocha
Użytkownik
#35 - Posted: 9 Sier 2017 10:59 
zbiornik to kostka 60x60x60, planuję w nim jedną rodzinę księżniczek i ślimaki. sporo kamieni, kryjówek (szczególnie konstrukcje z wapienia filipińskiego i zielonego) kilka krynii rzemieniolistnych i trochę mchu obrastającego kamienie tu i tam. na dnie trochę muszli.


ucieszyłaś mnie tymi ślimakami, bo gość w sklepie mi odradzał mówiąc, że księżniczki je zeżrą od razu albo jeszcze szybciej.. :)

dzięki za odpowiedź

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 9 Sier 2017 16:03 
Minimalny zbiornik dla pary ksieżniczek to 120 cm!!!! długości.

Tyle w temacie. Możesz mieć muszlowce a nie księżniczki.

Marta

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Sąsiedzi dla Księżniczki z Burundii Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®