Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Jak do nas trafiły ?

Autor Grzegorz Z
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Sty 2006 19:07 
Cześć.
Od dawna już interesuje mnie pewna sprawa. Bardzo chciałbym wiedzieć co te nasze biedne trofcie (i nie tylko ) przeszły zanim trafiły z jeziora do naszych akwa ? Czy ktoś zechciałby opisać jak to wszystko dokładnie się odbywa, od momentu złapania i wpuszczenia do beczki na łodzi , aż do pierwszego nura w akwarium. Ile upływa czasu po złowieniu do zapakowania w worek, ile czasu spędzają w podróży ( w tymże worku) , jakie środki się im aplikuje, ile nie jedzą,. ……itd. Najbardziej ciekawią mnie wszystkie przedziały czasowe, bo jednak pokonują kawałek świata. Im więcej szczegółów ( oczywiście tych nie objętych tajemnicą handlową) tym lepiej. Tu głęboki ukłon w stronę Marty, ale może nie tylko .
Będę ogromnie wdzięczny za takie informacje.
Grzegorz Z.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 18 Sty 2006 21:25 
Ha... Odpowiem wcale niedyplomatycznie :-)
Wększość spraw, o które Grzegorz pytasz, nie ujrzy światła dziennego, niestety.
Powód jest prozaiczny - bo to jest tak jak z operacją plastyczną: każdy zachwyca się efektem końcowym, lecz mało kto chce widzieć samą operację z detalami. TO NIE JEST CIEKAWE, nie mówiąc już, że tak na prawdę wiedza od tzw. kuchni często rozczarowuje. :-)

Rzeczy ciekawostkowe, czyli opakowanie zbiorcze, pojedyncze, ilośc ryb w worku, rodzaj transportu, jak też czas przelotu nie są żadna tajemnicą.
O odławianiu i wszelkich poźniejszych czynnościach nie mogę napisać nic - to już jest sekret eksportera - a na dodatek NIE BYŁEM przy tym !
Cieszmy się faktem, że mogą pływać w naszych zbiornikach i maja się (oby zawsze tak było!!) dobrze.

Robert

Autor Grzegorz Z
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Sty 2006 21:43 
Szkoda ! Ale rozumiem.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Jak do nas trafiły ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®