Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Co z robić z nieuleczalnie chorą rybą ?

Autor tofiffe
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Sier 2015 22:41 
Witam. Mam problem z moją rybką platynką, gdyz niestety nie dawno zachorowala ona na flexibakteriozę i choroba zbyt szybko przeisoczyla sie w stan zaawansowany a co za tym idzie - nieuleczalny.. Mimo wszelkich prob wyleczenia rybki, jest nadal chora, co najgorsze bardzo cierpi.. ma problemy z oddychaniem i cale dnie spedza na dnie, co gorsza jest kotna .. nie chce by tak cierpiala i mysle czy nie ulzyc jej i ją w miare humanitarnie uśmiercić... Jej zywot w "meczarni" moze potrwac chwile a może i dużo dluzej... Z checia zasiegne rady co dalej zrobic bo nie mam sumienia patrzec jak sie meczy...

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 23 Sier 2015 09:19 
O ile jesteś pewna, że nic nie możesz zrobić, to uśpij ją przy użyciu olejku gożdzikowego (apteka). Dodanie kilku kropli do wody usypia rybę na jakiś czas, kilkanaście małych kropli usypia na zawsze. Możesz także przeciąć, za głową rdzeń kręgowy. Przy takim usypianiu ryba nie cierpi.

Marta

Autor tofiffe
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Sier 2015 10:47 
Dziekuje za odpowiedz, chyba jednak skorzystam z opcji z olejkiem ...

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Sier 2015 11:20 
olejek to naprawdę dobry pomysł. Ryba zasypia spokojnie:) a my nie mamy niepotrzebnych widoków.

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Co z robić z nieuleczalnie chorą rybą ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®