Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Simochromis

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Maj 2005 16:59 
Witam wszystkich. Mam pytanko odnośnie Simochromisów. Czy ktoś z was miał przyjemność chodować te ryby i mógłby coś o nich powiedzieć. Pytam bo ciekawi mnie czy można by je było trzymać z trofciami w większym baniaku takim około 1000L. Pozdrawiam Marcin

Autor JGr
Anonimowy
#2 - Posted: 31 Maj 2005 09:49 
Cześć Marcin.

Wiesz, nie tak dawno rozmawiałem o Simochromisach z Martą. To niestety trudno dostępna i mało popularna u nas ryba, wątpię czy znajdzie się jakiś praktyk. A który gatunek szczególnie Cię interesuje? Chyba najbardziej znane to diagramma i zbliżony rozmiarami do Trofeusa - babaulti. Oba bardzo ładne, prezentują taki dyskretny typ urody, taki jaki lubię.
Mówi się o sporej agresji u Simochromisów, ale trudno powiedzieć czy to prawda, czy mit spowodowany brakiem doświadczenia hodowlanego. Ryby te pod względem preferencji pokarmowych, wymagań i zachowań podobne są to Trofeusów, może bardzej coś pomiędzy Trofeusem a Petrochromisem - w zbiornikach sztucznych zaleca się trzymanie niewielkich haremów, a nie dużych stad, jak to naprawdę działa - pewnie się nie dowiesz dopóki nie sprawdzisz sam. No, chyba że bariera językowa nie stanowi problemu, wtedy możesz wypytać na jakim zagranicznym forum. Kiedyś widziałem dyskusję na temat tych ryb, lokalizacji w sieci już nie pamiętam, było to forum francuskojęzyczne.

Jarek

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Maj 2005 12:23 
Cześć Jarku! Simochromisy podobają mi się z wyglądu. Niestety nic o nich nie wiem ani nie mam upatrzonej jeszcze odmiany.Tak poprostu kombinuje w wyobrazni obsade przyszłego "baniaczka"i chciałbym mieć coś żadkiego. Oczywiście trofcie są na pierwszym miejscu.Fakt że mało kto miał te ryby jeszcze bardziej pcha mnie wich kierunkuu bo nielada frajdą będzie je obserwować.No i myśle też o S.Petricola lub Multipunctatus. Jak sądzisz czy podżucały by jajka też trofcią jak by nie było C.Horei. Powiedz co tam u Ciebie jak obserwacje czy dalej wszystko się układa między Petricolami i trofciami? Pozdrawiam Marcin

Autor JGr
Anonimowy
#4 - Posted: 31 Maj 2005 14:57 
Marcinie, z sumikami sprawa nie jest prosta, chętnie napisałbym tu więcej, ale tylu jeszcze rzeczy nie wiem, w tylu sprawach mam wątpliwości... A gdybym Ci powiedział, że wcale nie mam petricoli? Na razie nie będę tu siał zamętu. Jak chcesz pisz na maila jaroslaw.grejczyk@plusnet.pl.

Autor admin
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Maj 2005 16:47 
Wygladą na to, że obie odmiany uda sie zdobyć.
Co Wy na to?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Maj 2005 17:51 
Nawet nie wiesz Marto ile radości potrafisz człowiekowi sprawić! Marcin

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Maj 2005 17:59 
Apropo ja znalazłem pięć odmian w internecie Babaulti (kalambo) i (zambia) Loocki;Margaretae;Marginatus Zdjęcia niestety pokazują dwie z podanych odmian Marcin

Autor JGr
Anonimowy
#8 - Posted: 31 Maj 2005 18:33 
Tak, obecnie wyróżnia się pięć odmian (chyba właściwie gatunków), choć gdzieś czytałem że jest ich sześć (?).
Do roku 1977 do rodzaju zaliczano Pseudosimochromis curvifrons, poza tym przez kilka lat jako jeden z gatunków uważano Limnotilapię dardenii i nawet trudno się temu dziwić.

Marto, mnie wcale a wcale nie podoba się Twoja informacja!! To kolejna ryba, która mnie mocno interesuje (Ty o tym wiesz) i którą, jak się zapowiada - miałbym gdzie kupić, a na razie absolutnie nie mogę sobie na to pozwolić... chociaż...

PS. Marcinie, ja nigdy nie pisałem, że pomiędzy trofciami a sumikami "wszystko się układa". Pisałem jedynie że mam taką nadzieję, myślę że jest to możliwe i dołożę wszelkich starań by tak było.
Myślę, że po wakacjach będę mógł napisać coś bardziej konkretnego, na razie nawet nie wiem, czy jestem na dobrej drodze.

Jarek

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Simochromis Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®