Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Zywienie Tropheusow

Autor Anonim
Anonimowy
#1 - Posted: 4 Mar 2004 23:46 
Witam,

Czym karmic Tropheusy? Co opocz suchego pokarmu? Czy stosujecie glodowke??

Autor admin
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Mar 2004 08:59 
Cześć
Zarówna w FAQ-ach jak i poniżej na Forum masz temat "czym i jak często karmicie trofeusy". Otrzymasz tam odpowiedź na Twoje pytania. Marta

Autor duboisi
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Mar 2004 13:38 - Edytowany przez: duboisi 
Witajcie,
Ja swoim z suchych daje pokarmy Tropicala : Malawi oraz Spirulina Super Forte. Z mrozonek daje wodzienia. Wkrotce bede testowal mrozonego cyclopa.

Autor moorii
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Mar 2004 18:34 
Witam

Trzeba przyznac ze takie tematy byly "walkowane" setki razy, ale z przykroscia trzeba stwierdzic ze duza grupa akwarystów nie zawsze jest do konca pewna czym powinno sie karmic trofcie. Pewnym jest to ze trofcie sa roslinozerne czyli okolo 80% ich menu powinny zajmowac pokarmy pochodzenia roslinnego, pozostale 20% to urozmaicenie diety "lekkim mieskiem" typu mrozona artemia czy krewetki.
Gdy to juz jest wiadome, nasuwa sie kolejne pytanie: jakie rodzaje pokarmow stosowac, i ktora firma jest najlepsza? Nie da sie tego do konca okreslic, nasze trofcie powinny ze smakiem spalaszowac kazdy pokarm, ale nie zawsze tak jest. Moim zdaniem przyczyna polego na przyzwyczajeniu ryb do danego pokarmu, gdy np: od mlodosci ryby karmimy pokarmem a, b, i c, przez kilka miesiecy a potem zaczynamy karmic pokarmem d, w wiekszosci przypadków ryby nie beda nim zainteresowane, w najgorszym przypadku ryby moga zapasc na bloat. Aby tego uniknac, taka zmiane pokarmowa nalezaloby wprowadzac powoli i stopniowo. Oczywiscie jest to moja prywatna opinnia i ktos moze sie z nia nie zgodzic, jest ona podparta wlasnymi doswiadczeniami i rozmowami z innymi chodowcami.

Autor admin
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Mar 2004 10:32 
mooriiMasz rację z tym ,że wprowadzenie nowych pokarmów zwykle powoduje, że ryby jedzą go na początku niechętnie. Wielokrotnie doświadczalimy tego z wprowadzaniem nowym rybom np. szpinaku, czy granulatów, które pływają po powierzchni wody. Muszą przez dłuższy czas się do niego przyzwyczajać. Wprowadzanie nowych pokarmów powinno sie odbywać stopniowo i powoli, aby nagła zmiana nie spowodowała u nich zablokowania przewodu pokarmowego nie przystosowanego do danego typu pokarmu. Marta

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Zywienie Tropheusow Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®