Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Filtr mi padl? A moze jeszcze nie?

Autor worton[pl]
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Lis 2005 10:38 
Filtr mi padl? A moze jeszcze nie?

Autor worton[pl]
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Lis 2005 10:47 
Serwus,

cos mnie sie znowu zepsulo :]. Otoz w nocy - kolo 5 rano wylaczyli mi prad. Fart chcial, ze akurat spalem w fotelu przy akwa i sie obudzilem (braki tego calego warkotu na bank musialy mnie zaniepokoic ). Przerwa w dostawie pradu jak sie okazalo zostala spowodowana kaskada aqua-szuta, ktora chodzi od dwoch dni w akwarium z microglanis iheringi (jest tam jeszcze druga taka sama). Jak ja wlaczalem to korki robia boom i staje sie ciemnosc . Ale doszedlem do tego w przeciagu pol godziny, wiec we wszystkich akwa powinno byc ok - bo filtry dlugo nie byly wylaczone. Za to w mojej tandze, filtr zewnetrzny mimo usilnych prob i kopniakow nie wystartowal - chcialem przemyc gabke - bo dawno juz nie byla czyszczona ale ... polozylem sie tylko na kwadransik i wlasnie wstalem. Czy zatem 6 godzinna przerwa w dzialaniu (bardzo mozliwe, ze bedzie jeszcze dluzsza bo nie wiem czy przemycie gabki uruchomi ponownie filterek) mogla juz zabic mi cala biologie? Najdluzej jak mi nie dzialal ten filtr to jakies 40 godzin i jak go po tym czasie otworzylem to nie smierdzialo strasznie bardzo - filtr byl caly czas zalany woda - a smrodek byl taki zupelnie inny od tego, jajecznego, paskudnego, ktory czesto pojawia sie gdy wklady filtracyjne troche poleza nie w wodzie. Co sadzicie?
Powiem tylko, ze mam szczegolnie potezny kryzys finansowy i sera nitrivec jak i inne startery odpadaja na nastepne dwa tygodnie.

Pozdrawiam.

Autor JacekK
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Lis 2005 10:53 
NIE WLANCZAC PONOWNIE.....mycie wszystkiego w wodzie z akwarium poczym woda do kibelka oczywiscie .
Gabke pozostaw na min godzinke w duzej wilgotonosci/bez wody/ ale jej nie wkladaj ponownie /mozesz polewac/ .
W zbiornku wlacz duze napowietrzanie.
Kurde jak mam wytlumaczyc dlaczego to wyjdzie post na kilka stron.
Pozdrawiam.

Autor worton[pl]
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Lis 2005 12:13 
Mhm no mniej wiecej zdaje sobie sprawe dlaczego takze nie ma potrzeby tlumaczenia tylko, ze problem nieco zmienil charakter. Filtr sie juz nie wlaczyl :].
Takze zmienie wklady filtracyjne na nowe jak juz mi odesla naprawiony z aquaela (podejrzewam, ze zajmie to jakies dwa tygodnie). Filtr to unimax 250.
Tak czy siak moze czyta to forum jakis elektryk i moze przypadkiem domysla sie co sie moglo stac?
Fakty sa takie:
-przebudzilem sie
-zorientowalem sie, ze jest za cicho
-poszedlem wlaczyc korki
-zrobilo sie boom
-poszedlem do pokoju
-odlaczylem wszystko od pradu
-wlaczylem korki
-poszedlem do pokoju
-wlaczylem do pradu krewetkarium i tange (bo mam je juz dlugo i wczesniej nie bylo problemow z korkami) - unimax nie wystartowal
-wlaczylem pierwsza kaskade w akwarium z microglanis iheringi (m.i)(dziala od piatku)
-wlaczylem grzalke w akwa z m.i
-wlaczylem druga kaskade w akwa z m.i (dziala od poniedzialku)
-nastala ciemnosc
-odlaczylem wszystko od pradu
-wlaczylem korki
-zrobilem wszystko jak poprzednio poza podlaczaniem ostatniej kaskady
-siadlem na lozku i chcialem pomyslec
-stwierdzilem, ze po 15 minutach drzemki myslenie bedzie mi lepiej szlo
-wstalem po 10 :]

Czy moglo dojsc do jakiegos spiecia w skutek, ktorego spalil sie silniczek w unimaxie?
Karramba dlaczego wlasnie w tym akwa, teraz czeka mnie dwu tygodniowy horror :/. Mam nadzieje, ze sumiki wytrzymaja dwa tygodnie z filtrem wewnetrznym (ten filtr chodzil wczesniej w kwarantannie i wygladalo na to, ze radzi sobie sam z oczyszczaniem wody po 16 sumach).
Ile podmieniac dziennie? 10%? Ryby nie beda karmione.

Pozdrawiam.

Autor worton[pl]
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Lis 2005 18:44 
No jak sie zorientowalem to w filtrze wytarla sie jakas gumka przytrzymujaca oske, a ta lata jak szalona. Filtr ma byc naprawiony do piatku! Zobaczymy jak pojdzie w rzeczywistosci

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Filtr mi padl? A moze jeszcze nie? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®