Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Julidochromis regani ....

Autor JacekK
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Lis 2005 11:28 
od taka rybka ..wszyscy ją znają , spotykana prawie w kazdym sklepie .
Ale czy taka sama ...wchodzac na cennik i klikajac linka gdzie zobaczymy jej fotke popatrzmy na rozmieszczenie pasów ,ich proporcje na ciele .Popatrzmy na proporcje pletw i ich wzajemne rozmieszczenie ,popatrzmy na wyraznie widoczne linie podzialu kolorystycznego , popatrzmy jak i gdzie sie konczy pletwa grzbietowa i odbytowa ,popatrzmy jak i gdzie w jakich proporcjach zaczynaja sie pasy . A teraz do sklepu . O ZGROZO .Niby ja wszyscy znamy ale czy znamy ja taka jaka jest w swym naturalnym srodowisku czy znamy ja taka jak w wyniku zlej hodowli jest nam oferowana .Rece opadaja ...
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Lis 2005 11:55 
Tkak niestety jest z wieloma gatunkami.to co maja do zaoferowania sklepyma niewiele wspólnego z naturalnymi formami. No może jedynie nazwa i nie zawsze poprawna. Ale to juz nie raz omawialiśmy.
kompetencje sprzedawców pozostawiaja wiele do życzenia. No i wiedza większości akwarystów niestety też.Bo większość patrzy na to zeby rybka była tania "ładna" a zkad pochodzi i jak powinna wyglądać w rzeczywistości nie do końca ich obchodzi.A jak juz sprzedawca powie że nie sprawia kłopotów hodowlanych......
Marcin

Autor JacekK
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Lis 2005 22:56 
i dlatego w Polsce mamy wiecej sp. /species/ niz w samej Tanganice
Pozdrawiam

Autor klop
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Lis 2005 22:57 
Ja uważam że nie do końca jest to też winą sprzedawców. Potwierdzam że duża część z nich niema zielonego pojęcia o tym co sprzedaje i po co wogóle prowadzi sklep o profilu zoologicznym. Jest jednak teżcoś takiego jak koszty prowadzenia sklepu i Ci ludzie też chcą żyć. Prawdopodobieństwo tego że do sklepu w ciągu miesiąca przyjdzie choć jedna osoba która mocno specjalizuje się w jakiejś dziedzinie akwarystyki ot Tanganika, Malawi, South America czy niewiem już może jakieś niwspotykane labirynty jest tak niewielkie że człowiek ten licząc tylko na takich kupujących mógłby się przeliczyć, a jego dzieci mogłyby jeść... albo wcale nie jeść. Starają się sprowadzać ryby tanie ponieważte lepiej im idą. Sami wiecie kolorowa, ładna, towarzyska, najlepiej żeby nie jadła za dużo bądź wcale... no i żeby mogła pływać ze stadkiem welonków które od 3 tygodni kisi się w kuli. Takie są niestety często wymagania klientów którzy akwarystykę traktują czasem jak przymus i sam niejednokrotnie byłem tego świadkiem. Specjaliści którzy szukają akwarystycznych osobliwości raczej siedzą w domu i myszkują przegrzebując całymi dniami oferty profesjonalnych hurtowni lub chodowców. Niewierzycie - Spójrzcie na Siebie . Zgadzam się jednak z Jackiem K i chętnie widziałbym sklep do którego to każdy prawdziwy akwarystyczny pasjonat wchodzi i dostaje gorączki. Gorączki niebynajmniej z powodu brzydkich powykrzywianych, weloniastych, albinotycznych, barwionych dziwactw które tak naprawdę z rybami egzotycznymi mają wspólną jedynie nazwę. Ot taka "polinezja balonowa" - tak tak, "Polinezja" i to jeszcze "balonowa" - na własne oczy widziałem taki tekst na jednej z szyb w stołecznym slepie.
Pozdrawiam.

Autor JacekK
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Gru 2005 14:51 
Tylko caly czas przy rozmowach o tym pomijamy jeden fakt ...jak ktos kupuje rasowego psa,kota to ma tego za co placi , i kazdy wie ze ta cena bo .... a w akraystyce w Polsce jakby sie o tym zapomnialo .Jakby jedynym czynnikiem zakupowym byla cena .Ok niech beda te ,,cuda,, w sprzedazy w sklepie ale niech ten sprzedawca ma przynajmniej swiadomosc że sa ryby i ,,ryby,,.Nie musi koniecznie ich miec ale przynajmniej winien wiedziec co robi roznice cenowa niby tego samego gatunku.
Pozdrawiam.

Autor Saint
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Gru 2005 16:51 
Witam
kazdy akwarysta kupujac "rasowa" rybe tez wie za co placi kupujac "kundelka" czy to przyszly wlasciciel kota psa kanarka czy ryby wydaje malo i nie ma wygorowanych zadan

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Julidochromis regani .... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®