Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Okaleczenia, deformacje płetw ....

Autor JacekK
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Gru 2005 13:50 - Edytowany przez: JacekK 
jest juz na stronie artykulik .... ale nie zamknelem tego tematu do konca..bede bardzo wdzieczny jesli napiszecie tu swe doswiadczenia z omawianym zjawiskiem./pomijamy uszkodzenia powstale w wyniku chorobotworczym lub pasozytniczym/..
Ciekawi mnie czas trwania zjawiska , czas samouleczenia.bede wdzieczny jesli opisy beda zawierac takze rodzaj u jakich ryb to wystapilo i obsade zbiornika w tym czasie , oraz czy procesy te mialy miejsce np przy zmianie diety lub usuniecia jakiegos jej skladnika....
Wasze uwagi beda dla mnie bardzo cenne prosze wszystkich nawet o krotkie nawet informacje .
Pozdrawiam
PS
Jeszcze jedno jest temat ,, pytanie do wszystkich uzytkownikow....,, prosze serdecznie o odopowiedzi na tego posta , dzieki nim wylonie czesc jeziorka ktora opisze .

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Gru 2005 16:12 
Witam,
Szczerze powiem ze nie wiem jak wygląda ,,zdeformowana'' płetwa. Zarówno w poprzednich F1 jak i obecnych F0 niczego niepokojącego nie wiedzę. Nie mogę sie zatem wypowiedzieć w tym temacie ale mam pytanie: Czy naprawdę chodzi o sól morską która jest solą jodowaną? Z reguły stosuje sie taką niejodowaną... I jesli odpowiedź jest twierdząca, to czy mozna wiedzieć w jakich proporcjch nalezy ją stosować?

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Gru 2005 16:16 
Aha! I jeszcze jedno:
Jak wygląda taka zdeformowana płetwa?
Czy mozna prosić o taki przykład zdjęciowy?

Raz jeszcze pozdrawiam,
Katarzyna

Autor JGr
Anonimowy
#4 - Posted: 5 Gru 2005 19:19 
Z tym stosowaniem soli niejodowanej do nie do końca jest tak. Tu nie chodzi o samą obecność jodu.

Sól kamienna niejodowana, przynajmniej taka, którą znam i stosuję, nie zawiera antyzbrylacza.
Sól warzona jodowana (ta najczęściej spotykana w kuchni) zwykle zawiera antyzbrylacz w ilości 6-10 mg/kg.

To jest najbardziej istotna rożnica pomiędzy tymi produktami i dlatego do celów akwarystycznych zaleca się sól niejodowaną. Przynajmniej ja tak to zawsze rozumiałem.

Jarek

Autor admin
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Gru 2005 19:45 - Edytowany przez: admin 
Dokadnie o to chodzi Jarku

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Gru 2005 21:13 
Katarzyno ...deformacja to odbieganie od naturalnych proporcji...przyklad wpisz w wyszukiwarke Neolamprologus gracilis ..zaciagnij dowolne 5 fotek/z roznych stron/ i porownaj dlugosci i proporcje pletw ogonowych.
Pozdrawiam

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Okaleczenia, deformacje płetw .... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®