Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Uwaga na oczliki....

Autor JacekK
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Gru 2005 09:56 
Od wielu lat robie systematyke zoo i fito planktonu Tanganiki .... wczoraj dowiedzialem sie ...szok ..tego nie wiedzialem .... Znany nam wszystkim oczlik tak czesto polowaniany przez nas ..tak ceniony jako pokarm...jest nosicielem jednego z stadium najwiekszego tasiemca wystepujacego u ludzi !!!! O zgrozo ....
Pozdrawiam

Autor JGr
Anonimowy
#2 - Posted: 10 Gru 2005 10:37 
O tym tasiemcu nie wiedziałem, ale chyba najczęstszym zagrożeniem przy żywych, czy mrożonych pokarmach są nicienie.

A propos naturalnych pokarmów - ma ktoś może jakieś wyniki badań treści żołądkowej tanganickich ryb? O moich horei coś tam wiem - w żołądkach znajdowano głównie resztki Stolothrissa tanganicae i Limnothrissa miodon, ale nie mogę znaleźć takich danych na temat sumów.

Jarek

Autor admin
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Gru 2005 10:46 
Ten tasiemiec to bruzdogłowiec szeroki, bardzo niebezpieczny dla ssaków i człowieka.


Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Gru 2005 10:49 - Edytowany przez: JacekK 
Jarek znacznie wiecej znajodowano w żoladkach ... cierpliwosci za jakies 2 miesiace/chyba skoncze/ bedzie taki artykulik o cyklu pokarmowym Tanganiki z dokladnymi rodzajami pokarmow i ich odnosniki w naszych jeziorach , ...a sumowce sa w tej ,,dobrej,, pozycji rybami ktore w tanganice czerpia pokarmy z bezkregowcow nie i- osiadlych oraz przebogatego zooplanktonu bo w Tanganice jako ciekawostka wystepuje on nawet do 80 metrów glebokosci...Jest taki jeden Japonczyk dokonal pomiarow ilosci zooplanktonowej w Tanganice przez 6 lat w 4 czesciach jeziora , codziennie ...wyniki lekko szokujace a takze zmiennosc temperatur ... bedzie artykulik za jakies 2 miesiace juz koncze powoli.
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Gru 2005 11:09 - Edytowany przez: JacekK 
A odnosnie Stolothrissa i Limnothrissa ..,,sardynki,, Tanganiki to i znajowano ja w zoladkach....naszych w latch 75-90 byly dostepne w puszkach ....czytajcie co jecie
Pozdrawiam
A tak na serio trwal i trwa projek zarybiania wlasnie tymi rodzajami ryb zbiornikow Afrykanskich

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Uwaga na oczliki.... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®