Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Witam na forum ! (długie)

Autor adamparker
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Kwi 2004 19:14 
Witam!

Jestem tu na formum pierwszy raz. Do akwarystyki powróciłem rok temu. W tej chwili mam 4 zbiorniki - 240 lit po Malawi ( chwilowo bez obsady) , 200 lit - Malawi , 160 lit - muszlowce i 54 lit -bojowniki ( w sypialni ) . Przez pół roku miałem Trofcie - 10 x Lupota i 4 Eretmodusy. Niestety okazało się że mam same samce - co zostało potwierdzone przez osobe która no powiedzmy zna się na tym wiecej odemnie. Rybki nie podchodziły do tarła a jeden zdominował cały zbiornik. Po tym jak straciłem 3 Lupoty - jedna wlazła za tło i 2 bloat dałem je do 200 lit ale to nic nie zmieniło. Były też strasznie płochliwe . Sprzedałem je do sklepu i ostanio od początku roku miałem tylko pyszczaki z Malawi. Ostatnio zrobiłem z nimi porządek i poszły do 200 lit i jest im tam dobrze. Za mną chodzą cały czas jednak Trofcie - zwłaszcza że jestem bogatszy o pewne doświadczenie . Najpierw mam pytanie - nie chce już trafić na większość samców w stadzie . Czy kupując w Tropheus SC unikne tego jakoś ? Chciałbym je trzymać w tej mojej 240 lit - jest bardzo dojrzały zbiornik z super filtracją ( Eheim Pro II 2028 i Powerhead 802) ale robiącą dość duże zawirowania wody . Jako podłoże jest ok 25 kg drobnego Coralitu. PH stabilne jak drut Chciałbym mieć tam jedno stado . Czyli jakieś 12 sztuk. Co Wy na to ?
A i jeszcze jakby ktoś jechał do Warszawy albo chciał się wybrać z W-wy ze mną po zakupy to proszę dać znac . Dam chyba też takie ogłoszenie na pl.rec.akwarium. Zawsze lepiej wybierać a i koszty mniejsze - ja oferuje podwózke - mam kombi z LPG więc niskie koszty.

Autor admin
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Kwi 2004 21:18 
Witam cię Adamie na naszym forum
Czytałam na pl.rec Twoje opisy akwarium i problemy z trofeusami. Tak, ze nie jesteś mi "obcy".
Oczywiście przy zakupie dorosłych ryb rozpoznajemy po guzkach płciowych samce i samice, tak, że dostajesz np. układ 1:2 lub jeżeli mamy od exportera lepszy układ to sprzedajemy lepszy 1:3. w 240l 12 osobników powinno byc dobrym układem. Serdecznie zapraszamy do nas. Prosimy tylko o wcześniejsze umówienie się. Może oczywiście być to również weekend.
Pozdrawiam
marta (Tropheus s.c.)

Autor adamparker
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Kwi 2004 07:20 
Tak - pierwszy chrzest juz przeszedłem. Miałem wtedy w zbiorniku jeszcze 3 maswy ale one pierwsze padły na Bloata. Dziękuje za zaproszenie i wkrótce napewno skorzystam.

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Witam na forum ! (długie) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®