Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

zmiana baniaka

Autor beliar
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Gru 2005 09:27 
Witam wszystkich
Mam mały problem
Czeka mnie zmiana baniaka z mojego małego 230l na upragnione 400l
Sprawa jest następująca nie mam czasu na uaktywnienie zbiornika w sposób naturalny .Zamierzam przelac wode ze starego akwa i przełożyc nie czyszczone filtry i oczywiście dodac starter .Czy to wystarczy żeby od razu wpóścic ryby?
Tymbardziej że 5 samic nosi.
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam Jarek

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Gru 2005 09:46 
Ja tak właśnie zrobiłem.
Całą zawartość 240L przeniosłem do 375L i pomału dolewałem czystej. Oczywiście wszystkie filtry przeniosłem z poprzedniego akwarium. Możesz uzupełnienie wody rozłożyć na kilka dni tak aby dziennie dodawać kilkadziesiąt litrów czystej wody.I dodawaj tylko nitrivec sery to wystarczy. Gratulacje i pozdrawiam Marcin

Autor JacekK
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Gru 2005 10:10 
jesli nie bedziesz przenosic dna , w tak szybkim tempie nie masz sie czego obawiac , ..tylko noszace samice moga w czasie wylapywania /stres/ wypuscic ziarna .
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Gru 2005 12:03 
Właśnie ja mówiac o zawartości 240 stki miałem na myśli wode i ryby. Cały wystrój był nowy z podłożem włącznie.
Marcin

Autor beliar
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Gru 2005 13:45 
Właśnie dno i częśc skałek będzie nowe
a częśc wody tzn cała z 230 będzie przeniesiona i doleję uzdatnionej kranuwy moim zdaniem powinno to mniej więcej wyglądac jak podmiana wody
Może można coś zrobic żeby zmniejszyc stres przy przenoszeniu??
Jarek

Autor zipke
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Gru 2005 14:38 
mysle ze przelawianie ryb gdy jest ciemno, a teraz to nei porblem bo o 18 masz juz czarna noc gasisz swiatlo na kilkadziesiat minut wpadasz z siatkeim i wylapujesz. Nie wiem czy przy tropheusach to skutkuje ale w przypadku moich ryb owszem.

Autor beliar
Użytkownik
#7 - Posted: 13 Gru 2005 20:37 
No właśnie.
Dzięki wszystkim za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Jarek

Autor JGr
Anonimowy
#8 - Posted: 13 Gru 2005 21:45 
Trochę późno, ale może jeszcze na coś się przydam, nie miałem wcześniej czasu.

Ja przy łowieniu ryb nie korzystam ze "sposobów". Próbowałem, ale z marnym skutkiem, na pewno - jak pisze Konrad, jest to uzależnione od tego jakie ryby łowimy.

Myślę, że stres będzie zawsze, ja staram się go ograniczyć go przez możliwie jak najkrótszy czas "obławy".

Światło palę, bo żeby sprawnie działać muszę dobrze widzeć, wyjmuję wszystkie kamienie i filtr wewnętrzny, używam dwóch siatek. Nie ma takiej możliwości, żeby od momentu podniesienia szyby nakrywkowej do złapania ryby w siatkę, minęło więcej niż ok.5 minut, jeśli ktoś próbował łapać simochromisy, czy synodontisy - wie, że to dość krótko. Mniej problemów sprawia mi łowienie eretmodusów, czy trofeusów.
Oczywiście taki sposób, czy raczej brak sposobu, nie zawsze jest możliwy, to zależy od urządzenia zbiornika, u mnie jedynym utrudnieniem jest poprzeczne wzmocnienie akwarium.

Tu przypomniała mi się ważna rzecz - choć dotycząca pewnie niewielu z Was. Jeśli ktoś hoduje tanganickie synodontisy nie radzę odławiać ich wcześnie rano, natychmiast po zapaleniu światła, chyba że chcecie zbierać ryby (albo ich szczątki) z podłogi.

też Jarek ;-)

Autor zydekk
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Sty 2006 09:54 
dlaczego powyskakują??

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / zmiana baniaka Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®