Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Koniecznie zobaczcie....

Autor JacekK
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Gru 2005 10:16 
uprzedam ze pod tym linkiem zawarte sa sceny drastyczne.. http://www.cichlid-forum.com/photocontest/images/hof/43687269737469616 e20416c6672656473736f6e757.jpg
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Gru 2005 10:19 - Edytowany przez: JacekK 
Kurde nie wiem dlaczego link sie nie otwiera ...
recznie na http://www.cichlid-forum.com/photocontest/ potem z lewej na ,,Tropheus for dinner,,

Autor drozd
Anonimowy
#3 - Posted: 18 Gru 2005 10:54 
witam, od razu rozbudziłem się do końca jak zobaczyłem to foto takie sceny chyba czesto dzieją się w jeziorze... szkoda tego tropheusa ale nie można winić "zjadającego" (chyba jakiś A. compressiceps a jeśli to calvus to yellow jak sądze, prawda?)że go zjada ani malego tropheusa (duboisi?) za to że był na tyle nierozwazny i dał się zjeść... chcemy czy nie "circle of life" dotyczy tez Tanganiki a nie tylko "Króla Lwa" tak na marginesie ciekawe ujęcie i moment chyba trudny do uchwycenia na foto... pozdrawiam,
Marek

Autor JacekK
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Gru 2005 11:06 
Myslę ze nie skonczylo sie na zjedzeniu ... ale fotka daje do myslenia ....
Pozdrawiam

Autor sue
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Gru 2005 11:38 
Witam
Świetne zdjęcie! Zdecydowanie to jest A.compressiceps gold ze swoim obiadkiem Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tych przepięknych ryb i wiemy na co je stać Czy naprawde sadzicie ze maluch mial szanse prezycia! Jezeli nadal macie jakies watpliwosci to konieczne musicie zobaczyc zdjecia jego glowy, pyska i zebow
Tylko kto trzyma razem compressie z trophciami??? Chyba nie jest to zbyt madre posuniecie!!! Czym je karmic??? A moze karmi sie tylko trophcie... a compressie jedza najedzone trophcie
Pozdrawiamy
Magda i Przemek

Autor zipke
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Gru 2005 11:39 
Fotka super!!! chcialbym zobaczyc cala taka akcje gdzies na filmiku moze macie nagrane swoje albo jakies linki??

Autor zipke
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Gru 2005 12:09 
sue a czy widzieliscie kiedykolwiek by calvus badz compressiceps atakowaly rybe swojego rozmiaru badz nieco mniejsza? i czy sa agresywne podczas tarla czy tez skladaja ikre i odplywaja????

Autor JGr
Anonimowy
#8 - Posted: 18 Gru 2005 12:21 - Edytowany przez: Admin 
Spójrzcie 8 fotek poniżej, na tę rybę próbującą wessać skałę (podpis - "Any one for algea?"[img]http://tropheus.com.pl/components/minibb/img/smilies/wink.gif[/img]. Niesamowita! Co to jest u licha? Lobochilotes labiatus?

Jarek

Autor JGr
Anonimowy
#9 - Posted: 18 Gru 2005 12:27 
Nie mam pojęcia skąd się wzięła trzecia linijka mojego posta, ta z jakimś linkiem. Traktujcie to, jakby jej tam nie było.

Jarek

Autor sue
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Gru 2005 13:22 
Hodujemy calvusy i coppressicepsy w jednym akwarium.
Calvusy były pierwsze i gdy pojawiły się compressie początkowo nie miały kompletnie "nic do gadania"! Gdy tylko wystawiły pyski ze swojego rogu baniaka i próbowały "się rozejrzeć" pan calvus – król i władca pokazywał im gdzie jest ich miejsce Mimo iż samiec compressicepsa był większy niż pan calvus, dostawał baty. Najgorzej było gdy calvusowa złożyła ikrę (w odpowiedniej wielkości muszli) i siedziała w niej wachlując, potencjalnym zagrożeniem według pana calvusa był każdy ruch compressicepsów... To były ciężkie dni w akwarium...
Teraz... sytuacja uległa zmianie... Pani calvusova ma swoja muszle, pani compressicepsowa (szczęśliwa wybranka) swoja (ok. 30 cm od siebie) panowie ich dzielnie pilnują Nie ma już ostrych przejawów agresji! i choć często zdarza się przestawianie pozostałych ryb, no i szturchanie miedzy dominującymi samcami… to w akwarium panuje spokój, taka rybia sielanka. Pewnie sytuacja znowu ulegnie zmianie przy kolejnym tarle... Ale to mogę opisać za jakieś 30 dni jeżeli nadal nasze ryby tak bardzo będą się mieć ku sobie
Pozdrawiam
Magda
P.S. Przemek pisze właśnie artykuł o rozmnażaniu calvusów i compressicepsów, a ja spróbuję wybrać do niego kilka zdjęć, więc serdecznie zapraszamy do czytania i oglądania

Autor sue
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Gru 2005 13:36 
Zapomniałam napisac o wielkości jedzonka dla naszych pieszczoszków... Oprócz standardowych: artemia, ochotka, wodzień... ich przysmakiem są żywe dżdżownice oczywiście w sezonie)oraz mięso (zwierząt zmiennocieplnych). Przemek śmieje sie, że gdy jedzonko nie jest dłuższe niż długość ich ciała, to spokojnie sobie poradzą
No bo czyjest coś piękniejszego od widoku polującego calvusa
Magda

Autor zipke
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Gru 2005 15:24 - Edytowany przez: zipke 
a czy wg Ciebie nadaja sie do akwarium towazyskiego z planktonozercami czy raczej akwarium 1 gatunkowe???

aha Jarku zajrzyj na www.petrochromis.com
tam sa te fotki o ile sie nie myle

Autor JGr
Anonimowy
#13 - Posted: 18 Gru 2005 16:03 
Racja Konrad, jakoś mi te zdjęcia wcześniej umknęły, to petrochromis. Mylnie podejrzewałem L.labiatus przez ten układ pyska. Dzięki.

Magdo, czekam na Wasz drugi artykuł, na altolamprologusach się nie znam, ale artykuł w MA czytałem z dużą przyjemnością, podobnie zresztą jak prace innych tanganickich autorów.

Jarek

Autor sue
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Gru 2005 16:47 
Jak nabardziej, można je hodować z innymi gatunkami, ale karmić je trzeba będzie osobno. Aby "zauważyły" pokarm musi mieć odpowiednia wielkość. Na przykład rozwielitka czy larwa artemii są dla nich za małe.
Nie liczyłabym też na wychowanie narybku innych gatunków. Potraktują je jako urozmaicenie diety. Na pewno nie będą jednak atakować dorosłych osobników.
Jarku miło słyszeć, że przeczytałeś artykuł o calvusach. Pierwsze koty za płoty Teraz czas na następny...
Magda

Autor tasma
Użytkownik
#15 - Posted: 18 Gru 2005 19:24 
To ja jeszcze dopisze zeby nie bylo watpliwosci. Calvusy/compressicepsy nie probuja zjesc niczego co nie miesci sie im do pyska. Nie ma mozliwosci zeby zabily rybe, a pozniej powoli ja zjadaly. Nie wejdzie nie jest obiadkiem. A co do agresji to zajmuja bardzo maly obszar. Jesli wplynie tam inna ryba zostaje przegoniona. Nie mowy uszkodzeniu ciala.
Przemek

Autor tasma
Użytkownik
#16 - Posted: 18 Gru 2005 19:34 
A jesli ktos ma watpliwosci czy ten tropheus przezyl niech spojrzy tu:
http://www.mkokno.com.pl/ryby/IMG_3009_1.jpg
P.

Autor zipke
Użytkownik
#17 - Posted: 18 Gru 2005 22:14 - Edytowany przez: zipke 
nie chcialem wczesniej pisac ale tymczasowo mam 2 samce( dostalem an przechowanie) calvusa black(moze podaje zle anzwe ale jest czarny) maja jakies 8cm, w akwarium najmniejsze ryby maja okolo 6cm, nie widzialem zeby calvusy je ganialy, sa bardzo spokojne, niestety te ktore mam byly karmione tylko platkami i nie osiagnely pełnego wymiaru, a przynajmniej takie mam wrazenie. Jedyny ciekawy fakt to taki ze agresywne wobec innych ryb callochromisy nie zaczepiaja calvusow, chyba sie ich troche boja myslalem nad dokupieniem samicy lub kupnem parki compressicepsow.
PS TASMA dzieki za link

Autor tasma
Użytkownik
#18 - Posted: 19 Gru 2005 06:28 
No wlasnie. Te ryby maja cos takiego w sobie. U nas plywa samica naskalnika regana okolo 14-15 cm. Zaczepia wszystkie ryby poza calvusami i compresiami. Co najwyzej sprawdzi czasem muszle czy nie wyplywa jedzonko jak tatus calvus sie zagapi.
Jesli chodzi o karmienie to masz calkowita racje. Te ryby sa bardzo wrazliwe na pokarm jaki sie im podaje. Zle karmione rosna powoli, karlowacieja i nie rozmnazaja sie. Preferuja miesko. A pozniej odwdzieczaja tak jak u mnie (dwa akwaria malych calvusow, a compresie w drodze).
PS
Wreszcie watek gdzie moge sie wyszalec. Mam nadzieje ze nie macie mi tego za zle.
Przemek

Autor JacekK
Użytkownik
#19 - Posted: 20 Gru 2005 09:51 
patrzac na ta fotke prosi sie o jeden fakt .... idealne ryby do karmienia .... i jest na co popatrzec ...nikt nie kupowal lub hodowal jakis zyworodnych dla nich ???...to by byly fotki ,,albo filmik,,,,..podpowiadam pomysl na bardzo dobry material filmowy lub zdjeciowy.
Pozdrawiam.

Autor admin
Użytkownik
#20 - Posted: 20 Gru 2005 10:36 
Powiem tak - one nie bardzo chcą jeść żywe młode!!!!Może to zabrzmi dziwnie, ale chywa w niewoli wolą coś mniej ruszającego się. Chętnie jedzą dżdżownice, larwy mączniaka i mrożonki, ale nie uganiają sie za młodymi rybami innych gatunków. Dowód naoczny u nas w domu w 1000l akwarium.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#21 - Posted: 20 Gru 2005 10:49 
Zjedzenie jedej rybki dostarcza im zapotrzebowania pokarmowego nawet na 2-3 dni . A tu sie przyzwyczaily do latwiejszego zdobywania pokarmu/podane na tacy/ ,, jak sa mlode napewno w diecie maja formy zooplanktonowe .Potem sa takie jak widzimy ..krotki uklad pokarmowy,zeby,duzy przelyk,rozchodzace sie kosci szczekowe,oczy osadzone i zrobione do polowania.
Pozdrawiam

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Koniecznie zobaczcie.... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®