Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Neothauma tanganyicense ..nowy artykulik

Autor JacekK
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Gru 2005 12:59 - Edytowany przez: JacekK 
REWELACJA ../podziekowania dla Macka/ to lubie czytac aby wiecej takich .Ja od siebie dodam że problemem jest juz sam ich transport zapotrzebowanie tlenowe tych slimaczkow jest przogromne .Jesli chodzi o formy fitoplanktonowe to jest to kwestia do rozwiazania bardzo prosto oswietla sie plytki zbiornik lampami HQL /nie HQI/ woda jest wzbogacana w bardzo duza ilosc mikroelementow , bardzo dobre natlenienie i reszte robi natura po pewnym czasie . Tylko po ich przeniesieniu do zbiornikow cykl pokarmowy wygasa i koniec slimaczka jest bliski./W sprzedazy są juz gotowe formy fitoplanktonowe/Dodatkowym problemem jest to ze przenosza one lub sa nosicielami roznych paskudztw ktore niestety nawet 12 miesieczna kawarantanna moze sie ich nie pozbyc .A zastosowanie jakiegokolwiek dobrego leku konczy sie odrazu smiercia slimaka. Ogromne ryzyko zciagniecia , ryzyko wpuszczenia do zbiornika i aby juz mogly byc musialabyby byc w zbiorniku jednogatunkowym z bardzo duzymi kosztami /oswietlenie ,fitoplankton/.

Pozdrawiam

Autor admin
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Gru 2005 14:52 
Tak - transport to duży problem. Nasi odławiacze nie podjęli sie ryzyka bezpiecznego dostarczenia nam tych ślimaków.

Marta

Autor mapan
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Gru 2005 09:49 
cieszę się, że się podoba. Podziękowania należą się także naszym Gospodarzom za udostępnienie szczegółowych fotek muszelek . Nigdy nie przypuszczałbym, że tak wrażliwe ryby jak trofcie bez problemu przylecą z Afryki, a za przeproszeniem jakieś durne ślimoki nie ! W oceanarium w Gdyni widziałem karmienie koralowców i ukwiałów (chyba). Obsługa podawała im "do pyska" porcje planktonu, ale nie wyobrażam sobie karmienia stada ślimaków sztuka po sztuce.

Autor JacekK
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Gru 2005 10:23 - Edytowany przez: JacekK 
Nie trzeba ich karmic sztuka po sztuce ..na okres karmienia wylanczane sa systemy filtracji a w zbiornku wlancza sie tylko popme cyrkulacyjna ..i tak pozostawia na okolo 30 minut ..karmienie 3-4 razy dziennie . Filtry tylko zraszane niezalewowe . I wszystkodziala .Karmilem tak kiedy i rozmnazalem Sarcophytony przez dwa lata i dzialalo , wiec wykarmienie tego slimaczka mysle nie byloby problemem.
Pozdrawiam
PS -sama wycisnieta woda z fileta z ryby juz jest ogromna baza pokarmowa dla niego.

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Neothauma tanganyicense ..nowy artykulik Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®