Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

zagadka.....

Autor JacekK
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Gru 2005 13:07 
mam dla was zagadke ... ktora z pielegnic tanganikanskich zasiedla obszary profundalowe i jest odlawiana z glekosci nawet dochodzacych do 200 metrow , jest to rybka rekordzista glebokosciowa z pielegnicowatych ....kto wie ????
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Gru 2005 13:18 
Podpowiedz ....niektore zaszeregowania ustanowily osoby rodzaj dla niej i gatunkowo jest tam sama....,,jest podejrzewana o sklonnosci do zywienia sie rowniez detrytusem
Pozdrawiam

Autor admin
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Gru 2005 13:59 
Telotrematocara macrostoma?

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Gru 2005 14:19 
Pani Marto bardzo blisko .Telotrematocara macrostoma. zchodzi nawet do 250 metrow /znane odlowy/ i jest bardziej ryba pelagialna ...prosze zgadywac dalej...
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Gru 2005 14:34 
Juz wyjasniam ..pytam o rybke ktora ,,zyje ,, na dnie ,, jej srodowisko to ta glebokosc ...profundal-strefa o okreslonym dnie /w tym przypadku glebokosc 200m/ ..pelagial -strefa wolnej toni -ryby nie ma stycznosci z dnem ..
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Gru 2005 14:57 
A z drugiej strony jak przeogromne zapotrzebowanie organizmu ryby w skladniki pokarmowe na takiej glebokosci przemiana materii musi byc szybsza z 10 krotnie od ryb bedacych na glebokosciach do 50m.
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Sty 2006 11:05 
chodzilo o .....Xenochromis hecgui..
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Sty 2006 12:14 
Z tego co wyczytałem w ksiażce Konigsa to ten Xenochromis jest łuskożercą. Nasówa mi sie pytanie jak zaspokoić jego preferencje pokarmowe w warunkach sztucznych? Czy ktos hodował przedstawicieli łuskorzernych gatunków? Jestem ciekaw czy atakowały by sąsiadów pozbawiając ich łusek?
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Sty 2006 15:54 
Marcin jedni twierdza ze jest luskozerca inni ze bentozerca jeszcze inni ze wszystko zerca , akwarysci karmia glownie pokarmami pochodzenia miesnego ..... nie mialem tej ryby i nie znam kogos kto mial a info tylko ogolne z netu ....
Pozdrawiam

Autor Anonim
Anonimowy
#10 - Posted: 10 Sty 2006 08:48 
Czyli że diete łuskożerców możemy zastępować mięskiem?
Ciekaw jestem czy ktoś miał jakiekolwiek ryby o tych preferencjach pokarmowych.
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Sty 2006 09:54 - Edytowany przez: JacekK 
Marcin u wiekszosci ryb ,,nietypowo zernych,, w zbiorniku przy odpowiednich zabiegach predzej czy pozniej przewaza instynk przetrwania nad zachowaniami z warunkow naturalnych .... najczesciej wykorzystuje sie do tego wech... rybe pozostawia sie w zbiorniku /kwarantalnik-bez niczego/ po uplywie okolo 7 dni zaczyna sie podstawianie pokarmow zastepczych ...po utrafieniu w guscika przenosi sie ulubienca do zbiornika wlasciwego ... tak w skrocie..
Pozdrawiam

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / zagadka..... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®