Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

przestroga...

Autor JacekK
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Sty 2006 14:42 
..mym ulobionym system filtracji sa filtry przelewowe zraszane ktore wymagaj zastoswania pomp wodnych . bedac na ,,przymusowych,, zakupach w jednym z hiperow na stoisku ogrodowym
napotkalem nowe typy pomp ..tylko 20W wysokosc podnoszenia 1,1m wydajnosc 1100l/h ..i dobra cena 70zl ...kupilem odrazu ...oo zgrozo wydajnosc przesadzona o 50% , podnoszenie slupa wodnego do 60cm to max , glosna praca , wibracje na obudowie ...ma przestroga przed pompami VICTUS model PF20 ..sprawdzilismy 2 sztuki tych pomp objawy te same .
Serdecznie nie zalecam kupna.
Pozdrawiam

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Sty 2006 14:56 
Kiedys miałam plan zainstalowania pompy oczkowej w moim zbiorniku. Miła być ona podłączona do filtra ciśniowego, również uzytkowanego do celów ogrodowych. Zrobiam małe dochodzenie , który z filtrów i pomp byłyby najlepsze. I o ile filtr nalezało kupić nie mniej niż za 600 - 700 zł o tyle pompę mozna było nabyć tańszą firmy Atman. Wszystko skończyło sie na planach więc własnym doświadczeniem nie moge tego potwierdzić. Jednak gdybym miała wdrożyć ten plan ponownie kupiłabym największą z dostępnych Atman'ów.

Katarzyna

Autor JacekK
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Sty 2006 15:04 
Prywatnym zdaniem sadze ze najlepsze /cena do jakosci/ to aquel i aqaszut . Ale ta chec czegos nowego i nowych eksperymentow .... srednio co 2-3 lata wymieniam pompy na nowe Atmana jeszcze nie testowalem ,,,ale jest taki producent pomp moje marzenie firma ATK /10 letnie gwarancje/- cudo tylko brak serwisu w Polsce i zaporowe ceny .
Pozdrawiam

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Sty 2006 16:24 
Z tego co się dowiedziałam do aquel działa dobrze i cichutko ale przez pierwsze poł - jeden rok. Potem staje się głośny. Tak wynikało z doświadczeń użytkowników aquela. Przeważnie potem przeżucali się na atman'a.

Choć z drugiej strony ja na filtry aquela nie narzekam, a jestem posiadaczką czterech sztuk. Jeden chodzi od prawie trzech lat i jest niesłyszalny. Nie sądzę by używali innych częsci niż te z których zrobione są pompy.

Zresztą, teraz to jak już na rynku dostępne są filtry o pojemności 20 litrów to raczej montażem takiego ustrojstwa zainteresowana nie będę. Choć przyznam że dostepne hagen'y do najcichszych nie nalezą. Ja swój fluval 404 muszę przykryć filcowym kocem by móc normalnie zasnąć.

Katarzyna

Autor zydekk
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Sty 2006 20:08 
ja osobiscie bym proponowal pompy akwariowe power Head. sam mam power heada 1200l/h i u mnie sprawuje sie swietnie w sumpie pozdrawiam

Autor artkras12379
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Sty 2006 21:23 
WITAM!!!
Przeczytałem Jacku twoją "PRZESTROGĘ" i postanowiłem skrobnąć co nieco. Jeśli mógłbym doradzić komukolwiek przy wyborze i zakupie pompy do filtracji zraszanej (i nie tylko), to moim zdaniem niestety ale EHEIM. Osobiście mam 4 pompy tej firmy. Np. jedna z nich pracuje bez zarzutu (non stop)około 4 lat i uwierz mi żadnych śladów zużycia pomiędzy trzpieniem a wirnikiem. Zapewne myślisz teraz o cenie - niekoniecznie trzeba kupować nową pompę. Czasami na allegro można kupić używaną (uszkodzoną) za przysłowiowe grosze, następnie dokupić brakujący element i mamy prawie nówkę, ale za to cichą i wieczną. W swoimmoim "PODWÓJNIE" oddychającym filtrze zraszającym mam model 1250 - kompletna cisza i praca bez zarzutu. Kupiłem ją na allegro za 45 zł. Miała uszkodzony (pęknięty) wirnik. Dokupiłem nowy i pompa hula jak ta lala. Kupowanie pomp nie sprawdzonych firm, a na dodatek firm o których nikt nie słyszał jest moim zdaniem ryzykowne i może wiązać się z WYRZUCENIEM PIENIĘDZY (a ile przy tym nerwów) - czy warto? Poza tym chciałbym w tym miejscu przytoczyć przysłowie - Kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje.
Pozdrawiam serdecznie.

Autor artkras12379
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Sty 2006 07:34 
Żebyś tylko Jacku źle nie zrozumiał przytoczonego przez mnie przysłowia. Chodzi mi o to, że za naprawdę dobry sprzęt (cichy, bezawaryjny i długo nam służący) trzeba niestety zapłacić.
Jeszcze raz pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Sty 2006 09:44 
Masz zupelna racje tylko mam osobiste jakby uprzedzenie do firmy Eheim .
Mam jedna pompe z seri 20 dla celow uzupelniania wody przy podmianie . W Eheimie denerwuje mnie jej temperatura przy slupiem pow 1,2m .W okresie letnim dziala jak grzalka a pragne miec jak najmniejsza temp.w sytemach filtracji i poziom zanurzeniowy pracy tych pomp wplywa na spadek wydajnosci . Ale faktem jest ze ciesza sie slawa wieloletniej pracy bezawaryjnej.
Pozdrawiam

Autor artkras12379
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Sty 2006 12:10 
Moim zdaniem z tym wydzielaniem przez pompę ciepła to jest tak:
Im mniejsze wirnik ma opory (a w przypadku pomp akwariowych lub inaczej wodnych, opory te uzależnione są od wysokości spiętrzenia słupa wody) tym pompa mniej się nagrzewa. Innymi słowy, większość energii elektrycznej zamieniana jest na wytworzenie silniejszego strumienia lub przepompowania większej objętości wody (np. głowica na filtrze wewnętrznym). Inaczej jest w przypadku gdy pompa musi pokonać dodatkowo pewną wyskość przy pompowaniu wody, wirnik napotyka na większe opory a część dostarczonej energii zostaje zużyta na podniesienie pompowanej wody na określoną wysokość (np. pompy w sumpach). Dlatego moim zdaniem nagrzewanie się pomp nie jest związane z firmą, marką. Czy to będzie EHEIM, AQUA MEDIC czy np. DELTEC nie ma większego znaczenia. Jeśli pompa będzie musiała podnieść wodę na określoną wysokość będzie się nagrzewała (być może jedna w większym stopniu a druga w mniejszym - i byłoby to uzależnione od jej sprawności).
Pozdrawiam serdecznie

Autor mapan
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Sty 2006 13:24 
jest także uzależnione od mocy pomp. Zwróccie uwage, że eheim ma jedne z mocniejszych filtrów i pomp przy porównywalnej wydajności, ale wg mnie to zaleta eheima. Pomimo przytkania sie wkładów nie spada zbyt drastycznie ich wydajność. To jak jazda samochodem na jedynce i na czwórce: wolniej ale mocno, lub szybko ale byle podjazd i od razu prędkość spada.

Autor JacekK
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Sty 2006 14:11 
Jak juz napisalem wczesniej zmieniam pompy dosc czesto /takie zboczenie/ i faktem jest ze nawet te same wydajnosci przy tych samych mocach wykazuja rozne stopnia temperatur wydzielanych przez obudowe ..dlaczego nie wiem ! A odnosnie wielkosci ich wirnika to cos w tym jest ..tylko czy wielkosc wirnika nie moze byc uwzgledniona od ilosci obrotow np na minute .To problem producentów my zajmijmy sie rybciami
serdecznie pozdrawiam dzieki za rady i uwagi.

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / przestroga... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®