Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

prosze o rade

Autor dorian
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Sty 2006 20:26 
czy filtracja w akwa 240l tetra tec 1200 wystarczy dodam ze jest to filtracja kubelkowa mechaniczna i biologiczna czy zrobic z niego tylko biologiczny i dokupic mechaniczy wewnetrzny??i jeszcze jedno pytanie ile gatunkow mozna trzymac w awka 240 litrow bo spotkalem sie z roznymi opiniami jedni mowia ze spokojnie 3 inni ze 1 max 2 jaka jest wasza opinia i jaka obsade doradzacie bo chce miec Bemba i ktorys z tych: ndole red, kacheze,duboisi lub hilumba jaka wasza opinia jesli chodzi o obsade i ilosc ryb z gatunku ,sporo czytalem juz o tych rybach i to ostatnie pytania na ktore znalazlem sporo roznych opini i nie wiem ktora jest prawdziwa prosze o rade i z gory dziekuje

Autor admin
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Sty 2006 21:01 
Wg mnie najlepiej jest trzymać 1 odmianę.

Marta

Autor dorian
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Sty 2006 21:03 
a co jesli chodzi o filtr???,i czy mozna ewentualnie 2 gatunki??

Autor admin
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Sty 2006 21:03 
A po ile sztuk zamierzasz ich mieć?

Marta

Autor dorian
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Sty 2006 21:05 
hmm wlasnie sie zastanawiam ile mozna trzymac z tych gatunkow co wymienilem jezeli dobrze wiem to duboisi dobrze sie trzymaja w stadzie 6-10 sztuk ale nie wiem jak reszta?

Autor admin
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Sty 2006 21:13 
Wszystkie trofeusy to ryby stadne. Dlatego im wieksze stado tym lepiej!

Chcesz mieć młode, czy dorosłe ryby?

Marta

Autor dorian
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Sty 2006 21:16 
chce kupic mlode ryby, co radzisz z kupnem jaka obsada i czy naprawde bedzie to duzy minus jak beda 2 gatunki??i co z tym filtrem starczy ten tetratec czy dokupic wewnetrzy mechaniczy a tetratec przerobic na tylko biologiczny

Autor rambowskixx
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Sty 2006 21:17 
Zdecydowanie polecam jeden gatunek. Zbiornik wyglada wtedy naprawde naturalnie a rybska w wiekszym stadku zachowuja sie mniej agresywnie. Co do Duboisów to polecam jedank mniejsze stadka no chyba ze z odlowu(odlow duboisa podobno jest spokojny). Co do filtracji to raczej ok ale mozna rowniez zastosowac jakis wewnetrzny filterek z gabka.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor JGr
Anonimowy
#9 - Posted: 5 Sty 2006 21:19 
W 300-tce mam EX700, nie zaglądałem do niego pół roku, z racji niewielkiego przepływu pełni funkcję biologiczną, dodatkowo spowalniam przepływ przez zamontowanie na wylocie dyfuzora powietrza. Spisuje się bez zarzutu. Natomiast w zbiorniku znajduje się jeszcze jeden fitr - wewnętrzny o dużym przepływie wody i przede wszystkim to on odpowiada za filtrację mechaniczną.

Zapłacić za takie dwa filtry trzeba mniej więcej tyle, co za jeden EX1200, a uważam że rozwiązanie jest lepsze.

"dobrze się trzymają" - czy to powiedział Ci ktoś, kto próbował je trzymać w stadzie kilka razy większym i ma porównanie?

Jarek

Autor admin
Użytkownik
#10 - Posted: 5 Sty 2006 21:21 
Ja zastosowałabym jeszcze głowicę wewnetrzną.

Mozesz mieć dwie odmiany, ale ....ryzyko utarczek jest wtedy większe. Naprawde pieknie wygląda stadko 14- 16 sztuk jednej odmiany.

Moze lepiej do 1 odmiany dołożyć jakieś eretmodinii?

Młodych ryb musisz kupić po około 10-12 sztuk. zwyke po dorośnieciu tzreba sprawdzić płeć i w razie problemów zmienić stosunek samców.

Marta

Autor dorian
Użytkownik
#11 - Posted: 5 Sty 2006 21:23 
hmm chyba raczej nie to byla czyjas opinia na innym forum, to jak myslicie zostac przy tym biologiczno mechaniczy tetra1200 czy dokupic wewnetrzny mechaniczy a tetra niech bedzie tylko biolgiczny, bo nie wiem czy bedzie spelniac dobra filtracje i bio i mech tylko tetra, co do ryb to zalerzalo mi na tych 2 gatunkach tylko jaka obsada i jaka ilosc nie bedzie im nic skoro beda w awka 2 gatunki??

Autor Anonim
Anonimowy
#12 - Posted: 5 Sty 2006 21:27 
Proponuje wieksze stadko Bemby i kilka Duboisow. Duboisy dobrze sie czuja nawet gdy sa 2 lub 3. Co do filtracji mozna dolozyc jakis filterek wewnetrzny.

Łukasz

Autor admin
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Sty 2006 21:28 
Obawiam się, że duboisi to tak samo stadne ryby jak i inne odmiany trofci.

Marta

Autor dorian
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Sty 2006 21:30 
ok mozna ale czy trzeba, czy moze sam tetra bedzie spelniac odpowiednia filtracje dla tropheusow jesli nie dokupie ten wewnetrzny mechaniczy ale czy to konieczy wydatek?.hmm pomysle nad obsada 1 gatunku. ktory radzicie z tych odmian co napisalem na samym poczatku i jesli bral bym 2 gatunki to tez ktore mozna laczyc w akwa i w jakiej ilosc. bede bral mlode rybki, pomysle tez nad ta obsada zaproponowana wyrzej

Autor Anonim
Anonimowy
#15 - Posted: 5 Sty 2006 21:32 
Odlow byc moze i tak chociaz spotkalem sie z informacjami ze bardzo czesto w jeziorze duboisy spotyka sie w malych stadach badz pojedynczo. Co do moich doswiadczen to nigdy nie udalo mie sie utrzymac wiekszej ilosci duboisow razem. Zawsze mam w zbiorniku maksymalnie samca i 3 samice. W wiekszym stadzie samice nigdy nie donosily bo bily sie miedzy soba. Jak jest ich mniej kazda ma swoj rewir i nie ma problemu. Mowie o duboisach fx bo z takimi mialem doswiadczenia.

Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 5 Sty 2006 21:33 
W akwarium polecałbym użyć 2-óch filtrów. Jeden mechaniczny (np. gąbka lub ceramika do filtracji mechanicznej)koniecznie z napowietrzaniem, a drugi biologiczny (np. filtr kubełkowy Tetry bo taki masz), ale na pewno trzeba w nim zmniejszyć przepływ. Tetra Tec 1200 jest troszke za mocny jak na takie akwarium. To jest to o czym pisała Pani Marta i Jarek. Stosuje sie 2 filtry poniewaz w razie awarii jednago, drugi będzie pracował (no oczywiście nie dotyczy braku prądu). Na wylocie zewnętrznego można umieścić dyfuzor powietrza (dodatkowe natlenianie, o tym również pisał Jarek).
Leszek

Autor dorian
Użytkownik
#17 - Posted: 5 Sty 2006 21:52 
ok zrobie jak mowicie z tetra tez zrobie biologiczny zmniejsze przeplyw bo ma regulacjiedokupie 2 filtr wewnetrzny z filtracja mechanicza i napowietrznianiem w jednym, sa takie tak??co do obsady to zastanawiam sie albo 1 gatunek albo 2 duboisi + jakis z tych co podalem na poczatku jak podejme decyzjie napisze ja jeszcze na forum zeby sie upewnic czy to dobry wybor jak narazie dziekuje za pomoc i rady

Autor mapan
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Sty 2006 13:18 
a wersja oszczędnościowa wygląda tak:
tetra 1200 z założoną gąbką na rurze zasysającej jako prefiltr. Jeśli ruch ody wywołany przez tetrę nie wystarczy aby zebrać wszystko co wala się po zakamarkach dna, to możesz dokupić jakiś filtr wewnętrzny, ale przy takiej wydajności tetry nie powinno być problemu.
Maciek

Autor zydekk
Użytkownik
#19 - Posted: 7 Sty 2006 17:36 
ja mam w 240 litrach trzy gatunki
duboisi 4 sztuki
ikola 8 sztuk
kasheze 8 sztuk+ 2 eretmodusy i jest wszystko ok po za tym ze jest troche więcej roboty i silniejsza filtracja musi byc

Autor zydekk
Użytkownik
#20 - Posted: 8 Sty 2006 09:46 
aha i nie zauwazylem zeby moje ryby byly płochliwe albo agresywne jest w akwa spokuj

Autor dorian
Użytkownik
#21 - Posted: 8 Sty 2006 18:37 
zydekk masz mlode narazie te ryby czy juz starsze ile maja dlugosci??

Autor zydekk
Użytkownik
#22 - Posted: 9 Sty 2006 12:21 
moje ryby mają 1 rok

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / prosze o rade Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®