Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

bloat infrmacjie gdzie??

Autor dorian
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Sty 2006 18:52 
witam gdzie moge poczytac o objawach bloat i jak go zwalczac jest jakis artykul szukalem w necie i nic macie jakis link, ksiazka odpada bo nie mam narazie kasy na jej kupno a chce sie cos dowiedziec zanim kupie rybki

Autor admin
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Sty 2006 19:42 - Edytowany przez: admin 
Bloat to tylko objawy zewnętrzne różnych chorób powodowane przez bardzo różne czynniki (Aeromonas, wiciowce jelitowe,Spironukleus, Ichtiophonus, Cryptobia. Nie ma jednego lekarstwa na nie. Musisz nauczyć się rozpoznawać choroby - możliwe to jest tylko częściowo, gdyż przy wielu chorobach konieczne jest do prawidłowej diagnozy badanie weterynaryjne.

Zwykle stany zapalne jelita można próbowac leczyć metronidazolem i Bactopur Direkt, przy pozostałych chorobach leczenie jest bardzo skąplikowane i wymaga odpowiednich leków.
Niektóre szczepy Aeromonas wymagają użycia odpowiednich antybiotyków np.: Doksycyklina, Tetracykilna, Neomycyna, Chloramfenikol. Możliwe jest ich użycie po zrobieniu antybiogramu. W niekórych wypadkach wystarczy wymaz z jelit, w niekórych niestety konieczna jest sekcja żywej ryby i wtedy możliwe jest pobranie materiał do badań.

Jak widać nie ma pewników. Trofeusy mogą chorować na bardzo wiele chorób. Najważniejsza jest profilaktyka: odpowiednie żywienie i odpowiednie paramerty wody.

Marta

Autor zydekk
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Sty 2006 20:28 
poszukaj w wyszukiwarce google tam cos na pewno znajdziesz bo ja tam troche czytalem

Autor admin
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Sty 2006 06:27 
W wyszukiwarce znajdziesz niestety tylko standartowe określenia i jak leczyć to co ja nazywam stanem zapalnym jelit. Pod nazwą Bloat kryje sie wiele chorób i do tego niestety trzeba duzego doświadczenia, a i to wielokrotnie nie pomaga. Trzeba sobie wreszcie uświadomić, że BLOAT to tylko określeniee dla objawów zewnetrznych różnych chorób.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Sty 2006 10:10 
Witam!!!
O bloat mozna przeczytać na Polskim Malawi, w dziale artykyły http://www.malawi.pl/index1p.html. Autorem artykułu jest Stanisław Sitek.
Ale ja jednak szukałbym informacji jak pielęgnować trofeusy aby bloat nie wystapił, czyli jak napisała pani Mara stosować profilaktykę. Lepiej zapobiegać niz leczyć.
Leszek

Autor JacekK
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Sty 2006 10:49 
Najbardziej mnie zawsze ciekawi jakie to cudowne ,,miksturki,, sprzedaja firmy leki na bloat....bo w kazdym zbiorniku bloat moze miec rozne skladowe ... wiec mieszanka wszystkiego ??? czy moze same srodki ktore raczej maja nam zaoferowac dobre samopoczucie ze cos zrobilismy ??? I nastepna sprawa przy bloat w warunkach naturalnych proces samouleczen musi miec miejsce /inaczej lecialby cale stada,populacje/ a moze bloat nie ma w jeziorku?? A moze bloat to juz okreslenie stanu smierci klinicznej...czyli dopuszczenie do tego ze ryba zostala przez nas oslabiona na wszystkie mozliwe metody?? BLOAT to my i to co robimy a raczej to czego nie robimy ..BLOAT to doprowadzenie przez nas do obsady zbiornikow rybami o ktorych nie mamy zielonego pojecia...BLOAT to zjawisko z ktorym trzeba walczyc u nas samych czyli z nasza wiedza , ryby same sobie nie zrobia nic tylko my ....lekarstwo na BLOAT to ruszenie naszymi szarymi komorkami w odpowiednia strone i przed ..a nie w tym czasie jak juz mamy ryby..
Pozdrawiam

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / bloat infrmacjie gdzie?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®