Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Ciekawe zachowanie młodych simochromisów

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Sty 2006 12:25 
Obserwując młode simochromisy zastanawiam sie czy to typowi roślinożercy.Widać rużnice w pobieraniu a raczej postępowaniu z podawanym pokarmem. Trofcie lub eretmondusy gdy pochwycą większy kęs pokarmu to trzymaja go w pyszczkach i powoli mieląc przełykaja. Natomiast simo jak chwyca większy kawałek to pikuja w dół i uderzają nim o podłoże jakby chciały go rozłupać. To dość ciekawe zachowanie niesadzicie?
Bardziej pasuje mi do drapieżników.
Marcin T

Autor JacekK
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Sty 2006 12:53 
Marcin swietny temat ruszyles ... a co bys powiedzial na takie zjawisko regulacji predkosci pracy przewodu pokarmowego od glebokosci...cienienie ,temperatura to czynniki ktore wplywaja na predkosci przemiany materii a zjawisko szczegolnie widoczne u ryb wszystkozernych...bardzo malo wiemy na ten temat ..a juz zjawisko nie do obserwacji w naszych zbiornikach ...
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Sty 2006 12:58 
Myśle że wśród naszych pupili dochodzi do wielu złożonych zjawisk o czym nie wiemy i nie jesteśmy w stanie tego zaobserwowac w akwariach. A takie ruznice były by wytłumaczalne Jacku. Rużnica ciśnienia,temperatur,warunków fizykochemicznych ma napewno wpływ na procesy trawienne i nietylko.
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Sty 2006 12:59 
I dlatego tak waznym czynnikiem dla ryb u ktorych wiemy ze zyja na wiekszych glebokosciach /jak np Xeny/ jest utrzymanie odpowiedniej temp.--odpowiedniej to znaczy niskiej nie wysokiej ..bo robiac temp.26-27 dla tego gatunku np wymuszamy zwiekszenie przemiany materii co odbija sie napewno nie najlepiej dla tych ryb .
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Sty 2006 13:12 
No i napisze to choc moze lepiej nie wiedziec tego ... zjawisko to jest wykorzystywane przez pseudohodowcow w celu szybkiego przyrostu mlodych ryb /szybciej i drozej sprzedac/...a metodach nie napisze bo wlaczy sie w rozmowe Pan Robert i dostane opiernicz.... choc z drugiej strony moze to metoda by sie pojawil bo nas cos ,,zaniedbuje,, ostanio swa nie obecnoscia
Pozdrawiam

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Ciekawe zachowanie młodych simochromisów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®