Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

kompromis karmienia

Autor Anonim
Anonimowy
#1 - Posted: 7 Mar 2005 03:18 
Witam.Jak karmic wspolnie tropheusy i szczelinowce?wydaje mi się ze na spirulinie zaden sczelinowiec lub np.frontosa nie będą chowac sie tak jak nalezy,i odwrotnie sprawa się ma z tropheusami.Pozdrawiam

Autor JGr
Anonimowy
#2 - Posted: 8 Mar 2005 07:00 
Dietę należy dostosować do ryb bardziej wrażliwych na jej skład - będą to ryby roślinożerne, w tym przypadku trofeusy. Oczywiście mięsożercy skazani na dietę roślinną mogą w takim układzie zostać rybami "drugiego gatunku" i odczuwać dyskomfort przekładający się na powolniejszy wzrost, ograniczoną zdolność rozrodczą, itp., różnie bywa - nie przypadkowo na tym serwisie polecano trzymanie osobno ryb o odmienych preferencjach pokarmowych.
Jeśli chodzi o frontosę - ta z niedoborem pokarmów pochodzenia zwierzęcego radzi sobie jak może, ostatnio u znajomego połknęła największego ocellatusa...

Autor admin
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Mar 2005 12:53 
Jarku masz racje z tym co napisałeś...

A tak apropos frontoz. U mnie w 1000l akwarium samiec frontosy zdenerwował się na dominanta Ophtalmotilapi (zreszta nie dziwię mu sie, bo ten łobuziak potrafił robić kółka dookoła niego). Najpierw go poturbował, a potem po prostu wyssał mu oko i wypluł.
Marta

Przygotuj dużo jedzenia dla synodontów....

Autor JGr
Anonimowy
#4 - Posted: 8 Mar 2005 15:11 
Jedzenie ostatnio podkradałem Wojtkowi z jego 10-cio litrowych wiader, ale przy apetycie jaki przejawiają petrikolcie będę musiał się wybrać do hurtowni, skończy się pasożytowanie, hi hi.

Autor admin
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Mar 2005 15:47 
Oj chyba tak.

One jak wrzucę jedzenie, wypadaja i jak na nóżkach biegają po całym akwarium. Wyglądają jak stado piesków. Świetny widok.

Marta

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / kompromis karmienia Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®