Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Uwagi do regulaminu forum

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor rufus1
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Lis 2006 14:37 
Nie chce byc nachalny i nie mam zamiaru ukadac regulaminu ale mam pewna propozycje.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 25 Lis 2006 14:38 
CZEKAMY NA NIE - PRZECIEŻ wY TWORZYCIE TO FORUM

MARTA

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Lis 2006 14:45 
Moje pytanie jest takie i czekam na pewne sugestie w tym wzgledzie pozostalych forumowiczow.
Chodzi o to czy istnieje mozliwosc wniesienia do regulaminu punktu traktujacego o min. wiedzy wypoiwdajacego sie.
Mama n mysli czy mzna dac uwge ze wyopowiedzi pokazujece i opisujace metody ktore wedlug oglonej wiedzy akwarystycznej moga szkodzic zdrowiu ryb lub sa nie etryczna beda wywalane w celu nie podnoszenia "cisnienia".
Dokladniej dbanie o jakosc akwarystyki. Mam na mysli sztuczne zapladnienie ikry, stosowanie hormonow u ryb, opisywnie metod rozrodu innych jak tylko naturalne, stosowanie wlasciwych diet.
Oczywiscie takie zablokowanie tematu lub goscie wiazaloby sie z wczesniejszym ostrzezeniem z prosba o podanie konkretnych podstawy dlaczegotak a nie inaczej (litratura, badania, rzetelne obserwacje).
Chodzi mi o to ze to wszyscy czytaja i kiedys sie cieszylem ze na tym forum nie ma takich postow, ale oststnio juz nie wyrabiam.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Lis 2006 14:50 
PORAWKA DO MOJEGO POSTU>

Moje pytanie jest takie i czekam na pewne sugestie w tym wzgledzie pozostalych forumowiczow.
Chodzi o to czy istnieje mozliwosc wniesienia do regulaminu forum punktu traktujacego o min. wiedzy wypowiadajacego sie.
Mam na mysli czy mozna napisac uwge ze wypowiedzi pokazujece i opisujace metody ktore wedlug oglonej wiedzy akwarystycznej moga szkodzic zdrowiu ryb lub sa nie etyczne beda wywalane w celu nie podnoszenia "cisnienia" i siania herezji. Latwo to bedzie wylapac po reakcji pozostalych uczestników forum. Zasada "rzetelny argument za rzetelny argument".
Dokladniej, dbanie o jakosc akwarystyki. Mam na mysli sztuczne zapladnianie ikry, stosowanie hormonow u ryb, opisywnie metod rozrodu innych jak tylko naturalne, stosowanie wlasciwych diet itd..
Oczywiscie takie zablokowanie tematu lub goscia wiazaloby sie z wczesniejszym ostrzezeniem i z prosba o podanie konkretnych podstaw dlaczego tak a nie inaczej (litratura, badania, rzetelne obserwacje).
Chodzi mi o to, ze te nasze wypowiedzi wszyscy czytaja i sie ucza i kiedys sie cieszylem ze na tym forum nie ma takich postow, ale ostatnio juz nie wyrabiam.
Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Lis 2006 15:06 
Chodzi o to czy istnieje mozliwosc wniesienia do regulaminu punktu traktujacego o min. wiedzy wypoiwdajacego sie.

moim zdaniem jest prosta rada na te sprawy - mam nadzieje,że skrypt tego forum pozwoli na to : otóż ja po takiej wypowiedzi drastycznie szkodzącej rybom powiedzmy, zmieniał bym z pozycji admina kolor tej wypowiedzi na np. żółty i potem czerwoną czcionką wpisywał bym ,że jest to fałszywa informacja i dlatego została oznaczona w specyficzny sposób.

ps.bardzo mi brakuje że nie ma automatycznego podpisu ,nie mówię już o obrazkach

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Lis 2006 15:13 
To jest pomysl.
Takie wyroznianie kolorem na pewno zwraca uwage i daje sygnal do zastanowienia sie.

Autor tooold
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Lis 2006 15:36 - Edytowany przez: tooold 
[font#FF00]test[/font]
tylko admin
ADVANCED: Admin can use "color tags" for various text colors in messages:

[font#(HEX-COLOR)]Colored Text[/font]
This option is not available for simple users, because of its restrictions and format. Do you want your forum to look like a rainbow? We guess, not. Please, use this code very carefully and only when it is really necessary. As admin, you can use ONLY correct hex-code of color, containig combination of 6 capitalized letters A-F + digits 0-9. "#" sign at the beginning is necessary. Values like "red", "yellow" won't work. Example:

[font#FF0000]Attention![/font]

produces red-colored "Attention!".

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Lis 2006 00:16 
Witam,
Zostniemy potem okrzyknieci juz nawet nie komuna, ale pewno UBecja lub ukladem i echem III Rzplitej naraz.
Szkoda, ze coraz wiecej pojawia sie tu takich zaczepnych tekstow, bo wydawalo sie, ze to domena pl.rec.akwarium (ktore tez kiedys bylo bardzo merytoryczne, a teraz....)
To chyba jednak rowniez efekt zwiekszajacej sie popularnosci Forum i to na pewno dobrze, ze coraz wiecej ludzi o nas slyszy i probuje sie udzielac.
Tylko Regulamin musi wlasnie jasno okreslac, kiedy konczy sie Wersal, a zaczyna bydlo.
Pzdr.
Fazi64

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 26 Lis 2006 08:55 - Edytowany przez: worton 
No to moze takie zdanie:

Niekulturalne, niepoprawnie gramatycznie i ortograficznie, niegrzeczne teksty oraz nieuzasadnione czepianie sie czy bezpodstawne uwazanie sie za najmadrzejszego (ten fragment rzadzi) bedzie srogo tepione. Kazdy ma prawo do wlasnego zdania ale powinien umiec poprzec je wartosciowymi materialami a nie "bo tak" "bo kolega tak mowi".
Prosze takze przeczytac w slowniku znaczenie slowa dyskusja.

Hyhyhy bardziej lopatologicznie sie chyba nie da ;)

Pozdrawiam.
P.S.
A tutaj mniej wiecej spisik kolorkow w hexach:
http://www.perlscriptsjavascripts.com/tutorials/ht ml/chapappb.html

Autor JGr
Użytkownik
#10 - Posted: 26 Lis 2006 12:06 
A czy czasem nie zaczyna nam brakować skromności... ??

kiedy konczy sie Wersal, a zaczyna bydlo.

Świat jest pełen odcieni szarości, nie zawsze coś jest czarne lub białe. Naszym zadaniam jest potrafić się w tym wszystkim odnaleźć... najrozsądniej, najdelikatniej jak potrafimy, nie pochopnie i nie z pozycji siły - jako nieformalna grupa. To oczywiście nie jest łatwe, ale łatwizna to chyba nie jest to, co nas interesuje.
W przypadkach trudnych rozmówców możemy się naradzić co do reagowania, mamy wewnętrzne forum, każdy z nas może sie też zdać na własne wyczucie, albo po prostu zamilknąć nie dając pożywki do powstawania następnych niechcianych postów, ale nie widzę potrzeby, ani możliwości tworzenia uniwersalnych rygorów. Moim zdaniem nie tędy droga.

niepoprawnie gramatycznie i ortograficznie

Takie rzeczy rażą mnie tylko wtedy, gdy powodują nieczytelność wypowiedzi. Jesteśmy na forum rybnym, a nie językowym.

Jarek

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 26 Lis 2006 13:32 
Jarek napisał:
W przypadkach trudnych rozmówców możemy się naradzić co do reagowania, mamy wewnętrzne forum

Tak... należy na pewno tak robić. A z drugiej strony, zauważcie wszyscy - przeszliśmy z forum hermetycznego do dość otwartej formuły, w której jest miejsce dla pytań prostych również, których jest coraz więcej. Ale wszyscy chyba chcemy, by pytający zadawali nam trudne, problemowe pytania, prawda? Ale akceptujemy te proste też.
Pamiętacie początki - chcieliśmy uniknąć durnych rozmów przy piwie, rodem z pl.rec. czy akwarystyka.com.pl. Udawało się długo. I zrobiliśmy sobie Olimp, z którego padały mądre kwestie i wysublimowane problemy do roztrząsania tylko między nami, wtajemniczonymi. :-)

Rację ma Jarek pisząc o skromności nas samych względem innych. Ale dotyczy to tylko WIEDZY i jej przekazywania. Tutaj świadomośc własnych braków i niedociągnięć musi być duża.

Ale na niegrzeczność i wszelkie formy kłótliwości reagować musimy albo ostro albo zbywać milczeniem. Kompromis w tej sprawie jest dla mnie nieosiągalny. Chamstwo mam na codzień w pracy i wokół niej. Tutaj nie chcę.
Robert

P.S.
Albo tworzymy pewną JAKOŚĆ albo jest jak zawsze.
R

Autor JGr
Użytkownik
#12 - Posted: 26 Lis 2006 15:18 
Rację ma Jarek pisząc o skromności nas samych względem innych. Ale dotyczy to tylko WIEDZY i jej przekazywania. Tutaj świadomośc własnych braków i niedociągnięć musi być duża.
Ale na niegrzeczność i wszelkie formy kłótliwości reagować musimy albo ostro albo zbywać milczeniem.


Racja, jednak patrząc na forum obawiam się, żeby ta niegrzeczność nie stała się cechą charakterystyczną dla nas samych... Wiecie, głupotę i niedostatki w kulturze osobistej ludzi zaglądających na forum mogę przeżyć, ale pycha i agresywna postawa wśród osób stanowiących trzon tego forum (lub innych, pojawiających się rzadziej, ale doświadczonych akwarystów) czasem mnie martwi.

Forum się rozsławia, więc różne indywidua będą tam zaglądać, na różnym etapie rozwoju i o różnym ilorazie inteligencji, ale dopóki bądą przejawiać odrobinę dobrej woli w dyskusji - postaram się z nimi gadać, nie będę im przyklejał etykiety mniej wiedzącego i słabiej myślącego, nie chcę zaznaczania ich postów na czerwono, ani kasowania zanim nie uzyskamy pewności, że naprawdę nie ma innego wyjścia. Przecież to jest FORUM!!!

Myślę, że jak zaczniemy tak kombinować z tymi zaostrzeniami, to zostanie nam tylko forum wewnętrzne i korespondecja prywatna... z niektórymi. Może mi jest łatwiej, nie było mnie jakiś czas, zdystansowałem się, nie jestem zmęczony... ale napisałem co myślę.

Jarek

Autor worton
Użytkownik
#13 - Posted: 26 Lis 2006 15:49 - Edytowany przez: worton 
Jestem dysgrafem i dyslekta z wieloletnim stazem i zawsze przed wyslaniem posta wklejam go do worda - nic trudnego a jezeli chce sie wypowiadac na forum publicznym powinno sie to robic poprawnie. Byki sa i beda ale dlaczego ludzie starsi robia ich znacznie, znacznie mniej niz mlodsi? Bo ludzie starsi wyrosli na ksiazkach a mlodsi na neostradzie i nic tego nie usprawiedliwia. 90% mlodych ludzi po zwroceniu im uwagi tlumaczy sie dysleksja, ktorej nie maja. Zdecydowanie jestem przeciwny durnym bykow w wypowiedziach na jakichkolwiek forach.

Pozdrawiam.

Autor worton
Użytkownik
#14 - Posted: 26 Lis 2006 15:50 
No i o przestawilem literki ;] - to jest wlasnie dysleksja.

Autor JGr
Użytkownik
#15 - Posted: 26 Lis 2006 16:11 
Bo ludzie starsi wyrosli na ksiazkach a mlodsi na neostradzie

A ja jestem starszy, czy młodszy? ;-)

Jarek

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 26 Lis 2006 18:35 - Edytowany przez: admin 
Fazi napisał:
Tylko Regulamin musi wlasnie jasno okreslac, kiedy konczy sie Wersal, a zaczyna bydlo

Regulamin to tylko zbiór wskazówek i sugestii. A stwierdzenie w detalach, co jest bydłem a co nie, to stąpanie po kruchym lodzie.
Sami naszymi postami dajemy pewien wzór nowym i młodym.

Czyjś brak wiedzy (moim zdaniem) wymaga cierpliwości. Nie nam oceniać, czemu ktoś się nie uczy, nie czyta lub nie wie. Sprzedajemy wiedzę praktyczną. I za to cenią to forum.

Co do kolorów czcionki: ludzie bedą się czuli napiętnowani a nie pouczeni. Świnie i tak będą robić swoje.
Robert

Autor fazi64
Użytkownik
#17 - Posted: 26 Lis 2006 20:04 
Witam,
Mnie cos ostatnio nerwy zawodza i moze dlatego troche ostrzejszy to w moich wypowiedziach (choc nie uwazam, zeby byly one obrazliwe-mimo wszystko staram sie nie schodzic na poziom rynsztoka). Uwazam jednak, ze nie mozna zaczepek pozostawiac bez odpowiedzi, bo to jednak nie kolko rozancowe i trudno nie odpisac, ja ktos neguje znajomosc rzeczy np. Marty.
Dalej - sadze, ze trzeba odpowiadac na kazde (nawet najprostsze pytania), bo wiem ze oprocz aktywnych Uczestnikow, Forum ma rowniez wielu tzw. "czytaczy" - ludzi czerpiacych z doswiadczen innych wiedze, wykorzystywana potem przez nich w swoich hodowlach (sam tez tak zaczynalem, zanim osmielilem sie zabrac pierwszy raz glos).
Dla mnie mistrzem cierpliwosci jest Leszek, a dobra droga np. bylo ustalenie schematu dla pytajacych, jakie dane poczatkowe musza podac, zeby w ogole mozna bylo o czym dyskutowac.
Pzdr.
Fazi64

Autor tooold
Użytkownik
#18 - Posted: 26 Lis 2006 21:45 
zbiorcza odpowiedź - wybaczcie


Wiecie, głupotę i niedostatki w kulturze osobistej ludzi zaglądających na forum mogę przeżyć, ale pycha i agresywna postawa wśród osób stanowiących trzon tego forum (lub innych, pojawiających się rzadziej, ale doświadczonych akwarystów) czasem mnie martwi.

wiesz ciekaw jestem kogo masz na myśli , ja nie dostrzegłem takowej, ale może się mylę

Ale na niegrzeczność i wszelkie formy kłótliwości reagować musimy albo ostro albo zbywać milczeniem. Kompromis w tej sprawie jest dla mnie nieosiągalny

reakcje moga być różne , ale moim zdaniem powinny być. JAk dla mnie najlepszą reakcją jest nie pisanie ,że ktoś łamie 77 punkt regulaminu, ale wycięcie jego na przykład obraźliwych słów. Tu nie ma miejsca na dyskusję i demokrację, tu jest jednak dyktatura i władza. A władza powinna być światła ;-)))
Osobiście nie boję się wycinania i recenzowania - bez cenzury jest na grupach dyskusyjnych.

Jestem dysgrafem i dyslekta z wieloletnim stazem

wiesz ,mogę to zrozumieć ,sam czasem popełniam błędy, ale moim zdaniem w tej sprawie nie powinno się cenzurować, z drugiej zaś strony najłatwiej jest napisać jestem dyskografem i bez odrobiny wisiłku (słownik) napisać okropne zdania

Co do kolorów czcionki: ludzie bedą się czuli napiętnowani a nie pouczeni. Świnie i tak będą robić swoje
ja pisałem,aby błędy merytoryczne lub sprawy kontrowersyjne zaznaczać na żółto z odpowiednim pod spodem komentarzem. Możesz się z tym oczywiście nie zgadzać, natomiast nie wiem co masz na mysli pisząc świnie ......

Dalej - sadze, ze trzeba odpowiadac na kazde (nawet najprostsze pytania),

a ja jestem przeciwnego zdania, na głupie czy setne pytanie nie musisz odpowiadać, jeśli odpowiesz i dasz się wciągnąć w głupią pyskówkę to szkoda czasu, ale oczywiscie można to tak zrobić żeby po raz enty przekazać jakąś wiedzę ogółowi

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 26 Lis 2006 21:52 
tooold napisał:
Możesz się z tym oczywiście nie zgadzać, natomiast nie wiem co masz na mysli pisząc świnie ......

Świnie, to ci, którzy z premedytacją lub z głupoty jątrzą, skłócają, mając swoistą radość z robienia źle innym. Nie lubię ich i tyle. :-)
Robert

Autor tooold
Użytkownik
#20 - Posted: 26 Lis 2006 21:55 
Świnie, to ci, którzy z premedytacją lub z głupoty jątrzą, skłócają, mając swoistą radość z robienia źle innym

Świnie to miłe zwierzątka podobno ........
co do ludzi - moim zdaniem przesadzasz ,każdy choć raz w życiu zrobił coś "świńskiego"

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 26 Lis 2006 22:12 
Masz rację Jerzy.
R

Autor JGr
Użytkownik
#22 - Posted: 26 Lis 2006 23:00 
wiesz ciekaw jestem kogo masz na myśli , ja nie dostrzegłem takowej, ale może się mylę

Nie odniosłem się personalnie, bo pomyślałem że na razie zwrócę uwagę na problem, nie na osobę. Teraz widzę, że przez to mogłem urazić po trosze wszystkich i właściwie do niczego nie dojść. Mój błąd, przepraszam. Następnym razem (oby go nie było) mówię wprost.

dobra droga np. bylo ustalenie schematu dla pytajacych, jakie dane poczatkowe musza podac

Jak Wam się podoba pomysł Faziego? Według mnie zwiększa to szansę na udzielenie trafnej odpowiedzi/pomocy proszącemu o to, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu i cierpliwości osoby, która nie będzie zmuszona do zadawania po raz n-ty tych samych pytań. Z drugiej strony odsyłanie kogoś by "wypełnił formularz" może powodować reakcje, na których nam nie zależy.

Jarek

Autor fazi64
Użytkownik
#23 - Posted: 26 Lis 2006 23:15 
Jak Wam się podoba pomysł Faziego?
Witam,
To nie jest moj pomysl ;(
Od pewnego czasu na Forum juz taki schemat dziala (jest to przyklejony watek w tematach glownych).
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#24 - Posted: 26 Lis 2006 23:18 - Edytowany przez: fazi64 
jest to przyklejony watek w tematach glownych
Żywienie i choroby ryb - pierwszy watek.
Pzdr.
Fazi64

Autor JGr
Użytkownik
#25 - Posted: 26 Lis 2006 23:43 
Wstyd jak cholera. Faktycznie szablon jest i został już wykorzystany w 6 wątkach. Staram się nadrobić zaległości, a to przeoczyłem pomimo wielkich liter w temacie.

Czy mógłbyś mi w takim razie wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc:
a dobra droga np. bylo ustalenie schematu dla pytajacych ?
Czy mam rozumieć, że myślisz o jakimś zmodyfikowanym schemacie dla osób piszących poza działem Żywienie i choroby ryb?

Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#26 - Posted: 27 Lis 2006 08:47 
Ja sie z Jarkiem nie zgadzam, o ile dobrze przeczytalem i zrozumialem posty.
Moim zdaniem, zakladajc ten temat, chcialem wskazac ze zaczynaja sie pierwsze proby (czasami) zejscia do poziomu innego forum. Powiem szczerze jezli taki stan rzeczt trwalby dluzej to ja naprwde skorzystajac z innego wyjscia nie bede pisal nic. Bo do czego mam się odnosic - do calkowitych bzdur czy tego ze ktos chce potwierdzic za wszelka cene swoje zdanie czy teorie niczym nie podparta. Ja moge i bardzo chetnie to zrobie wymienie swoje uwagi ,wiadomosci w rzeczowj dyskusji podpartej konkretami (a nie stwierdzeniem : bo wujek ma, ktoś mi powiedział), czegos sam sie dowiem.
Jarku chyba rzeczywiscie dawno Cie nie bylo na forum, wierz mi tacy forumowicze sa naprawde upierdliwy w dyskusji (a bylo ich juz tu takich kilku), nic do nich nie trafia i w pewnym momencie zaczyna sie robienie malego bagienka. Co najważniejsze nie wnosza nic nowego na forum i poszerzenia naszej wiedzy o Tanganice,wręcz przeciwnie a tylko mieszaja. Czasami ich stwierdzenia szokują, mieszaja i tu bardzo ważna sprawa. To forum jest czytane przez wielu akwarystow ktorzy nie biora czynnego udzialu w forum, ale z moich informacji wynika ze wielu z niego korzysta. Moim zdaniem nie rzeczowe informacje, herezje powinny byc od razu napietnowane, majac szczegolnie dobro tych mniej doswiadczonych akwarystow, ale chcacych czegos sie dowiedziec. Róby czasami takie oddzielenie ziarn od plew dla tych poczatkujacych, bo oni chyba tego sami nie zrobia. A dyskusja czasami jest na tak niskim poziomie ze az szkoda mowic o tym i ma przewaznie charakter zaczepny.
Z podejsciem do sprawy jest mi po drodze z Fazim i toooldem.

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#27 - Posted: 27 Lis 2006 09:17 
Czy mógłbyś mi w takim razie wyjaśnić co miałeś na myśli
a dobra droga np. bylo ustalenie schematu dla pytajacych

Witam,
Napisalem "bylo", a nie "bylo by" - po prostu zle mnie zrozumiales ;(
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#28 - Posted: 27 Lis 2006 09:56 
Witam!

Czytam to wszystko po wekendzie i oczom nie wierze!

Ja proponuje takie ciężkie przypadki omawiać szybko na forum wewnętrznym. Szybka burza muzgów ustalić kilka pytań do delikwenta i zażądać odpowiedzi która by była podstawą do dalszej dyskusji i milczeć do uzyskania odpowiedzi. To było by chyba najlepsze. Bez ataków i obelg wypunktować i zostawić.

Chodzi o podanie źródła jego teori popartych czymś wiarygodnym.

Taka jest moja propozycja.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#29 - Posted: 27 Lis 2006 10:06 
Toz to ja Marcinie o tym rozprawiam ;-)

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 27 Lis 2006 10:12 
Panowie, ta dyskusja powinna nam odpowiedzieć na jedno pytanie :
PYTANIE I:
1. czy forum jest otwarte dla wszystkich?
2. Czy zajmuje sie ono pokazywaniem złych działań, czy propagowaniem dobrych?
3. Może trzeba zdecydować wspólnie JUŻ TERAZ o sposobie reagowania na głupie, niegrzeczne i dyletanckie posty?
4. Czy forum dalej pełni rolę POPULARYZATORSKĄ, czy wracamy do elitarnej formuły- piszą na nim tylko ci, którzy mają wiedzę ?
5. A może przygotujmy kolejny szablon pt.- czego NIE WOLNO/NIE POWINNO się robić?

Panowie - mamy mały kryzys dotyczący funkcjonowania forum - w zasadzie wszyscy się zgadzamy z ogólnymi założeniami. Diabeł tkwi w szczegółach. Może ktoś z Was ma dziś wolniejszy dzień i zebrałby te propozycje w punktach do kupy? I wtedy punkt po punkcie przegłosowalibyśmy je godząc się z decyzją większości? Admini też mają tylko jeden głos:-)
Trzeba szybko temat zakończyć!
Robert

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Uwagi do regulaminu forum Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®