Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Uwagi do regulaminu forum

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor timus
Użytkownik
#31 - Posted: 27 Lis 2006 10:17 
Nie mozemy się zamykac na nowych członków forum. Każdy z nas kiedys był świerzak.

Poprostu musimy być tolerancyjni i wymagać potwierdzenia "bzdur " fachowymi argumentami. I nie wdawać sie w pyskówki.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#32 - Posted: 27 Lis 2006 10:23 
Ustosukowujac sie do postu Roberta napisze kolejno:
ad.1 moim zdaniem - TAK

ad. powinno pokazywać dobre dzialania zwiazane z naszym Hobby i popualryzowniem Tanganiki w dobrym slowa tego znaczeniu- propagowanie dobrych zasady i obyczajów - TAK

ad.3 sprawa umowna, do szerszej dyskusji na forum

ad.4 jak najbardziej forma popularyzatorska jak najbardziej w jak najlepszym wykonaniu - TAK

ad.5 nie mam zdanie na obecna chwilę, ale mysle ze warto porozmawiać

Trzeba temat szybko zakończyć- TAK

Leszek

Autor JGr
Użytkownik
#33 - Posted: 27 Lis 2006 10:29 
Napisalem "bylo", a nie "bylo by" - po prostu zle mnie zrozumiales ;(

Fazi, masz rację, coś mi się w głowie zwarło ;-)

Jarku chyba rzeczywiscie dawno Cie nie bylo na forum, wierz mi tacy forumowicze sa naprawde upierdliwy w dyskusji (a bylo ich juz tu takich kilku), nic do nich nie trafia i w pewnym momencie zaczyna sie robienie malego bagienka.

Leszku, jeśli ktoś jest po prostu niemądry, czy brakuje mu wiedzy, to myślę, że naszym zadaniem jest jednak poświęcić mu nieco czasu i cierpliwości (co zresztą Ty zwykle robisz), nie zbywać i nie reagować napastliwie. Jeśli ten ktoś do tego jest chamski - to już zupełnie inna sprawa i tu się z Wami zgodzę - nie powinniśmy mieć skrupułów. To jest streszczenie tego wszystkiego co napisałem wyżej, tak to widzę. Ale może być tak, jak piszesz - długo mnie nie było, nie wszystkiego byłem świadkiem i nie mam pełnego obrazu.

Robert - odpowiem wieczorem, po pracy.

Jarek

Autor JGr
Użytkownik
#34 - Posted: 27 Lis 2006 11:31 
Jeszcze zdąże:

1. czy forum jest otwarte dla wszystkich?

Tak.

2. Czy zajmuje sie ono pokazywaniem złych działań, czy propagowaniem dobrych?

Propagowaniem dobrych, rozwinę to na końcu.

3. Może trzeba zdecydować wspólnie JUŻ TERAZ o sposobie reagowania na głupie, niegrzeczne i dyletanckie posty?

Tak, nie ma na co czekać. Rozgraniczyłbym jednak posty dyletanckie i niegrzeczne - wymagają innego reagowania.

4. Czy forum dalej pełni rolę POPULARYZATORSKĄ, czy wracamy do elitarnej formuły- piszą na nim tylko ci, którzy mają wiedzę ?

Forma popularyzatorska.

5. A może przygotujmy kolejny szablon pt.- czego NIE WOLNO/NIE POWINNO się robić?

W praktyce nie widzę takiej możliwości.
Musiałby to być szablon gługi na kilometr, z którego w pewnych przypadkach ogromna część okazałby się niepotrzebna (nie na temat), lub mnóstwo pomniejszych szablonów, na każdą okazję inny.

Uzupełnienie do pkt. 2:
Forum nie powinno zajmować się pokazywaniem złych działań, lecz propagowaniem dobrych. Jednak nie jestem za tworzeniem tabu. Na przykładzie, o którym wspomniał Leszek - ktoś rozpisuje się na temat stosowania hormonów poprzez iniekcje w celu rozrodu ryb - nie jestem za tym by taki post przemilczeć, "oflagować", czy z marszu zamknąć. Jestem za tym, żeby grzecznie poinformować owego użytkownika, że nie rozmawiamy tu o rzeczach nie mających związku z akwarystyką.

Jarek

Autor fazi64
Użytkownik
#35 - Posted: 27 Lis 2006 12:19 
Witam,
Dla mnie, podsumowujac, wydaje sie, ze znow dziala tu nasza slynna polska zawisc i chec dokopania tym, ktorym sie chce (przyklad pierwszy z brzegu - nasze spotkanie w Krakowie, okrzykniete zebraniem kolka wzajemnej adoracji). Cos mi sie wydaje, ze Forum nasze bedzie odwiedzane coraz czesciej przez rozne osoby, ktorych jedynym zamiarem bedzie namieszac i zepsuc atmosfere.
Szkoda, ze na takie dzialanie nie wystarczy zastosowac uaktualnienia oprogramowania (jak w przypadku niedawnych atakow z zewnatrz), ale mysle, ze trzeba skonsolidowac sily i wspolnie probowac rozwiazywac (w miare spokojnie i bez klotni) takie przypadki. I faktycznie sam regulamin, nawet mocno rozbudowany nic tu nie da, bo przy tej formule Forum (otwartosc) trzeba byc na te ataki przygotownym.
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 27 Lis 2006 12:28 
Krzysiu,
Spróbuj odpowiedzieć na punkty, tak jak Leszek i Jarek.
Potem się to podsumuje.
Robert

Autor fazi64
Użytkownik
#37 - Posted: 27 Lis 2006 12:40 
Witam,

1. czy forum jest otwarte dla wszystkich?

Zdecydowanie tak

2. Czy zajmuje sie ono pokazywaniem złych działań, czy propagowaniem dobrych?

Nie da sie jednego oddzielic od drugiego, bo jak pisal Jarek swiat nie jest tylko bialy, albo tylko czarny (choc niektorym politykom marzy sie zeby podmienic kolory-KWA!!)

3. Może trzeba zdecydować wspólnie JUŻ TERAZ o sposobie reagowania na głupie, niegrzeczne i dyletanckie posty?

Trzeba i nalezy to robic, starajac sie przede wszystkim w merytorycznej dyskusji "nawrocic" dyskutanta na wlasciwa droge, a w ostatecznosci reagowac ostrzezeniami (np. I, II i III-ban), wczesniej jednak publicznie (na Forum) wyjasniajac powody wyrzucenia z grona Uzytkownikow.

4. Czy forum dalej pełni rolę POPULARYZATORSKĄ, czy wracamy do elitarnej formuły-piszą na nim tylko ci, którzy mają wiedzę?

Mysle, ze formula PT i zwiazanego z nim Forum idzie w kierunku popularyzowania naszej wspolnej pasji i zamykanie sie w ciasnym kregu nie ma sensu (choc w pewnym sensie byloby wygodne)

5. A może przygotujmy kolejny szablon pt.- czego NIE WOLNO/NIE POWINNO się robić?

Tylko jak cos takiego zrobic? I jak zmusic wszystkich do jego stosowania? IMHO - nierealne.

Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#38 - Posted: 27 Lis 2006 12:47 
1. czy forum jest otwarte dla wszystkich?

Tak powinno bz otwarte dla wsyzstkich.


2. Czy zajmuje sie ono pokazywaniem złych działań, czy propagowaniem dobrych?

Napewno propagowaniem dobrch z naciskiem na chumanitarne i w miare mozliwosci jak najbardziej zblizonymi do naturalnych potrzeb.

3. Może trzeba zdecydować wspólnie JUŻ TERAZ o sposobie reagowania na głupie, niegrzeczne i dyletanckie posty?

Im szybciej cos postanowimy tym lepiej.

4. Czy forum dalej pełni rolę POPULARYZATORSKĄ, czy wracamy do elitarnej formuły- piszą na nim tylko ci, którzy mają wiedzę ?


Jak najbardziej POPULARYZATORSKA zgodnie z zlozeniem PT

5. A może przygotujmy kolejny szablon pt.- czego NIE WOLNO/NIE POWINNO się robić?

Sadze ze nic tu szablon nie pomoze. Raczej nasza postawa i ton odpowiedzi.

Marcin.T

Autor tasma
Użytkownik
#39 - Posted: 27 Lis 2006 13:44 
1. czy forum jest otwarte dla wszystkich?
Jak wszyscy odpowiadam TAK choc rodza sie w mojej glowie pewne watpliwosci

2. Czy zajmuje sie ono pokazywaniem złych działań, czy propagowaniem dobrych?
Forum powinno propagowac dobre postawy, ale nie widze powodu zeby ucinac rozmowy na temat zlych. Mozna o nich dyskutowac, z wyraznym zaznaczeniem ze to jest zle. Bez sensu byloby kasowanie takich watkow. Jelsi klient pyskuje co najwyzej zamykac.

3. Może trzeba zdecydować wspólnie JUŻ TERAZ o sposobie reagowania na głupie, niegrzeczne i dyletanckie posty?
Pierwsze i najwazniejsze to nie wchodzic w pyskowki. Zauwazamy ze ktos trolluje, szybko temt na wewnetrzym i zlewamy goscia z gory na dol. Jesli nikt nie bedzie z nim dyskutowal temat szybko spadnie i co najwazniejsze skonczy sie bez klotni.

4. Czy forum dalej pełni rolę POPULARYZATORSKĄ, czy wracamy do elitarnej formuły- piszą na nim tylko ci, którzy mają wiedzę ?
To pytanie jest scisle powiazane z pierwszym. Nie powinnismy sie odcinac. Po to mamy FW. Dla mnie rola popularyzatorska jest OK. I tak najwiecej ludzi czyta, z rzadka sie odzywajac.
Mysle ze jak bedzie bardzo zle to wrocimy do tematu i po prostu sie zamkniemy.

5. A może przygotujmy kolejny szablon pt.- czego NIE WOLNO/NIE POWINNO się robić?
IMO nic to nie da. I tak nikt tego nie przeczyta poza nami.

Przemek

Autor winiar
Użytkownik
#40 - Posted: 27 Lis 2006 14:15 
I ja dorzuce swoje 3 grosze:

1. czy forum jest otwarte dla wszystkich?
Tak - choc zmusza nas do cierpliwosci wypowiadania sie po raz kolejny na tematy juz poruszane.

2. Czy zajmuje sie ono pokazywaniem złych działań, czy propagowaniem dobrych?
Uczyc tylko przez dobre przyklady. Zle zachowania niestety szybciej ludzie zapamietuja. Ktos cos uslyszy i bedzie problem. A plotka, badz niesprawdzona informacja jest jak "zasada kulki snieznej". Rozrasta sie bardzo szybko.

3. Może trzeba zdecydować wspólnie JUŻ TERAZ o sposobie reagowania na głupie, niegrzeczne i dyletanckie posty?
Ignorowac i nie odpowiadac. Odpowiedz bedzie rodzila tylko zacietrzewianie sie wszystkich piszacych - a po co? Nic to nie da, a napsuje tylko krwi.
Mala uwaga co do dyletanckich postow - rzeczowa i krotka odpowiedz - jak ktos nie bedzie chetny aby poszperac, dowiedziec sie informacji na tematy podstawowe to niestety wg mnie trzeba go zignorowac.

4. Czy forum dalej pełni rolę POPULARYZATORSKĄ, czy wracamy do elitarnej formuły- piszą na nim tylko ci, którzy mają wiedzę ?
To jest scisle powiazane z pkt 1. Uwazam ze populatorska. Musimy sie przeciez caly czas rozwijac a nowi uzytkownicy forum moga wniesc swieza krew i inne spojrzenie na rozne tematy.

5. A może przygotujmy kolejny szablon pt.- czego NIE WOLNO/NIE POWINNO się robić?
Ok, mozna je przygotowac, ale tak naprawde co to da? Jaki odniesie skutek? Zastanawiam sie ilu uzytkownikow przeczytalo "Regulamin" szacuje,ze jakies 20%. A pozostale 80%?? Ludze z zasady sa leniwi, [mi tez sie to zdarza, ale staram sie ztym walczyc] wola zapytac niz najpierw poszperac. Jezeli mielibysmy rozwianc ten punkt w Regulaminie to tylko po to by istnial i nic wiecej.
Mialoby to sens [ale czy taki wielki?] gdyby po dopisaniu sie do uzytkownikow generoany bylby post zwrotny na skrzynke uzytkownika tak jak to bylo [a moze nadal jest] na pl.rec.akwarium.


Marek

Autor winiar
Użytkownik
#41 - Posted: 27 Lis 2006 15:57 
Witam!

Jako, ze forum jest komercyjne i sluzy popularyzacji akwarystyki w szerokim tego slowa znaczeniu proponuje dodac do regulaminu pkt dotyczacy gieldy.

Niestety coraz czesciej pojwaiaja sie posty odnosnie kupna czy sprzedazy ryb. Ostatni "Potrzebuje Waszej pomocy - potrzebuje tropheusów... " juz mnie calkowicie powalil.

Marek

P.S. Nie moge utworzyc nowej wiadomosci w forum wenetrznym - Rozwijane menu nie jest dostepne... Prosba o pomoc

Autor drozd
Użytkownik
#42 - Posted: 27 Lis 2006 19:24 
1. czy forum jest otwarte dla wszystkich?

TAK... co do zasady, bo przecież jest forum wewnętrzne, które jak się okazuje jest bardzo potrzebne chociażby do podejmowania takich tematów jak niniejszy...

2. Czy zajmuje sie ono pokazywaniem złych działań, czy propagowaniem dobrych?

oczywiście chodzi nam wszystkim o pokazywanie i propagowanie prawidłowych działań przez co rozumiem wyznaczanie pewnych kanonów w akwarystyce które opierają się na aktualnej wiedzy akwarystycznej podpartej osobistym doświadczeniem... innymi słowy to forum tworzy pewne standardy jakości samej akwarystyki jak i rozmawiania o niej, co fakt czasem dla niektórych okazuje się zbyt wyśrubowanym poziomem, ale nie należy się tym przejmować... jeśli chodzi o złe działania to być może i czasem należy je pokazać jako tło, podstawę do wskazania błędów, nie można nigdy zostawić propozycji takich złych działań bez komentarza i wskazania właściwej drogi...

3. Może trzeba zdecydować wspólnie JUŻ TERAZ o sposobie reagowania na głupie, niegrzeczne i dyletanckie posty?

myślę że wypracowanie takiej metody pozwoli zachować jakość tego forum także jestem za... jedyne co mi przychodzi w tej chwili do głowy to zrobienie w tym przypadku użytku z forum wewnętrznego bo w ten sposób można by dostosowywać reakcję do konkretnej indywidualnej sytuacji która się pojawi... oczywiście można przyjąć też pewne ogólne założenia, które jednak w niektórych przypadkach mogą nie wystarczyć np. można podjąć próbę rzeczowej dyskusji bez okazywania emocji i jeśli to nie wystarczy wtedy konsultacje na forum wewnętrznym (albo równolegle z merytoryczną dyskusją konsultacje na wewnętrznym) a tu już decyzje mogą być różne włącznie z zablokowanie tematu, skasowaniem go, a może i nawet usunięciem użytkownika... jakby nie było reakcja musi być stanowcza...

4. Czy forum dalej pełni rolę POPULARYZATORSKĄ, czy wracamy do elitarnej formuły- piszą na nim tylko ci, którzy mają wiedzę ?

popularyzowanie Tanganiki to główny cel PT i taki też powinien być jeden z celów tego forum... jeżeli pojawi się ktoś zupełnie "zielony" ale bedzie przejawiał chęć do wyniesienia czegoś i polepszenia swojej wiedzy a tym samym podniesienia jakoś życia swoich ryb to można i kogoś prowadzić za rękę bo to będzie miało sens... jeżeli pojawią się jakieś trudne tematy akwarystyczne które należy dokładnie przeanalizować lub gdzie będą być może padały nowatorskie argumenty które gdy źle odebrane mogą przysporzyć więcej złego niż dobrego niedoświadczonym hodowcom to nalezy zrobić użytek z forum wewnętrznego i tam prowadzić dyskusje na innym poziomie wtajemniczenia a przetrawionymi i sprawdzonymi wnioskami dzielić się ze światem...

5. A może przygotujmy kolejny szablon pt.- czego NIE WOLNO/NIE POWINNO się robić?

chyba jednak nie rozwiązałoby to problemu...

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#43 - Posted: 27 Lis 2006 20:38 
Panowie - mamy mały kryzys dotyczący funkcjonowania forum

nie zgadzam się, dwa czy trzy wątki mniej zaawansowane i od razu kryzys ......, kryzys to będzie jak się zaczniemy między sobą kłócić

Autor timus
Użytkownik
#44 - Posted: 28 Lis 2006 15:03 
A co z pytaniami typu "chory gupik pomocy" ?

Tu chyba powinien wkroczyć admin i grzecznie wytłumaczyć że to pomyłka.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 28 Lis 2006 15:10 
Już wytłumaczono, a tak naprawdę to również Wy możecie przecież to tłumaczyć.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#46 - Posted: 28 Lis 2006 15:12 - Edytowany przez: fazi64 
A co z pytaniami typu "chory gupik pomocy" ?

Witam,
I tu rodzi sie kolejny problem - jak reagowac na takie posty "off biotop".
Albo, jak sugeruje Marcin - odsylac delikwenta z kwitkiem, albo - w mysl zasady: "wszystkie dzieci sa nasze" - udzielac konkretnej rady.
Gupik (danio, kardynalek itp.) - tez ryba i stworzenie boskie, potrzebujace pomocy.
Pzdr.
Fazi64
PS.
Chyba, ze (w mysl teorii spiskowej) to kolejna prowokacja i post typu "spam akwarystyczny".
F64

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 28 Lis 2006 15:14 
Wg mnie nie ma prowokacji - tylko niewiedza, jak możecie i umiecie pomóc to trzeba, byle nie rozwlekać w nieskończoność tematu.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#48 - Posted: 28 Lis 2006 15:32 
A ja sądze że jest to forum ściśle związane z biotopem Tanganiki i takie posty wprowadzają charmider.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#49 - Posted: 28 Lis 2006 15:38 
Może tak - tylko te 30l można umiejetnie zamienić na małą muszlownię.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#50 - Posted: 28 Lis 2006 20:31 
tu rodzi sie kolejny problem - jak reagowac na takie posty "off biotop".

och wybacz ale ze względów merytorycznych post o gupiku jest bliższy temu forum niż post o siatkówce - skoro mamy piętnować innych weźmy się za siebie ;-)

Autor winiar
Użytkownik
#51 - Posted: 28 Lis 2006 20:31 
A moze admin przeniesie taki post to nowej kategorii [ktora zostanie stworzona] np: "off biotop" jak nazwal to Fazi. Wowczas po odpowiedzi i grzecznym wytlumaczeniu, ze forum to dotyczy tanganiki post bedzie zamykany przez admina.

Co Wy na to?

Marek

Autor JGr
Użytkownik
#52 - Posted: 28 Lis 2006 21:13 
A moze admin przeniesie taki post to nowej kategorii [ktora zostanie stworzona] np: "off biotop"

No, żeby ten "off biotop" nie stał się najobszerniejszym działem ;-)

Forum jest coraz bardziej znane, takie posty mogą się pojawiać. Czasem z braku orientacji pytającego, innym razem jako prowokacje, nie zawsze damy radę to odróżnić.

Podzielam zdanie Marty:

jak możecie i umiecie pomóc to trzeba, byle nie rozwlekać w nieskończoność tematu.

Czyli ewentualna pomoc w formie bardzo krótkiej wypowiedzi i - albo zmiana biotopu po stronie pytającego, albo kończymy temat. Taka jest moja opinia.

Jarek

Autor winiar
Użytkownik
#53 - Posted: 28 Lis 2006 21:36 - Edytowany przez: winiar 
JGr
Zgadziam sie ale wg mnie taki post [rowniez z odpowiedzia] powinien trafic do odrebnego forum np - "niezwiazane z tanganika" czy tez wspominanie wczesniej "off biotop". Ponadto powinna byc pozniej zablokowana mozliwosc
pisania czy edycji tego postu - chodzi mi o zamkniecie watku. Taki uklad wg mnie pozwoli na zachowanie porzadku na forum.

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#54 - Posted: 28 Lis 2006 21:37 
".....jak możecie i umiecie pomóc to trzeba, byle nie rozwlekać w nieskończoność tematu.

Czyli ewentualna pomoc w formie bardzo krótkiej wypowiedzi i - albo zmiana biotopu po stronie pytającego, albo kończymy temat. Taka jest moja opinia."

Podzielam Zdanie Marty i Jarka.
Przez kilka lat hodowalem rozne gatunki ryb, nie koniecznie z Tanganiki.
Ja osobiscie jak bede mogl to pomoge :-), ale zgadzam sie, bez rozpisywania sie, ew. podpowiem gdzie mozna szukac wiecej informacji na inne forum bedace w temacie danego postu.
Tez kiedys potrzebowalem pomocy i czasami taka pomoc jest duzo przyjemniejsza niz odciecia sie od pytajacego akwarysty. Przeciez to wszystko nazywa sie "akwarystyka".
Moim zdaniem jezeli forum Tanganickie- tropheus.com.pl bedzie zanane wśród "gupikarzy" to chyba dobrze, czy sie myle?

Autor JGr
Użytkownik
#55 - Posted: 28 Lis 2006 21:48 
Moim zdaniem jezeli forum Tanganickie- tropheus.com.pl bedzie zanane wśród "gupikarzy" to chyba dobrze, czy sie myle?

Prawdziwi Gupikarze zapędziliby nas w kozi róg ;-)

Marku, nie bądźmy taki porządniccy i regulaminowi. Do tej pory wyczucie nas nie zawodziło. Jeśli takie sprawy będą się nasilać - wtedy pomyślimy, OK?

Jarek

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 28 Lis 2006 21:58 
Myślę, że pora już zamykać temat.
Postaram się w najbliższym czasie sporządzić wyniki ankiety i podam na FW.
Zobaczymy wtedy, co trzeba będzie dograć.OK?
Robert

Autor winiar
Użytkownik
#57 - Posted: 28 Lis 2006 23:02 - Edytowany przez: winiar 
JGr
To byl pomysl - moze rzeczywiscie wybiegajacy zbyt daleko... Masz racje - zobaczymy jak wiele bedzie roznych pstow na tematy nie zwiazane z biotopem a pozniej w razie potrzeby przegadamy czy tez przepiszemy ;-)) temat.


Marek

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Uwagi do regulaminu forum Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®