Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

aktualizacja na szybko

Autor tooold
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Sty 2007 06:40 
moi drodzy zamiast gadać trzeba coś robić - proszę zajrzeć tu

http://tooold.superhost.pl/akwarium/wielkosc_akwar ium.html

i kliknąć na logo u góry , dalej proszę w tym wątku podać szybko gatunki w wielkości zbiornika, ale migiem ;-)

Autor Grzegorz Z
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Sty 2007 07:07 
a czy oprócz litrażu zbiornika nie podać jego minimalnej długości ?

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Sty 2007 07:08 
to podaj !!!!

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Sty 2007 07:11 
i jeszcze sprawa techniczna - ponieważ jest to forum wewnętrzne mogę podać swój numer GG - dużo szybciej i łatwiej mozna się skontaktować :
GG 2787427

Autor Grzegorz Z
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Sty 2007 07:11 
Długości moga być podane za standartowo produkowanymi zbiornikami czyli 240 litrów - min dł 120 cm, 375 litrów - min dł 150 cm. Muszę zajrzeć na stronę jakiegoś producenta.

Autor Grzegorz Z
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Sty 2007 07:16 
Przepraszam , ale zrobię to jak wrócę z pracy

Autor tooold
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Sty 2007 07:21 

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Sty 2007 08:24 - Edytowany przez: winiar 
Co do muszlowców - Jerzy wie najlepiej. Niemniej proponowałbym zmianę na min 50 cm długości zbiornika.
Para - w pózniejszym czasie dorosłe + młodzież:
J. Transcriptus, J. Ornatus, N brichardi - 80 litrów min 80 cm długości zbiornika
J regani, N. Tretocephalus - 160 l min 80 cm długości zbiornika
J dickfeldi, J malieri - 120 l - min 80 cm długości zbiornika
Harem:
C. Leprosoma, P Nigripinnis - 240l - min 120 cm długości zbiornka oraz 45 cm wysokości

Marek

Autor Grzegorz Z
Użytkownik
#9 - Posted: 5 Sty 2007 18:35 
A czy oznaczenia jakie podaje Konings w swoim "Przewodniku po Świecie Pielęgnic z Tanganiki" byłyby odpowiednie, bo niktóre zalecane długości zbiornika wydają się być nieco za małe ?

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 5 Sty 2007 18:57 
Nie, Grześku

Tam jest pełno błędów.

Marta

Autor JGr
Użytkownik
#11 - Posted: 5 Sty 2007 20:26 
Ja i tak miałem zrobić zestawienie - ile/jakich ryb do jakiej wielkości zbiornika...

To napisałem wczoraj i to podtrzymuję. Decyzję taką podjąłem parę dni temu po rozmowie telefonicznej z Martą i Robertem, z której wynikło, że jest to rzecz potrzebna. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem wszystkie Wasze posty (w dwóch wątkach), ale zdaje się, że również inni mają zamiar opracowywać ten sam temat... nie wiem czy to potrzebne, myślę że są też inne rzeczy do zrobienia i podziewałem się raczej jakiś propozycji i podziału pracy przy nich.
Ja zrobię to tak czy siak, przedstawię Wam do akceptacji, może w trakcie poproszę niektórych w Was o pomoc - co też napisałem wczoraj. Chyba, że ktoś zrobi to wcześniej - nie ma sprawy, na pewno nie będę miał poczucia straconego czasu. Nie lubię mówić, że coś zrobię, wolę zrobić i zaprezentować, wczoraj postąpiłem inaczej, właśnie po to, żebyśmy nie robili tego samego.

W takim razie zabierasz sie do pracy?
Mam nadzieje, że szybko to ukończysz.


Co do terminu - nie odpowiem precyzyjnie, bo przeżywam akurat najtrudniejszy okres w ciągu całego roku w firmie - taka branża, niestety może się to odbić na moim wkładzie w forum, ale postaram się zrobić to jak najszybciej - w ciągu kilku najbliższych dni, czy raczej nocy. Rzecz tak naprawdę jest prosta, ale trzeba przysiąść i się skupić, o co u mnie w tej chwili trudno, dlatego nie mogę obiecać ekspresowego tempa.

Jarek

Autor tooold
Użytkownik
#12 - Posted: 5 Sty 2007 20:35 
no i co dalej, Panowie - proszę o szybkie podpowiedzi, bo tworzę tę aktualizację

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Sty 2007 20:44 
JGr nie chciałem Ci wchodzić w paradę

Autor Grzegorz Z
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Sty 2007 21:11 
Przyznaję, że ze swoim doświadczeniem jestem o lata świetlne za Wami, a literatura często nie pokrywa się z rzeczywistością. Nie będę się więc wypowiadał teoretycznie.

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 5 Sty 2007 21:17 
Jarek,
Jak będziesz miał kłopot to pisz na wewnętrzne forum - ok?
RM

Autor tooold
Użytkownik
#16 - Posted: 5 Sty 2007 21:18 
co wy na to ??? czy może być taka forma propagowania Projektu Tanganika:
http://tooold.superhost.pl/ryby/cyprichromini/l_le ptosoma.html

chodzi mi o to czy podając link nie robię czegoś źle i nie naruszam czyiś praw - zwłaszcza,że strona otwiera się w ramce

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 5 Sty 2007 21:21 
Jerzy,
Obawiam się, że Michał P. musi "chcieć" wyrazić zgodę na występowanie pod logo PT.
Robert

Autor tooold
Użytkownik
#18 - Posted: 5 Sty 2007 21:23 
aha , dzięki

Autor sue
Użytkownik
#19 - Posted: 5 Sty 2007 22:05 
Moim zdaniem takie zestawienie powinno zostać zrobione od nowa. Nie powinno się poprawiać, czy dodawać informacji do opracowania już istniejącego, stworzonego przez innego autora/-ów.
Prawa autorskie to poważna sprawa! Po drugie, może Jarek (lub inni Forumowicze) mają inny niż p. Pręgowski pomysł na przedstawienie tego zagadnienia, jakiś ciekawy, innowacyjny sposób...
Wierzę, że w głowie Jarka już istnieje koncepcja wstępna... Teraz potrzeba tylko troszke czasu. Jarku możesz na nas liczyć!

Do dzieła!

Pozdrawiam
Magda

Autor tooold
Użytkownik
#20 - Posted: 6 Sty 2007 01:09 
ok, wykasowałem tę stronę, już jest po staremu , z małym logo Projektu jako propozycją na uzupełnienie wiadomości

Autor JGr
Użytkownik
#21 - Posted: 6 Sty 2007 01:17 
może Jarek (lub inni Forumowicze) mają inny niż p. Pręgowski pomysł na przedstawienie tego zagadnienia, jakiś ciekawy, innowacyjny sposób...

Czy w moim przypadku jest to sposób właściwy - sami ocenicie, każdy z Was otrzyma projekt. Zalążek pracy już jest.

Do dzieła!

Tak jest!! :-)

Jarek

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / aktualizacja na szybko Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®