Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Strona PT i hosting

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next »  
Autor tasma
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Sty 2007 06:41 
Chcialbym poruszyc zapomniana juz troche sprawe strony projektu.
Mowiac bez owijania w bawelne chodzi o kase.
Koszty sa nastepujace. Hosting roczny to kwota okolo 100zl
na przyklad tutaj: http://www.strefa.pl/efirma/porownaj/ (100+22% VAT).
Do tego dochodzi koszt wykonania strony. Myslimy aby zrobic niejako kopie strony Tropheus Tanganika z wyjatkiem czesci dotyczacej oferty ryb. Mysle ze zamknie sie to kwota okolo 150 zl. Razem mamy ponad 250 zl.
W zwiazku z powyzszym zapytuje czy bedziecie sklonni do zrzutki po powiedzmy 25 zl.
Wasze przemyslenia w tej sprawie rowniez sa mile widziane.
Z osoba, ktora bedzie wykonywac strone spotkam sie weekend w zwiazku z tym prosze o opinie i uwagi maksymalnie do jutra.
Czekam z niecierpliwoscia
Przemek

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Sty 2007 08:56 
Myslimy aby zrobic niejako kopie strony Tropheus Tanganika z wyjatkiem czesci dotyczacej oferty ryb.

Przemek - rozwiń troche temat.

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Sty 2007 09:00 
Witam,
Mysle, ze koszty sa do zaakceptowania, a forma propagowania PT poprzez strone www w czasach dzisiejszei wszechobecnosci Internetu, to wrecz obowiazek. Ciesze sie, ze sprawa nie ucichla i nabiera konkretnych ksztaltow ;)) Co do ksztaltu prezentacji - okaze sie "w praniu", ale mysle, ze forma nawiazujaca do strony Tropheus S.C. bedzie wlasciwym nawiazaniem do poczatkow idei PT
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Sty 2007 09:20 - Edytowany przez: winiar 
Ja nie mam nic przeciwko, kwota jest całkowicie do zaakceptowania i zgodzę sie z Fazim, że forma nawiązująca do Tropheusa jest wrecz pożadana, natomiast - wybaczcie mi nie jestem tak bardzo z komputerkiem jakbym chcial i chciałbym coś więcej na ten temat dowiedzeć się.

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Sty 2007 09:23 
Marku
To znaczy ze chcialbym aby znalazly sie tam:
*na poczatek skopiowane z Trofeusa:
opis projektu
artykuly
nazewnictowa akwarystyczne
mapa Tanganiki
*w pozniejszym czasie moze jakies wlasne dzialy
(tutaj wpiszcie wlasne pomysly)
Chcialbym aby strona byla napisana w sposob umozliwiajacy nadawanie uprawnien do poszczegolnych dzialow dla osob, ktore podjelyby sie edycji.
Kolejna rzecz to otrzymanie adresow mailowych nazwa_uzytkownika@projekttanganika.pl dla czlonkow projektu.

Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 12 Sty 2007 09:27 
Gdzie mam wplacic pieniazki?

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 12 Sty 2007 09:28 
Dla mnie Super!

Tak jak pisałem wcześniej - wchodzę w ten temat.

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Sty 2007 09:38 
Jesli o chodzi o funkcje skarbnika zglaszam sie na ochotnika z racji tego, ze bede to osobiscie zalatwial.
Proponuje jednak aby z wplacaniem poczekac do momentu az sprawa sie zakonczy. Na razie chodzi mi o ewentualne deklaracje wplat i pomysly.
Tak jak pisalem na sobote wieczorem musze miec jakas wizje.
Oczywiscie wersja robocza strony bedzie podlinkowana w sieci, tak abyscie mogli przekazywac swoje uwagi do tego co powstanie.

P.

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Sty 2007 12:21 
Jestem na tak!

Marcin.T <')))><

Autor JGr
Użytkownik
#10 - Posted: 12 Sty 2007 21:00 
Co do kwot - nie ma problemu.

Natomiast cała sprawa z oddzieleniem strony PT od tego serwisu wynikła chyba podczas mojej nieobecności na forum. Rzućcie - bardzo proszę - jakimś linkiem, żebym mógł się zorientować w celach tego przedsięwzięcia.

Jarek

Autor sue
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Sty 2007 21:36 
Jarku, temat "siostrzanej" strony PT, jeżeli dobrze pamiętam, po raz pierwszy został omawiany na Forum Wewnętrznym w wątku: Po co to forum! - około strony 3 ;)

Czy Projekt Tanganika powinien być realizowany jako odrębna (jak proponował Worton), ale "siostrzana" strona internetowa, czy może zostać tu gdzie znajduje się obecnie?
Jeżeli ma być osobno, to gdzie i kto się tym zajmie? - (potrzebny ochotnik)... Jeżeli zostaje tu gdzie jest, czyli na stronie tropheusa, to jaką powinien przyjać formę, wymiar itp.


W konsekwencji została zakupiona domena: www.projekttanganika.pl, a teraz nadszedł czas na krok następny, a więc odpowiednie jej "zagaspodarowanie".

Czekamy na Wasze pomysły...

Pozdrawiam
Magda

Autor drozd
Użytkownik
#12 - Posted: 12 Sty 2007 21:51 
ja również jestem na tak! a adresy mailowe z wyróżnikiem @projekttanganika.pl to super pomysł! czekam na dalsze info...

Marek

Autor JGr
Użytkownik
#13 - Posted: 12 Sty 2007 22:25 
Dzięki Madziu, przeczytałem cały ten temat - 6 stron. Nie zaszkodzi mi ;-)

Pytam o sprawy dawno ustalone i dla wszystkich oczywiste, wybaczcie - o ile dobrze zrozumiałem, uważacie, że ci sami ludzi, piszący te same rzeczy, ale pod innym adresem internetowym, będą lepiej odbierani z racji braku bezpośredniego, rzucającego się w oczy, kontaktu z komercją, jaką jest (w części swojej działalności) "Tropheus Robert Mierzeński", czy tak?

Kto będzie tym administrował, decydował o zawartości serwisu, czuwał nad aktualizacją, itd.? To chyba masa pracy? Może nie aż tak wielki wymiar godzin, ale rzecz wymaga systematyczności, odpowiedzialności, sporej wiedzy ogólnej... a jeśli bedzie tam też forum (będzie?), to dodatkowo dochodzi dyspozycyjność. Proponowana składka to w tym wszystkim najmniejszy problem, raczej nie hodowalibyśmy takich ryb, jakie hodujemy, nie mając w kieszeni 25 złotych.

Odpowiedzcie proszę, bo widzę, że strasznie nie na bieżąco jestem. Oczywiście możecie rzucać linkami, wiem, że nie jest przyjemnie tłumaczyć po raz enty to samo.

Jarek

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 12 Sty 2007 22:40 
Jarek,
nowa strona ma jeden podstawowy cel - reklamować sam PT i jego autorów, bez konotacji "Tropheusowych" - czyli biznesowych.
Administracja (tak rozumiem) polegać będzie na wprowwadzaniu nowości i aktualności co jakiś czas. Forum będzie miało tylko link na stary adres.
Ta strona będzie raczej wizytówka aniżeli żywą stroną, taką jak www.tropheus.com.pl
W każdym bądź razie taki jest plan.
Robert

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 12 Sty 2007 22:43 
Fazi napisał:
ale mysle, ze forma nawiazujaca do strony Tropheus S.C.

KRZYSIEEEEEEK! Od Ponad 2,5 roku NIE JESTEŚMY s.c.

Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę miłej nocy:-)))))))
Robert

Autor JGr
Użytkownik
#16 - Posted: 12 Sty 2007 23:48 
Aha. Wizytówka w sieci, czyli zbiór dorobku PT w postaci artykułów? Bez forum? Tyle na razie ustalono, tak?

Chyba mi się podoba ;-)

Jarek

Autor tooold
Użytkownik
#17 - Posted: 14 Sty 2007 07:08 
- mam taką sugestię, aby wygląd graficzny był inny niż strony www.tropheus.com.pl

- druga sprawa to nie wiem jak Wy ,ale ja wolę jak artykuł otwiera mi się nie w wyskakującym okienku , tylko na tej samej stronie

- trzecia sprawa - ile jest miejsca na serwerze, chodzi mi o to aby zrobić galerię gatunków ryb tanganikańskich, ale galerię czyli np. po 3 udane zdjęcia a nie dziesiątki fotografii

- Koszty sa nastepujace. Hosting roczny to kwota okolo 100zl
na przyklad tutaj: http://www.strefa.pl/efirma/porownaj/ (100+22% VAT).

to prawda, ale czy Interia to najlepsze miejsce ??

nie żebym namawiał, ale są chyba ciekawsze miejsca, ja np. na http://superhost.pl/ wykupiłem za kwotę dwuletniego hostingu usługę na 3 lata , no i konto chyba (pojemność i transfer ) są lepsze

Autor tasma
Użytkownik
#18 - Posted: 14 Sty 2007 13:42 
Dzieki za sugestie.
to prawda, ale czy Interia to najlepsze miejsce ??
Nie umre za Interie. To byl przyklad. Znam firmy, ktore korzystaja z ich hostingu i wiem ze dziala poprawnie to tyle. Inne propozycje mile widziane.

Dodatkowo musimy poruszyc sprawe artykulow. Rozumiem ze znajda sie tam ste kopiowane ze strony trofeusa, ale napisane przez czlonkow PT. Wielu autorow nie uczestniczy w projekcie i skopiowanie ich opracowan wydaje mi sie nietaktowne, chyba ze wyraza zgode. Co Wy na to?

Przemek

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 14 Sty 2007 13:55 
Bezwzględnie trzeba poprosić wszystkich o zgodę, lub zamieścić na razie tylko autorów PT innych prosić o wyrażenie zgody.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#20 - Posted: 17 Sty 2007 09:33 
Pod tym adresem bedzie znajdowac sie wersja robocza strony. Opinie, szczegolnie negatywne mile widziane.

http://intertynk.pl/animorf/mirek/

Przemek

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 17 Sty 2007 09:42 
Na gorąco- świetny pomysł z petruciem-:))

Marta

Autor timus
Użytkownik
#22 - Posted: 17 Sty 2007 11:38 
Mi sie podoba ale jeszcze mnustwo tam "pustki" do wypełnienia ;)

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#23 - Posted: 17 Sty 2007 12:05 - Edytowany przez: tasma 
spoko wypelni sie

czy wszyscy czlonkowie PT udzielaja zgode na skopiowanie tam ich artykulow czy tez ktos jest przeciw ;)

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 17 Sty 2007 13:33 
Ja bez problemu - kopiujcie-:)))

Marta

Autor worton
Użytkownik
#25 - Posted: 17 Sty 2007 14:13 
Hej,

dzisiaj wieczorem napisze czy potrzebny bedzie platny hosting. Dysponuje bardzo szybkim serwerem, ktory dziala od kilkunastu lat bez zarzutow jednak musze zapytac jednej osoby o zgode. Ja caly czas nie wiem czy pt ma charakter komercyjny czy w koncu nie ;] - imho nie ale na tym serwerze moge umieszczac jedynie rzeczy o charakterze niekomercyjnym. Tzn. nie bedzie moglo byc np. reklam zarobkowych itp. Wzialbym wtedy na siebie odpowiedzialnosc ewentualnego administratora strony, mam ku temu wyksztalcenie i jakas tam praktyke (nie na tak waznych stronach ale jednak).

Dla przykladu wrzucilem tam stronke znajomego o zbrojnikach: http://akwa.mbnet.pl/pleco/ i smiga juz 3 lata bez jakichkolwiek niedogodnosci :).

No i jeszcze sprawa adresow e-mailowych. Gdybyscie wybrali to co proponuje wtedy dzialaloby to tak, ze kazdy mialby dalej swoje stare maile np. zenek@mail.pl ale moglby jako adres podawac zenek@projekttanganika.pl. Tylko sprawe musialby zalatwic rejestrator domeny projekttanganika.pl (Tasma?) - nie wiem czy taka usluga w ogole bedzie tam dostepna ;/.

Tak czy siak koszta utrzymania serwisu spadlyby znacznie :).

Pozdrawiam.

Autor timus
Użytkownik
#26 - Posted: 17 Sty 2007 14:53 
czy wszyscy czlonkowie PT udzielaja zgode na skopiowanie tam ich artykulow czy tez ktos jest przeciw ;)


Pytanie retoryczne!!!! ;) SPOKO!

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 17 Sty 2007 15:28 
Widzę, zę praca wre na nowej stronie. Super.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#28 - Posted: 17 Sty 2007 19:09 
czy wszyscy czlonkowie PT udzielaja zgode na skopiowanie tam ich artykulow czy tez ktos jest przeciw ;)

tylko dla formalności potwierdzam i mówię TAK :-)

faktycznie fajny patent z tym petrusiem... już na tym stadium strona robi pozytywne wrażenie...

pzdr,

Marek

Autor JGr
Użytkownik
#29 - Posted: 17 Sty 2007 20:39 - Edytowany przez: JGr 
faktycznie fajny patent z tym petrusiem

Super, ale może znalazłby się jakiś petruś bez uszkodzonego ogona?

czy wszyscy czlonkowie PT udzielaja zgode na skopiowanie tam ich artykulow

Ja tak.

Tzn. nie bedzie moglo byc np. reklam zarobkowych itp.

Zdaje się, że będzie odsyłacz do Tropheusa...

Opinie, szczegolnie negatywne mile widziane

Co do czcionki - dużo bardziej podoba mi się Verdana z Tropheusa.

Kompletnie nie znam się na tworzeniu stron, mogę tylko podziwiać, może cos więcej powiem na dalszym etapie, już z punktu widzenia użytkownika, ale dobrze się zapowiada. Widzę, że dział Galeria będzie odsyłał do zasobów Tropheusa, to zrozumiałe, ale z galerią Tropheusa jest pewien problem - trudno podać linki do fotografii, przy każdej aktualizacji galerii pod tym samym linkiem pojawia się inna fotka. Nie wiem czy jest na to sposób.

Jarek

Autor tooold
Użytkownik
#30 - Posted: 17 Sty 2007 21:31 
ja co prawda napisałem swoje parę słów przed powstaniem PT, ale oczywiście zgadzam się na dołączenie do bazy - proszę tylko powiedzieć czy mam podesłać jakiś materiał

co do hostingu - czekam na informację od informatyków Roberta - możliwe że udało by się przynajmniej na rok mieć 1 GB za darmo

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Strona PT i hosting Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®