Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Strona PT i hosting

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor worton
Użytkownik
#31 - Posted: 17 Sty 2007 21:57 
Hej,

no wiec moja propozycja nadal pozostaje aktualna - materialy komercyjne to takie, ktore wypelnialyby moj portfelik ;). Link, banner itp. wszystko moze byc byleby za darmo ;).

Co Wy na to? Kto by tam chcial dostalby haselko i login zeby nie bylo, ze jestem monarcha ;). Aha i nie wiem czy wyrazilem sie jasno ale koszty hostingu wynosilyby 0 pln, slownie zero zlotych ;)

Pozdrawiam.

Autor winiar
Użytkownik
#32 - Posted: 17 Sty 2007 22:30 
Czolem!

czy wszyscy czlonkowie PT udzielaja zgode na skopiowanie tam ich artykulow czy tez ktos jest przeciw ;)

To chyba formalność - oczywiście, że zgadzam się.

Posoba mi się patent z Menu a w tle Petrochromis. Miodzio. Ładnie zrobione i bardzo czytelne. Naprawde fajniutkie ;-)

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#33 - Posted: 17 Sty 2007 22:37 
materialy komercyjne to takie, ktore wypelnialyby moj portfelik ;)

nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi - chcesz zarabiać na PT ?

Autor worton
Użytkownik
#34 - Posted: 17 Sty 2007 22:44 - Edytowany przez: worton 
Tooold - stad wlasnie moje pytanie o charakter pt - komercyjny czy w koncu nie. Zarabianie zarabianiem - juz zem sie nazarabial co moje. Od poczatku bylem za idea internetu i darmowym dostepem do artykulow projektu.

Chodzi o to, ze nie moglbym na tej stronie umiescic np. reklamy sklepu akwarystycznego xxx i pobierac za to pieniadze, nie moglbym umiescic banera do firmy Marty i Roberta i pobierac za to pieniadze :). Moge tam umiescic wszystko (co nie lamie polskiego prawa) tylko nie moge za to pobierac pieniedzy ;) to jest jedyny warunek. Biorac pod uwage charakter projektu wydaje mi sie, ze jest to warunek, ktory projekt spelnia perfekcyjnie.

Moje watpliwosci pochodzac stad, ze dawno dawno temu gdy PT byl tylko niesmiala mysla w glowach garstki osob Robert sugerowal, ze trzeba by pobierac pewne (symboliczne) pieniazki za artykuly, nawet gdyby znajdowaly sie w internecie - jezeli tak miala by wygladac strona PT no to niestety moja propozycja odpada.

Pozdrawiam.

Autor tooold
Użytkownik
#35 - Posted: 17 Sty 2007 22:51 
ja myślę tak : Projekt Tanganika to praca kilku - kilkunastu ludzi i ich wkład w propagowanie wiedzy.

Myślenie o tym aby przy okazji ktoś miał zarobić pieniądze nie bardzo mi się osobiście podoba.

Ale ja jestem staroświecki,albo po prostu sam nie wpadłem na ten pomysł ;-) - wybierz jedną z odpowiedzi i wyślij sms-a.

Autor worton
Użytkownik
#36 - Posted: 17 Sty 2007 22:56 
:D

absolutnie sie z Toba zgadzam.

Wysle, tylko skocze kupic komorke.

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 18 Sty 2007 06:13 
Moje watpliwosci pochodzac stad, ze dawno dawno temu gdy PT byl tylko niesmiala mysla w glowach garstki osob Robert sugerowal, ze trzeba by pobierac pewne (symboliczne) pieniazki za artykuly


To dawny pomysł, juz nieaktualny -:)))

Przynajmniej jak na razie.

Robert

Autor tasma
Użytkownik
#38 - Posted: 18 Sty 2007 09:02 
Czytam sobie Wasze dywagacje i nie do konca sie ze wszystkim zgadzam.
Zastanawianie sie czy jesli na stronie PT bedzie banner Tropheusa, ktory moim zdaniem znalesc sie tam powinien to bedzie to dzialalnosc komercyjna czy nie, nie ma wiekszego sensu? Czy jesli zwroci sie do nas NA z prosba o umieszczenie ich bannera to go nie umiescimy?
Ustalmy kilka rzeczy. Piszemy artykuly. Nie robimy tego dla kasy (przynajmniej ja), ale jednak ja pobieramy (przynajmniej ja). No wiec jest to w pewnym sensie dzialalnosc komercyjna. Nie wazne czy mniej czy bardziej, ale jest.
W najblizszym czasie (moze tydzien, moze dwa) zmuszony bede zainwestowac w hosting ze sporym transferem i rowniez moge PT przygarnac.
Jeszcze jedna kwestia dotyczace bannerow. Jak juz pisalem wydaje mi sie ze powinien byc tam banner Tropheusa. Nie widze powodu dla ktorego nie mialoby tam byc bannera Jurka do jego strony czy tez innych. Zanim jednak poprosze wykonawce strony o dodanie bannerow prosze o opinie. Wszak demokracje mamy.

Przemek

Autor worton
Użytkownik
#39 - Posted: 18 Sty 2007 09:10 
No to git.

Zatem nie widze sensu placania 122 zlotych rocznie komukolwiek skoro mamy mozliwosc miec dokladnie to samo za darmoche.

Serwer stoi w firmie programistycznej mikrobit. Moj tato jest tam dyrektorem dzialu programistow i nie wyraza najmniejszych sprzeciwow co do umieszczenia stron PT na moim koncie.

Predkosc i sprawnosc dzialania tego serwera mogliscie podziwiac przy wyborach do sejmu, santau i prezydenta w 2005 roku. Jezeli ktos sledzil przebieg wyborow w internecie to doskonale wie, ze serwis prowadzony wowczas przez Mikrobit dzialal przez caly czas bez najmniejszych zarzutow a ogladalo go chwilami ponad milion uzytkownikow na raz ;). Te ostatnie wybory nie byly prowadzone przez mikrobit dla porownania i wyszla kaszana ;].

No no ludziki decydowac sie bo Tasma chcial odpowiedz do soboty ;p

Pozdrawiam.
P.S.
Jak ktos jest przeciw niech poda dokladny powod dlaczego uwaza, ze lepiej bulic niz miec to samo za free ;].

Autor worton
Użytkownik
#40 - Posted: 18 Sty 2007 09:20 - Edytowany przez: worton 
Zastanawianie sie czy jesli na stronie PT bedzie banner Tropheusa, ktory moim zdaniem znalesc sie tam powinien to bedzie to dzialalnosc komercyjna czy nie, nie ma wiekszego sensu? Czy jesli zwroci sie do nas NA z prosba o umieszczenie ich bannera to go nie umiescimy?

argh widac, ze nie umiem po Polsku jak trzeba sie wyrazac.

Moze byc kazdy banner, kazdy link, kazdy artykul itd. (kropka)

Piszemy artykuly do gazet fakt, ale tak dlugo jak artykuly umieszczone na stronach PT beda dostepne za darmo (z tego co napisal Robert - zawsze) firma, w ktorej stoi serwer z moim kontem nie bedzie miala nic przeciwko umieszczeniu stron PT u nich.

Jeszcze jedna kwestia dotyczace bannerow. Jak juz pisalem wydaje mi sie ze powinien byc tam banner Tropheusa. Nie widze powodu dla ktorego nie mialoby tam byc bannera Jurka do jego strony czy tez innych.

mam nadzieje, ze nigdzie wczesniej nie napisalem, ze nie bedzie moglo tam byc jakichkolwiek bannerow/linkow/graficzek/fotografii/gier/dowcipow /czegokolwiek? ;]

Moim zdaniem banner tropheusa musi byc i co wiecej powinna byc osobna podstronka z dokladnym wyjasnieniem, ze bez Marty i Roberta oraz bez firmy tropheus nie powstal by prawdopodobnie nigdy PT ;] taki maly, tropheusowy "hall of fame" :)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 18 Sty 2007 09:31 
cześć,
Propozycja Daniela jest myślę, fantastyczna i należy z niej korzystać bez zastanowienia.
Macie inne, takie dobre oferty/propozycje?
Robert

Autor tasma
Użytkownik
#42 - Posted: 18 Sty 2007 09:44 
Danielu
Ja nie mam wiecej pytan. Tez jestem za.
Gdyby byly jakies problemy w pozniejszym czasie zawsze moge przejac strone do siebie rowniez za darmo. Sytuacja zmienila sie diametralnie od momentu kiedy pisalem pierwszego posta w tym temacie. Teraz bede mial takie mozliwosci - wykupuje hosting pod portfolio Magdy ze zdjeciami . Mam nadzieje ze nie bedzie problemu z umieszczeniem linka na stronie PT.

Rzucam kolejny temat dotyczacy strony PT.
Co powinno byc na glownej stronie. Moze powinno sie pojawiac od razu to co jest pod zakladka o nas. A moze wrzucic tam jekis zdjecie? A moze jakis tekst. Macie jakies pomysly?

Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#43 - Posted: 18 Sty 2007 10:19 
Co powinno byc na glownej stronie
Witam,
Mysle, ze przedstawienie osiagniec PT z krotkim wstepem (jak w zakladce "o nas") bedzie najodpowiedniejsze (a i jakies "szalowe" zdjecie nie zaszkodzi).
Fazi64
PS.
Fajnie, ze sprawa hostingu rusza z kopyta - juz niedlugo bedziemy cieszyc sie oficjalna strona Projektu.
F64

Autor worton
Użytkownik
#44 - Posted: 18 Sty 2007 12:36 
ja bym jeszcze walna zdjecie ze zlotu :D.

No i pozostaje kwestia forum.

Musimy sie liczyc z tym, ze pojawi sie jeszcze wiecej uzytkownikow, ktorym nie bedzie sie chcialo poczytac archiwum itd. Mozna by opracowac pewien sposob odpowiedzi taki aby ich nie odstraszyc a jakos zachecic do czytania forum. Moze metoda na dobrego i zlego gline? :) Ale to temat na pozniej i na osobny watek w sumie.

No i moze jakies takie haselko reklamowe, taki slogan np. logo projektu a pod spodem "zrodzony ze wspolnej pasji" czy takie cos ;p. Co Wy na to?

Pozdrawiam.

Autor timus
Użytkownik
#45 - Posted: 18 Sty 2007 13:28 
Podpis pod logiem PT już jest ;) Spójż Danielu na akwarystyka forum ;)

Marcin.T <")))><

Autor worton
Użytkownik
#46 - Posted: 18 Sty 2007 13:36 
no wiem wiem ale ten by byl taki krotki zeby wpadal w glowe, ktos widzi znaczek i od razu mu sie slogan kojarzy a potem tylko klik klik i czyta o tym co go interesowalo ;p

W sumie zawracanie wisly kijem. Masz racje Timusie niech bedzie jaki jest ;d

Autor tooold
Użytkownik
#47 - Posted: 18 Sty 2007 19:47 
róbcie jak uważacie za słuszne, ja jednak uważam że kasa za bannery powinna trafiać na cele popularyzacji PT lub aby opłacić hosting, a nie do prywatnej kiesy

Autor worton
Użytkownik
#48 - Posted: 18 Sty 2007 20:11 
hej, hej

Toooldziku moj drogi, nikt za nic pieniedzy pobierac nie bedzie.

Mowiac teraz w skrocie, chodzilo mi o to, ze moge za darmo dac miejsce na serwerze na strone Projektu pod warunkiem ze NIE beda na tej stronie umieszczane zadne PLATNE reklamy (kilka lat temu, jak dostawalem tam konto na strone www, zostal mi postawiony warunek, ze nigdy nie bedzie mozna poprzez to konto zarabiac pieniedzy).

Wydaje mi sie, ze jest to na nasze potrzeby dobre rozwiazanie, bo przeciez nie o zarabianie w PT chodzi, a szkoda by bylo placic miesiac w miesiac, rok w rok za miejsce na serwerze, gdy jest okazja zeby miec je za darmo :)

Jutro dokladnie dowiem sie, co nalezaloby zrobic po stronie tego, kto zarejestrowal domene projekttanganika.pl, zeby mozna bylo ja podpiac pod strone PT i w ogole jak to wszystko pozalatwiac, zeby bylo dobrze i przede wszystkim zeby dzialalo :)

A narazie prosze Was o zastanowienie sie, czy taka opcja Wam odpowiada i jasne zajecie stanowiska na tak lub na nie, tak jak to zrobil Robert czy tasma.

Uff ale sie rozpisalem... ;]

Pozdrawiam.

PS. Jakby byly jeszcze jakies watpliwosci to piszcie :)

Autor winiar
Użytkownik
#49 - Posted: 18 Sty 2007 20:51 
ja jednak uważam że kasa za bannery powinna trafiać na cele popularyzacji PT lub aby opłacić hosting
Zdecydowanie tak, natomiast mam pytanie o jakich kwotach mówimy? Jeżeli wystarczą nam na opłacenie hostingu i zostanie "ciut" to jestem zdania, że nie warto i jestem za propozycja wortona.
Dlaczego? bo nie chce się użerać za jakiś czas: ktoś zapłacił, niezapłacił, trzeba zarejestrować firme PT [jakoś trzeba wystawić f-re], spóżnienia z płatnościami itp.

Co do wyglądu -> popieram pomysł Faziego, a i fotka być musi!

Marek

Autor drozd
Użytkownik
#50 - Posted: 18 Sty 2007 21:09 
co do darmowego hostingu również jestem na tak... bo czemuż by nie :-)

super że sprawa ze stroną tak pozytywnie się rozwija a PT ma się coraz lepiej...

pzdr,

Marek

Autor sue
Użytkownik
#51 - Posted: 18 Sty 2007 21:39 
Ja oczywiście też jestem za...

Magda

Autor JGr
Użytkownik
#52 - Posted: 18 Sty 2007 22:09 
Nie bardzo rozumiem wymianę zdań między Jerzym a Danielem, mam wrażenie że polemizujecie ze sobą, jednocześnie pisząc dokładnie to samo.

prosze Was o zastanowienie sie, czy taka opcja Wam odpowiada i jasne zajecie stanowiska na tak lub na nie

Warunki wydają się idealne, zakończyłby się etap szukania miejsca na serwis - ja jestem za.

I ustalmy może, że nie będzie pobierana żadna kasa od nikogo, ani na popularyzację czegokolwiek, ani na żadne koszty, ani na nic innego... bo nie ruszymy z miejsca. Co?

Jarek

Autor tooold
Użytkownik
#53 - Posted: 18 Sty 2007 22:12 
Toooldziku moj drogi, nikt za nic pieniedzy pobierac nie bedzie.
materialy komercyjne to takie, ktore wypelnialyby moj portfelik ;).

hmmmmm, mnie tam jest wszystko jedno , widocznie nie rozumiem tego co piszesz

Autor worton
Użytkownik
#54 - Posted: 19 Sty 2007 00:12 
hej, to znowu ja ;]

No ten fragment z portfelikiem jest troche wyrwany z kontekstu. We wczesniejszej dyskusji na pytanie, co rozumiem przez materialy komercyjne, ktorych nie moglbym umieszczac na tym darmowym hostingu, odpowiedzialem ze to takie materialy, ktore wypelnialyby moj portfelik. Podkreslam tu tryb przypuszczajacy, czysto hipotetyczny, i gdybanie. :)

ustalmy może, że nie będzie pobierana żadna kasa od nikogo, ani na popularyzację czegokolwiek, ani na żadne koszty, ani na nic innego... bo nie ruszymy z miejsca. Co?

i o to chodzi, ba nawet od poczatku chodzilo ;d

Pozdrawiam.

Autor fazi64
Użytkownik
#55 - Posted: 19 Sty 2007 11:07 
Witam,
Pomysl i propozycja worton'a swietny, a rozbieznosci z tooold'em mysle, ze tez sa do wyjasnienia (kwestia bannerow).
Pzdr.
Fazi64

Autor worton
Użytkownik
#56 - Posted: 19 Sty 2007 11:26 
:)

fazi, tak jak napisal Jarek, nam chodzi dokladnie o to samo (tzn. mi i toooldowi) tylko jakos nie mozemy sie zrozumiec :P

Pozdrawiam.

Autor tooold
Użytkownik
#57 - Posted: 20 Sty 2007 00:12 
żeby jasno zakończyć ten wątek - uważam że może w przyszłości się zdarzyć iż ktoś będzie chciał się reklamować poprzez PT, no i wtedy te pieniądze (jeśli będą takowe) powinny być dla skarbnika (może być honorowy) PT ,a nie dla kogokolwiek innego

druga sprawa (wiem jestem upierdliwy) - tato ,dyrektor nie wyraża sprzeciwu. Ok, ale czy to jest zgodne z prawem ? No chyba że tato jest właścicielem serwera - tylko dmucham na zimne ,na przyszłość, bo z tego co wiem dyrektorzy czasem się zmieniają . Tu moim zdaniem potrzebna by była zgoda właścicieli firmy.

Autor worton
Użytkownik
#58 - Posted: 20 Sty 2007 01:33 
hej

Oczywiscie, ze jesli kiedykolwiek jakiekolwiek pieniadze pojawiliby sie, uzyskane poprzez PT, to beda one szly na dalsza promocje Projektu, chyba nikt nie wyobraza sobie innego rozwiazania :) Warto tez pamietac, ze tam gdzie sa pieniadze, tam powinny byc niestety podatki, tam powinna byc zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza i inne raczej malo ciekawe sprawy, wiec wydaje mi sie, ze w obecnym stadium PT lepiej w ogole zapomniec o takich rzeczach i dzialac sobie dalej nieformalnie, spokojnie i bez pienieznych klopotow.

A co do Twoich obaw - spokojnie tato wszystko zalatwil, prezes oczywiscie nie mial nic przeciwko (to nie jest jakas ogromna firma, wiec nie ma problemu z porozmawianiem z szefem, ponadto jest w 100% prywatna wiec stanowiska dyrektorow sa dosyc trwale i nie zmieniaja sie od upodoban jakis tam politykow czy czegos w tym stylu ;p )

I nie jestes upierdliwy :) W pelni rozumiem Twoje watpliwosci, chcesz, tak jak inni, zeby wszystko bylo jak najlepiej zalatwione. Dlatego jesli Ty lub ktos inny ma jeszcze jakies obawy - piszcie, wszystko mozna wyjasnic :)

Dobranoc.

Autor tasma
Użytkownik
#59 - Posted: 30 Sty 2007 13:40 
Odswieze temat.
Do zrobienia pozostalo:

1. Kwestia hostingu. Wydaje mi sie ze czas najwyzszy ruszyc sprawe z miejsca. Prosba Danielu do Ciebie o zebranie danych, ktore chyba Robert jako wlasciciel domeny przekaze do wpisania do serwerow DNS.
2. Pomyslenie nad chociaz jednym adresem email w domenie projektu na przyklad pt@projekttanganika.pl albo czyms podobnym. Tutaj znowu usmiecham sie do Ciebie Danielu. Spytaj czy to mozliwe. Ustalili bysmy na takim mailu forwarda do kilku osob, a te z kolei przekazywalyby to zainteresowanym. No chyba ze udaloby sie wiecej kont, ale to juz zalezy od dobrej woli taty Daniela.
3. Przepisanie artykulow. Tym ja moge sie zajac.
4. Ustalenie co ma byc na stronie glownej. Moze powinien sie tam znajdowac jakis tekst. Moze ktos go napisze... Poza tym wrzucamy zdjecie ze zlotu ? Mam kilka w razie czego. Moze jeszcze jakies inne zdjecie ????
5. Co ma byc w zakladce kontakt? Teraz jest tam formularz. Jak ktos ma inny pomysl prosze o podzielenie sie z ogolem.

Na razie tyle wypocin. Czekam na sugestie i chetne raczki do pracy ;)

Pozdrawiam
Przemek

Autor worton
Użytkownik
#60 - Posted: 30 Sty 2007 17:25 
Hej!

1. Wszystko jest w trakcie zalatwiania. Z tego, co sie na razie dowiedzialem, to najpierw nalezy tam gdzie bedzie hosting przygotowac "miejsce" dla domenki. W najblizszym czasie pan od tych spraw powinien wszystko przygotowac, a wtedy wlasciciel domeny projekttanganika.pl (Ty Robercie?: ) ) bedzie musial przekierowac te domene na wskazane adresy DNS, ktore podam jak wszystko bedzie gotowe.

2. Z tego co do tej pory ustalilem z tata oraz ze wspomnianym panem wynikaloby, ze kazda osoba z PT bedzie miala przekierowanie w domenie projekttanganika.pl na swojego maila. Zaznaczam tu, ze z poziomu uzytkownika, nie bedzie to nowa, osobna skrzynka pocztowa, a jedynie dodatkowy adresik do juz istniejacej. Tutaj bedzie potrzebna mi lista osob z PT wraz z ich mailami. W przypadku pojawienia sie nowych osob, beda one oczywiscie takze dodawane :)

4. Tekst ogolny mowiacy o tym, co to jest PT, po co powstal i ogolnie ""o co chodzi" wydaje sie idealnym pomyslem na strone glowna.

5. Osobiscie w zakladce kontakt nie dawalbym formularza, tylko spis osob, ktore dzialaja w PT, wraz z ich mailami. Co o tym myslicie? Chyba nie boimy sie kontaktu z ludzmi ;]]

Co do sugesti. Na stronie nie ma nigdzie linka do strony glownej. Zatem albo strona glowna to powinien byc wspomniany tekscik albo podstrona "o nas" moglaby robic za strone glowna. Jesli zakladka "o nas" spelnialaby role strony glownej to nie ma wiekszych problemow (moznaby tylko przeredagowac istniejacy tekst - patrz dalej :). Jesli natomiast stona glowna ma byc zupelnie osobna, to nalezaloby utowrzyc do niej link - moglby nim byc na przyklad obrazek-logo PT.

Dodatkowo wydaje mi sie, ze podstrony "o nas" i "nazewnictwo" moglyby byc jakos lepiej rozplanowane. To znaczy - zrobic jakies podmenu lub cos w tym stylu, poniewaz aktualnie obie podstrony prezentuja sie malo atrakcyjnie jako ciagnace sie niemal w nieskonczonosc zwaly tekstu ;p

Nie to zebym sie czepial - po prostu chce jak najlepiej :)

Dodatkowo, warto sie zastanowic czy artykuly powinny wyskakiwac w nowym oknie czy w tym samym?

No i co z forum? :)

Huuh, ale sie rozpisalem. to na razie tyle :P

Pozdrawiam.

PS. Przydalyby sie (i to nawet bardzo) informacje techniczne dotyczace wymagan strony - malo ciekawe sa one dla potencjalnych uzytkownikow, jednak potrzebuje ich do ustalenia dokladnych parametrow hostingu. Przede wszystkim, czy strona PT wymaga albo bedzie wymagac bazy danych? Wszelkie inne wymagania tez mile widziane - musze wiedziec o co mam prosic :)

PS 2. Prosze wszystkich o cierpliwosc - staram sie wszystko w miare szybko organizowac jednak jestem aktualnie w srodku sesji na 2 kierkunkach, a ponadtko glupio mi wypytywac co godzinke czy juz zrobione to i tamto, skoro za nic nie placimy, a jednak zajmujemy czas :)

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Strona PT i hosting Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®