Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Strona PT i hosting

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor worton
Użytkownik
#61 - Posted: 30 Sty 2007 17:32 
Hej, to znowu niestety ja :)

Znalalzlem jeszcze jeden taki malutki estetyczny problemik. Otoz w zaleznosci od tego, na ktorej podstronie aktualnie sie znajdujemy, to menu wraz z logiem PT jest widoczne na innej pozycji. To znaczy - raz jest przesuniete troche w lewo, raz troszke w prawo itd. :)

Pozdrawiam.

Autor rufus1
Użytkownik
#62 - Posted: 30 Sty 2007 19:00 
Pkt.5 wydaje mi sie do dyskusji, szczegolnie temat adresow.

Nie wiem jak inni ale ja ostatnio mam "istna" nagonke na moja skrzynke i nie wyrabiam z odpisywaniem.

Autor tooold
Użytkownik
#63 - Posted: 30 Sty 2007 20:10 
Pkt.5 wydaje mi sie do dyskusji, szczegolnie temat adresow.

oczywiście -nikt rozsądny nie podaje teraz adresów na stronach www

Autor worton
Użytkownik
#64 - Posted: 30 Sty 2007 21:29 
oczywiście -nikt rozsądny nie podaje teraz adresów na stronach www

dlaczego? Na wiekszosci stron www sa adresy e-mailowe, forma ich podania wyglada jednak mniej wiecej tak jak tutaj: www.gajdaw.pl, co wlasciwie niweluje mozliwosc wykorzystania przez niecnych drani skryptow do zaspamowania skrzynki na smierc, jezeli o to chodzilo.

Pozdrawiam.

Autor worton
Użytkownik
#65 - Posted: 31 Sty 2007 11:01 
Hej,

no to wszystko jest przygotowane do przyjecia domeny projekttanganika.pl.

Robercie odezwe sie do Ciebie po poludniu i zrobimy co trzeba, ok? A teraz spadam na egzamin.

Pozdrawiam.

Autor tasma
Użytkownik
#66 - Posted: 31 Sty 2007 12:46 
Dla usystematyzowania bede w tym poscie wpisywal co ma byc zmienione na stronie.

1. Daniel napisal Tekst ogolny mowiacy o tym, co to jest PT, po co powstal i ogolnie ""o co chodzi" wydaje sie idealnym pomyslem na strone glowna.
Czy ma byc podlinkowane to co jest w zakladce O NAS czy tez wstepniak z tej zakladki czy cos innego. Moze ktos by to przygotowal

2.Daniel napisal Osobiscie w zakladce kontakt nie dawalbym formularza, tylko spis osob, ktore dzialaja w PT, wraz z ich mailami. Co o tym myslicie? Chyba nie boimy sie kontaktu z ludzmi ;]]
Formularz bedzie usuniety. Maile tylko tych, ktorzy sobie tego zycza w jpegu

3. Dodanie na gorze linka do naszego forum.

4. Zmiana sposobu wyswietlania artykulow, tak aby nie pokazywaly sie w nowym okienku.
Czy dzielic je na kategorie ?????

5. Daniel napisal Znalalzlem jeszcze jeden taki malutki estetyczny problemik. Otoz w zaleznosci od tego, na ktorej podstronie aktualnie sie znajdujemy, to menu wraz z logiem PT jest widoczne na innej pozycji. To znaczy - raz jest przesuniete troche w lewo, raz troszke w prawo itd. :)
Zglosze do poprawki.

6. Daniel napisal Dodatkowo wydaje mi sie, ze podstrony "o nas" i "nazewnictwo" moglyby byc jakos lepiej rozplanowane. To znaczy - zrobic jakies podmenu lub cos w tym stylu, poniewaz aktualnie obie podstrony prezentuja sie malo atrakcyjnie jako ciagnace sie niemal w nieskonczonosc zwaly tekstu ;p
Daj konkretna propozycje podzialu. Jak ogol sie zgodzi nie widze problemu.

Autor tasma
Użytkownik
#67 - Posted: 31 Sty 2007 12:51 - Edytowany przez: tasma 
Nie to zebym sie czepial - po prostu chce jak najlepiej :) Oby inni sie tak "czepiali". Wtedy poszloby nam znacznie szybciej

PS. Przydalyby sie (i to nawet bardzo) informacje techniczne dotyczace wymagan strony - malo ciekawe sa one dla potencjalnych uzytkownikow, jednak potrzebuje ich do ustalenia dokladnych parametrow hostingu. Przede wszystkim, czy strona PT wymaga albo bedzie wymagac bazy danych? Wszelkie inne wymagania tez mile widziane - musze wiedziec o co mam prosic :)

Nic nienormalnego. Potrzebna jest baza SQL i i kilkadziesiat mega na strone.
Danielu dowiedz ise jeszcze na jakiej platformie stoi serwer WWW

Autor worton
Użytkownik
#68 - Posted: 31 Sty 2007 16:46 
Jesli chodzi o platforme serwera WWW to odsylam do pliku info.php - tam znajduja sie najpotrzebniejsze informacje:

info.php

Zakladke "o nas" osobiscie widzialbym mniej wiecej w ten sposob (nie wiem jednak jak innym sie to spodoba):



po kliknieciu w dany rok wyswietlalby sie spis numerow z tego roku, w ktorych znajduje sie jakis artykul PT, a po kliknieciu w " [+] " obok danego numeru rozwijalaby sie lista artykulow PT w danym numerze wraz z autorem i krotkim fragmentem - innymi slowy po staremu tylko troche uporzadkowane. Mniej wiecej mogloby to wygladac - po kliknieciu na np. 2005 rok - tak (zielony tekst na bialym tle to moje komentarze do obrazka):



a po kliknieciu na link "nasze spotkania -> 2006" moglaby sie otwierac jakas taka podstrona:



Przy takich lub podobnych rozwiazaniach (chodzi o uporzadkowanie danych, w jaki sposob to juz inna kwestia) zakladka "o nas" z tekstem o Projekcie moglaby sie wczytywac jako strona glowna... Oczywiscie jesli znajdzie sie jakis szalony dobrodziej to moglby ten tekst, co jest teraz, jakos przeredagowac, przetworzyc czy cos :)

Jesli chodzi o zakladke "nazewnictwo" to proponowalbym podobne rozwiazanie jak w zakladce "o nas" - to znaczy na gorze strony albo uporzadkowanie alfabetyczne hasel ze slowniczka albo ewentualnie teamtyczne - tzn. "budowa ryb", "pojecia genetyczne", "pozostale" itd.

Wszystkie te zabiegi maja na celu uporzadkowanie i rozplanowanie informacji na stronie w ten sposob, aby wszystko bylo czytelniejsze i atrakcyjniejsze. Przeciez chyba nikt nie lubi jezdzic myszka w dol i w dol w poszukiwaniu interesujacego go fragmentu strony - zdecydowanie lepiej znalezc ten fragment klikajac w odnosniki.

Co do artykulow - ja jestem za podzieleniem ich na katagorie - najlepiej tematyczne, ewentualnie na autorow.

Maile tych, ktorzy chca, w jpg - tak, a Ci co nie chca no to bez maili - chyba ze w ogole ktos nie bedzie chcial byc wymieniony w dziale kontakt... :)

Huuh, ale sie rozpisalem. Oczywiscie te wszystkie propozycje to tylko moje przemyslenia itd. - chetnie przeczytalbym w koncu Wasze zdanie :))

Autor worton
Użytkownik
#69 - Posted: 31 Sty 2007 16:53 
Tak sobie wlasnie pomyslalem, ze moze lepiej by bylo jako strone glowna nie podpinac zakladki "o nas" tylko jakies aktualnosci, newsy czy cos takiego, w czym moznaby bylo oznajmic odwiedzajacym, ze pojawil sie nowy artykul albo ze odbedzie sie kolejne spotkanie PT-owców ;] albo ze znowu w jakims pismie wydrukowali artykul PT bez naszego logo - chociaz moze co do tej opcji z artykulem bez znaczka PT to lepiej zeby strona nigdy nie byla do tego potrzebna :)

Co o tym myslicie?

Pozdrawiam.

Autor fazi64
Użytkownik
#70 - Posted: 31 Sty 2007 22:07 
Witam,
Pod reka Daniela strona PT zaczyna nzbierac ksztaltow - zmiany IMHO ida w dobrym kierunku. Mam nadzieje, ze tlo stron (moze to blahostka) nie bedzie takie biale, bo to troche jakies takie za bardzo "szpitalne". Musze tez jeszcze wspomniec o jednym elemencie (podstronie/zakladce), o ktorej dyskutowalismy w innym watku - opisach/piktogramach gatunkow ryb z Jeziora.
Pzdr.
Fazi64

Autor worton
Użytkownik
#71 - Posted: 31 Sty 2007 22:15 - Edytowany przez: worton 
hej

tasma mam jeszcze jedno rozbudowane pytanie co do strony PT ;) Otoz w jaki sposob ona ogolnie rzecz biorac funkcjonuje? Chodzi mi o to gdzie sa wszystkie dane typu artykuly, teksty wszystkie itd. gromadzone - w bazie danych SQL czy w plikach na serwerze? W jaki sposob przeprowadza sie wszelkie aktualizacje czy zmiany - trzeba bedzie recznie zgrywac nowe pliki na serwer, edytowac baze danych samodzielnie czy odbywac sie to bedzie bezposrednio ze strony www poprzez logowanie do jakiegos panelu czy cos? I czy strona moze opiera sie na szablonach? :)

Dane te potrzebne mi sa do ustalenia pojemnosci zakladanej bazy danych i do myslenia przyszlosciowego o tym, w jaki sposob bedzie strona aktualizowana :)

Z gory dzieki.

fazi ;) ja samej strony nie ruszam, to przeciez nie moje dzielo, jedynie proponuje niektore rozwiazania czysto teoretycznie ze tak powiem na zwyklych *.jpgach :)) Milo, ze wszystko nabiera szybkosci i strona powinna niedlugo elegancko zaistniec - dlatego mysle, ze wszelkie komentarze, uwagi itd. beda teraz bardzo cenne ;)

co do listy rybek z piktogramami i opisikami - mysle, ze tym mozna sie bedzie zajac jak juz ruszy stronka - jednak wszyscy musza zaakceptowac pomysl i - co tu duzo mowic - bedzie duzo do roboty z taka baza gatunkowa, dlatego proponowalbym realizowac ten pomysl jak juz strona bedzie smigac :)

Pozdrawiam.

Autor drozd
Użytkownik
#72 - Posted: 31 Sty 2007 23:37 
witam,

a co sądzicie o tym żeby stworzyć zakładkę gdzie każdy z nas mógłby napisac kilka słów o sobie (w kontekście akwrystycznym), czym się szczególnie ostatnio interesuje, co aktulanie ma w zbiornikach, jakie ma zbiorniki etc. jesli ktoś miałby ochote to umieścić swoje zdjęcie i fotki zbiorników...

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#73 - Posted: 1 Lut 2007 08:20 
Danielu
Strona napisana jest w php. Bedzie sie dzielic na dwie czesci. Ta ktora z zalozenia nie bedzie podlegac czestej edycji czy strona glowna, kontakt itp bedzie w plikach. Druga czesc tzn. baza arytkulow, zestawienie dokonan projektu, nazewnictwo bedzie dostepna do edycji po zalogowaniu sie na stronie tak jak to jest w tej chwili widoczne w zakladce artykuly. Mysle ze wyznaczymy sobie osoby odpowiedzialne za konkretne dzialy
Mysle za co jakis czas (dwa, trzy moze piec miesiacy) bedzie potrzeba fizycznego dostania sie do plikow na serwerze (ftp, a moze w inny sposob), do biezacej aktualizacji wystarczy logowanie www.
Nie wiem czy na stronie bedziemy przetrzymywac zdjecia czy tez bedziemy je podlinkowywac z innego miejsca (zalezy na co sobie tam mozemy pozwolic). W zaleznosci od tej kwesti bedzie to albo kilka albo kilkanascie(dziesiat) mega i baza MySQL.

Nie wiem co to znaczy ze strona opiera sie na szablonach

Autor worton
Użytkownik
#74 - Posted: 1 Lut 2007 09:44 
Hej,

szablony to taka fajna sprawa, ktora bardzo ulatwia zycie administratorowi i programiscie. Takie chyba najprostsze zastosowanie szablonow. Powiedzmy, ze chcielibysmy zmienic szate graficzna strony na jakas swiateczna (dodac choineczke, sniezek zeby sobie padal itd.) bez szablonow pracowac nad takimi zmianami musi i programista i grafik no i administrator, z szablonami potrzeba tylko krotkiej edycji ze strony administratora. Rozdzielaja one strone na 2 niezalezne czesci: graficzna (i merytoryczna) oraz kod.
Trzeba sie znacznie wiecej nameczyc przy tworzeniu takiej strony ale za to korzysci sa gigantyczne :).

Wiecej o szablonach: http://www.gajdaw.pl/smarty/index.html
Omawiane w powyzszym linku szablony smarty potrzebuja specjalnej, dodatkowej instalacji na serwerze.

Pozdrawiam.

Autor tasma
Użytkownik
#75 - Posted: 1 Lut 2007 10:54 
Jak juz kiedys mowilem ja w pisaniu stron jestem cienki bolek. Nauczylem sie kilku madrych pojec i czasami je wplatam do wypisywanych przez siebie zdan. Musze sobie to pojecie przyswoic i tez zaczac uzywac ;)
Zapytam tego Pana, ktory robi strone o szablony. Pewnie bedzie mogl to zrobic tylko zazada doplaty.

P.

Autor worton
Użytkownik
#76 - Posted: 1 Lut 2007 10:57 
Nie, nie jak ma cos robic specjalnie - niech nie robi. Przerobie to w wakacje. Chodzi mi o to czy nie uzywa szablonow teraz bo jezeli tak, trzeba by bylo doinstalowac pare rzeczy na serwerze.

Pozdrawiam.

Autor tasma
Użytkownik
#77 - Posted: 1 Lut 2007 11:05 
odpowiedzial ze nie

Autor worton
Użytkownik
#78 - Posted: 1 Lut 2007 11:06 
no to git :)

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Strona PT i hosting Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®