Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Horror na forum zew.!!! :-(

Autor rufus1
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Sty 2007 19:54 
Witam wszystkich!
mam pytanie do Szanownego grona.
Czy sa to moje jakies zwidy i mylne oddczucia, czy powstala jakas plaga, "wysyp" chorob i problemow na ogolnym forum?
Zalamalem sie dzisiaj przy temacie z ospa. Jak mozna pomylic "kulki" z "plamami".
Drugi przypadek z ostanich chwil to przypadek Luny. Jeden wielki balagan. Chaotyczne posty, malo konkretne i szarapnie sie oraz szkodzenie rybom.
Teraz czytam o jakis ranach na ciele trofeusa, a czlowiek ma w akwarium korale.
Pisze ten post bo sie troszke wkurzylem ze nie ma innych tematow na forum tylko o chorobach i dolegliwosciach ryb. W wiekszosci przypadkow to wina opiekunow i moim zdaniem "lekkiego" podejscia do tematu. Odnosze wrazenie ze Ci akwarysci lecza te ryby bo zaplacili za nie , a nie dlatego ze sa to zywe stworzenia i pozbywaja sie fajnych wrazen obserwacji zdrowych, wesolych ryb. Nie moge zrozumiec o co w tym wszystkim chodzi.
Powiem szczerze ze ja chyba dam sobie spokoj na jakis czas w udzielaniu sie w tematach o chorobach bo nerwowo wysiadę ;-).

A teraz pol zartem - pol serio ;-).
Jezeli ktos uklada banner - haslo to proponuje sie zastanowic dobierajac slowa. Szczegolnie jak te slowa beda sugerowac ciagla pomoc i radzenie po zakupie. to wielce moim zadniem zoobowiazujace, ale jak dzisiaj tego doswiadczylem (na forum, mailowo oraz telefonicznie, Marcin wie o co chodzi) to jestem tak zmeczony jakbym tone wegla przerzucil.

Moze napisac jakas "pigulke" o przygotowaniu zbiornika dla trofeusow (jak powinnien wygladac, wielkosc, filtracja) z odnsnikami do dzialu "Artykuly i recenzje".

Leszek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 22 Sty 2007 20:33 
Leszku

Ja też mam juz dosyć i jak widzisz, mimo, ze jestem na forum milczę. Jestem przekonana, ze Ci ludzie nie piszą prawdy, a co gorsza niczego sie nie uczą.

Ja dzisiaj przez telefon "leczyłam" ryby kilku osobom. Często jest to brak całkowity wyobraźni i lekceważenie ryb, a potem pytanie co robić?/

Marta

Kompendium takie o jakim piszesz jest niezbędne, ale...czy masz czas to napisać, piszesz przeciez o piaskówkach...

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Sty 2007 20:38 
Marto ciekawa sprawa.
Ludzie mi mowia ze te leki, uzdatniacze, testy sa bardzo drogie a na telefon jak dzwonia do mnie to minuty leca jak "zboze" i na to pieniazki maja.

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Sty 2007 20:38 
Przeraża mnie to co się dzieje - nic nowego tylko walka, bo ktoś, coś, itd, itp, ale co i jak to nie wiadomo do końca.

Piszę artykuł o przygotowaniu zbiornika dla ryb z tanganiki. Rozmawialem wcześniej tym z Martą. Sroda -czwartek podeśle do recenzji.

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Sty 2007 20:39 
Dla konkretnego gatunku, czy tak ogolnie?

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Sty 2007 20:41 
a na telefon jak dzwonia do mnie to minuty leca jak "zboze" i na to pieniazki maja.
A może to służbowy telefon?, a skoro nie płacą to ich nie boli...

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 22 Sty 2007 20:43 
No tak nie pomyslalem.
Jestem egoista, bo pomyslaem tylko o sobie bo mnie po takim dniu glowa mocno boli.

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Sty 2007 20:43 
Piszę ogólnie - od czego zacząć na co zwrócić uwagę itp.

-> zbiornik, w zależności od obsady
-> podłoże, jakie?
-> filtracja jaka - odwołlanie do Twojego artykułu
-> Wystrój akwarium
-> ustawienie akwarium
-> Oświetlenie
-> Itd...

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Sty 2007 20:47 
Rozumiem to ja napisze tylko o trofeusach, chyba ze wszysko bedzie zaware w Twoim artykule.

cos mysle o tych chorobach, ale tak jak slusznie zuwazyla Marta, ludzie nie chca sie uczyc i maja oczy i nic nie widza. Czy ktos to bedzie chcial czytac?

Autor winiar
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Sty 2007 20:48 
Leszku nie jestes egoista - absolutnie nie!
Mam wrażenie, że bardziej Ty się martwisz o ryby forumowiczów niż oni sami [a nie mylę się teraz]. Masz ogromną wiedzę i dzielisz się nią co jest super!.
Inni [niestety] to wykorzystują nie mysląc o niczym innym tylko o sobie.
Muszę przyznać, że z uwagą cztam Twoje posty i dużo one wnoszą do mojego podejścia do akwarystyki i nie tylko. Ale to nie czas teraz by o tym pisac.
Jeszcze raz - Nie jesteś egoista!

Marek

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 22 Sty 2007 20:50 
Ze mna człowiek rozmawiał dzisiaj conajmniej 30 minut. Ale ma problem, chociz chyba mniej wiecej wie co robi. Mnie to poraża.

Wiecie jak jest leczyć ryby na odległość - nie wiedzisz ryb, zbiornika, nie wiesz co naprawdą robią z tymi rybami?

jeden z naszych klientów ma problem z ikolą, robi jej sie stale pleśniwaka - ma pH 6,5 - tłumacz mu , ze jak nie podniesie tego pH to wszystko mu padnie. Tak jest już conajmniej tydzień - mnie juz ręce opadają . Radzę, mówie i nic.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Sty 2007 20:53 
Dzieki!
No to troche sie uspokoilem.
Mialem Lunie juz nie pisac w jej temacie, ale jakos wewnerznie mnie skreca i pisze.
Ona ma tam taki sajgon ze szok!

chyba nie mam silnej woli ;-).

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Sty 2007 20:55 
Rozumiem to ja napisze tylko o trofeusach
Pisz, masz duże doświadczenie -> ja więcej z tego co przeczytałem.

Co do chorób -> każdy temat jest inny i wymaga odrebnego podejscia. Sam zresztą widziałeś dziś. Szczatkowe informacje, zamęt. Myśle, że Twoje opracowanie odnośnie leków jest super i na razie nie ma co zmienaić.

Jeżeli ludzie nie będą chcieli się uczyć nic na to nie pradzisz. Nikt nie pordzi.

marek

Autor worton
Użytkownik
#14 - Posted: 23 Sty 2007 09:11 
Marto ludzie z forum wewnetrznego maja moderatora jak dobrze pamietam, tak?

Kasowalbym po prostu posty, ktore nie spelniaja wymagan moderatorow i juz ;]. Skoro ludzie nie chca sie uczyc to na forum sa niepotrzebni. Bedzie wtedy tak jak kiedys, post na dwa, trzy dni ale nie bedzie glupot ;p.

Pozdrawiam.

Autor fazi64
Użytkownik
#15 - Posted: 23 Sty 2007 09:46 
Witam,
IMHO problem jest gleboki jak Jezioro i bedzie sie poglebial. Dostepnosc ryb (import krajowy, z panstw osciennych, juz rozwiniete hodowle krajowe) jest coraz latwiejszy i biora sie za nierowna walke z Biotopem ludzie (delikatnie mowiac) malo zorientowani w temacie (a najgorsze, ze majacy w ogole nikle pojecie o akwarystyce jako takiej). Niestety nie mozemy z tym chyba nic zrobic, bo jak, oprocz staran uswiadamiajacych (PT, Forum, itp.) Nie mozna jednak nie odpowiadac, bo nawet jak jeden z "zle czyniacych" sie nawroci, to bedzie dla nas zasluga w niebie (wodzie).
A moze na wzor swiadectw pochodzenia ryb, udzielac licencji na hodowle ryb (po wczesniejszym egzaminie wstepnym dla kandydta)? ;))))
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 23 Sty 2007 09:48 
A moze na wzor swiadectw pochodzenia ryb, udzielac licencji na hodowle ryb (po wczesniejszym egzaminie wstepnym dla kandydta)? ;))))


Krzyśku

to byłby niezły pomysł -:)))

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#17 - Posted: 23 Sty 2007 10:08 
Krzysztofie ja zeby kupic psa w znanej hodowli musialem sobie poczytac o rasie, o wychowaniu psa, zywieniu itd. nastepnie przez telefon hodowca mnie "sprawdzal" a pozniej juz na miejscu byl cd. egzaminu.

Ja zawsze staram sie doradzac i pomagac innym jak moge. Ale zawsze rowniez licze na inteligencje i chec nauki u tej drugiej strony oraz wspolprace ze mna. Ale ostatnio wkurzam sie jak ludzie myla, blednie opisuja np. przy chorobach zachowanie ryb i ich stan. Zaczyna sie do od ocierania, nastepnie seria naszych pytan na forum i okazuje sie ze czlowiek ryby trzyma w "bagnie" lub z innymi dziwnymi gatunkami bo tak tez jest dobrze.
Jak mozna komus pomoc wirtulanie jezeli on patrzy na ryby i nic nie widzi. Niestety przy takiego rodzaju pomocy (przez internet, telefon) kazdy szczegol jest wazny. A do tego wytezonego myslenia i wiedzy nie potrzeba. Chodzi o to zeby tylko dokladnie opisac co jego oczy widza, ale jak zuwazylem tego nawet co niektorzy nie potrafia zrobic.
My pozniej doradzamy i staramy sie pomoc. Leczymy a pozniej sie okazuje ze to nie to, bo ktos czegos nie zuwazyl u ryb i tylko ryby niepotrzebnie zostaly oslabione lekami.

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#18 - Posted: 23 Sty 2007 10:54 
Witam,
Leszek - ja Cie doskonale rozumiem, ale ilu jest takich przyszlych akwarystow, ktorzy stosuja zasade: 'najpierw przygotowanie teoretyczne, potem start akwarium'.
W dzisiejszych "szybkich" czasach kto by sie tym przejmowal?
I efekty tego widac potem na Forum.
A ja mam jeszcze jedna obawe - naplyw na Forum osob agresywnych, ktore wzorem zachowan na akwarystyka.com.pl, czy pl.re.akwarium czerpia satysfakcje jedynie z dokopania komus (slownie/doslownie) i za nic maja merytoryczna strone naszych tu kontaktow. Z tym trzeba zdecydowanie walczyc.
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 23 Sty 2007 11:42 - Edytowany przez: admin 
naplyw na Forum osob agresywnych, ktore wzorem zachowan na akwarystyka.com.pl, czy pl.re.akwarium czerpia satysfakcje jedynie z dokopania komus

Tutaj akurat mam mniejsze obawy - będziemy zdecydowanie zamykać takim osobom głos na forum.
Jestem bardzo zainteresowany poczytnością forum ale wszystko ma swoje granice, nieprzekraczalne.

Robert

Autor timus
Użytkownik
#20 - Posted: 23 Sty 2007 11:54 - Edytowany przez: timus 
Rozumiem to ja napisze tylko o trofeusach, chyba ze wszysko bedzie zaware w Twoim artykule.

Leszku ja juz kończe artykuł o hodowli trofci i tylko trofci. Pozostały tylko małe poprawki i będzie gotowy. Podeśle Ci do sprawdzenia i ewentualnie naniesiesz sugestie czy zmiany. OK?

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#21 - Posted: 23 Sty 2007 15:22 
Marcinie na Twoj postodpowiedzialem w innym temacie, dotyczacym PT.

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#22 - Posted: 25 Sty 2007 20:27 
Nie mozna jednak nie odpowiadac,

hmm, ja tam się ostatnio wkurzyłem jak przeczytałem na akwarystyce kolejny post z cyklu jaki rybki mi doradzacie ......

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 26 Sty 2007 10:50 
No wlasnie.
Moim zdaniem czesami nalezy nie odpowiadac zeby sie nie wkurzac.
Dlaczego? Bo albo temat byly juz wielokrotnie omawiany lub mozna samemu znalezc odpowiedz jezeli sie chce i dobrze poszukac. Na podstawowe pytania i watpliowsci sa odpowiedzi na forum. co to wszysko laczy, a no chec poszukania przez pytajacego. A jemu jak na zlosc sie nie chce bo to male leniuszki sa czasami :-(. Wygodniej jest wklepac pytanie i czekac.
Leszek

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Horror na forum zew.!!! :-( Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®