Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Artykuly PT

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor fazi64
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Sty 2007 12:13 
Witam,
Nie sadzicie, ze trzeba by uaktualnic liste z autorami i artykulami "w drodze", bo cos mi sie wydaje, ze pomysly moga sie niepotrzebnie dublowac.
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 23 Sty 2007 12:18 
To wpisujcie, co kto aktualnie przygotowuje, ok?

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Sty 2007 12:34 
Witam,
Zaczne wiec od siebie: Problemy muszlowcow w akwariach z trofeusami (tytul roboczy)
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Sty 2007 12:41 
No właśnie ja kończe ten na strone o hodowli tropheusów. Cos w stylu zbioru najistotniejszych spraw.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Sty 2007 13:17 
Marcin
dla Ciebie proponuje temat: jak obronic trofeusy przed ich wlascicielami

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Sty 2007 13:52 
Tu chyba najtrafniej było by faktycznie przydzielac licencje ;)

Egzaminy komisyjne w Krakowie ;)

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Sty 2007 13:55 
Marcin:
uwazaj, jeszcze bys nie zdal ;)

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Sty 2007 14:40 
Moje tematy:
Przygotowanie zbiornika dla ryb z jeziora Tanganika,
Paracyprichromis nigripinnis,
Julidochromisy
szczegółowo J. Dickfeldi

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Sty 2007 15:10 
Marcinie ustosunkowuje soie do Twoje wypowiedzi w innym temacie na temat artykulu o trofeusach.
-Po 1 primo- nie mam zamairu Ci chleba odbierac piszac rowniez o trofeusach.
- Po 2 primo- kiedys mialem obawy piszac prace koncowa na UG z logistyki ze kolega ma dokladnie taki sam tytul pracy co ja, a moj promotor i rowniez kolegi, powiedzial tak:" panie Leszku gwarantuje ze te prace na pewno bede inne mimo tego samego tematu, no chyba ze bedziemy pisac razem, to wtedy beda podobne"
Marcinie nawet jakbym chacial napisac podobny (podobny temat) artykul to moim zdaniem na pewno nie bedzie taki sam jak Twoj. Na pewno moje spojrzenie na hodowle trofeusow i waznosc pewnych spraw podczas tej hodowli sa inne niz Twoje. Takie porownywanie prac mnie dosc mocno nakreca.
Ja w takim razie napisze cos o trofeusach bazujac w duzej mierze na swoich notatkach i rysunakch w pozniejszym terminie. Chcialbym przede wszystkim przedstawic rozmnazanie trofeusow, zachowanie spoleczne, okres dojrzewania itp.

Pamietajmy ze Marta napisala rowniez ksiazke w tym temacie.
Ciekawe ilu tak naprawde tych "nowych" akwarystow z niej korzystalo?

Co do artykulow w ramach PT:
- mialy byc jako 1 Benthochromisy, a bedzie przygotowanie akwarium dla piaskowek
- Benthochromis tricoti
- Enatiopus/Xenotilapia melanogenys
- opisy poszczegolnych Xen ktore hoduje lub hodowalem, oczywiscie w porozumieniu z Marta i Arturem bo mysle ze moze on cos wstepnie za jakis czas napisze o X. red princess
- i mam jeszcze kilka planow ale to duzo czasu potrzeba, ale nie martwie sie bo Tropheus Tanganika oraz "PT był, jest i bedzie", z czego sie bardzo ciesze.
Serdecznie pozdrwiam Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 23 Sty 2007 15:13 
Wszystkich przepraszam z moje "literówki", zjadanie liter i przestawianie ich. Musze sie poprawic!!!!
Rany, ale to wyglada. Chyba za szybko pisze i chyba czasami nie trafiam we wlasciwy klawisz na klawiaturze ;-).

Leszek

Autor worton
Użytkownik
#11 - Posted: 23 Sty 2007 17:37 
Jestem w trakcie tlumaczenia tekstu (i dodawania sporo od siebie z racji tego, ze informacje w oryginale sa juz lekko historyczne ;p) ale z powodu sesji (w tym roku podwojnej) tlumaczenie na razie zawiesilem :P

Pozdrawiam.

Autor drozd
Użytkownik
#12 - Posted: 23 Sty 2007 21:15 
a ja mam do poprawienia artykuł o C. Horei... w zamyśle tekst o L. Caudopunctatus...

Marek

Autor artkras12379
Użytkownik
#13 - Posted: 23 Sty 2007 23:56 
WITAM
Wypadałoby w końcu coś napisać, Marcie i Leszkowi mówiłem już, że mam takie plany - właśnie o Redach. Jednak żeby napisać dobry (powiedzmy w miarę dobry) artykuł o rybach, niestety najpierw obserwacje i to nie krótkie, notatki, jakieś wnioski i dopiero można poskładać to wszystko do kupy, sorry w całość. Pierwsze doświadczenia i obserwcje zachowań moich pupilków już mam.
Lechu czytając Twoego przedostatniego posta, człowiek nabiera sporej motywacji - miło :-)))
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#14 - Posted: 24 Sty 2007 00:16 
Kochani, wybaczcie mi moją super spostrzegawczość.
Napisałem posta w powyższym temacie i nie zorientawałem się, że już mam zaszczyt gościć na Waszym forum wewnętrznym, jeszcze raz wieeelkie sorry.
Dlatego chciałbym się teraz ze wszystkim jego użytkownikami bardzo serdecznie przywitać, zastanawiam się tylko czy zasługuję tu na obecność. Czytając Wasze posty, ma się wrażenie o ogromnej Waszej wiedzy, doświadczeniu, itp, dlatego czuje się trochę "mały".
No ale może ...
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wybaczcie
Artur

Autor fazi64
Użytkownik
#15 - Posted: 24 Sty 2007 00:22 
Witam,
;))
Fazi64

Autor tooold
Użytkownik
#16 - Posted: 24 Sty 2007 05:50 
Napisałem posta w powyższym temacie i nie zorientawałem się, że już mam zaszczyt gościć na Waszym forum wewnętrznym

och to tylko kolejny stopień, dalej też mamy fora w forach, a na najwyższym stopniu rozmawia tylko Marta z Robertem ;-)

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 24 Sty 2007 09:01 - Edytowany przez: timus 
Czytając Wasze posty, ma się wrażenie o ogromnej Waszej wiedzy, doświadczeniu, itp, dlatego czuje się trochę "mały".

Czy Ty Arturze aby nie przesadzasz? ;)

Witaj na wewnętrznym!

Po 1 primo- nie mam zamairu Ci chleba odbierac piszac rowniez o trofeusach.


Leszku ja tak o tym nie myślałem ;) Poprostu wiem że masz o wiele większe pojęcie o hodowli ryb niz ja. Z tym że ja cos tam o trofciach moge napisac ale o innych raczej mniej. Dla tego pomyślałem że wezme to na siebie co byś swój czas mógł poświęcic innemu gatunkowi o którym ja nie mam pojęcia.

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#18 - Posted: 24 Sty 2007 10:27 
zastanawiam się tylko czy zasługuję tu na obecność

Co z skromność ;-)

Witaj Arurze na forum wewnętrznym!


Marek

Autor sue
Użytkownik
#19 - Posted: 24 Sty 2007 10:38 
Witam!

No to się Panowie rozpisali na dobre :) Bardzo mnie to cieszy!
Widzę same plusy. Zbiory PT będą się stale poszerzać. W prasie akwarystycznej Tanganika zagości na dobre. No i jeszcze najważniejsze - miła lektura przy kawie i ciasteczku ;)

Czyli najbliższe 15 artykułów mamy zaklepanych ;)
Czy NA i MA jest na to gotowe? bo powstająca strona PT zdecydowanie tak!!!

Pozdrawiam
Magda

Autor fazi64
Użytkownik
#20 - Posted: 24 Sty 2007 10:38 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Ciekawe, czy kogos by zainteresowal artykul o otoczeniu Jeziora (w sensie geograficzno-historycznym), bo tak siedzimy tylko z glowa i oczami pod woda i nie dostrzegamy niczego poza tym, a przeciez ten region Afryki (a ktory nie) ma przeciekawa historie (dalsza i blizsza) i chyba nie wszyscy o niej wiedza. Pewnie nie bylby to artykul do prasy akwarystycznej, ale na stronie PT moglby to byc ciekawy wtret - jak myslicie?
Pzdr.
Fazi64
PS.
Ryszard Kapuscinski - ten to umial pisac o Afryce (i nie tylkoo) +[']['][']+
F64

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 24 Sty 2007 10:45 
Krzyśku

Taki opis były rewelacyjny. masz pomysł na coś takiego?

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#22 - Posted: 24 Sty 2007 10:46 
Krzysztofie ja namiastke mam tego o czym wspomniales. ale zawsze to mozna poszerzyc o historie odkryc i badan.
Ja tym tematem rowniez sie interesuje, nie ograniczam sie do czesci podwodnej, ale wedlug mnie jest problem ze zdobyciem materialow na ten temat, przynajmniej ja mam.
Ale z tego co widze i czytam za to Ty jestes mistrzem w wyszukiwaniu takich "niedostepnych, nie odnalezionych informacji".
Moze ci podesle to co napisalem na strone Tropheus Tanganika i ew. zrobilbys uzupelnienie lub jak kto woli rozszerzenie. Jest to ogolnie opis jeziora i biotopow.
Co Ty na to?

Leszek

Autor sue
Użytkownik
#23 - Posted: 24 Sty 2007 10:49 
Moim zdaniem to bardzo ciekawy temat, który poszerzył by naszą wiedzę ogólną na temat Tanganiki.
Tak naprawdę mógłby powstać taki mini cykl. Pierwsze kroki zostały już zrobione w artykule o powstaniu jeziora Tanganika (ujęcie geograficzno - geologiczno - biologiczne) - bardzo interesujące opracowanie. Teraz czas na następne...

Magda

Autor fazi64
Użytkownik
#24 - Posted: 24 Sty 2007 11:16 
Witam,
Ciesze sie, ze nie tylko ja o tym mysle ;)) i nie tylko mnie taki artykul wydaje sie byc potrzebny na PT.
Przeslij mi Leszku to o czym mowisz - ja postaram sie cos do tego dolozyc i po wewnetrznych konsultacjach i poprawkach moze powstanie cos ciekawego.
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 24 Sty 2007 11:33 
Super, dla mnie Krzyśku taki artykuł to bardzo istotne uzupełnienie.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#26 - Posted: 24 Sty 2007 14:58 
WITAM
Dzięki wszystkim za miłe i sympatyczne przyjęcie :-)
Krzychu, również uważam, że super temat. Jeśli byłoby to możliwe (w zależności od zdobytych materiałów) można by było wyciągnąć wnioski np. w kwesti wpływu TEGO otocznia oraz jego zmian na występowanie, rozwój, może migrację poszczególnych populacji naszych podopiecznych???
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 24 Sty 2007 20:11 
Arturze

Z tego co słyszłam dzisiaj od Leszka masz rewelacyjny sposób filtracji. Moze więc, zanim uda Ci sie przeprowadzić obserwacje na red princess i je opisać - pochwalisz sie tym pomysłem. Myslę, że byłoby to bardzo, bardzo interesujące.

Co Ty na to?

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#28 - Posted: 24 Sty 2007 20:22 
Marto
Zdjęcia i krótki opis już umieściłem w temacie, który założył Marek "Sump czy kubeł? ...", chyba że będzie wola jeszcze raz (nie chciałbym zanudzać) i dokładniej TO COŚ zaprezentować - nie ma problemu, powiem nawet, że zrobię to z przyjemnością.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 24 Sty 2007 20:25 
Arturze

Najlepszy jest krótki artykuł. Zawsze wtedy mozna podać link. Na forum to może "zginąć".

Zachęcam więc....

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#30 - Posted: 24 Sty 2007 20:27 
OK :-)
pzdr
Artur

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Artykuly PT Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®