Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

wspólna decyzja

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 17 Lut 2007 08:02 
Szanowi Państwo,
Proponuję przyjąć następujące założenie:
Jeżeli którykolwiek z nas zechce na FZ poruszyć drażliwy temat, który może spowodować niekontrolowany bieg zdarzeń, MUSI spytać na FW co o tym myśli reszta.

Ostatnie pseudodyskusje pokazuja wyraźnie, że taka potrzeba jest coraz wyraźniejsza.
Rozmieniamy się na drobne, wdając się w takie wymiany.
A podobno unikamy powtórki pl.rec.akwarium i akwarystyka.com.pl...
Robert

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Lut 2007 08:59 - Edytowany przez: rufus1 
A skad ja np. bede wiedzial ze moj temat bedzie drazliwy?
Wydaje mi sie ze do tej pory tematy ktore np. zakladalem ja nie byly drazliwe i zapewne tak bedzie, ale................, jak praktyka pokazuje nawet temat na pocztku wydajacyc sie na "spokojny" za sprawa kilku osob po pewnym czasie staje sie drazliwy. Wedlug mnie wlasnie te osoby nie maja nic konkretnego do powiedzenie, bi i skad. Jedynie snuja wlasne teorie spiskowe i jakies dziwne przemyslenia, zeby nie napisac inaczej niczym nie podparte.
Przewaznie jest to obieganie od tematu i zaczyna sie drazliwe pisanie. Wydaje mi sie ze trzeba reagowac wlasnie w tych momentach. Mysle ze "system ostrzeżeń" byłby dobryna poczatek. Moze to w pewnym stopniu wyhamuje zapedy do "małych zadymek", a konsekwencji np. 3 ostrzezenia i limit wyczerpany a wtedy niestety podziekowac za wspolprace "mieszacza i jatrzyciela", skoro ktos jest malo produktywny akwarystycznie a jedynie sieje zamet to po co taki gosc na forum. Sagerowalbym rowniez ze w dyskusjach o okreslonym charakterze powinnismy podpierac sie faktami i źródlami, pozwoliloby to moim zdaniem uniknac powstawanie sytuacji "zadziornych", przyklad ostatni to Largo, czy jak mu tam, i dyskusja o rybach - endemitach. Boon na maturze zdawal bilogie to jest gosc, dla mnie smieszny gosc. Ja zdawalem fizykę, i co fizykiem jadrowym nie jestem (chociaz moze atomowym ;-).

To takiem moje przemyslenia na goraco.

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Lut 2007 09:03 
Rozmieniamy się na drobne, wdając się w takie wymiany.
A podobno unikamy powtórki pl.rec.akwarium i akwarystyka.com.pl...


rozumiem i postaram się unikać takich tematów

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Lut 2007 09:07 
Ostatnie pseudodyskusje pokazuja wyraźnie, że taka potrzeba jest coraz wyraźniejsza.
Niewątpliwie tak. Jeżeli zakładany będzie nowy wątek to się zgadzam zproponowanym założeniem .
Jednakże, czasem czyjaś wypowiedź, powoduje lawinę nieprzewidzianych zdarzeń. Jak oceniać czy powstanie drażliwy temat? Cięzko...

Myślę, że po pierwsze powinniśmy zbyć całkowicie milczeniem tych ludków. To uchroni nas od pieniactwa na forum. Niech wypowiadaja sie inni. Może to nie fair w stosunku do ryb, ale są to dorośli ludzie, którzy wiedzą co robią i zakładają wątki na róznych forach.

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lut 2007 09:08 
Oooo a ja widze ze niektore tematy zostaja zamykane np. wlasnie z tego powodu j.w., moze to i dobre tylko powinno sie dac ze 2 ostrzezenia i po sprawie. Bo szkoda tego ktory pytal, zeby nie z jego winy zamykac temat, chociaz aktywnosc niektorych pytajacych w swoim temacie jest znikoma.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 17 Lut 2007 09:28 
Nie chcę tworzyć "wieży z kości słoniowej" i izolować ludzi o mniejszej wiedzy, czy takich, którzy lubią sobie i innym czasem podnieść ciśnienie.

Ale nie możemy tolerować pewnych zachowań (krasa).
Wymiana zdań o tym, kto handluje i zarabia a kto handluje i nie zarabia, itd, itd. prowadzi tylko do niesmaku u czytających to forum.

Sami musimy wyczuć co się nadaje a co nie do odpisywania.
Szczerze powiem, że to jest nowe doświadczenie, takie posty. Trzeba ostrożnie sie zastanawiać, to pewne.
Tak jak trudno uznać ducha za trola, tak krasa to typowy przedstawiciel. Takie zachowanie tępimy.
Myślę, że reszta wyjdzie nam w praniu i w boju. KONTAKTUJMY się tylko ze sobą, gdy wydaje się nam, że będzie/jest problem.
Robert

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Lut 2007 09:52 
Robert napiał:
"...Wymiana zdań o tym, kto handluje i zarabia a kto handluje i nie zarabia, itd, itd. prowadzi tylko do niesmaku u czytających to forum.",

rozumiem ze to aluzja do mnie w temacie Allegro.

Ale moim zdaniem w tym temacie i podobnych (gdzie wystepuje zjawisko jednak obrotu pieniazkiem i towarem) takie stwierdzenia moga, a czasmi musza padac. No bo jak inaczej wyjasnic pewne roznice w podejsciu do tematu gdzie sa pieniazki. Uwazam ze sposob w jest to przedstawiane jest rowniez wazny.
To co tam napialem to byla jedynie moje zdnie na ten temat, czlowieka ktory nie zajmje sie sprzedaza ryb, z czlowiekiem ktory ma z tego stale dochody. Ta osoba kiedys powiedziala o mnie przykre slowo dotyczace wlasnie tych spraw, co mnie kiedys mocno wkurzylo, ale juz mi dawno przeszlo. Chyba nie dalem tego odczuc w moich postach? Dlatego tez rowniez napisalem ze ta dyskusja dala mi duzo do myslenia i wyjasnila pewne sprawy.

Moja propozycja jest taka, zeby takich tematow (dotyczacych handlu rybami nie poruszac na forum) ew. ja sie nie bede w nich wypowiadal.

Leszek

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 17 Lut 2007 10:15 
Lechu,
piszesz w bardzo wyważony sposób, bez zarzutu. Ale są osoby, które bardzo są wrażliwe i wszędzie widzą atak na siebie, żeby nie powiedzieć wiedzą, że nie wszystko robią fair i stąd późniejsze ataki/obrony.
Temat jest śliski, zwłaszcza, że żadna z osób sprzedających ryby prywatnie na większą skalę nie zgłasza tego do US, prawda?
Dlatego temat uważam za trudny do pisania na FZ.
Robert

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Lut 2007 10:36 
Ja jestem podobnego zdania, ze temat jest trudny, ale on sie pojawil i dlatego zabralem w nim glos.
Jezeli sa osoby w podobnych dyskusjach czuja sie atakowane (no chyba ze tak faktycznie jest) to one maja problem ze soba, a nie ja. Jezeli "operujemy" faktami a to nie dociera no to juz tak jak napisalem to jego problem. Ja na pewno nie stanowie dla takiej osoby lub grupy osob konkurencji i zagrozenia. Tylko problem wydaje mi sie ze dotyczy innej kwestii, nazwalbym to " bardziej akwarystycznej".
Ludzie do mnie dzwonia, listy pisza i pytaja.

No ja tez jestem bardzo wrazliwy, min. na niedole ludzi i zwierzat, ale nie jestem wrazliwy w stosunku do ludzi ktorzy ta niedole powoduja np. zwierzetom.

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Lut 2007 10:36 
moi drodzy - tamta dyskusja miała byc o zasadach handlu - nie o pieniądzach. O tym jak ewentualnie handlować stadnymi rybami - to na przykład. A zrobiła się pyskówka.

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Lut 2007 10:48 
"....Poza tym gdyby każdy licytował po 20 sztuk to musiał bym miesięcznie ładną sumę wpłacić dla allegro......"

"..... Co do sprzedaży na sztuki to nie wiem ile klient chce ryb więc nie mogę wystawić aukcji jednej z 10 sztukami innej z 20 itd gdyż wtedy nie sprzedał bym nic bo jeden chciałby 6 sztuk inny 20 a jeszcze inny 8....."


Zgadzam sie ze dyskusja poszla nie ta droga a szkoda. Przy takim temacie jak widac nie da sie nie mowic o pieniadzach skoro ktos te ryby jednak sprzedaje (co widac tylko na tych wybranych fragmentach postow).
Jezeli ktos widzi w pierwszej kolejnosci pieniadze, zysk a pozniej ryby to i tak temat pieniazkow bedzie dla niego waznejszy niz to czy ryby stadne mozna sprzedawac na sztuki czy jednak w stadzie.
Oczywiscie deklaracje takich osob sa ze to "ryby sa najwazniejsze" ale po wymianie zdan "wychodzi szydło z worka".

Leszek

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / wspólna decyzja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®