Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Nowi członkowie PT ????

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next »  
Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Maj 2007 11:26 
Witajcie!

Na spotkaniu i po nim spotkałem się z deklaracjami chęci przyłączenia się do PT.

Ale ... Czy ludziska chcący przyłączyć się do nas muszą koniecznie napisać jakiś artykuł o rybach??? Może można by było dać im inne zadania które przysłużyły by się sprawie.

Pytam bo nie wszyscy mają dar pisania artykułów a są bardzo pochłonięci tym biotopem i chcieli by w jakiś sposób uczestniczyć w naszym przedsięwzięciu.


Co o tym myślicie?

Niektórzy też nie wierzą w siebie i sądzą że nie dorównają nam swoim poziomem. Co jest mylne ;)

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Maj 2007 18:35 
by było dać im inne zadania które przysłużyły by się sprawie.

jakie?

Napisanie artykulu to prosta sprawa tylko trzeba siasc i spedzic nad tym troche czasu. Gleboko wierze, ze moze to zrobic kazdy kto bedzie mial checi. Poza tym taki artykul bylby weryfikacja, wiem niewielka ale zawsze, jakiegos obycia w tematach Tanganickich. Artykul mozna napisac i przeslac na maila PT zebysmy rzucili na niego okiem zanim poplynie na glebokie wody, prawda? :)

Bede wybredny bo gadzety PT nosze z duma i chce zeby tak zostalo ;).

Pozdrawiam.

Autor sue
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Maj 2007 19:26 - Edytowany przez: sue 
Daniel napisał bardzo mądrą rzecz... Nie ma nic bez wysiłku, ot tak za darmo, bo nie zostanie to poszanowane! Chęci są ważne, a nowi członkowie mile widziani, ale weryfikacja "ochotników" jest konieczna.

Dobrze by było napisać taki mini statut członków PT, co Wy na to?

Pozdrawiam
Magda

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Maj 2007 19:37 
PT nie jest zamkniętą grupą i myślę, że w miarę czasu będzie się powoli powiększać o nowwych hm... ;-) uczestników.

Czy ludziska chcący przyłączyć się do nas muszą koniecznie napisać jakiś artykuł o rybach??? Może można by było dać im inne zadania które przysłużyły by się sprawie.
Nie mamy chyba innej możliwości jak danie chętnym możliwość napisania artykułu/ów. Póki co....

PT to ciężki wkład każdego z Nas w wygląd projektu i chiałbym aby pozostał w takiej formie jak jest [nie chdzi mi o liczbę uczestników - wiem, że z czasem będaie nas więcej]. Chodzi mi o to abyśmy popylaruzowali naszą ulubioną "kałużę" ;-)) i dzielili się informacjami o niej w szerszym gronie - tak by inni mieli mniej problemów.

Zgadzam się z Danielem - "bo gadzety PT nosze z duma i chce zeby tak zostalo ;)."

Magda - Super pomysł ze statusem!

marek

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 7 Maj 2007 20:17 
Musimy pamiętać, że nie każdy ma inklinacje do pisania. Jedni dobrze czują się dużo chodząc i coś tam załatwiając, drudzy wolą prace mniej kreatywne i lepiej znajdują się w np. kolportażu, byciu gońcem lub czymś podobnym.
Tu mamy pole do popisu - wymyślmy sami, osób o jakich predyspozycjach nam potrzeba? Bo, że piszących, to oczywiste.
Jakie sprawy mamy do załatwienia? I gdzie? Czy tylkow Krakowie? A może w Białymstoku? Jeleniej górze? Itd,itd.

Pomysł Magdy jest świetny - może każdy z nas przemyśli to sam? Może trzeba wymyśleć jeden/dwa stopnie do tego, by ten ktoś mógł nosić odznakę i być wpisanym jako członek PT na stronie www ?
Robert

Autor tasma
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Maj 2007 08:02 
Ja jestem za powiekszaniem PT, ale podobnie jak Wy uwazam, ze potrzebna jest weryfikacja.
Piszecie ze nie kazdy potrafi napisac artykul. Z tym sie zgadzam, ale jesli nie artykul to co? Musi miec wiedze. Tylko jak ja zweryfikowac? Egzamin?
Sprawa wbrew pozorom jest trudna i osobiscie nie widze rozwiazania. W 100 % zgadzam sie z Danielem w tej kwestii:
Bede wybredny bo gadzety PT nosze z duma i chce zeby tak zostalo ;).
Jakas zacheta dla ludzi (podłechtanie) jest konieczne. Bedzie to dla nich na pewno jakims bodzcem. Trzeba to jednak zrobic powoli po glebokim przemysleniu.
Widze potrzebe stworzenia grupy, ktora bedzie z jednej strony kojarzona z PT (bo o to ludziom chodzi), a z drugiej bedzie wyraznie od niej oddzielona (zeby nie narobic nam syfu).
Nie widze problemu zeby wpisac tych ludzi strone. Oczywiscie brak dostepu do forum wewnetrznego i mozliwosci jakiegokolwiek dzialania w imieniu PT.
Pozostaje jeszcze kwestia nazwania. W mojej glowe nic sie nie chce urodzic...
Pozdrawiam
Przemek

P.S.
Marcin
Czy Ty aby nie jestes telepata? W niedziele poruszalismy ten temat w Krakowie :)

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Maj 2007 08:23 
Blah, nie wiem co o tym wszystkim myslec ;].

Na bank nie chce zeby PT byl uwazany za zamknieta grupe zwariowanych ekscentrykow, ktorych polaczylo nie hobby a obsesja. Ale nie chce tez widziec na forum dyskusji w stylu: Skoro przyjeliscie pana A to dlaczego nie przyjmiecie mnie? Teraz jest w miare jasno - przychodza Ci, ktorzy wykaza sie inicjatywa. A nie na odwrot najpierw przyjecie a potem inicjatywa i tak jest ok moim zdaniem.

Pomysly Roberta sa fajne tylko szkoda, ze pisze o nich Robert a nie "kandydaci".

Pozdrawiam.

Autor tooold
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Maj 2007 20:14 
Pomysł Magdy jest świetny - może każdy z nas przemyśli to sam? Może trzeba wymyśleć jeden/dwa stopnie do tego, by ten ktoś mógł nosić odznakę i być wpisanym jako członek PT na stronie www ?
Robert


hej ,pewnie - najpierw odznaka zuchowa - a potem sprawności przykładowe :
- młodszy hodowca muszlowcowy
- zwykły hodowca trofeusa
- zaawansowany hodowca pielęgnic tanganikańskich
- ekspert hodowlany -nie dyskutować ;-)

zaraz odpisze poważnie ;-))))))))

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Maj 2007 07:18 
Chyba zrozumiałem Wasze obawy.

Po wczorajszych wypowiedziach np. Vepsika który z ochotą wziął by pod opiekę cudze ryby na dwa tygodnie i jeszcze upchnął trofcie z eretmodusami w 112L. Zmieniam zdanie co do nowych uczestników PT. Jak mówiłem w rozmowie z Leszkiem odszczekuje to ;)

Musimy ustalić jakieś kryteria. Wiedza praktyczna przede wszystkim i...?

Kurcze no właśnie przecież Vepsik nawet nie miał do tej pory u siebie trofci. On dopiero się przymierza!

Chwali się jego chęć pomocy.To szlachetne w dzisiejszych czasach. Ale przy braku wiedzy podstawowej kłopoty murowane!

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Maj 2007 14:14 
Hej,

po przespaniu sie z pomyslem Tasmy - bardzo mi sie spodobal. Tooold fajne stopnie wymyslil ;). No to co glosowanie za pomyslem Tasmy?

Jakby mialo byc to ja jestem za.

Pozdrawiam.

Autor tooold
Użytkownik
#11 - Posted: 9 Maj 2007 14:53 
zaraz odpisze poważnie ;-))))))))

moi drodzy po co kombinować - nowych członków powinniśmy przyjmować poprzez propozycję któregoś z aktualnych członków i potem głosowanie i ewentualną dyskusje - gdyby był a taka potrzeba

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 9 Maj 2007 15:18 
moi drodzy po co kombinować - nowych członków powinniśmy przyjmować poprzez propozycję któregoś z aktualnych członków i potem głosowanie i ewentualną dyskusje - gdyby był a taka potrzeba

To też jest dobry pomysł (rekomendacja)

Na żywo możemy ocenić czy delikwent ma jako takie pojęcie i czy tak na poważnie zajmuje się hodowlą i obserwacja ryb.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#13 - Posted: 9 Maj 2007 18:20 
A co z osobami, których nikt nie zna??? Rekomendacja nie sprawdzi się w każdym przypadku, do tego osoba rekomendująca w jakiś sopób przejmowałaby odpowiedzialnośc za kandydata, a po co?
Niech każdy odpowiada za siebie, wypowiada się za siebie, działa za siebie!

Magda

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 9 Maj 2007 19:02 
Możemy weryfikować ludzi z forum którzy naszym zdaniem mają odpowiednią wiedzę. Mała prośba o artykuł (takie oficjalne zaproszenie do współpracy)i mieli byśmy potencjalnego uczestnika.

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#15 - Posted: 9 Maj 2007 20:48 
Niech każdy odpowiada za siebie, wypowiada się za siebie, działa za siebie!

hmm, rozdzielacie moim zdaniem włos na czworo - przypomnijcie sobie na jakiej zasadzie sami zostaliście członkami PT

Autor worton
Użytkownik
#16 - Posted: 10 Maj 2007 08:51 
Hmm ja to w sumie nie wiem ;].

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 10 Maj 2007 09:18 
Jurku

Większosc osób zanim została członkami PT miała na swoim koncie artykuły publikowane na naszej stronie. Potem powstał dopiero pomysł PT.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#18 - Posted: 10 Maj 2007 09:22 
My chcieliśmy od dawna razem coś robić. Już w 2004 roku na pierwszym spotkaniu zaczęliśmy marzyć. Później pierwsze wypociny na stronie tropheusa i do gazet. Następnie inicjatywa Marty i Roberta i powstał PT.

Myśmy po prostu tego chcieli. A teraz należy uzmysłowić innym że moga sie do nas przyłączyć. Jak mówił Przemek "połechtać" Ale jak???

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#19 - Posted: 10 Maj 2007 11:44 
Sama mozliwosc zostania czlonkiem PT powinna byc polechtaniem. Dlaczego? Ano dlatego, ze moim zdaniem PT to nie artykuly/spotkania i propagowanie Tangi ale my, ludzie, ktorym sie chce. Przyklad - ile jest w Polsce "organizacji", kolek akwarystycznych z czesto wieksza liczba czlonkow niz PT? Calkiem sporo, nie? A czemu o wiekszosci z nich nic nie slychac? ;]]]]]

Robert ma racje, ze moze niekoniecznie artykul no ale "cos" powinno sie zrobic ;]. Sadze, ze same, sensowne udzielanie sie na forum powinno wystarczyc. U mnie chyba wystarczylo wlasnie forum i maile wymieniane z Marta i Robertem, potem poszlo juz z gorki, prelekcja i artykuly - a przeciez czasem jak cos palne to... ;]. Imho to nie jest takie trudne.

Pozdrawiam.

Autor timus
Użytkownik
#20 - Posted: 10 Maj 2007 12:19 - Edytowany przez: timus 
Fakt że sami zainteresowani powinni wykazać jakąś własną inicjatywę. Ale mysle że powinniśmy stworzyć jakieś warunki uczestnictwa i podać je do wiadomości na forum i stronie PT. Jak to nazwała Magda "mini status"

A oto moja propozycja.

1.Potencjalny uczestnik PT powinien cechować się sporą wiedzą o rybach i biotopie tanganika oraz hodowli w warunkach sztucznych.

2.Powinien przejawiać ponad przeciętną chęć pogłębiania wiedzy o biotopie (pozytywnie zakręconym)

3.Być aktywnym i sensownym użytkownikiem forum.

4.Dzielić się swoimi obserwacjami na łamach forum i próbować napisać swoje spostrzeżenia w postaci artykułu na strone lub do wykorzystania w gazecie.

To taka wersja robocza a teraz czekam na Wasze opinie i sugestie lub ciąg dalszy.

Marcin.T <')))><

Ps.Nadal uważam że potrzebny jest taki oficjalny komunikat i zachęta. Ludziska po prostu nie wiedza jak do nas dołączyć.

Autor tasma
Użytkownik
#21 - Posted: 10 Maj 2007 13:14 
Proponuje, abysmy zanim zaczniemy rozwazania o przylaczeniu nowych czlonkow ustalili sobie pewne rzeczy. Bylo wpomniane o statucie. Statut zmuszone sa posiadac organizcje zarejstrowane przez sad. My taka organizacja nie jestesmy i przynajmniej moim zdaniem nie musimy byc.
Sa jednak decyzje, ktore jako cialo podjac musimy i tutaj rodzi sie problem.
Sa dwie metody wyjscia z impasu:
1) powolujemy Zarzad, ktory ma pewne mozliwosci decyzyjne ( a ktory nieformalnie istnieje w osobach Marty i Roberta), reszta PT jest jakby (odnoszac sytuacje do spolek prawa handlowego) zgromadzeniem udzialowcow czyli zbiera sie co jakis czas, podejmuje najwazniejsze decyzje i jesli nie podoba sie mu praca zarzadu to wymienia czlonkow lub udziela absolutorium
2) wszystkie decyzje podejmujemy kolegialnie, ustalajac zasade 1 -osoba, jeden glos i ile osob jest potrzebnych aby glosowanie bylo wazne,

Z wlasnego doswiadczenia powiem, ze metoda druga, w sytuacji kiedy prawie polowa PT nie zabiera glosu w sprawach takich jak dyskutowana w tym watku to popadanie w jakis bezsensowny marazm decyzyjny, ktory do niczego dobrego nas nie doprowadzi.

Ja osobiscie jestem za utworzeniem Zarzadu. Nie myslcie ze mam ochote sie w nim znalesc. Wcale nie o to mi chodzi. Mam juz jeden i mi wystarczy. Zreszta pisalem wyzej ze kierowac nim powinien Robert (bo i tak to robi, tylko ze sie to tak nie nazywa). A jak nie to pierdo@#$% sobie do bolu jak przyjac nowych czlonkow, nie wiedzac nawet w jakis sposob stwierdzic czy decyzja PT jest podjeta czy nie.

Przemek

P.S.
Moj post nie byl kierowany do nikogo osobiscie, choc w przypadku niektorych potrzebna jest decyzja. Albo woz albo przewoz.
P.S.2
Bomby i waglika prosze wysylac na adres firmowy.

Autor tooold
Użytkownik
#22 - Posted: 10 Maj 2007 13:31 
rany boskie...................

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 10 Maj 2007 14:10 
Czy musimy traktować PT tak instytucjonalnie????

To strasznie odrażające jak dla mnie.

A jak nie to pierdo@#$% sobie do bolu jak przyjac nowych czlonkow, nie wiedzac nawet w jakis sposob stwierdzic czy decyzja PT jest podjeta czy nie.

Przemek!!!

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 10 Maj 2007 14:26 
Czy musimy traktować PT tak instytucjonalnie????


Instytucjonalnie Marcinie?

A jak wyobrazasz sobie, że to będzie działało? Ilu ludzi ma dobrą wolę coś robić, a ilu tylko należeć?

Czasami lepiej działa sie w mniejszej grupie bo ruchy ludzi są przewidywalne, łatwiejszy kontakt.

Ja juz należałam do jednego stowarzyszenia - niewiele osób w nim pracowało i jak coś trzeba było zrobić, to nawet ludzi na palcach jednej ręki nie mozna było sie doliczyć.

Członkami PT chce być wielu, ale ilu chce coś zrobić?

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#25 - Posted: 10 Maj 2007 14:38 
Marcin

Ja wiem ze to mocne slowa i nie odbieraj ich tak jakby byly kierowane do Ciebie.
Odpowiedzcie sobie tylko na jedno pytanie.
Ile spraw bylo poruszanych na forum wewnetrznym, a w ilu zapadla decyzja? Te inicjatywy prowadzone przez PT, ktore zostaly zrealizowane powiodly sie dlatego ze ktos (w 99% Mierzenscy), nie ogladajac sie na innych sam je doprowadzil do konca, Czy o to nam chodzi? Czy tak ma dzialac PT?
Albo ustalimy sobie zasady chocby nawet glosowania albo bedziemy prowadzic suche do niczego nie prowadzace dyskusje. Popatrzcie na sprawe o ktorej dyskutowalismy w tym watku. Wypowiedzialo sie piec osob. I co? Czy te piec nawet jesli ma takie samo zdanie moze podjac decyzje?
Sokrates kiedys powiedzial "wiem ze nic nie wiem". Ja tez .

Przemek

Ja nie mam zamiaru uprawiac czarnowidztwa. Mam jednak wrazenie ze cala imprezka sie sypie. Im szybciej ustalimy

Autor timus
Użytkownik
#26 - Posted: 10 Maj 2007 14:49 - Edytowany przez: timus 
Być może tak myślę bo nie patrze na innych. Jak mam coś zrobić to robie!

A słowa zarząd ; udziałowcy itp..wywołują ciarki na skórze.

Przecież fakt że jesteśmy ludźmi którzy robią coś z pasji i nie zrzeszeni był naszym mottem i motorem do działania na przekór innym.

Sensem tego tematu było to że powinniśmy oficjalnie zaprosić ludzi do współpracy z nami. Bo nie wszyscy o tym wiedzą. I tyle !

Przecież już kiedyś na spotkaniu to przerabialiśmy. I stanęło na nieformalnej grupie autentycznych pasjonatów.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 10 Maj 2007 14:56 
Sensem tego tematu było to że powinniśmy oficjalnie zaprosić ludzi do współpracy z nami. Bo nie wszyscy o tym wiedzą. I tyle !

I tyle, tylko jak mamy to zrobić jak nie uzgodnimy niczego? Jak mamy to zrobić, jeżeli tylko cześć członków PT sie wypowiada.

PT - to nie kólko wspólnej adoracji - ale jakies plany działania.

Spotykać się możemy zawsze, ale my planujemy cos zrobić, prawda?

To tego musimy jakoś się porozumiewać, prawda?

A jak nie ma wszystkich, to ktoś musi podejmowac decyjne, kto? Ja z Robertem? Przemek i Magda? Możemy tylko jak długo wszyscy to będziecie akceptowali?

PT to nie tylko grupa zapaleńców, ale grupa, która coś obiecuje innym, prawda?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#28 - Posted: 10 Maj 2007 15:23 
Poczekajmy jeszcze chwilkę. Może niektórzy akurat maja teraz jakieś kłopoty brak czasu itd..

Leszek pewnie pracuje Fazi jak widzicie nie jest czasowo na forum JGr też Winiar czasami tez ma ful roboty. Ja nie chcę nikogo usprawiedliwiać. Ale czasem tak bywa ;)

To nie jest temat express mamy czas na zastanowienie.

Wolał bym jakieś propozycje od Was (co do głównego tematu) a nie przepychanki czy jest potrzebny zarząd czy nie.

Nie wkurzajcie się na mnie bo jestem prostym człowiekiem i być może pewnych rzeczy nie rozumiem.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 10 Maj 2007 15:38 
Ja nie mówie o zarządzie tylko o działaniu. O tym że , aby ogarniać wiekszą ilość członków PT tzreba lepszego działania całej grupy.

Nie zapomnij, że to ja czytam artykuły, poprawiam, często dogaduję się z korektorem, redakcjami. Na to trzeba sporo czasu.

A ja mam pracę naukową, firmę, dom i PT.

Nikt sie nie wkurza, tylko jak to ma działać to musi być wyraźny podział obowiązków i kontrola nad tym. Inaczej nic z tego nie będzie.

Marta

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 10 Maj 2007 15:43 - Edytowany przez: admin 
I jeszcze jedno

PT to Roberta pomysł, ale zaczyna żyć własnym życiem. Koniecznie trzeba te działania zacząć kierunkować i sterować. Potrzebne jest działanie calej grupy!

Marta

P.S. chyba mam dzisiaj dzień "przemysleń", ale moze to i Was skłoni to napisania co o tym myslicie?

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Nowi członkowie PT ???? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®