Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Nowe zapytanie do dostawcy Marty ;)

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Maj 2007 12:32 
Marto!

Nie wiem jak inni ale ja szukam z uporem roślin do akwarium. I nie mogę dostać np. Hydrilla Verticillata czy Myriophyllum Spicatum

Jak sądzisz czy dało by się te rośliny załatwić w następnej dostawie? ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 22 Maj 2007 14:04 
Nie możemy sprowadzac roslin i ona ich nam nie wyśle, nie ma na rośliny zezwolenia.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Maj 2007 14:06 
Nie wiedziałem że to taka trudna sprawa ;(

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 22 Maj 2007 14:09 
Nie mozna bez zgody wysłac nic, ani odebrać u nas. Są kontrole celne i weterynaryjne.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Maj 2007 17:59 
hyhy mam hydrille verticillate - zreszta Timusie - ona rosnie u nas w Polsce.
Z niewiadomych mi powodow roslina ta strasznie slabo rosnie u mnie w akwarium - wlasciwie z 4 pedow dlugosci okolo 1m kazdy zostalo mi juz jakies 10cm ;] i raczej nic z tego nie bedzie. Dostalem od kumpla jak sumy od niego bralem ;).

Pozdrawiam.

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Maj 2007 18:05 
hyhy mam hydrille verticillate - zreszta Timusie - ona rosnie u nas w Polsce.

Może właśnie dla tego słabo rośnie (parametry)

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Maj 2007 16:33 - Edytowany przez: worton 
To jest chwascik rozpowszechniony po calej kuli ziemskiej. Ale innego powodu niz zle parametry nie widze - pytanie, co jest nie tak skoro inne zielska rosna ok. Pytanie retoryczne bo tego co zostalo nie da sie juz raczej odratowac ;].

http://akwa.mbnet.pl/zdjecia/tanganika/250/h_verti cillata.JPG

Na focie tego nie widac ale ma wzdluz lisci takie mocno biale luki - wyglada dosc atrakcyjnie.

Pozdrawiam.
P.S.
A nie wiem czy dobrze zrozumialem - jakby co roslina rodzicielska przyjechala z Tanganiki, nie z Koziej Wolki ;).

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Maj 2007 17:57 
A nie wiem czy dobrze zrozumialem - jakby co roslina rodzicielska przyjechala z Tanganiki, nie z Koziej Wolki ;).


A jak ją zdobyłeś? A raczej kolega od którego dostałeś ;)

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Maj 2007 10:31 
Przywiozl mu ja jego znajomy z wyjazdu nad Tange - jak on to powiedzial - w kieszeni ;).

Z moich obserwacji wynika, ze roslinka potrzebuje b. mocnego oswietlenia 72W na 50cm wysokosci baniaka to bylo za malo - tylko przy powierzchni wody roslinka wygladala tak jak powinna - mocny, zielony kolor; dlugie, grube, soczyscie zielone liscie z bialymi az opalizujacymi liniami wewnatrz.

Nie toleruje tez osadzania sie na jej lisciach roznego rodzaju syfkow, pylkow itd. wiec filtracja musi byc I klasa a woda klarowna. Aha no i musi byc przyczepiona do podloza - musi rosnac pionowo w gore. Jezeli zostawimy ja plywajaca po powierzchni to zmarnieje jeszcze szybciej ;/.

Pozdrawiam.

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Nowe zapytanie do dostawcy Marty ;) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®