Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Tanganika Magazyn - dla Waszej świadomości

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 30 Maj 2007 13:41 
Tak dla uświadomienia tempa prac - pomiędzy 15-25 czerwca oddajemy gotowy pdf magazynu do drukarni.

W najbliższym czasie - mam nadzije dzisiaj jutro pokażemy Wam okładkę numeru -:))

Marta

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Maj 2007 13:44 
Robicie ogrom dobrej pracy i chwała Wam za to!!!

Marcin.T <')))><

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Maj 2007 21:18 
super :-)

mój artykuł jeszcze się pisze ale damy radę...

a jaki mamy deadline na oddanie tekstów?

Marek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 30 Maj 2007 21:23 
wczoraj

:-)

Autor drozd
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Maj 2007 21:42 
wczoraj

:-)



poważnie już za późno?

Marek

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 30 Maj 2007 22:21 
nie, ale zapalenie płuc jest mile widziane.

Autor sue
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Maj 2007 22:22 
Marku nie jest za późno tylko późno ;)
Pisz, pisz...

Magda

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Maj 2007 23:03 
Ja pisze, pisze a jeszcze tyle przede mną...


marek

Autor drozd
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Maj 2007 23:08 
to dobrze że jeszcze nie jest za późno... naprawdę ostatnio u mnie krucho z czasem... chciałem nawet sobie dziś popisać w pracy ale niewiele mi z tego wyszło... za to właśnie skończyłem kolejny kawałek artykułu i jestem już coraz bliżej końca... muszę zdążyć do pierwszego, było nie było, historycznego wydania Magazynu... :-)

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Cze 2007 16:53 
mała reklama
www.muszlowce.pl po lewej stronie

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 9 Cze 2007 17:48 
Tak - widzieliśmy - super.

Część artykułów poszła juz do składu. To artykuły o piaskówkach (Leszka, Artura, mój) i o muszlakach - TooOlda, Sendoga i Przemka.

Następne są w korekcie. Korektorem Magazynu jest Madzia.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#12 - Posted: 11 Cze 2007 14:12 
a czy znany jest już spis terści numeru?

Marek

Autor drozd
Użytkownik
#13 - Posted: 11 Cze 2007 14:14 
jeszcze jedno chciam się dopytać... czy to że zaczynamy waydwać własna gazetę oznacza że współpraca z NA czy MA się kończy czy też będzie teraz miała inną intensywność lub inną formę?

Marek

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 11 Cze 2007 15:29 
Pełny spis treści podamy w ciągu kilku dni -:)))

Tanganika Magazyn jest wydawany przez naszą firmę, a nie przez PT (udział w tym biorą autorzy PT). Nic nie stoi na przeszkodzie abyście pisali do miesięczników. My jednak pochłonięci jesteśmy w tej chwili pracą nad Magazynem.

Do MA właśnie poszedł artykuł J. Krwaczyka o Ophthalmotilapia boops.


Marta

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 12 Cze 2007 14:48 
Nic nie stoi na przeszkodzie abyście pisali do miesięczników. My jednak pochłonięci jesteśmy w tej chwili pracą nad Magazynem.

Skoro nasi Admini są pochłonięci pracą to może ktoś przejmie na siebie dogadywanie materiału z NA i MA? Z tego co pamiętam to ktoś mówił na forum o tym że sam dogadywał takie sprawy z Białosiewiczem???

Szkoda było by żeby te "prostsze" artykuły przestały się ukazywać.

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#16 - Posted: 12 Cze 2007 16:59 
Z tego co pamiętam to ktoś mówił na forum o tym że sam dogadywał takie sprawy z Białosiewiczem???

to byłem ja
mogę gadać dalej z Arturem, choć nie wiem czy pracuje on nadal w NA

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 12 Cze 2007 17:11 
To znaczy że przejął byś obowiązki pośrednika pomiędzy PT a magazynami?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 12 Cze 2007 17:53 - Edytowany przez: admin 
Marcinie

Nie ma obowiązków z wysyłaniem artykułow do czasopism. Wysyłasz i juz.
Największa praca to korekta, nie tylko merytoryczna, ale i stylistyczna. To jest czasochłonne. Ktoś to musi robic, bo inaczej tekst nie zostanie przyjęty przez czasopismo.

Korektor w NA później dopiero robi swoją korektę. Zapytaj tych, którzy drukowali w NA - ze to nie przelewki.

Jeszcze gorzej jest w MA - tam nie ma korektora, jeżeli puścimy z błędami nikt tego nie skoryguje , a co gorsza, oni nawet pdf-u nie przeysyłają do sprawdzenia.

Ktoś musi robić korekty wewnętrzne artykułów. To jak pisałam zajmuje mnóstwo czasu.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#19 - Posted: 12 Cze 2007 21:46 
Ktoś musi robić korekty wewnętrzne artykułów. To jak pisałam zajmuje mnóstwo czasu

Marta robi to bardzo dobrze ;-)

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 12 Cze 2007 21:57 
Wstępna korektę do Magazynu robię ja - potem Madzia, która jest korektorem w Tanganika Magazynie.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#21 - Posted: 13 Cze 2007 13:07 
Moim zdaniem wcale nie musimy rezygnować ze współpracy z NA i MA. Tylko teraz, tak do lipca - do ukazania się Tanganika Magazynu - nie bardzo jest na to czas...
Moim zdaniem wcale nie chodzi o dzielenie artykułów na lepsze i gorsze, czy profesjonalne i prostsze. To nie na tym polega!!! Każdy artykuł napisany przez przedstawiciela Projektu Tanganika, nie wazne gdzie ma się on ukazać, powinien być na poziomie, powinien spełniać pewne normy, powinniśmy się móc nim pochwalić na stronie, na kolejnym spotkaniu itd. ... Konieczne jest więc znalezienie wśród nas osób - korektorów wstępnych (jak to Marta nazwała wewnętrznych) - którzy będą decydować o tym co powinno "iść dalej", a co wymaga poprawek. Dopiero później przychodzi czas na decyzję, gdzie może się dany artykuł ukazac i dlaczego.

Ja, zobowiązałam się już wstępnie do spisania podstawowych zasad pisowni np. nazw i omówienia najczęściej spotykanych błędów. Każdy zainteresowany będzie mógł dostać taką "mini ściągę" i "pomagac" sobie w trakcie pisania kolejnych artykułów.

Specjalnie na potrzeby TM zostały również ustalone pewne zasady pisowni i interpunkcji, które każdy autor (od następnego numeru) powinien przestrzegać. Znacznie ułatwi to czytanie tekstów oraz umozliwi skupienie się nad meritum, a nie nad np. ilościa spacji ;)

Pozdrawiam
Magda

Autor timus
Użytkownik
#22 - Posted: 14 Cze 2007 09:47 - Edytowany przez: timus 
Więc ja poproszę o taką ściągę ;)

A wracając do tematu. Czy ktoś konkretny czuje się na siłach aby stać się takim naszym korektorem?


Marcin.T <')))><

Ps., Podoba mi się ten skrót TM ;)

Autor drozd
Użytkownik
#23 - Posted: 24 Cze 2007 01:34 
małe pytanko a raczej prośba do adminów... można by skrobnąć kilka słów na temat spisu treści TM? ile będzie miał stron? strasznie mnie ciekawi co ostatecznie znalazło się w czasopiśmie... :-)

Marek

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 24 Cze 2007 06:19 
Dzisiaj zamieścimy na stronie spis treście.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#25 - Posted: 24 Cze 2007 12:44 
Marek

nie stresuj sie, Twoj artykul sie tam znajdzie
a na oficjalny spis tresci rowniez czekam z niecieprliwoscia ;)

P.

Autor drozd
Użytkownik
#26 - Posted: 24 Cze 2007 14:39 
to że moje kilka zdań się znajdzie to wiem ale nie o to mi chodzi... po prostu z chęcią dowiedziałbym się co ciekawego będzie można poczytać w lipcu... ot już taki niecierpliwy czasami jestem :-)

Marek

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 24 Cze 2007 16:47 
Oj, niecierpliwcy

Spis treści:

List z Zambii – Michelle Buckland

Akwarium dla pielęgnic piaskowych z jeziora Tanganika – Lechosław Łątka

System filtracji dla pielęgnic piaskowych - Artur Krasuski

Xenotilapia leptura (Boulenger, 1901) (Asprotilapia leptura Boulenger, 1901) – wysmukła piękność – dr Marta Mierzeńska

Dieta tanganickich pielęgnic – Aleksandra Kwaśniak, Grzegorz Sobolewski, WTA

Rodzaj Tropheus – zachowanie i pielęgnacja w akwarium. Obserwacje własne. Część 1. - Lechosław Łątka

Tabela krzyżowania się odmian trofeusów - dr Marta Mierzeńska

Opisy wybranych odmian trofeusów - dr Marta Mierzeńska

Eretmodus cyanostictus (Boulenger,1898) – Marcin Terpiłowski

Galeria zdjęć Magdaleny Kwolek-Mirek

Altolamprologus sp. „compressiceps shell” – Przemysław Mirek

Lamprologus ocellatus (Steindachner, 1909) – Mały Imperator- Krzysztof Haja

Muszlowce z grupy Lamprologus ornatipinnis - Jerzy Chiliński

Moja przygoda z Lamprologus caudopunctatus – Marek Drozdowski

Przegląd tanganickich synodontisów - Erwin Schraml, tłumaczenie: Daniel M. Miłaczewski

Galeria synodontisów - Erwin Schraml

ABC, czyli założenie i utrzymanie zdrowego zbiornika tanganikańskiego –
Marek Winiarski

Projekt Tanganika – Robert Mierzeński

Recenzje i streszczenia: Zachowania Asprotilapia leptura - roślinożernej pielęgnicy piaskowej z jeziora Tanganika, w trakcie pobierania pokarmu (streszczenie) – Krzysztof Mrzygłód

Nowości z jeziora Tanganika - Tropheus Tanganika


Marta

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 24 Cze 2007 16:49 
Do tego około 130 zdjęć ryb i wiele innych zdjęć i schematów.

Stron - 100

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#29 - Posted: 24 Cze 2007 21:18 
wow! to szykuje się prawdziwy "musisz mieć"... 100 stron to już jest książka i zadaje się że lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika biotopu której żaden minister nie będzie w stanie usunąć z listy... :-) innymi słowy będzie co czytać i ciesze się że mogę brać udział w tym przedsięwzięciu...

Marek

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Tanganika Magazyn - dla Waszej świadomości Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®