Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Zdjęcia zbiorników

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 5 Sier 2007 12:35 
Otrzymujemy różne zapytania co do TM. Jednym z nich jest prosba o zamieszczanie fotografii zbiorników z konkretnymi obsadami. Czy macie takie fotki i co o tym sądzicie?

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Sier 2007 12:56 
Bardzo fajny pomysł, ale w moim przypadku gorzej z wykonaniem. Tym bardziej ze moje akwaria nie sa zbyt dekoracyjne, a takich chyba oczekuja czytelnicy ;-). Ja na pewno cos pomyślę w tym temacie.

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Sier 2007 21:49 
pomysł jest dobry i także postaram się o kilka

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Sier 2007 22:31 
WITAM
Super sprawa - może jakiś konkursik i nagrody (pomysł podsunął Lecho - uważam, że jest OK) w postaci naszego narybku. Szczegóły byśmy dogadali ;-)))
pzdr
Artur

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Sier 2007 07:26 
Super pomysł!

Zawsze można podpatrzeć urządzenie zbiornika i zaadaptować go do swoich potrzeb.
Co do urządzenia - myśle, że nie ma znaczenia jak jest urządzony zbiornik [surowo czy nie], chodzi o to by pokazać w jakich warunkach trzymane sa ryby i czy to się sprawdza czy nie.

Marek

Autor worton
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Sier 2007 07:35 - Edytowany przez: worton 


aha no i sadze, ze poza zdjeciami trzeba by podawac podstawowe dane o akwa. Wielkosc, obsada, swiatlo, przedmioty uzyte do wykonania wystroju.

Pozdrawiam.

Autor Sendog
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Sier 2007 10:50 
Pomysł świetny. Myślę jednak, że powinny to być naprawdę piękne zbiorniki. Lepiej nie dawać żadnych jeśli mają byc takie sobie. I zdjęcia powinny być naprawdę dobrej jakości.

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 6 Sier 2007 10:57 
Lepiej nie dawać żadnych jeśli mają byc takie sobie. I zdjęcia powinny być naprawdę dobrej jakości.

Kzrysku - ja właśnie o takich myśle, musza byc bardzo ładne i dobrej jakosci.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Sier 2007 13:49 
To by mialo isc do TM?

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Sier 2007 13:54 
To by mialo isc do TM?

Po przeczytaniu pierwszego postu Marty w tym temacie, jak przynajmniej tak zrozumialem. Wydaje mi sie ze nie bedzie to latwe, patrzac na jakosc zdjec w pierwszym numerze i opiniach czytelnikow.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 6 Sier 2007 13:58 
Tak, to miałoby być drukowane w TM.


Marta

Autor tasma
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Sier 2007 14:01 
Mozliwosci mamy dwie. Albo zrobimy zdjecia ladne, co latwe nie jest (ja przynajmniej nie umiem fotografowac calych zbiornikow), albo zrobimy zdjecia male. Na malych zdjeciach nie widac szczegolow, nieostrosci itp.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 6 Sier 2007 14:15 
Przemku

małe fotki - czyli takie jak w ostatniej galerii, czyli 6 sztuk na stonę?

Czy to nie za małe?

Trzeba by zrobić próbę.

Marta

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 6 Sier 2007 14:20 - Edytowany przez: admin 
W galerii na stronie sa np. takie fotki





Czy taki typ fotki macie na myśli?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 6 Sier 2007 14:24 
Zdjęcia są ładne ale ryby.... poruszone. Myślę że poziom zdjęć jest wysoki w TM i ciężko będzie amatorom sprostać. Po za tym nasze zbiorniki nie są tak dekoracyjne jak mówił Leszek.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#16 - Posted: 6 Sier 2007 14:41 
Marto

Ja moge zrobic jpega z proba tak jak robilem poprzednio z galeria. To pare minut roboty. Moge go nawet u siebie druknac na papierze foto, zeby sprawdzic jakosc.

Mama nastepujaca propozycje na fotki:

Aparat na wprost, idealnie pod katem prostym do zbiornika. Ustawiony na statywie lub namiastce (np. ksiazki na stole). Lampa blyskowa wylaczona. Tryb Av, przeslona, o jedna dwie dzialki wieksza niz minimalna. Czas wyjdzie automatycznie i moze byc dlugi (np 1/10 sekundy). Koniecznie samowyzwalacz.
Akwarium mocno oswietlone od gory lub z boku, ale tak zeby odbicia swiatla nie byly widoczne w przedniej szybie. Swiatlo dzienne stlaszone maksymalnie (zaslony zasuniete).
Ryby moga byc rozmyte, chyba ze ktos dysponuje bardzo duzym oswietleniem.
W takiej sytuacji fotograf moze sie odbic w przsedniej szybie. Proponuje po uruchomieniu samowyzwalacza zmyc sie zza aparatu.
Lepiej nie uzywac szerokiego kata, zwykle pojawia sie dystorsja (beczka).
Zobaczymy co wyjdzie.
Jakby co to sluze PSuciem.

Przemek

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 6 Sier 2007 14:50 
Czy robimy próby w gronie wewnętrznym, cz ogłaszamy to na forum?

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Sier 2007 15:12 
Moim zdaniem mozna by wyjsc poza nasze grono. Tak samo z galeria.
Da nam to mozliwosc wciagniecia dodatkowych osob do wspolpracy.
Nie musza byc artykuly, moga byc tez zdjecia ....
Oczywiscie nie twierdze ze za jedno zdjecie ktos ma byc przyjety do PT. Pewnie samo podpisanie zdjecia iminiem i nazwiskiem w TM nr2 bedzie wystarczajaca nagroda.

Przemek

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 6 Sier 2007 15:23 
To ogłosimy to na forum, tylko wyśłij mi na maila parametry i wielkości zdjęć, dobrze?

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#20 - Posted: 6 Sier 2007 15:47 
Zobaczymy co wyjdzie

ja jeszcze ostatnio używam filtra polaryzacyjnego

Autor worton
Użytkownik
#21 - Posted: 6 Sier 2007 16:19 
uh ja odpadam poniewaz zrezygnowalem z oswietlenia w akwariach i tym samym pozbylem sie roslin. Baniaki sa teraz nieladne i tyle ;)

Autor Sendog
Użytkownik
#22 - Posted: 6 Sier 2007 16:51 
hmmm ja też raczej nie mam zbiorników pokazowych. Żona tak twierdzi :)

Autor winiar
Użytkownik
#23 - Posted: 8 Sier 2007 07:39 
Ostatnio doszedłem do wniosku, że mamy zbiorniki bardziej zbliżone do natury, czy też takie, aby było wygodnie rybom. Kwastja jak oceniają je ludze z zewnątrz to kwestja bardzo drugoplanowa. Stąd problem ze zrobieniem "zdjęcia na okladkę"

Marek

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Zdjęcia zbiorników Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®