Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

A moze nowa kampania "gadzetowa"??

Strona  Strona 3 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor fazi64
Użytkownik
#61 - Posted: 27 Wrz 2007 22:50 
Witam,
Chyba w ogole niepotrzebnie rozpoczalem ten watek ;((
To mialo byc cos na wzor akcji z odznakami PT (spontanicznie i po rowno).
Teraz "wycieczki" w strone Gospodarzy i ich zwiekszonego udzialu (nawet w wypadku reklamy Firmy) wydaja mi sie wysoce nie na miejscu.
Przepraszam za pomysl ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#62 - Posted: 28 Wrz 2007 11:05 - Edytowany przez: timus 
Przepraszam za pomysl ;((

No co Ty Fazi !

Pomysł jest świetny. A Marek miał prawo zapytać. Ale to My wszyscy podejmujemy wspólnie decyzje co i jak.

Ja jak większość uważam że reklama Tropheusa na kalendarzu należy się za frii Mierzeńskim.

Biorą na siebie dystrybucje. Dają swój wkład finansowy. A i przede wszystkim ich udział w PT i sprawach z nim związanymi jest duży. Więc należy im się miejsce na reklamę i tyle.

moze tez do NA, MA, Wiszowi i kilku innym osobom

Ale dla Wisza trzeba by zrobić wersje niemiecko-języczną bo w tamtym kierunku jest zapatrzony ;)

To pisałem ja Marcyś ;) I luzik! zbieramy kaskę i do dzieła ;)

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#63 - Posted: 28 Wrz 2007 23:03 - Edytowany przez: winiar 
Chyba w ogole niepotrzebnie rozpoczalem ten watek ;((
Przepraszam za pomysl ;((

fazi64 Wątek i pomysł jest super.
Jak pisałem wcześniej to moje luźne przemyślenia. Lepiej jedno słowo przed niż dwa po.

Wspominałem wcześniej, że wchodzę i czekam na wypowiedzi pozostałych co o tym sądzą.

Jak już kiedyś było powiedziane - na tym forum wewnętrznym stanowi ogół i ja to akceptuję

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#64 - Posted: 29 Wrz 2007 09:38 
Nie wyobrazam sobie zeby ktos spoza "kolka wzajemnej adoracji" mial finansowac nasze pomysly

zgadzam się, czytam dalej .....
na razie wchodzę w to, choć mam szatański dodatkowy pomysł ;-) ..........

Autor tooold
Użytkownik
#65 - Posted: 29 Wrz 2007 09:40 
Sponsor chetnie. A zalatwisz jakiegos?

a jaki Was zadowoli, ja mogępogadać w Warszawie , np. ze sklepami DiskusZoo ; LAtos .....

Autor tooold
Użytkownik
#66 - Posted: 29 Wrz 2007 10:02 
hmm, dla ciekawości sprawdzam jeszcze dwie drukarnie .....

Autor drozd
Użytkownik
#67 - Posted: 29 Wrz 2007 12:53 
witam,

na wstępie przepraszam że tak rzadko bywam ostatnimi czasy na forum ale w domu bywam weekendami a i to nie jest pewne... co do kalendarza to uważam to za świetny pomysł... pozostaje kwestia wyboru drukarni, ustalenia ceny, ustalenia składki (aktualna jest propozycja wkładu po 250zł?) i do dzieła...

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#68 - Posted: 29 Wrz 2007 14:11 
Moim zdaniem jesli dystrybucja odbywac sie bedzie przez Tropheusa to reklama tej firmy powinna pojawic sie bez jakichkolwiek warunkow

zgadzam się

Autor tooold
Użytkownik
#69 - Posted: 29 Wrz 2007 14:32 

Autor timus
Użytkownik
#70 - Posted: 2 Paź 2007 15:47 - Edytowany przez: timus 
który wzór Wam pasuje ????

Mowa była cały czas o 6 stronach A4 drukowanych dwustronnie ze spiralą.

Więc chyba trzeba się tego trzymać.

A jak kształtują się ceny w tej drukarni Tooold? Bo chyba to jest czynnik decydujący?

Więc ustalmy już coś bo czas ucieka ;) Moim zdaniem kto miał się przyłączyć już to uczynił i nie ma na co czekać.

Więc konkretnie po ile i kto zbiera?

a jaki Was zadowoli, ja mogępogadać w Warszawie , np. ze sklepami DiskusZoo ; LAtos .....

Myślę że każdy sponsor który zechce wspomóc. Z tym że związany w jakiś sposób z akwarystyką czy przemysłem akwarystycznym. BMW raczej nie ;)

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#71 - Posted: 2 Paź 2007 21:26 
który wzór Wam pasuje ????

Mowa była cały czas o 6 stronach A4 drukowanych dwustronnie ze spiralą.


chyba 6 kartkach ?
z tego co widze standartem jest 16 stron, czyli 8 kartek - rozumiem,że pierwsza i ostania kartka to okładka

Autor timus
Użytkownik
#72 - Posted: 2 Paź 2007 22:12 
chyba 6 kartkach ?

Tak właśnie mi o to chodziło ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#73 - Posted: 3 Paź 2007 20:51 
Cześć,
Widzę to tak:

1. koszt składu - 200zł (+/- 10%)
2. koszt druku 7 kartek (w tym okładka jednostronna 250g) wraz z papierem A4 (170g), klejony/zszywany z otworem do wieszania - 1350zł
2a. koszt druku7 kartek z papierem A4(200g), itd.itd. - 1400zł
3. razem: 1600-1650zł KOSZT CAŁKOWITY - zlecenie druku od osoby prywatnej, żadnych faktur.

SPOSÓB DYSTRYBUCJI/SPRZEDAZY:

1. do wszystkich osób, które wpłacą kasę na 200 numerów wysłana zostaje paczka z 10-15 (do ustalenia) numerami kalendarza.
1a. koszty wysyłki do tych osób ponosimy my oboje z Martą.
2. Po odliczeniu stalonej ilość egzemplarzy dla inwestorów - np. 2 sztuki, reszta po sprzedaży wpłacana zostaje na wyznaczone prywatne konto.
2a. Jeśli trzeba wysłąć kalendarz do kogoś, to koszt wysyłki odlicza sobie wysyłający od kwoty, jaka ma wpłacić za 1 egz. kalendarza.
2b. Może byłoby fajnie, gdyby każdy, kto wysyłał będzie w ten sposób, zachowa jakieś potwierdzenie wysłania do wglądu przy rozliczeniu.
3. Proponuję cenę sprzedaży nie wyższą niż np. 18,99. Jak łatwo policzyć, koszt 1 sztuki wraz z przesyłką to 8,50-8,80zł.
3a. Czyli zysk z 1 numeru to minimum 7zł lub więcej, jesli sprzedaż bedzie stacjonarna a nie wysyłkowa.
4. Podsumowując: sprzedaż około 90 sztuk da 100% zwrot WSZYSTKICH kosztów.
5. Na spotkaniu kwietniowym ( lub kiedy będzie to Wam odpowiadało) nastąpi rozliczenie sprzedazy i podjęta zostanie wspólna dezyzja, co robić z resztą pieniędzy.

Proszę o opinie.

Robert

Autor timus
Użytkownik
#74 - Posted: 4 Paź 2007 10:29 
1. do wszystkich osób, które wpłacą kasę na 200 numerów wysłana zostaje paczka z 10-15 (do ustalenia) numerami kalendarza.

A nie da się żeby jedna osoba wysyłała te kalendarze?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#75 - Posted: 4 Paź 2007 11:12 
Kto to ma robić?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#76 - Posted: 4 Paź 2007 11:36 
Jeżeli nie niesie to z sobą zagrożenia karą z US. To może po prostu ktoś nas?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#77 - Posted: 4 Paź 2007 11:42 
A wiesz ile to jest czasu i biegania na poczte dla jednej osoby. Ja wiem po TM.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#78 - Posted: 4 Paź 2007 11:55 
Ja wiem po TM.

;) TM to nakład 1000 szt a kalendarz zostanie ze 170 do sprzedania. Jeśli mi wytłumaczycie że nie istnieje zagrożenie odpowiedzialnością przed US Mogę po biegać na pocztę ;) Czego się nie robi dla popularyzacji PT i Tanganiki ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#79 - Posted: 4 Paź 2007 14:28 
Dlatego też lepiej aby to robiło kilka osób.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#80 - Posted: 4 Paź 2007 14:43 
Tak ale nie wywoła to zamieszania? Ten sam produkt u kilkunastu osób i np. kilkanaście ogłoszeń itd...

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#81 - Posted: 4 Paź 2007 14:46 
Tego nie wiem? zawsze to można dogadać

Marta

Autor timus
Użytkownik
#82 - Posted: 4 Paź 2007 14:47 
Tak czy siak jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę zająć się wysyłaniem. Powiedzmy że zbieramy zamówienia i dwa razy w tygodniu wysyłka.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#83 - Posted: 4 Paź 2007 15:05 
Marcin

Ustawa z grubsza mowi tak:
Jesli sprzedajacy nie jest platnikiem VAT i sprzedaje przedmiot fabrycznie nowy to kara wynosi 40% wartosci (to sie nazywa dochod z nielegalnego zrodla czy jakos tak) + sankcja (zwykle 30 % naliczenia) + odsetki ustawowe od momentu wystapienia wykroczenia do momentu wydania decyzji o ukaraniu.
Oczywiscie nie bedac platnikiem VAT mozna uniknac kary. W tym przypadku zastosowanie ma ustawa o PCC (podatek od czynnosci cywilnoprawnych). Majac udokumentowany zakup (FA VAT) skladamy przy kazdej sprzedazy formularz PCC i uiszczamy 40% podatku od zysku. Jesli nie mamy dowodu zakupu 40% liczy sie od ceny sprzedazy.

Moga byc tutaj jakies niescislosci bo pisze z glowy.
Oczywiscie nie mowie ze US na tym polozy lape, ale tak to wyglada od strony prawnej.

Przemek

Autor admin
Admin
#84 - Posted: 4 Paź 2007 15:28 
Tak czy siak jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę zająć się wysyłaniem. Powiedzmy że zbieramy zamówienia i dwa razy w tygodniu wysyłka.


Zapomnij, ludzie chcą mieć juz jak płacą!!


Marta

Autor timus
Użytkownik
#85 - Posted: 4 Paź 2007 15:29 
Myślę że bardziej czepiają się allegro a nie giełd i forum akwarystycznych. I czy taka ilość jest dla nich powodem do ingerencji???

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#86 - Posted: 4 Paź 2007 15:31 
Zapomnij, ludzie chcą mieć juz jak płacą!!

Chcieć a mieć to dwie różne sprawy ;) Myślę że nikt nie obrazi się aż tak. W końcu ludziska są już przyzwyczajeni do naszej poczty ;) A ponadto można o tym oficjalnie poinformować z góry.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#87 - Posted: 4 Paź 2007 16:23 
Marcin

Ja nie powiedzialem ze sie przyczepia. Chciales wiedziec jak jest od strony prawnej to napisalem

Przemek

Autor timus
Użytkownik
#88 - Posted: 4 Paź 2007 16:54 
Ja nie powiedzialem ze sie przyczepia. Chciales wiedziec jak jest od strony prawnej to napisalem

Wiem Przemku. To takie głośne myślenie ;)

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#89 - Posted: 4 Paź 2007 21:10 
3. razem: 1600-1650zł KOSZT CAŁKOWITY - zlecenie druku od osoby prywatnej, żadnych faktur.

czemu ??

Autor admin
Admin
#90 - Posted: 4 Paź 2007 22:30 
bo to zmniejsza koszty o 700 zł

Strona  Strona 3 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / A moze nowa kampania "gadzetowa"?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®