Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

A moze nowa kampania "gadzetowa"??

Strona  Strona 4 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor admin
Admin
#91 - Posted: 5 Paź 2007 06:32 
Chyba nie bardzo rozumiecie do końca - PT nie jest związkiem formalnym, który moze robić takie akcje na wlaśny rachunek. Nasza firma w wypadku robienia kalendarzy przez nią - musi odproowadzić podatek od dochodu - co łatwo wyliczyć, że to jest dodatkowy koszt. Ponadto jest jeszcze sprawa VAT.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#92 - Posted: 8 Paź 2007 06:25 
coś cicho tu o świcie, wszyscy zamarli ze zgrozy i strachu.......

powiem tak

1. nie dostałem innej sensownej ofery więc nie będę się "wcinał"

2.miałem diabelski pomysł, aby kalendarz miał (oprócz zdjęć Magdy) także zdjęcia autorstwa innych członków PT (nawet jeśli nie są tak piękne jak Magdy) i w rożku tego zdjęcia imię ,nazwisko i nick delikwenta , może adres www, może małe zdjęcie paszportowe ????

chciałbym aby to był nasz wspólny kalendarz - Magda ma tyle fajnych zdjęć,że może wydać ich dziesięć lub dwadzieścia indywidualnie ;-)


3.tak myślę nad tym jaka wielkość zdjęcia jest minimalnie potrzebna...

Autor sue
Użytkownik
#93 - Posted: 8 Paź 2007 08:15 
2.miałem diabelski pomysł, aby kalendarz miał (oprócz zdjęć Magdy) także zdjęcia autorstwa innych członków PT (nawet jeśli nie są tak piękne jak Magdy) i w rożku tego zdjęcia imię ,nazwisko i nick delikwenta , może adres www, może małe zdjęcie paszportowe ????

To wcale nie jest diabelski pomysł...
My wciąż czekamy na zdjęcia - propozycje :)
Na razie zdjęcia przesłał Fazi, Leszek i Artur

Pozdrawiam
Magda

Autor tasma
Użytkownik
#94 - Posted: 8 Paź 2007 08:21 
Jurku
Ja w drugim poscie tego watku napisalem
Kolejna rzecz. Jesli ma byc to kalendarz PT, uwazam, ze powinny sie tam tez znalesc zdjecia innych autorow, a nie tylko Magdy. Rozumiem ze myslimy o wersji z wieksza iloscia zdjec. W takim przypadku te zdjecia sa wielkosci A4 lub nawet mniej. Na pewno z wielu Waszych zdjec uda sie takowe wybrac. Damy rade.
Teraz po dyskusji w innym watku wiemy ze beda to zdjecia okolo 210x145 mm
Po to tez powstal link:
www.projekttanganika.pl/kalendarz
Apropos tego. Prosze Leszka i Artura o numery zdjec na priv, ktore chcielibyscie zebym tam umiescil.

Przemek

Autor sue
Użytkownik
#95 - Posted: 8 Paź 2007 08:22 
Jeżeli mamy się za to poważnie zabrać to najpierw trzeba omówić wszystkie propozycje, a szczególnie tą najnowszą - Roberta (bo po niej zapadła cisza...) Która forma i sposób załatwienia sprawy jest dla nas zadowalająca? Jakie mamy możliwości? A może pojawiły się jakieś nowe propozycje, pomysły?

I najważniejsze - czy nadal chcemy zrobic ten kalendarz? - bo jakos ucichło w tym temacie...

Pozdrawiam
Magda

Autor timus
Użytkownik
#96 - Posted: 8 Paź 2007 12:17 
Moje zdanie jest takie.

Wybieramy opcje najtańszą drukujemy 200 szt iiiii no właśnie Dystrybucja.

Czy nie lepiej było by tak dobrać marże żeby dystrybutor odprowadził uczciwie składkę do US żeby nie było kłopotów? Ja osobiście nic nie chcę zarobić na tych kalendarzach. Bardziej mi zależy żeby one powstały.

Jakoś nie widzę pomysłu żeby to kilkanaście osób rozprowadzało swoje egzemplarze Ale mogę się mylić i może Wy macie inne propozycje.

A na spotkania możemy po prostu po parę złociczy się zrzucać żeby było na kawę i ciacho.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#97 - Posted: 8 Paź 2007 12:19 
Prosze Leszka i Artura o numery zdjec na priv, ktore chcielibyscie zebym tam umiescil.

;-), proponuje zebys sam te fotki Przemku wybral :-). Moim skromnym zdaniem wydaje mi sie ze zdjecia powinny byc jak najbardziej urozmaicone pod wzgledem gatunkowym ryb oraz sytuacji na zdjeciu. Najlepiej jezeli bedzie to robila jedna osoba ktora ma pomysl na zbior zdjec jako calosc.

Ja jestem dalej za pomyslem z kalendarzem.

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#98 - Posted: 8 Paź 2007 12:23 
... i ciacho
Witam,
To masz jak w banku i bez ekstra oplat ;)))
Pzdr.
Fazi64
PS.
Trzeba dzialac, bo nas zastanie kwiecien 2008.

Autor rufus1
Użytkownik
#99 - Posted: 8 Paź 2007 12:43 
Trzeba dzialac, bo nas zastanie kwiecien 2008.

slusznie prawi :-).

Leszek

ps.kurcze nie moge tam wejsc (www.projekttanganika.pl/kalendarz) bo z tych emocji zapomnialem hasla i uzytkownika. Musze poszukac w swoich notatkach, ale pamietam ze bylo to latwe haslo.

Autor fazi64
Użytkownik
#100 - Posted: 8 Paź 2007 13:30 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Cesc Lechu
PT
Projekt1234
Pzdr.
Fazi64
PS.
Ale ja widze tylko swoje 3 fotki ;(
F64

Autor timus
Użytkownik
#101 - Posted: 8 Paź 2007 13:51 
O to właśnie chodzi!

Nie musimy zarabiać ale sam pomysł jest świetny i trzeba działać.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#102 - Posted: 8 Paź 2007 13:55 
A...Dołóżcie tam wszystkie fotki te Leszka i Artura ;)

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#103 - Posted: 8 Paź 2007 14:28 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
A moze dolozyc po te pare zlotych na podatek, jaki beda musieli zaplacic od zysku Admini (jesli sie zgodza wziac dystrybucje na siebie) i... ruszamy do boju.
Pzdr.
Fazi64
PS.
Leszku jak laptop - juz dziala?

Autor timus
Użytkownik
#104 - Posted: 8 Paź 2007 14:52 
Właśnie o to mi chodziło Krzysiek. Bo jeżeli może być to osoba prywatna (nie firma) to może wziąć na siebie to ktoś z nas.

I bez przesady! Proponuje wysyłkę kalendarzy dwa razy w tygodniu max.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#105 - Posted: 8 Paź 2007 14:53 
Leszku

Pozwole sie z Toba nie zgodzic. Fotki to ja sobie moge w TM wybierac, gdzie ktos mnie do tego upowaznil. PT to organizacja w ktorej Leszek Łątka ma tyle samo do powiedzenia co Przemek Mirek. Ty dasz numerki, ja wrzuce na strone. Zrobimy glosowanie. Wybierzemy.

Autor tasma
Użytkownik
#106 - Posted: 8 Paź 2007 15:01 
A teraz wchodze pod stol i odszczekuje to co napisalem o PCC na poprzedniej stronie. To znaczy wszystko to prawda, ale nowelizacja ustawy rok czy dwa lata temu zmienila jedna rzecz. Otoz pod PCC podlegaja przedmioty o wartosci powyzej 1000zl.
W Urzedzie Skarbowym w Tarnowie powiedziano mi ze taka sprzedaz moze co najwyzej podlegac pod podatek dochodowy (jeszcze to sprawdze jutro, dzisiaj nie ma kompetentnej osoby na dochodowym).
Czyli w wersji najczarniejszej, osoba, ktora sprzeda kalendarze dopisze sobie na formularzu PIT rocznym w polu dochody inne np. 100x20=2000 zl i od tego 19% dochodowego - 380zl.

Przemek

Autor timus
Użytkownik
#107 - Posted: 8 Paź 2007 17:09 
;-), proponuje zebys sam te fotki Przemku wybral :-).

Wydaje mi się Przemku że powyższy cytat to nic innego jak osobista zgoda na to żebyś to Ty zadecydował.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#108 - Posted: 8 Paź 2007 18:16 
Dzieki Krzysztof za wskazowki do hasla. udalo sie! :-)

Tak, laptop juz dziala.
Bylo troche z tym przepychanek z serwisem w Gdyni, ale Warszawa nie robila problemow. Dzieki Markowi sprawa poszla dosc szybko.

Przemku to co napisalem o wyborze zdjec to nie jest moje lenistwo, ale wydaje mi sie ze zdjecia powinna wybierac jedna osoba z jakiejs bazy zdjec. Bedzie latwiej moim zdaniem ustalic pozniej jakas spojnosc w kalendarzu. Nie wiem czy maja byc fotki typu "profil", portret, ciekawa sytuacja w akwarium (np. macierzyństwo), pary ryb, stado itd itd. Nie wiem z czego wybierac. Dlatego jest tak jak napisal Marcin. Moje slowa upowaznaja Cie do wybrania odpowiednich zdjec (jezeli jakies sie nadaja) i ktore beda sie miescic w koncepcji tematycznej zdjec w kalendarzu.

Zapewne zdjecia w kalendarzu maja byc inne niz np. te wykorzystane w artykulach.

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#109 - Posted: 8 Paź 2007 18:35 
Jakoś nie widzę pomysłu żeby to kilkanaście osób rozprowadzało swoje egzemplarze Ale mogę się mylić i może Wy macie inne propozycje

jestem za
powiedzmy ,że mógłbym sie podjąc dystrybucji czyli wysyłki - ostanio troche handlowałem na Allegro i biegałem prawie codziennie na pocztę

ale dwie wątpliwości - czy nie warto aby to robił ktoś kto ma blisko do rukarni która zrobi te 200 egzemplarzy - kwestia dodatkowego transportu

drugie - koszty wysyłki - trzeba to tak skalkulować,żeby delikwent nie dopłacał do każdego kalendarza

Autor tooold
Użytkownik
#110 - Posted: 8 Paź 2007 18:44 
tak gwoli..... bo się pogubiłem , z jednej strony czytam że admini biora na siebie dystrybucję, potem czytam że róbmy to sami , to jak to jest ???

Autor tooold
Użytkownik
#111 - Posted: 8 Paź 2007 19:06 - Edytowany przez: tooold 
Ale ja widze tylko swoje 3 fotki ;(

ja widzę także tylko te Twoje ???

jak można dodać jakieś zdjęcie ?

Autor fazi64
Użytkownik
#112 - Posted: 8 Paź 2007 20:31 
Witam,
Zdjecia trzeba przeslac do Przemka i on umiesci je na stronie.
Pzdr.
Fazi64

Autor tooold
Użytkownik
#113 - Posted: 11 Paź 2007 07:44 
Zdjecia trzeba przeslac do Przemka i on umiesci je na stronie.

hmm, chyba mu mogę zapchać skrzynkę

Na razie zdjęcia przesłał Fazi, Leszek i Artur

no właśnie - widać tylko 3 zdjęcia Faziego

Autor rufus1
Użytkownik
#114 - Posted: 11 Paź 2007 18:50 
Moich fotek jest 12 GB (razem z filmami), dlatego prosze o wybranie tych mozliwych (chodzi o jakosc) i ciekawych zdjec Przemka. Oczywiscie ja tez cos poszukam :-).

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#115 - Posted: 14 Paź 2007 20:38 
martwi mnie cisza - co dalej ?

Autor tasma
Użytkownik
#116 - Posted: 14 Paź 2007 21:13 
To ja mam propozycje w sprawie zdjec:
Jak wiadomo miesiecy mamy 12 (to bylo odkrywcze) co za tym idzie zdjec tez bedzie 12.
Proponuje taki podzial:
trofy - 2 zdjecia
petrus - 1
cos z eretmodini - 1
piaskowki - 2
muszlaki - 2
alto - 1
jakis duzy lamprologus albo julek - 1
jakis syndont lub mastacembalus - 1
frontoza lub cos z cyprichromini- 1

To oczywiscie propozycja, jak cos sie komus nie podoba mozna krytykowac. Majac taka tabele wiemy co przysylac. Latwiej tez bedzie glosowac (mam nadzieje ze do tego dojdzie i nie kazecie mi wybierac).

Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#117 - Posted: 14 Paź 2007 23:14 
Mi osobiscie pasuje taki podzial.

Tylko............, moim zdaniem powinna byc dosc duza roznorodnosc sytuacji na fotkach (pary, mlode, walki, kopanie itd itd..), a nie tylko typowe profile. To takie moje sugestie ;-).

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#118 - Posted: 15 Paź 2007 09:50 
krytyka - powiedzmy że muszlakw będzie mało kiepskich zdjęć , a trofci sporo pięknych, albo np. ładne zdjęcie Triglachromis czy innej niezgrupowanej ryby -

ja jestem za drogą eliminacji, czyli odrzucania najgorszych zdjęć aż do skutku

Autor tasma
Użytkownik
#119 - Posted: 15 Paź 2007 10:11 
Jurku

zaproponowalem cos takiego bo wydaje mi sie ze ciezko bedzie wrzucic zdjecia do jednego wora i on-line wybierac, tym bardziej ze jest nas kilkanascie sztuk, niekoniecznie myslimy tak samo i niekoniecznie jestesmy w miare o tym samym czasie przy kompie

moze w takim razie poobcinac ilosc zdjec w niektorych kategorie i zrobic trzy albo cztery zdjecia w kategorii open i tam wrzucac wszystko co nie miesci ?

P.

Autor Sendog
Użytkownik
#120 - Posted: 15 Paź 2007 10:50 
Cześć
Według mnie powinniśmy wybierać najładniejsze zdjęcia starając się przy tym zachować różnorodność.

Jeżeli w tym trofów będzie 3 a nie dwa to nie ma się czym przejmować. W razie problemów uśmiechniemy się wszyscy ładnie do Madzi i ona poradzi :).

Ma tyle pięknych zdjęć - ja niestety nie mam ładnych zdjęć.
Mogę narysować :) Przesłałem dziś Marcie próbkę.
Pozdr
Krzysiek

Strona  Strona 4 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / A moze nowa kampania "gadzetowa"?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®