Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Tanganika Magazyn numer 3

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor fazi64
Użytkownik
#31 - Posted: 20 Lis 2007 23:00 
Witam,
Marek pytal mnie o artykul z CN, o ktorym wspominalem na spotkaniu w Krakowie. Skan udostepnie zainteresowanym.
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#32 - Posted: 20 Lis 2007 23:01 
Z tego co sie orientuje, tam dostep masz tylko Ty ;)

Witam,
Sie zapedzilem - sorry!!
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#33 - Posted: 20 Lis 2007 23:04 
pomocnicy byliby zdecydowanie wskazani

Witam,
Ja sie deklaruje, tylko musicie mnie ukierunkowac, co mam robic, bo niestety na tworzeniu stron www sie nie znam ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor tooold
Użytkownik
#34 - Posted: 21 Lis 2007 05:29 
Moim zdaniem bez stworzenia kategorii się nie obędzie

- ogólne
-Tropheini
-Lamprologini

etc .

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 21 Lis 2007 06:06 
Marek - autor pisze artykuł - to jego pomysł nie wnikam. Dostał wytyczne dla autorów i termin oddania. Jak napisze zostanie poddany jak kazdy weryfikacji. Jak sie będzie nadawał to zostanie przyjęty do druku-:))) Staszek wielokrotnie rozmnażał Lamprychthys, tyle wiem

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#36 - Posted: 21 Lis 2007 09:29 
A ja mam pytanie? Czy w 3 numerze nie bedzie zadnego artykulu o muszlowcach. Ja rozumiem, ze TM z zalozenia jest ambitny i trzyma poziom, ale ... ktos go musi kupic. Piaskowki w POlsce trzyma z 200 osob, a muszlaki troche wiecej. No dobra zapedzilem sie. Sam mam pisac o rybie, ktorej pewnie jeszcze nikt w tym kraju nie mial :). Jednak o muszlowcach jest IMO za malo.

Przemek
P.S
A co z nowymi czlonkami PT? Slyszalem o dwoch nazwiskach.

Autor tasma
Użytkownik
#37 - Posted: 21 Lis 2007 09:30 
Witam,
Ja sie deklaruje, tylko musicie mnie ukierunkowac, co mam robic, bo niestety na tworzeniu stron www sie nie znam ;((
Pzdr.
Fazi64


Napisze Ci z domu maila wieczorem, co i jak
P.

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 21 Lis 2007 09:58 
Przemku - będzie - jest w planach artykuł Krzyśka i jeszcze jeden o speciosusach.

Z Xenami - tutaj sam dobrze wiesz, jeszcze nie mamy artykułów, więc nie wiadomo co na 100% zostanie właczone do 3 numeru - może coś przesuniemy do czwartego.
Wojetek Gorecki dzisiaj potwierdził następny artykuł o żywieniu.

Bodak - pisze Neolamprologus tretocephalus
Lis - Lamprychthys

Bernard - czyli Bernard Chazan - pisze o frontosach (To ukłon w kierunku okładki-:))

Nie ujawnił sie Artur, ale wczoraj rozmawialismy o "technicznym" artykule.

No i Maciek Rosiak ma mi podac pomysł artykułu -:))

Tak, że wygłąda na to, że kto pierwszy ten lepszy. Artykułow jest sporo, a chętni do ich pisania są -:))

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#39 - Posted: 21 Lis 2007 12:29 
Cyt: "Nie ujawnił sie Artur, ale wczoraj rozmawialismy o "technicznym" artykule".

Mam pewne przemyślenia nt. filtrów czyli: podział i charakterystyka, oferta rynkowa, wybór - od czego zależy, może coś o wadach i zaletach, podstawowe problemy techniczne i ich usuwanie, itp.
Narazie mam to w głowie. Wymaga to jeszcze przemyśleń.
A może jakieś Wasze sugestie ;-) byłoby miło.
Marto jak już to wszystko poukładam odezwę się na pewno.
pzdr
Artur

Autor rufus1
Użytkownik
#40 - Posted: 21 Lis 2007 19:34 - Edytowany przez: rufus1 
Staszek wielokrotnie rozmnażał Lamprychthys, tyle wiem

no to ja czekam z niecierpliwoscia i juz zacieram rece :-) ze doczekam sie opisu hodowlanego tego gatunku polskiego hodowcy. Bardzo chcialem miec ta piekną rybkę u siebie w akwarium i kto wie..........

Co do moich deklaracji do 3- go nr TM.
Na pewno kończę (mam nadzieję) serial o trofeusach ;-). Po ostatnich zawirowaniach na forum (problemy, choroby), ktore nie ukrywam częściowo biorę pod uwagę pisząc artykuł może się rozkręcę w pisaniu.... ;-). Żartuję.
Mam przygotować artykuł o Xenach papilio Tembwe (hodowla w akwarium), ale to zatwierdzi Naczelny Redaktor. Notatki swoje mam czyli wystarczy to uporządkować.
Miał być Benthochromis, ale to chyba juz w np. 10- tym numerze TM :-).

Jestem podobnego zdania co Przemek, wiecej roznorodnosci gatunkow, czyli jestem za opisami muszlowcow. Sam przez Wasze wypowiedzi na forum i artykuły wróciłem ponownie do tych pieknych i ciekawych ryb.

Przemku jezeli chodzi o piaskowki. Bede ich bronil jak niepodleglosci. Skoro napisales ze hoduje je 200 akwarystow, to moze po artykułach w TM bedzie ich 5 razy wjęcej. Uwierz mi trudno jest kogoś "słowem" przekonać do zainteresowania się, hodowli niezbyt kolorowej i wymagajacej niestety wiekszych zbiornikow ryby, ktora jest rowniez dość delikatna i droga. Wiekszosc wybiera w takim ukladzie trofeusy i nie wiem dlaczego ;-).

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#41 - Posted: 21 Lis 2007 19:58 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Ja dolacze tlumaczenie artykulu o xenach Erica Genevelle z Cichlid News i moze drugie o frontosach (choroba "wynoszenia"), jak dostane zgode autora lub wydawcy. Czeka tez w kolejce anegdota ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 21 Lis 2007 20:22 
Anegdoty niestety w tym numerze sie nie zmieściły...czyli przenosimy je na nastepny numer. Czasami trudno jest wyważyć co sie zmieśći, a co nie .

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#43 - Posted: 22 Lis 2007 15:25 
...i moze drugie o frontosach (choroba "wynoszenia"), jak dostane zgode autora lub wydawcy...

Witam,
Jest zgoda Laif'a Mason'a wlasciciela CN na przedruk tlumaczenia - co Wy na to?
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#44 - Posted: 22 Lis 2007 15:31 
Rewelacja!!!

Bardzo chciał bym to przeczytać ;)))

Pójdzie w 3 TM??

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#45 - Posted: 22 Lis 2007 20:14 
Pójdzie w 3 TM??

Witam,
Mam nadzieje!
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 22 Lis 2007 20:58 
Ja takze -:)))

Marta

Autor sue
Użytkownik
#47 - Posted: 22 Lis 2007 21:01 
Hmmm...

Czy TM nr 3 będzie miało więcej stron niż do tej pory? Bo ja już naliczyłam dwadzieścia parę artykułów... a tyle to sie nie zmieści ;)))

Jak zapał i chęci nie opadną to może kiedyś wydamy książkę :)))

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 22 Lis 2007 21:07 
Nie Madziu

Tylko 104 strony -:)))

Marta

Autor sue
Użytkownik
#49 - Posted: 22 Lis 2007 21:10 
Nie tylko 104 strony, ale 104 strony :)
I to jakie 104 strony :)

Magda

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 22 Lis 2007 21:31 - Edytowany przez: admin 
Tak, jak juz zaczynam mysleć bardzo powaznie o tym 3 numerze.

A tu Artur z tego co wiem ma niezlą niespodziankę "artykułową". Będzie konkurencja -:)))

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#51 - Posted: 22 Lis 2007 21:47 
Oj bedzie placz i zgrzytanie zebow bo widze ze conajmniej kila artykulow sie nie zmiesci.

Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#52 - Posted: 22 Lis 2007 22:48 - Edytowany przez: rufus1 
Oj bedzie placz i zgrzytanie zebow bo widze ze conajmniej kila artykulow sie nie zmiesci.

ja juz jestem przygotowany na takie "piekne okolicznosci przyrody" ;-).

Jak dla mnie wazne jest to co bedzie w kolejnych numerach TM. Nie koniecznie to musi byc cos mojego. Grunt zeby czegos nowego sie dowiedziec.

Leszek

Autor Sendog
Użytkownik
#53 - Posted: 23 Lis 2007 08:43 
To jak mało o muszlowcach to opiszę meleagrisy dodatkowo do kungweensis. OK?

Pozdr

Krzysiek

A kto pisze o specisusach?

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 23 Lis 2007 08:49 
Krzyśku - opisz, opisz, ale nie ma gwarancji co opublikujemy w 3, jak widać numer jest przepełniony -:))

Speciosus pisze lothar - Tomasz Dąbrowski. Zobaczymy jak wyjdzie mu artykuł. Dostał wczoraj "wytyczne".

Cały czas myśle nad ogólnym artykułem o muszlakach - tzn. pogrupowaniu ich w " zyjace w parach" haremowe, duze i takie do małych zbiorników, czy muszą byc same, a jak nie to co można dołozyć itp. Co o tym myślicie, czy taki artykuł miałby sens?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#55 - Posted: 23 Lis 2007 08:57 
Cały czas myśle nad ogólnym artykułem o muszlakach - tzn. pogrupowaniu ich w " zyjace w parach" haremowe, duze i takie do małych zbiorników, czy muszą byc same, a jak nie to co można dołozyć itp. Co o tym myślicie, czy taki artykuł miałby sens?

Jak najbardziej tak! To pewnego rodzaju wytyczne jak można dobierać obsady i jakie zbiorniki dedykować. Chętnie taki bym przeczytał ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 23 Lis 2007 09:02 
A może ty Krzyśku się podejmiesz czegoś takiego?

Marta

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 23 Lis 2007 09:11 
Chciałam jeszcze dodać, że moim zamierzeniem jest takie nagromadzenie prac juz gotowych, przygotowanych do druku lub wymagajacych małej korekty, abyśmy mogli swobodnie planować dwa numery do przodu. Nie możemy ukladać i planowac tylko jednego numeru tuż przed drukiem. Artykuły powinny znajdowac sie w bazie, a my powinniśmy mieć możliwość doboru tak, aby każdy numer TM był zróżnicowany tematycznie.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#58 - Posted: 23 Lis 2007 09:13 
WITAM
Marto, dzisiaj wieczorem prześlę Ci układ tego co wstępnie wymyśliłem.
Ale na jeden numer to chyba będzie za dużo ;-)))
Zresztą sama ocenisz.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#59 - Posted: 23 Lis 2007 09:15 
Już Leszek coś mi wczoraj zdradził -:)) Nie ma znaczenia - może być na dwa numery

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#60 - Posted: 23 Lis 2007 10:15 
OK
To piszę meleagris, kungweensis oraz ogólnie muszlowce.


Pozdr
Krzysiek

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Tanganika Magazyn numer 3 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®