Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

PODSUMOWANIE DYSKUSJI

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor admin
Admin
#1 - Posted: 10 Gru 2007 09:38 
Pisże jeszcze raz bo zmieniło tytuł postu

SPRAWA PT:
1. To Wy jesteście PT przede wszystkim.
2. Ale pozostając ciągle w tym samym gronie NIE ROZWIJACIE SIE. Jesteście jak ryby zbyt długo mnożące się między sobą - karłowaciejecie.
3. Jeśli PT ma być tworem w miarę dynamicznym, potrzeba nam nowej krwi, nowych pomysłów i celów.
4. Przypomnijcie sobie, kto na początku PT oprócz Leszka i Jurka miał za soba napisany artykuł i gdziekolwiek wydrukowany? MOże zacznę po imieniu : Marcin - ZERO tekstu; Marek D - podobnie, jeśli się nie mylę; Marek W - ZERO artykułów; Artur K - ZERO artykułów; Grezal - ZERO artykułów; WORTON - ZERO artykułów; Fazi - ZERO artykułów.
5. Prosiliśmy Was ostatnio wielokrotnie - na forum i w rozmowach prywatnych - piszcie artykuły!! Zwłaszcza dla MA i NA, bo to one maja duże nakłady i REKLAMUJĄ najlepiej Projekt i Was samych.
6. To Wy musicie uczyć się razem z nami pisania coraz lepszych artykułów - od strony merytorycznej i zgodnie z przyjętymi ustaleniami. A Wy od kilku miesięcy jesteście zachwyceni tym, co już osiągnęliście.
6a. Nie ukrywam, że brakuje nam (Marcie i mnie) czasu na korekty Waszych prac do innych gazet - może stwórzcie między sobą zasadę wzajemnej korekty?
6b. Zasady pisania znamy wszyscy, prawda?
7. Moim zdaniem tak Staszek Bodak jak i Vepsik powinni być przyjęci do PT - pierwszy ma wiedzę (co pokazuje ciekawie napisany artykuł) a drugi entuzjazm i chęć do pracy.
8. PT skończy żywot bez nowych członków i to szybko.

Sprawa TM:

1. Wszyscy narzekaliśmy na jakość artykułów w MA i NA.
Podobnie jak niejednokrotnie śmialiśmy się z tego, że piszą wciąż ci sami ludzie o wszystkim.
2. Sami widzicie, że TM jest zdecydowanie innym pismem. Autorzy są różnorodni tak jak tematyka artykułów. Ale zachowany jest pewien poziom i styl. Mam nadzieję, że na plus.
3. Nie chcielibyście chyba, żeby artykuły tam drukowane były słabej jakości, prawda? Zwłaszcza te, sygnowane Waszym podpisem?
4. Dlatego stworzone zostały ZASADY pisania artykułów, opierające się na sprawdzonych wzorach. Te zasady to JEDYNE kryterium, jakie decyduje o zaakceptowaniu lub oddaniu do poprawy danego artykułu.
5. Powtórzę raz jeszcze - stwórzcie między sobą zasadę wzajemnej korekty, wysyłając do siebie swoje artykuły! Macie wzorzec - korzystajcie z niego przy wzajemnej korekcie!
6. Marta ustalała z Wami tematy najbliższych artykułów - jak prace nad nimi? Z tego co pamiętam, oddane mają być do stycznia 2008. Czyli czasu na pisanie i na KOREKTY jest na prawdę niewiele.

NIE RÓBMY Z SIEBIE WETERANÓW PANOWIE. BĄDŹMY OTWARCI NA INNYCH. BĄDŹMY PO PROSTU ŻYCZLIWI.

Robert

Autor artkras12379
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Gru 2007 10:52 
WITAM
Robercie, ja się zgadzam z Tobą w kestii naboru świeżej krwi. Stara i ta sama gwardia w końcu kiedyś zgnuśnieje ;-)
Podejrzewam, że wszyscy są za tym aby dokonywać naboru. Są jedynie różnice zdań w kwestii ewentualnych kryteriów. Jedni chcą aby byli to doświadczeni ludzie, pasjonujący się akarystyką, itd itp. Moje zdanie jest takie, aby jednak dać szansę i ewentualnie potem ukierunkowywać w działaniu jeśli ewentualnie byłoby coś nie tak. Zdaję sobie sprawę, że może być to różnie, ale trzeba chyba "to wszystko" jakoś ruszyć, pchnąć bo faktycznie od jakiegoś czasu "marazm" - jeśli chodzi o świeżą krew w PT.

Robercie skoro wywołałeś temat Staszka i jego artykułu to pozwolę sobie na kilka zdań. Pomijając fakt, że zainspirował go (w pozytywnym czy w negatywnym aspekcie) mój artykuł z 1 numeru TM i w taki czy inny sposób odnosi się do niego - ale o tym to chciałbym porozmawiać kiedyś z nim, może na jednym z kolejnych spotkań (mam wielką nadzieję) a nie na forum, to tak na prawdę co autor chciał przekazać, udowodnić, obalić, zaproponować, czy na co ukierunkować. Przyznam, że czytałem go kilka razy i tak na prawdę, o co chodzi Staszkowi nie wiem do tej pory.
Nie chcę być źle zrozumiany, nie ujmuję wiedzy, fachowości i doświadczenia Staszkowi, ale ... .
Nie wiem może się czepiam, ewentualnie zobaczymy może inni coś skrobną, wtedy chylę czoła.
W kwesti artykułu Vepsika, napiszę tak: moim zdaniem za mało dociekliwy w kwestii "naszej pasji". Mógł zadać trochę więcej pytań o ryby z "naszego" jeziora i wszystkiego co z nimi związane. Ale liczą się chęci - następnym razem mam nadzieję, że będzie lepiej ;-)))
pzdr
Artur

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Gru 2007 15:03 
jedna reakcja ......????

oj nie tak Panowie, nie tak ......

moje zdanie znacie

co do pisania : teraz jestem zajęty i mam remont i nie mam weny twórczej, dlatego uważam że jeśli ktoś chce pisać i jego tekst jest akceptowany na dalszych poziomach korekty to tylko bardzo dobrze

podpisano Życzliwy

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Gru 2007 15:36 
6. Marta ustalała z Wami tematy najbliższych artykułów - jak prace nad nimi? Z tego co pamiętam, oddane mają być do stycznia 2008. Czyli czasu na pisanie i na KOREKTY jest na prawdę niewiele.

Ja dołożę wszystkich starań żeby poprawić mój do końca grudnia.

5. Powtórzę raz jeszcze - stwórzcie między sobą zasadę wzajemnej korekty, wysyłając do siebie swoje artykuły! Macie wzorzec - korzystajcie z niego przy wzajemnej korekcie!

Ja zadam to pytanie już kolejny raz. Czy wśród uczestników PT jest ktoś kto czuje sie na siłach aby podjąć się korekty naszych wypocin? Magda jest zajęta Marta też. Więc kto jeszcze to potrafi?

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Gru 2007 18:40 
Hej,

Robercie nie mialem na koncie zera artykulow. Mialem 3 + prelekcja :] i kilka wygranych konkursow. Wiem, ze to i tak malo w porownaniu z np. Marta czy Toooldem ale jak juz robimy ranking to wsadzta mnie gdzie trzeba.

Co do rozwijania - ciagle pisze i ucze sie, zostalem tez przyjety do dosc elitarnego, miedzynarodowego projektu: all catfish species inventory, czlonkami ktorego sa takie osobistosci jak np. Mark Sabaji czy Heok Hee Ng.

Ciagle nie dostalem komentarzy co do artykulu o Phyllonemusach, ktory Wam podeslalem.

A co do PT to imho potrzebujemy jakiejs formalizacji bo nie umiemy sie dogadac, jak dzieci :]. Powinna byc osoba/osoby "trzymajace" wladze i wyciagajace konsekwencje.

Swoj stosunek do kandydatury Vepsika podtrzymuje zwlaszcza po przeczytaniu artykulu - bardzo podobny ukazal sie na lamach, ktoregos z brytyjskich czasopism akwarystycznych jakies pol roku temu. Nie pamietam ktorego ale byl na dosc znacznej ilosci forow. Nie jest to plagiat ale styl jest cholernie podobny i niewiele ma wspolnego z Tanga - ciezko wymagac od artykulu tego typu jakiejs oryginalnosci :P.
Nie znam go ale jezeli rzeczywiscie jest aktywny to powoli jestem za przyjeciem go do PT. Tekst jest dobry sam w sobie.

Moje tlumaczenie zostalo zle zlozone i chcialbym na nastepne swoje artykuly do TM rzucic okiem przed wysylka do druku.

Jest nas kilka osob moznaby wyznaczyc kto kogo sprawdza i kiedy. A Marcie i Magdzie podsylac juz sprawdzone np. po 2 razy teksty - taka moja propozycja.

Pisze tez reportaz z targow w Lublinie. Myslicie, ze jest szansa zeby sie pokazal w MA albo NA?

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 10 Gru 2007 19:17 
Moje tlumaczenie zostalo zle zlozone i chcialbym na nastepne swoje artykuly do TM rzucic okiem przed wysylka do druku.

Możesz przyblizyć temat Danielu?

Robert

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 10 Gru 2007 19:53 
Robercie nie mialem na koncie zera artykulow. Mialem 3 + prelekcja :] i kilka wygranych konkursow

No to jest wspaniała wiadomośc - szkoda, że dowiedziałem się o tym dwa lata później niż mogłem :-)

Robert

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 10 Gru 2007 19:56 
Artur! Fajnie, że wyraziłeś własne zdanie. I to z jaką klasą i spokojem. Aż miło czytać :-)

Dzięki.
Robert

Autor sue
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Gru 2007 21:00 
Ja jestem członkiem PT i jestem z tego dumna :) Chciałabym żeby tak pozostało!

Żadne przepychanki, kłutnie i obrażanie nie mają sensu! Mam wrażenie, że brakuje nam trochę dystansu...

Moim zdaniem najważniejszy jest zapał, entuzjazm, chęć rozwijania, pogłębiania swojej wiedzy czy umiejętności. Wierzę w ludzi. Właśnie dlatego jestem za poszerzaniem grona członków PT. Im więcej członków PT tym więcej możliwości działania...

Według mnie napisanie artykułu, jak sugerujecie - ściśle określonego artykułu, nie może być jedynym kryterium przyjmowania nowych członków do PT!

Pozdrawiam
Magda

Autor sue
Użytkownik
#10 - Posted: 10 Gru 2007 21:12 
oj nie tak Panowie, nie tak ......
Hmmm...

Magda

P.S. Moim zdaniem sprawy TM powinny być omawiane w osobnym wątku!

Autor artkras12379
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Gru 2007 21:35 
WITAM

Robert, twój komentarz to na poważnie czy się podśmiewasz ???

Obiecałem kiedyś, że coś sprubuję ruszyć ze STATUTEM PT. Może coś przed świętami - zobaczę, nie chcę za wiele obiecywać.

pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 10 Gru 2007 21:44 
Artur,
Nie podśmiewam sie ze spraw poważnych, które idą w złym kierunku. Jesteś klinicznym przykładem tego, że można rozmawiać normalnie i wymieniać poglądy.

Poczekaj nieco ze statutem, na to zawsze przyjdzie pora.

Robert

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 10 Gru 2007 21:59 
oj nie tak Panowie, nie tak ......
Hmmm...


przepraszam Magdo i Marto - to cytat z piosenki

Autor winiar
Użytkownik
#14 - Posted: 11 Gru 2007 07:48 
Poczekaj nieco ze statutem, na to zawsze przyjdzie pora.

A ja jestem wręcz przeciwnego zdania. Im szybciej się pojawi status i zostaną opisane reguły działania, tym szybciej PT zacznie dzialać jak uporządkowana organizacja. Skończą sie wówczas docinki i niedwuznaczne komentarze.

O statusie wspominał juz o ile sie nie myle Przemek jakiś czas temu...

Marek

Autor Sendog
Użytkownik
#15 - Posted: 11 Gru 2007 08:47 
Drogie koleżanki i drodzy koledzy

Wyraźnie brakuje nam spotkania. Na forum nie wyprostujemy spraw, które widzę budzą tyle emocji.
Zdecydowanie potrzebujemy nowych uczestników PT. Nasz skład nie zdoła zapewnić podaży na artykuły, które trzeba napisać. Myślę, że średnio 3 artykuły rocznie to dość spore wyzwanie dla każdego uczestnika. Tym materiałem nie sprostamy zapotrzebowaniu.

Co do jakości artykułów - myślę, że uzgodnione tematy z Redaktorkami i ich ocena powinna dopuszczać do druku. Im większe grono będzie oceniać artykuły tym wieksze zamieszanie i frustracja będzie w trakcie każdego druku.

Jeżli chodzi o nowych uczestników. Grono które chce do nas dołączyć jest mocno ograniczone i musimy cieszyć się z chętnych. Jezeli Vepsik w marcu powie że się wypalił to poprostu zniknie z listy uczestników.

Zacznjmy pracować kostruktywnie.

I naprawdę proponuję spotkanie PT.

Pozdr

Autor artkras12379
Użytkownik
#16 - Posted: 11 Gru 2007 08:48 
Myślę, że tak szybko STATUT sie nie urodzi. W Wiśle trochę wody upłynie zanim osiągnie kształt ostateczny. Ja jestem również tego zdania co Marek. STATUT w takim czy innym kształcie będzie regulował pewne sprawy i mam nadzieję będziemy unikać niepotrzebnych zgrzytów.
Ja mam taką wizję:
- na początku sprubuje coś sklecić, mam od Przemka co nieco, z internetu, itp. Oczywiście sprubuję dostosować to do nas;
- wrzucę to na FW celem dokonania przez pozostałych uzytkowników korekt, dopisków, poprawek itp;
Może jakoś to pójdzie, z mniejszymi czy większymi oporami ale pójdzie ;-)))pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 11 Gru 2007 08:53 
Arturze

Sprawy PT będziemy omawiac na forum wewnętrznym PT. Tak, że nowe tematy związane z PT prosże zakładajcie tam.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#18 - Posted: 11 Gru 2007 09:17 
WITAM
Krzyśku, podpisuję się pod Tobą w całej rozciągłości ;-))) jednak z malutkim wyjątkiem.

Napisałeś: "Co do jakości artykułów - myślę, że uzgodnione tematy z Redaktorkami i ich ocena powinna dopuszczać do druku. Im większe grono będzie oceniać artykuły tym wieksze zamieszanie i frustracja będzie w trakcie każdego druku."

Nie podważam fachu i wiedzy redaktorek oraz tego co chcą umieścić a tym bardziej samego autora, jestem od tego wielce daleki. Powtarzam jeszcze raz, na prawdę nie chcę być źle zrozumiany. Nie jestem alfą i omegą, która pozjadała wszystkie rozumy. Ale moim zdaniem:
Co sobie myślą czytelnicy TM, jeśli czytają w artykule o takich czy innych uwagach dotyczących jednego z poprzednich artykułów? Załóżmy, że jeśli nawet ktoś napisze błędne informacje, redaktorzy tego nie wychwycą (proszę bez urazy - nie myli się ten co nic nie robi) i jeśli ktoś ma uwagi do pewnych zapisów, powinno to być załatwione chyba inaczej. Uważam, że powinno się skontaktować autora "niefortunnego artukułu" z daną osobą, wspólnie dokonali by wymiany zdań, poglądów, itp., ustaliliby wspólnie newralgiczne teksty, zapisy. Uważam, że to autor powinien w najbliższym numerze napisać sprostowanie artykułu (jeśli takie byłyby wnioski), podając oczywiście dane osoby (jeśli sobie tego życzy) na łamach gazety.
Wzajemne krytykowanie się "w artykułach" dobrego imienia wydawnictwu chyba nie przyniesie.

To tyle ;-)))
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#19 - Posted: 11 Gru 2007 09:18 
OK na FWPT ;-)
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 11 Gru 2007 09:50 
A ja proponuje Arturze kontr artykuł - najprosze wyjście. Kazdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. W taki sposób ja moge podważyć kilka artykułow, bo nie zgadazam sie np, ze sposobem karmienia ryb, zduszania filtrów itp.

Nikt nie napisał, ze sie z Tobą nie zgadza, tylko, ze Twój artykuł go zainspirował. Polemika gotowa -:))

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#21 - Posted: 11 Gru 2007 10:09 
Marto
Ja wolałbym porozmawiać, wyjaśnić, wymienić poglądy - niech w TM zapanuje przychylość, życzliwość, konstruktywne wnioski, itp. a nie kontrartykuły. Chociaż zapewne byliby i tacy czytelnicy, którzy woleliby taki właśnie wariant.

Napisałaś:
"W taki sposób ja moge podważyć kilka artykułow, bo nie zgadazam sie np, ze sposobem karmienia ryb, zduszania filtrów itp."

Czy napisałaś o tym na łamach gazety?

Tak na marginesie, też nie jestem zwolennikiem dławienia filtrów - pisałem o tym na forum przy okazji jakiegoś tematu.

Marto to, że się nie zgadza jest między wierszami ;-))) przynajmniej takie wrażenie odniosłem.

pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 11 Gru 2007 10:49 
Artykuły sa niezależna sprawą TM - kazdy ma prawo mieć swoje zdanie i pomysł na artykuł. Artykuły są podpisywane Waszym nazwiskiem i nie zamierzam ingerować w idee. Natomiast każdy ma prawo napisać co uważa.

Mam swoją pomysł na karmienie i obsady na fitrację i to wyrażam, nie zamierzam pisać kontrartykułów, bo to jest moja opinia. Wy macie swoje doswiadczenia i podpisujecie je nazwiskiem, zawsze mozna to przedyskutować.

Zatracacie chyba nieco spojrzenie na to. Teraz proponuje, aby te artykuły, które Wam nie leżą zostały na forum zewnętrznym poddane dyskusji. Tak wyglądać powinna prawdziwa ich ocena - to zreszta ładnie zrobił Tooold, nie zgadza sie z Przemkiem i ma prawo do tego, ale pisze o tym.

Ja moge nie zgadzać sie z Waszymi błędami merytorycznymi i to wytykam autorom. Nie będę jednak polemizowała z punktem widzenia i doświadczeniami, bo to jest sprawa autora.

Nikt Arturze nie wytykał Ci błędów - chyba zle to zrozumiałeś.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#23 - Posted: 11 Gru 2007 10:57 
mam wrażenie że dalej tkwimy w miejscu....

Krzysiek

Autor artkras12379
Użytkownik
#24 - Posted: 11 Gru 2007 11:10 
Może i tak ;-)))

pzdr serd
Artur

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 11 Gru 2007 11:47 
Miejsca zawsze u nas na spotkanie jest - reszta zalezy od Was.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#26 - Posted: 11 Gru 2007 13:37 
Teraz proponuje, aby te artykuły, które Wam nie leżą zostały na forum zewnętrznym poddane dyskusji. Tak wyglądać powinna prawdziwa ich ocena - to zreszta ładnie zrobił Tooold, nie zgadza sie z Przemkiem i ma prawo do tego, ale pisze o tym.

ja na razie zrobiłem to wewnątrz PT bo nie wiedziałem jaka będzie odpowiedź, reakcja etc , jesli Przemek się zgadza to może niech informatyk przeniesie ten wątek na forum ogólne

Autor Sendog
Użytkownik
#27 - Posted: 11 Gru 2007 15:46 
A co sądzicie na temat spotkania w styczniu uczestników PT. Co sądzicie o 19 stycznia? Miejsce: Kraków ul. szkolna.

Powinny zostac omowione tematy które nas poróżniły.
1. Nowi użytkownicy
2. FW i FWPT
3. Statut
4. Artykuły i korekty
5. Władze PT
6. Wolne wnioski

Mniemam, że MiR nie mają nic przeciwko lokalizacji. Obecność kazego byłaby bardzo mile widziana.


Pozdr
Krzysiek

Autor rufus1
Użytkownik
#28 - Posted: 11 Gru 2007 17:04 - Edytowany przez: rufus1 
Hymm, dawno mnie nie bylo i widze ze troche sie wydarzylo.

Nie wiem czy moge w tym temacie pisac, ale chyba tak, bo na forum PT tego tematu nie ma.

Co do Vepsika, to jak napisal Krzysiek - sendog, sprawa chyba jest jasna, czyli moj glos i tak nic nie zmieni (jestem w mniejszosci ;-).

W kilku kwestiach zgadzam sie z wortonem i sendogiem dotyczacymi PT.

co do PT.
Robert napisal:

Ale pozostając ciągle w tym samym gronie NIE ROZWIJACIE SIE

zgadzam sie ze trzeba pozyskiwac nowych czlonkow PT, tylko zasad brakuje, czyli mowiac "praw i obowiazkow";-). Nie zawsze z iloscia idzie w parze jakosc.

Moja deklaracja co do artykułu/artykułów.

Kończę cz. III o trofeusach do TM i to narazie bedzie koniec. Skupie sie teraz na poszerzaniu swojej wiedzy o doswiadczenia innych akwarystow.

Po przeczytaniu kilku watkow i postow ja wrzucam na luz i wycofuje sie na jakis czas w cien. chyba mnie jest za duzo na forum i innych miejscach :-).

Pozdrawiam Leszek

Autor sue
Użytkownik
#29 - Posted: 11 Gru 2007 18:08 
To może niech każdy zabierze swoje zabawki i pójdzie do swojej piaskownicy...

Mam wrażenie że dalej tkwimy w miejscu...
A ja mam wrażenie, że się cofamy :(

Magda

Autor Sendog
Użytkownik
#30 - Posted: 11 Gru 2007 18:29 
Hej

Czy rzeczywiście nie czujecie potrzeby spotkania ?

jestem .... ech... conajmniej zdziwiony

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / PODSUMOWANIE DYSKUSJI Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®