Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Po co to forum!!!!

Strona  Strona 1 of 6:  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor admin
Admin
#1 - Posted: 26 Cze 2006 15:10 
To forum stworzone zostało dla osób, które aktywnie uczestniczą w Projekcie Tanganika.

Obecnie mamy w zamyśle przygotowanie calego numeru Aqua Forum.

Jak na razie mamy wstępny pomysł na artykuły:

Marta _ ewolucja trofeusów....może coś jeszcze

Magda i Przemek - - rodzaj Altolamprologus

TooOld - muszlaki

Leszek - bentochromisy i xeny

Marek ( Winiar) chyba parayprichromisy, ale niech sam sie wypowie)

Worton - sumy

Drozd - sexfascaiatusy

Jarek - wstęp do biotopu

Magda - może jeszcze coś poważnego -:))))

Magda i Przemek zajmą sie także częścią fotograficzną

Forum wewnętrzne jest po to by ustalać i dyskutowac nasze pomysły.

czekam na konkretne oferty Waszych artykułów, pomysłów. .

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Cze 2006 17:28 
przez chwilę mną zatrzęsło - tylko dla nas tak duże forum ? ;-))))))))))

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 26 Cze 2006 19:19 
Tak Jurku- tylko dla nas!!! wszsytkich. Przynajmniej na razie grupa jest mała, ale moze....z czasem.

To najszybszy sposób komunikacji w sprawie naszego pomysłu.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Cze 2006 23:09 
no dobrze - w takim razie proponuję nawiązać kontakt z Mają Prusińską - bardzo ciekawie pisze o rybach i ma wiele do powiedzenia

ps.nowy członek forum , "żuczek" przypomina mi słynnego Pszemola z pl.rec.akwarium - prowokacje i dysputy dla dysputy , ale to tylko moja ocena. Mam nadzieję że sie mylę.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 26 Cze 2006 23:19 
Żuczka śledzić będziemy bacznie!
R

Autor JGr
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Cze 2006 23:31 
Czy to znaczy, że osoby nie wymienione nie widzą tego wątku? Bo nie wiem kogo mogę obgadać, a kogo nie... :-)

Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Cze 2006 23:32 
Jarek nie badz agresywny ;-), u mnie agresja "0".
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Cze 2006 07:26 
Przeciez nie będziemy tu komuś rąbać .... tylko prężnie działać ;)

No dobra!

Powiedz Marto co i jak z tym Aqua Forum?
Ze masz takie plany już wiemy ale jak Ty to widzisz? Jak Wy to widzicie wszyscy?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 27 Cze 2006 07:41 - Edytowany przez: admin 
To forum jestwidocznedla

Jarek, Leszka, Timusa, Przemka i osobno też Magdy, Winiara, TooOlda, Drodza, Wortona. Gdy znajdą se nowi wspólpracownicy beda dodawani do tego forum.

No chłopaki i dziewczyny - gadać, gadać, pracować, pracować..


Marta

Autor tasma
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Cze 2006 08:06 
Oj skutecznie mi gosc podnosi cisnienie. Jestem bardzo spokojny.
Jeden dwa trzy cztery ....
Zaraz sie uspokoje i odpisze bardzo grzecznie.
Jestem spokojny, jestem spokojny ....

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 27 Cze 2006 08:11 
Odpiszcie merytorycznie, ale trzeba mu jednak pokazać, ze trzeba najpierw coś zrobić, a potem...

Marta

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Cze 2006 09:02 
Nerwami i przygaduchami nic nie osiagniemy.

Postarajcie sie spokojnie go wypytac jak ma zamiar uporać sie z przeszkodami o których mówicie. Tak bez prowokacji sucho.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#13 - Posted: 27 Cze 2006 09:17 
Marcin
Robert, Jarek, Leszek i ja zadalismy konkretne pytania. Moim zdaniem sprawy nie do przeskoczenia . Zamiast odpowiedzi belkot. Jestesmy do dupy, nic sie nam nie chce. Co komu da ten projekt? Sztuka dla sztuki? To ja wole siasc z piwkiem przed TV i obejrzec mundial.
Lubie merytoryczna dyskusje. Jesli wytaczam jakas teze, a ktos merytorycznie udowadnia mi ze jest inaczej, to to przyjmuje. Nie ide w zaparte. On w ani jednym przypadku nie udowodnil nam ze sie mylimy. Ale piane toczy jak Pan Premier Kazio. Nie wazne co, byle mowic. Byle mnie widzieli.
Ja sobie odpuszczam. Szkoda palcow. Jak masz cierpliwosc Marcinie to sprobuj go wypytac o co mu chodzi.
Przemek
P.S.
Czytal ktos odpowiedz w watku o usuwaniu NO3, bo ja kilkanascie razy. Zrozumialem ze redukcja azotanow metoda na wezyk jest nienajnowoczesniejsza (tutaj sie zgodze). Lepsze sa filtry fluidyzacyjne. Nie chce go tam pytac w jaki sposob w filtrze fluidyzacyjnym moze zajsc reakcja redukcji bo powie ze sie go czepiam. O ile ja wiem to nie moze, ale nie wiem wszystkiego ....

Autor tasma
Użytkownik
#14 - Posted: 27 Cze 2006 12:02 
Marcin
Wydaje mi sie (podkreslam ze tylko mi sie wydaje) ze nie da sie tak zmniejszyc przeplywu, zeby powstalo srodowisko beztlenowe. Do tego jest potrzebna duza powierzchnia, a zeby byla duza powierzchnia piasek musi sie poruszac, a do tego potrzebny jest wiekszy przeplyw i kolko sie zamyka bo nija sie to ma do warunkow beztlenowych.
Dobra koncze ten wywod bo nie po to jest to forum.
Przemek
P.S.
Jak sie myle to mnie uswiadomcie. Nie chce zyc w nieswiadomosci.

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 27 Cze 2006 12:14 
Powiem wam że Jarek ma racje. Ja ruwniez załuje że Jacka.K nie ma na forum. Taki mąciwoda jest potrzebny bo działa jak kopniak do myslenia i szukania prawdy.

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#16 - Posted: 27 Cze 2006 14:36 
Wydaje mi sie (podkreslam ze tylko mi sie wydaje) ze nie da sie tak zmniejszyc przeplywu, zeby powstalo srodowisko beztlenowe

chyba da się - znajomy Kolega akwarysta tak miał - duże drugie akwarium które napełnił róznymi żwirkami .Dodam że dobry akwarysta,

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 27 Cze 2006 15:25 
Jerzy - zdecydowanie za mało powiedziałeś... :-)
Napisz więcej.
Robert

Autor tasma
Użytkownik
#18 - Posted: 27 Cze 2006 15:37 
W takim razie przyjmuje do wiadomosci ze sie da. Dzieki za wyprowadzenie z bledu. Choc o nazwanie tego filtrem fluidyzacyjnym bym sie nie pokusil w normalnym znaczeniu tego slowa bym sie chyba nie pokusil.
Jesli mozesz jeszcze kilka slow napisac. Jak duze bylo to akwarium, do jakiego zbiornika i jaka byla granulacja (podejrzewam ze zwir nie piasek).

Autor rufus1
Użytkownik
#19 - Posted: 27 Cze 2006 16:21 
Przepraszam ale sie pogubilem. Co sie da? Moim zdaniem z filtra fluidyzacyjnego nie da sie zrobić denitryfikatora. W filtrze fluidyzacyjnym spowolnienie przeplywu wody powoduje obumieranie bakterii tlenowych i powstawanie miejsc beztlenowych. tu jest ta rożnica miedzy tymi "filtrami", w szybkości przeplywu.
To o czym pisał tooold to moim zdaniem jest denitrator a nie filtr fluidyzacyjny. Widzialem podobne z wkladami ze żwiru w duzych szczelnych pojemnikach, slojach. Problem lezy również w doborzez srednic wlotu wody i wylotu.
Z tego co pamietam bakterie beztlenowe w denitrfikatorze sa dokarmiane.
Tak mi sie wydaje. A co sadza inni?
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#20 - Posted: 27 Cze 2006 16:32 
Macie racje!

Denitryfikator to nie tylko zwój wężyków. Może wyglądać jak pojemnik ze złożem i wolnym przepływem wody na tyle zeby utworzyło sie środowisko beztlenowe. Metoda działania jest ta sama a i obsługa też. Tak tu jak i w wężyku z czasem nalezy dokarmiac bakterie.

Ale nam chodziło o cos innego. Kolega napisał w wątku o usówaniu No3 że do tego można uzyć filtrów fluidyzacyjnych. A taki filtr z definicji służy do czegos innego.

Leszku!

Teoretycznie da sie przerobić konstrukcje fluidyzacyjnego na denitryfikator.Tylko od początku nie powinno pozwolić sie na wytworzenie w nim bakteri nitryfikacyjnych. A stworzyć środowisko dla denitryfikacyjnych które zamiast osadzać sie na ściankach długiego węzyka osiądą na ziarnach piachu. Tylko że z fluidyzacyjnym wspulny bedzie tylko wygląd a zasada działania jak denitryfikator.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#21 - Posted: 27 Cze 2006 16:58 
Marto a ja ponawiam prosbe o opowiedzenie więcej o planach i pracach nad Aqua Forum

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 27 Cze 2006 17:20 
Jak na razie przygotowujemy artykuły.
To Wy też musicie dyskutować i pokazywać swoje pomysły. Jak na razie nikt nie wyraził opinii jak wg niego powinien wyglądać taki numer. Czekamy ciągle na pomysły, propozycje, to przeciez my wszyscy mamy go stworzyć.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#23 - Posted: 27 Cze 2006 17:24 
niewiele więcej wiem - znajomy akwarysta z Warszawy , AndrzejR z pl.rec.akwarium opowiadał mi że robił doświadczenie z akwarium z któego zrobił filtr do innego akwarium i właśnie opierało się to na bardzo wolnym przepływie .

Autor tasma
Użytkownik
#24 - Posted: 27 Cze 2006 19:06 
Marto a moze jeszcze raz zalozysz ten temat bo sie straszny offtop zrobil?

Leszku bakterii sie nie dokarmia (poza okresem kiedy sie tworza). Pozniej zywia sie tym co same sobie wytworza.

Autor drozd
Użytkownik
#25 - Posted: 9 Lip 2006 18:21 
ja oczywiście napiszę co obiecałem :-) super sprawa taki tanganikański numer aquaforum... oby więcej takich opracowań...

pzdr,

Marek

Autor admin
Admin
#26 - Posted: 30 Lip 2006 14:17 
Do wszystkich mających swój udział w PROJEKT TANGANIKA :
Bardzo trudno i niekompetentnie rozmawia się z naszymi wielkimi magazynami akwarystycznymi. Są niesłowne, niezdyscyplinowane i lekceważące względem osób trzecich. Dotyczy to również rozmów prowadzonych w sprawie wydania artykułów w AQUA FORUM.
Ale proszę tą ostatnią uwagę potraktować jako moje prywatne zdanie.

W związku z tym postanowiliśmy z Martą, że wszystkie artykuły, które nie zostały wydrukowane, także te, które zostaną dopiero napisane wrzucić na naszą stronę www i rozreklamować serię tych artykułów w necie.
Jeśli nadarzy sie okazja do druku - robimy to natychmiast.

Mamy pytanie - co o tym myślicie?
Robert

Autor timus
Użytkownik
#27 - Posted: 31 Lip 2006 10:40 
Myśle ze to dobry pomysł . Bo szkoda naszej pracy. Ja swój prawie kończe.

Kurcze jak oni chcą sie utrzymać skoro na ciekawe pomysły kładą l...????

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#28 - Posted: 31 Lip 2006 11:28 
Marcinie oni nie chca sie utrzymac na naszym rynku akwarystyczym bo odnosze wrazenie ze literatura fachowa (czytaj: akwarytyczna) jest w rekach ludzi z przypadku, chyba nie do końca majacych coś wspolnego z akwarytyką, ta fachowa i pasjonacką akwarystyka.
Ostatni "Magazyn akwarium" na stronie 4 pokazuje "spostrzegawczość" korektora tego wydawnictwa. W dziale "Co to jest?" pod hasłem "biotop" widzimy przepiekne akwarium imitujace biotop jeziora Tanganika z super rozbudowana morszczyzną (duzo ukwiałów)!!! . Szok!!! Zeby bylo ciekawiej nie ma innego zdjecia w tym temacie zwiazanego z Tanganika, czyli możliwośc pomylki/zamiany podpisów pod zdjeciem wykluczylem.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#29 - Posted: 31 Lip 2006 11:34 
Co do pomysłu Marty i Roberta to ja równiez jestem za, bo chyba nie ma inego wyjscia przy naszych realiach wydawniczych.
Maja sygesti jednak bylaby taka że niektotre artykuły w pewnym sensie "okroić" z tekstu, zdjeć, rysunkow. dlaczego? Bo wydaje mi sie ze jak te artykuły ukaża sie w calości to moim zdaniem poźniej może być problem z ich wydaniem. Bedzie brak zainteresowania bo wiekszośc juz zapewne bedzie je miala skopiowane "domowymi" sposobami. Chyba że jest jakis inny sposob.
To taka moje przemyslenia.
Leszek

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 31 Lip 2006 11:48 
Czekamy na dalsze Wasze rozważania. Dalej jesteśmy w kontakcie z wydawcą i szukamy pomysłów.

A z MA masz rację Leszku - ja wczoraj jak to zobaczyłam, to juz wiedziałam, ze nikt niczego porządnie nie pilnuje. Wszystko jest za żywioł. Nie czytałam jeszcze artykułów w najnowszym MA, ale ciagle Ci sami autorzy "zniewalają" mnie. O płaszczkach słyszałam w Krakowie, było o nich w Toruniu. Najbardziej osłabiaja mnie "specjaliści", którzy znają się na wszystkim.

Marta

Strona  Strona 1 of 6:  1  2  3  4  5  6  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Po co to forum!!!! Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®