Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Po co to forum!!!!

Strona  Strona 4 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor tooold
Użytkownik
#91 - Posted: 25 Sier 2006 12:51 
aby powstała książka potrzebny jest autor ;-) i baza artykułów , na to więc moim zdaniem jest stanowczo za wcześnie , nie mamy takiej bazy ........,

dla mnie ważne by było podtrzymanie współpracy z czasopismami, ale na zasadzie że nie traci autor praw do ponownego wydrukowania w przyszłości swojego artykułu

w ten sposób powstaje baza materiałów na której można oprzeć dalsze pomysły

Autor admin
Admin
#92 - Posted: 25 Sier 2006 13:16 
Własnie jak na razie Jurku dokładnie o czymś takim myślimy.

Poszedł nastepny artykuł do NA - tym razem Drozda o sexfasciatusach ( zmieniony w stosunku do tego co jest na stronie). Będzie do niego sporo zdjęć.

Marta

Autor admin
Admin
#93 - Posted: 25 Sier 2006 14:03 
Własnie jak na razie Jurku dokładnie o czymś takim myślimy.

Poszedł nastepny artykuł do NA - tym razem Drozda o sexfasciatusach ( zmieniony w stosunku do tego co jest na stronie). Będzie do niego sporo zdjęć.

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#94 - Posted: 25 Sier 2006 20:30 
Jako ze watki sie placza dorzuce tu swoje 2 zdania - net czy papier.
Jak to kotos kiedys powiedzial "Sa plusy dodatnie i ujemne"

Papier: Moge go zawsze i w zasadzie wszedzie zabrac ze soba -> poczytac wieczorem przed snem czy tez w czasie podrozy [metro, pociag, cokolwiek]. Papier ma dla mnie cos ulotnego cos bardziej namacalnego niz net - niepotrafie tego opisac ale tak jest. Po drugie nie mecza mi sie oczy od ciaglego gapienia sie w monitor [10h dziennie w pracy wystarczy]

Net: Ciagle aktualizacje i mozliwosc uzywania odnosnikow... ogromna baza zdjec i artykulow.

Mimo wszystko wole... papier, natomiast net sluzy mi bardziej do poszerzenia wiedzy.

Autor winiar
Użytkownik
#95 - Posted: 25 Sier 2006 21:02 
Co do pytan Sue:
Marta i Robert sa rodzicami chrzestnymi PT i mysle ze powinien on znajdowac sie na stronie Tropheusa. Co do formy, hm... nie wiem, natomiast zdaje sobie sprawe, ze w jakis sposob nalezaboby "odciazyc" praca Marte i Roberta, ktorzy administruja strona Tropheusa.

Co do wspolpracy z prasa akwarystyczna. Nie wiem skad bierze sie taki dziwny opor materii wydawnictw. Dostaja od Nas profesjonalne opracowania z niemniej profesjonalnymi zdjeciami -> nic tylko drukowac i sprzedawac. Co ich blokuje? Co powoduje ze nie chca i odkladaja na polke artykuly? Nie mam pojecia a dodatkowe pytania sie mnoza. Moze prasa akwarystyczna dazy powoli w kierunku prasy o wszelkiego rodzaju pupilach w domu? Byle sie sprzedawalo... Kury, kaczki, dzikie swinie, moze gdzies tam, przecisnie sie jakis artykulik o rybce w kuli - brrr az strach pomyslec. A moze problem tkwi gdzie indziej. Czy czasopisma nie maja aby swoich stalych wspolpracownikow? Moze pojawienie sie na lamach czasopisma artykulu PT podwazy wiarygodnosc stalych wspolpracownikow? Nie wiem, po prostu mnie wiem.
Pojawianie sie Projektu Tanganika w takich czasopismach jest wg mnie podstawa do dalszego rozwoju, nie tylko Naszego ale takze i czasopisma. Mam nadzieje, ze NA, czy MA to zrozumieja. Idealem bylaby ramowka np 3-4 strony poswiecone tanganice i problemom poruszanym na forum czy innych tematach "okolotanganikanskich".

Co do ksiazki. Chyba jeszcze za wczesnie o tym mowic na glos. Oczywiscie trzeba pytac i dowiadywac sie non stop. Juz zaczalem zaciagac jezyka a co z tego wyniknie, zobaczymy. A moze wydac ksiazke za granica? moze bedzie taniej? Mysle, ze jak bedziemy mieli ok 50 artykulow to wowczas mozemy naprawde powaznie pomyslec o czyms milusinskim do poduszki :-)

Marek

Autor timus
Użytkownik
#96 - Posted: 27 Sier 2006 11:16 
Ja jestem za kniga jak najbardziej. :)

Nie ma na naszym rynku książki w jezyku polskim mówiącej dokładniej o Tanganice i rybach tam zyjących. To co napisał Ad jest może ładne ale wiadomości skrawkowe i nie wszystkie wiarygodne.

Potrzebna moim zdaniem jest taka książka na której mzna opierać sie gdy chce sie hodowac którąś z pielęgnic i nietylko.

Jeśli by zebrał wszystkie srtykuły to może by cos z tego wyszło?

No i pisać pisać!!!

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#97 - Posted: 30 Sier 2006 15:57 
Witam,

DZIEKUJE ZA SERDECZNE PRZYWITANIE ! ;))

Ja mam odczucie, ze dopiero pokolenie naszych dzieci bedzie bardziej przekonane do tego co na ekranie, niz do tego co na papierze (widze to po moim synu, dla ktorego wziecie ksiazki do reki, oprocz komiksu, to jak dla diabla zanurzenie reki w swieconej wodzie).
A my "dziadki", mimo, ze nieobce nam tajniki netu, jednak przyzwyczajenia mamy staroswieckie (jak na dzisiejsze czasy) i ksiazka to dla nas... ksiazka.
Dlatego ja optuje za ta forma publikacji. A koniecznosc wydania, uwazam jest spora, bo aktualnej literatury na wiadome tematy (po polsku) tyle co kot naplakal i wielu wydaloby na pewno troche kasy, jakby sie cos takiego pojawilo na rynku.
A siec, oczywiscie to wielka skarbnica wiedzy, uzytecznej, jak sie umie rozroznic ziarna od plew (ja w tej chwili wglebiam sie we wszystko, co sie tyczy pielegnic piaskowych, zeby sie dobrze przygotowac do ich "przyjecia" do swojego domu) i widze, ze obszerny artykul lub rozdzial w ksiazce, traktujacy o tych rybach, spotkalby sie ze sporym zainteresowaniem i w efekcie nowymi akwariami z piaskowkami w naszych domach.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#98 - Posted: 30 Sier 2006 16:35 
Ja szykuje sie wlasnie do napisania takich artykułów. Jeden ma traktowac o akwarium dla piaskowcow, a pozstaly/- le o poszczegolnych gatunkach, rzecz jasna szerzej ktore hodowalem lub hoduje.
Teraz jednak musze skonczyć jeden artykul, ale to juz nie dlugo :-).

Fazi nie zabraniaj dziecku czytac komiksow ;-) , ja tak sie nauczylem czytac i jestem wielkim fanem komiksów sczegolnie tych polskich (Żbik, Tytus, Kajko i kokosz, Thorgal itd.........)
Trzeba cos zrobic o akwarysyce to moze mlodsze pokolenie ruszy w tym kierunku.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#99 - Posted: 30 Sier 2006 21:22 
Witam,
Alez ja pierwsze wyrazy sklecalem wlasnie, czytajac ostatnie strony Swiata Mlodych (i tak zawsze na pierwszym miejscu moich ulubionych lektur sa komiksy Tytus, Romek i A'tomek).
A na artykuly na temat wspominanych piaskowek (znajac juz Twoje doswiadczenie w ich hodowli) nie moge sie doczekac.
Dzis tez, po powrocie do domu czekala na mnie przesylka z 80 nr NA (jak myslicie, jaki artykul przeczytalem najpierw?). Marcinie - gratulacje!
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#100 - Posted: 31 Sier 2006 05:50 
Krzyśku

Moze Ty też zajmiesz sie napisaniem jakiegos artykułu?

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#101 - Posted: 31 Sier 2006 09:07 
Moze Ty też zajmiesz sie napisaniem jakiegos artykułu
=8-O Ja?????
Nie wiem, czy moja (mikra) wiedza "na temat" zainteresowalaby kogokolwiek (choc chodzi mi po glowie jakis grafomanski tekst o moim dochodzeniu przez lata do zajecia sie w koncu biotopem ryb z Tanganiki) - tylko, czy to dobry pomysl wsrod merytorycznych tekstow kolegow???
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#102 - Posted: 31 Sier 2006 09:15 
Zawsze takie cos jest ciekawe. Zobacz jaki artykuł napisał J. Greyczyk o synodontis dwarf?

Mnie chodzi jeszcze po głowie artykuł taki - nie wiem co na to inni- tzw podstawy dla wchodzących w temat. Co potrzeba i jak założyć zbiornik dla tanganiki. W tym np. przykładowe obsady. Taki wstepny artykuł dla zaczynajacych zabawę z tanganiką

Co Wy i Ty Krzyśku na to?

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#103 - Posted: 31 Sier 2006 09:50 
Mnie chodzi jeszcze po głowie artykuł taki - nie wiem co na to inni- tzw podstawy dla wchodzących w temat.

myślę że to nie tylko dobry pomysł ale i bardzo potrzebny tekst... projekt jest przecież skierowany do wszystkich a więc i do tych najbardziej początkująych a im więcej bedą oni wiedzieć na początku tym większe szanse że nie zrażą się jakimiś szkolnymi błędami i zostaną z biotopem na dłużej... może na zawsze? :-) taki artykuł uałtwiłby też życie na forach bo możnaby z czystym sumieniem odesłać adepta do takiego tekstu... poza tym przypomnienie od czasu do czasu kanonów nie zaszkodzi nikomu a może tylko pomóc... może zreflektują się ci którzy z uoprem maniaka trzymają (bo nie hodują) trofcie w 126 litrach! (nietstey nie dalej jak wczoraj przeglądając allegro widziałem takie akwa z obsadą 6 czy 7 trofeusów...) także podsumowując jestem za takim artykułem... sam z chęcią bym go przeczytał...

pzdr,

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#104 - Posted: 31 Sier 2006 11:02 
Witam,
Jezeli nie znajdzie sie lepszy chetny - to moze ja podejme sie tego zadania (troche wspominajac o moich odleglych poczatkach, postaram sie przejsc do meritum)
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#105 - Posted: 31 Sier 2006 11:17 
Kzyśku

Ale to właśnie o Tobie mówimy. Kazdy juz coś innego przygotowuje, więc...zachęcamy do pracy-:))

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#106 - Posted: 31 Sier 2006 12:05 
Witam,
=8-O
OK!
;))
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#107 - Posted: 31 Sier 2006 12:23 
To sie cieszę,

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#108 - Posted: 31 Sier 2006 19:36 
Może warto w takim artukule podrzucic kilka informacji, o których zazwyczaj się nie myśli. Np o długości baniaczka:
Quiz: Dlaczego lepiej 130 cm dlugosci a nie 120? Dlaczego 160 a nie 150?
Odpowiedz: Bo przy 120 nie zmieści się świetlówka 36W a odpowiedznio przy 150 -> 58W.

Pozniej zawsze sa probely ze swietlowkami. A jak baniak bedzie mierzyl długość śietlówki + 10 cm to wówczas nie ma problemu.

Co o tym sądzicie? Może macie jakies własne uwagi i pomysły?

Marek

Autor timus
Użytkownik
#109 - Posted: 4 Wrz 2006 10:19 
Szczerze mówiąc to ja juz cos takiego w połowie napisałem ;)

Ale nie mam nic przeciwko żeby połaczyc dwa artykuły i stworzyc jeden obszerny. Bo przeciez nie będą identyczne i kazdy z nas cos innego morze wnieść do tematu ;)

Co Wy na to?

Marcin T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#110 - Posted: 5 Wrz 2006 01:19 - Edytowany przez: fazi64 
A może ktoś z Was ma pomysł na wyszywane logo PROJEKTU ?
Najlepiej maszynowo by było...


Witam,
Pozwolilem sobie wyslac plik z logiem PT (do opracowania na jego podstawie naszywki), na strone http://naszywki.com.pl/ i oto cytat z odpowiedzi jaka dostalem:
"--------------------------
naszywki.com.pl napisał:
Data: 3,9,2006 Godzina: 10.34

Witam
Do wyceny naszywki założyłem, że:
- otrzymam czcionki (.ttf) napisów lub zastosuję podobne
- przesłany rysunek jest prostokątem więc przyjmę wysokość naszywki odpowiednio 5 i 6 cm
- naszywka wykonana na białym poliestrowym materiale w ten sposób, że kolor biały nie będzie haftowany.

Cena naszywki 5 cm wys.
ilość 10, cena: 7.10 zł za sztukę, w sumie: 71.00 zł
ilość 50, cena: 4.97 zł za sztukę, w sumie: 248.50 zł
ilość 100, cena: 4.47 zł za sztukę, w sumie: 447.00 zł
kod kalkulacji: 30.50-96.80-715,

Cena naszywki wys 6 cm
ilość 10, cena: 7.17 zł za sztukę, w sumie: 71.70 zł
ilość 50, cena: 5.03 zł za sztukę, w sumie: 251.50 zł
ilość 100, cena: 4.53 zł za sztukę, w sumie: 453.00 zł
kod kalkulacji: 30.50-96.90-715,

Do końcowej ceny należy doliczyć 22% podatku VAT i koszt przesyłki.
Koszt przesyłki i informacje o ubezpieczeniach: http://naszywki.com.pl/dostawa .

Proszę o akceptację ceny w celu wykonania projektu.
W przypadku pytań jestem do dyspozycji, dane kontaktowe znajdują się na końcu tej wiadomości.

Zapraszam do współpracy
Piotr Nijakowski

Nowy status zamówienia: ustalenia
"

Pzdr.
Fazi64

Autor sue
Użytkownik
#111 - Posted: 6 Wrz 2006 23:05 - Edytowany przez: sue 
Krzyśku fajnie, że zdobyłeś taką ofertę.
Moim zdaniem warto ją przemyśleć... Wydaje się dość przystępna...
Czy ktoś z Was byłby chętny na zakup takiej naszywki???
Gdyby zebrało się 8-10 chętnych to zrzucilibyśmy się po 10-12zł i moglibyśmy je zamówić... Ot taki gadżet dla działających w Projekcie! Mała rzecz, a cieszy :)

Pozdrawiam
Magda

Autor fazi64
Użytkownik
#112 - Posted: 6 Wrz 2006 23:23 
Witam,
Ja oczywiscie "wchodze".
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#113 - Posted: 7 Wrz 2006 00:05 
ja również z chęcią przyozdobiłbym koszulkę taką naszywką, także proszę mnie liczyć...

fazi super że ci się chciało i udało znaleźć ofert na te naszywki... :-)

Marek

Autor admin
Admin
#114 - Posted: 7 Wrz 2006 06:05 
My też bardzo chętnie.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#115 - Posted: 7 Wrz 2006 09:53 
Witajcie,
Jest jeszcze mozliwosc umieszczenia logo PT np. na koszulkach lub czapeczkach - postaram sie dowiedziec o kosztach rowniez w tej opcji.
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#116 - Posted: 7 Wrz 2006 10:00 
Ja również zamawiam takową ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#117 - Posted: 7 Wrz 2006 10:50 
Ja jestem rowniez jak najbardziej za.
chociaz na koszulkach zaczynam sobie sam juz malowac rybki. Fajna zabawa. Obecnie moje testuje to malowidlo z trofeusem bemba ;-).
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#118 - Posted: 8 Wrz 2006 08:18 
Krzysiek a może ta firma zrobiła by jakis znaczek?

Chodzi mi o taki na agrafce który można by przyczepić nawet do odzierzy wierzchniej.

To chyba było by praktyczniejsze od naszywki? Jak sądzicie?

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#119 - Posted: 8 Wrz 2006 13:24 
Witam,
Oni niestety robia tylko "materialowe" naszywki, ale sprobuje znalezc kogos innego z branzy "gadzetowej" (bo to dobry pomysl jest...)
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#120 - Posted: 8 Wrz 2006 15:09 
Chodzi mi o taki na agrafce który można by przyczepić nawet do odzierzy wierzchniej.


to było coś fajnego... ja jestem również za... fazi jak tylko czegos się dowiesz w sprawie koszulek z logo PT czy tych znaczków dawaj znać... starszanie spodobał mi się pomysł z tymi gadżetami :-)

Marek

Strona  Strona 4 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Po co to forum!!!! Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®