Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

Czeskie czasopismo Akva Tera Forum

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 18 Sier 2006 09:14 
Redakcja Naszego Akwarium zadała nam i jednocześnie Wam, autorom Projektu Tanganika następujace pytanie:
cytuję:

Podjeliśmy rozmowy z czeskim pismem Akva Tera Forum w sprawie wymiany artykułów. Czy mógłbym prosić o dowiedzenie się czy Państwa autorzy wyrażają zgodę na przedruk swoich artykułów w czeskiej prasie?

Co o tym sądzicie?

Nasze Akwarium podjęło z nami współpracę ponownie. W 80 numerze ukaże sie artykuł M. Terpiłowskiego o eretmodusach ( artykuł jest w druku), a do nastepnego numeru proszą o artykuł o szczelinowcach lub naskalnikach...

Marta

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Sier 2006 12:05 
Witam!!
Ja mysle ze jest to pomysl godny zastanowienia i ja osobiscie jestem "za".Moim zdaniem taka wymiana wnosi cos nowego jezeli chodzi o doswiadczenia w hodowli ryb oraz propagowaniu wiedzy akwarytycznej. Przekaldajac to na jezyk akwarytyczny tj. tzw. "świeza krew" w naszej literaturze akwarytycznej (chodzi o artykuly).
Nie znam czeskiego Akva Tera Forum, ale mysle ze sa tam ciekawe artykuly nie koniecznie o Tanganice, ale wskazane byloby jak dla mnie, ze te jednak stanowilby wiekszosc ktore warto przeczytac.
Bylem przed chwila na stronie tego czasopisma i widze ze ma podobna teamtyke jak NA, czyli czasopismo szeroko przedstawiajace akwarytyke (rono tematyczne) i nie tylko.
Dla mnie ciekawe wydaja sie artykuly z zakresu terrarystyki ;-).
Dlatego tez moim zdaniem warto takie kroki poczynic w kierunku wymiany i wspolpracy.
Leszek

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Sier 2006 14:13 
witam,

ja równiez jestem za... Leszek doskonale uzasadnił powyżej dlaczego warto zdecydować się na taką współpracę...

mam tylko nadzieje że nie musielibyśmy nic tłumaczyć sami na czeski :-)

pozdrawiam,

Marek

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Sier 2006 10:38 
Hm... generalnie jestem za - wymiana artykulow i propagownie akwarystyki. Poza tym zawsze cos nowego.
Mam jednak male watpliwosci. Skoro NA traktuje Nas tak jak traktuje [a szkoda] to niechcialbym by zarabialo na Nas wymieniajac artykuly napisane przez tworcow Projektu Tanganika z czeskim pismem "Akva Tera Forum".
My sie narobimy napiszemy artykuly zorganizujemy zdjecia a NA na tym zarobi. Moze sie myle ale:
NA nie ma checi wydawac artykulow napisanych przez Nas natomiast ma chec wymiany Naszych atrykulow. Cos tu nie gra.
By bylo jasne - nie mam nic przeciwko wymianie artykulow ale nie chce by ktos na tym zarabial traktujac nas jako wyrobnikow.


marek

Autor tasma
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Sier 2006 10:50 
Ja podobnie jak przedmowcy nie widze przeciwskazan.
A z tlumaczeniem pewnie nie bedzie zadnego problemu. Jakis Czech przeczyta artykul i napisze po swojemu. Bedzie po problemie. Oni nas swietnie rozumieja (pod warunkiem ze chca) :)

Przemek

Autor tooold
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Sier 2006 12:28 - Edytowany przez: tooold 
coś w słowach Marka jest na rzeczy.

Skoro Arti i NA ma takie dobre pomysły, bo niewątpliwie jest to dobry pomysł, to dobrzeby było aby NA wywiązywało się jednocześnie elegancko z umów, uzgodnień , należności etc. Wtedy sprawa jest jasna.

Piszę to bo jeśli chodzi o finanse to było sporo awantur z NA, także ze strony składu mozna mieć zastrzeżenia - błędne podpisy, pomyłki w fotkach , etc.

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Sier 2006 10:18 
Nie znam się na tym wszystkim i to pozostawiam Wam.

Niemniej nie mam nic przeciwko takim przetłumaczeniom.

Marcin.T <')))><

Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / Czeskie czasopismo Akva Tera Forum Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®