Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

PROJEKT TANGANIKA (nazywany w skrócie PT)

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor admin
Admin
#1 - Posted: 10 Wrz 2006 18:34 
Dzień dobry wszystkim,
Kilka zdań chciałbym napisać o spotkaniu z Arturem Białosiewiczem (NA) we Wrocławiu.
Należy pamiętać, że są to szkicowe rozmowy - obligatoryjne, ale mogące ewoluować bóg wie w którą stronę.

1. Temat ogólny artykułow w NA : "J.Tanganika - nie tylko trofeusy i muszlowce."
2. Ustalenia :
- artykuł (jeden) ukazywał się będzie raz na dwa miesiące
- jak będzie dobrze, to co miesiąc
- wszystkie nasze działania będą się ukazywały w NA w dziale "nowości ",
jeśli o nich napiszemy
- rozmawialiśmy o reklamowaniu NA na naszej stronie www - ale NA nie
ma dobrej nawet wizytówki a co dopiero strony(słowa A.B.)
- z rozmowy wynikało, iz AQUA FORUM i numer o Tandze ma nikłe, by nie
powiedzieć żadne szanse na realizację.
- mamy przygotować artykuł o PT, który ma ukazać się w NA
- magazyn ma ukazywać się pod koniec każdego miesiąca. W związku z
tym artykuły MUSZĄ być przesłane do NA pod koniec m-ca poprzedniego.
- Wszystkie ukazujące się artykuły mają być sygnowane logo PT.
Tyle o rozmowach.

Myślę, że trzeba zgromadzić bazę CO NAJMNIEJ 40-50 artykułów, by myśleć o jakimkolwiek i gdziekolwiek wydaniu ich w formie monografii.
Jak śpiewał Młynarski? Róbmy swoje...

Robert

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Wrz 2006 19:07 
Witam,
Cieszy chec wspolpracy. Trzeba miec nadzieje, ze artykuly PT zadomowia sie na stale i beda drukowane regularnie w NA.
A potem faktycznie mozna je zebrac w calosc, w formie ksiazkowej.
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Wrz 2006 19:17 
z powyższej informacji wynika że jest nieźle... gdyby te założenia były zrealizowane można by chyba powiedzieć że nawet współpraca z NA układa się dobrze... miejmy nadzieje że tak będzie... szkoda tylko nr Aquaforum o Tanganice ale za to może bardziej intensywnie będą wszyscy myśleli nad wydaniem monografi???

Marek

Autor drozd
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Wrz 2006 20:17 
1. Temat ogólny artykułow w NA : "J.Tanganika - nie tylko trofeusy i muszlowce."

czy to oznacza że w NA w ramach PT nie będą się ukazaywaly artykuły ani o trofeusach ani o muszlowcach? bo róznie można to rozumieć :-) zapewne intencją powyższego założenia jest chęć poszerzenia wiedzy i popularyzacji tej nieznanej tak dobrze Tanganiki i bardzo dobrze, ale dajmy na to taki muszlowiec jak L. Calliptrerus nie jest tak popularną rybą, ma bardzo ciekawe zachowania, ciekawie natura rozwiązała proporcje w wielkości samca i samicy... dla mnie to murowany kandydat na bohatera artykułu (jeśli ktoś kto miał kontakt z tymi rybami podjąłby się napsania tekstu) choć niby "zwykly" muszlowiec...

poza tym jak rozumiem NA być jednym z nośników PT, prawda? czyli że teksty które powstałyby w ramach Projektu a nie wpisywałyby się w konwencję przyjętą na potrzeby czasopisma miałyby szansę na publikacje na stronie, a potem może w kiedyś kiedyś tam planowanje monografii, dobrze kombinuję?

Marek

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 10 Wrz 2006 22:08 
drozd: (...)czyli że teksty które powstałyby w ramach Projektu a nie wpisywałyby się w konwencję przyjętą na potrzeby czasopisma miałyby szansę na publikacje(...)

Ja też tak to sobie wyobrażam.
R

Autor sue
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Wrz 2006 23:10 
Witam!
Pozwolę sobie na odrobinę pesymizmu... Ile razy już były takie rozmowy, ustalenia, obietnice... A potem kończyło się rozczarowaniem, brakiem kontaktu ze strony redakcji lub zainteresowania tematami związanymi z Tanganiką!!! Zamiast obietnic wolę zobaczyć efekty, kolejne wydrukowane artykuły, nasze artykuły, gdzie zostanie dołączone logo projektu, wszystkie podpisy będą poprawne itd.
Pożyjemy zobaczymy...
Pozdrawiam
Magda

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Wrz 2006 10:23 
W 100% zgadzam sie z Magda - dlugopisy w dlon i smarujemy! ;)

A tak btw. co ze strona www.projekttanganika.pl?

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Wrz 2006 21:55 
Danielu domena jest zarejestrowana. Wszystko jest pod kontrola.
Dzieki za przypomnienie. Wszystkie dane mam w pracy i pewnie jutro znajda sie u Marty i Roberta.

Przemek

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 15 Wrz 2006 19:07 
Własnie dostałam do korekty pdf 81 numeru NA. Jest w nim artykuł M. Drozdowskiego o Neolamprologus sexfasciatus.

Marta

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 26 Wrz 2006 21:24 
Rozmawiałem z Darkie Firlejem - ustaliliśmy, że płacone będą stawki autorom wydrukowanym w MA. Nie sa to oszałamiające kwoty, ale jest frajda. Podobaj Mu sie fotki Magdy. Ba...
Robert

Autor timus
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Wrz 2006 07:19 
Nie ma sie co dziwić że fotki Madzi powalaja na kolana. Dla mnie przed tą Xeną na stronie głównej było jedne z najpiękniejszych zdjęc Magdy. Ten zakrencający tropheus Kala Island. Cudeńko!


Marcin.T <')))><

Autor drozd
Użytkownik
#12 - Posted: 14 Paź 2006 13:01 
ostatnio takie coś przyszło mi do głowy... otóż wielu z nas częściej lub mniej udziela się także na innych forach, niekoniecznie akwarystycznych... ja osobiście czasem coś tam skrobnę na www.akwarystyka.com.pl, na niektórych forach (m.in. na akwarystyka.com.pl) istnieje możliwość dodawania tekstu pod każdym postem, a możeby tak w ramach promocji Projektu umieszczać w tym miejscu jakiś kroki tekst odnośnie PT (który moglibyśmy wspólnie ustalić) i ten odnośnik do dokonań projektu http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=displa ypage&Itemid=73&op=page&SubMenu=

jak uważacie?

Marek

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 14 Paź 2006 13:26 
A możesz przygotować taki krótki tekst?
Robert

Autor drozd
Użytkownik
#14 - Posted: 14 Paź 2006 14:58 - Edytowany przez: drozd 
dzsiaj raczej pochmurno w Toruniu a przy takiej pogodzie raczej wolno mi się myśli, ale może coś takiego by się nadało...


Projekt Tanganika - miłośnicy biotopu na rzecz propagowania tanganickiej bioróżnorodnosci w domowych akwariach

Projekt Tanganika - pasjonaci Tanganiki na rzecz popularyzacji biotopu w domowych akwariach

Projekt Tanganika - pasjonaci jeziora na rzecz popularyzacji tanganickiej bioróżnorodności w domowych akwariach

poza tekstem możnaby dołaczyć logo projektu no i wpsomniany odnośnik do opisu dokonań Projektu...

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#15 - Posted: 14 Paź 2006 15:29 
dzsiaj raczej pochmurno w Toruniu a przy takiej pogodzie raczej wolno mi się myśli, ale może coś takiego by się nadało...


Projekt Tanganika - pasjonaci jeziora na rzecz popularyzacji tanganickiej bioróżnorodności w domowych akwariach
albo:

Projekt Tanganika - Polska dla muszlowców !!!!!
Projekt Tanganika - malawistom mówimy stanowcze NIE.
Projekt Tanganika - bioróżnorodność akwarystów-tanganikomaniaków w populacji inteligencji polskiej na przełomie wieku

Autor tasma
Użytkownik
#16 - Posted: 14 Paź 2006 16:35 
Projekt Tanganika - lepszy trofeus w akwarium niz kaczka w belwederze

Autor fazi64
Użytkownik
#17 - Posted: 14 Paź 2006 20:47 
Witam,
Projekt Tanganika - Posiadacze akwariow z tym biotopem laczcie sie!
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#18 - Posted: 14 Paź 2006 22:54 
no dobra, to podoba się wam pomysł z takim sposobem reklamowania PT czy nie? mi tylko chodzi o to żeby przy okazji wypowiadania się gdziekowliek na jakmiś innym forum zostawić ślad, małą zajawkę PT, a nuż ktoś kto bedzie przeglądął takie forum dzięki informacji w podpisie trafi na PT... a przeciez o popularyzowanie Tanganiki tu chodzi, prawda? a jak popularyzować Tanganikę bez reklamowania samego PT, który jest tu niejako narzędziem do realizaji nadrzędnego celu...

podoba mi się hasło Faziego - krótkie, rzeczowe, dźwięczne...

ja mogę jeszcze zaproponować coś takiego:

Projekt Tanganika - akwaryści na rzecz popularyzowania Tanganiki

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#19 - Posted: 14 Paź 2006 22:58 
Witam,
Ja jestem za!
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#20 - Posted: 15 Paź 2006 10:09 
Ja jestem za!

to na razie chyba jest nas dwóch... :-) poczekamy jeszcze na resztę forumowiczów... w sumie to nie chciałem też "samowolnie" umieszczać takiego podpisu w swoim opisie na innych forach dlatego zapodałem taki pomysł tutaj... ale jeżeli nie wszyscy bedą chcieli to możemy zrobić tak że kto z nas będzie uwazał że to dobry pomysł dorzuci tą linijkę i logo do swojego profilu na innych forach... nawet jeśli mielibyśmy to być tylko my Fazi :-) oczywiście jeśli "siła wyższa" czyli Admin nie uzna że nie warto się w to bawić...

Marek

Autor sue
Użytkownik
#21 - Posted: 15 Paź 2006 10:44 
Witam

Bardzo fajny pomysł...

Co do haseł to propozycje sa baaardzo interesujące :) Kilka uwag: muszlowce to nie jedyne ryby w jeziorze Tanganika (mimo, że tooold pewnie by się nie zmartwił, gdyby tak było ;), po drugie kaczki teraz trzeba dokarmiać, idzie zima (premier tak kazał ;)

A tak na serio to wydaje mi się, że hasło nie powinno składać się ze zbyt wielu słów. Jeżeli mogę to wybieram
Projekt Tanganika - akwaryści na rzecz popularyzowania Tanganiki
krótkie, proste, jasne przesłanie.

Pozdrawiam
Magda

Autor tooold
Użytkownik
#22 - Posted: 15 Paź 2006 11:18 
sam pomysł jest dobry, ale każdy powinien sam sobie ułożyć co chce napisać w reklamie - jeśli zechce ją umieścić . Każda reklama jest dobra , ale jej ujednolicanie w tym względzie mnie trochę śmieszy.

Projekt Tanganika - jeśli chcesz aby tu się znajdowało coś o Tanganice ,wyślij pustego e-maila ;-)

Autor drozd
Użytkownik
#23 - Posted: 15 Paź 2006 13:43 
cieszę się że pomysł się podoba, bo to tylko przecież chodzi o promocję PT... wg mnie ta "zajawka", krótki tekścik powinien być jednak taki sam, bo skoro logo jest jedno, PT jest jeden, to i ten element "reklamy" powinien być identyczny... zaznaczam jednak że nie znam się na reklamie a jedynie mam w tytm względzie dobre chęci :-)

chociaż jeżeli uznacie że każdy kto chce w ten sposób promować PT powinien wymyślić sam hasło to niech i tak bedzie... mi chodzi tylko o możłiwość wykorzystania tej zwykle wolnej przestrzeni pod postami, to tak przy okazji a nie zaszkodzi i w dodatku za darmo...

ja jak na razie proponuje jakieś krótkie hasło, do tego link do opisu PT na stronie tropheusa i umieszczenie loga PT... jeżeli hasło budzić bedzie jakieś kontrowersje to można przeciez niego zrezygnować (choć uważam że powinno być) i umieścić tylko logo PT i wspomniany odnośnik...

Marek

Autor worton
Użytkownik
#24 - Posted: 15 Paź 2006 14:48 
no no albo logo projektu w charakterze linku do www.projekttanganika.pl jak juz bedzie smigal i bez haselek? ;]

Autor drozd
Użytkownik
#25 - Posted: 15 Paź 2006 15:03 
no no albo logo projektu w charakterze linku do www.projekttanganika.pl jak juz bedzie smigal i bez haselek? ;]

też fajnie... :-) a kiedy miałaby ruszyć ta strona?

Marek

Autor drozd
Użytkownik
#26 - Posted: 15 Paź 2006 20:05 
dla przykładu, wstępnie, umiesciłem sobie w podpisie logo PT... zerknijcie jak to wygląda i czy w takiej formie może wspomóc promocje PT...

http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php? t=51570

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#27 - Posted: 15 Paź 2006 20:15 
Witam,
Troche za ogromniaste, ale kierunek dobry ;)
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 15 Paź 2006 20:47 
Dla mnie też logo zbyt duze.

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#29 - Posted: 15 Paź 2006 21:05 
Hm... troche duże. Logo stanowi bez mala 80% calej wypowiedzi. Moze tak zmiejszyc je do 20% wielkości?
Umieścuiłbym to w takim porządku:
"Akwaryści na rzecz popularyzowania Tanganiki"
Logo
A pod spodem link: "wiecej na:...."

Marek

Autor drozd
Użytkownik
#30 - Posted: 15 Paź 2006 21:25 
macie rację logo ciut przy duże ale wkleiłem link do loga bezpośrednio ze strony tropheusa, chodziło mi o pokazanie mniej więcej jak to moze wyglądać, ale generalnie widze że jest ok :-) poodba mi się też propozycja winiara co do rozkałdu elementów w podpisie i proporcji loga...

a umie ktoś przygotować mniejszą wersję loga? trzebaby też taki obrazek umieścić na jakimś serwerze żeby można go użyć w podpisie...

Marek

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / PROJEKT TANGANIKA (nazywany w skrócie PT) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®