Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne /

artykuły c.d.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor admin
Admin
#1 - Posted: 10 Wrz 2006 18:37 
Czekamy na informacje o pracach Faziego i Rufusa. Te dwa artykuły zaanonsowaliśmy Arturowi B.

Zaczyna to być pilne :-)

R.

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Wrz 2006 19:04 
Witam,
O matko! Jest zarys (ale wszystko jeszcze w glowie!). Jak zwykle terminy beda gonic! Postaram sie zarys przelac na papier (wirtualny) w przeciagu nadchodzacego tygodnia. W jakiej to ma byc formie? Np. tekst w Wordzie z wklejonymi zdjeciami?
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 10 Wrz 2006 19:19 
Tekst w Wordzie, ale zdjęcia osobno - mozna zaznaczyc w tekście, gdzie mają być.

Najlepiej spore jpg, jak coś Przemek zapewne pomoże obrobić.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Wrz 2006 19:25 
Witam,
OK!
Najlepiej spore jpg
A to spore, to ile na ile pixeli maksymalnie?
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Wrz 2006 21:01 
Rufus zglasza sie do tablicy ;-). Informuje ze to co mialem napisac a Marta juz widziala jest prawie ukonczone.
Opóźnienie jest spowodowane tym ze nie mam aparatu aby wykonac fotki roznic miedzy samica i samcem, ale intensywnie mysle na tym.
Kurcze ale jeszcze jedna sprawa. akurat w tym zbiorniku dwie samice mi nosza i niechcialbym ich teraz ploszyc, ale dla PT dostarcze rybom troche stresu, mam nadzieje ze to rybki zrozumieja.
Leszek

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 10 Wrz 2006 22:06 
fazi - spytamy Przemka o pxele
R

Autor tasma
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Wrz 2006 22:54 
Ostatnio do artykulu Marcina wysylalem zdjecia Magdy w rozdzielczosci 2048 x 1365. Taka rozdzielczosc jest OK pod warunkiem ze jpeg jest bardzo slabo skompresowany (okolo 90 %) bo pozniej nie maja z czego zrobic resize'a co przy duzej kompresji pokazywalo by jej skutki (artefakty itp.)
Jesli bedziesz mial jakies watpliwosci fazi mozesz mi wyslac pliki mailem. W miare mozliwosci pomoge.

Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Wrz 2006 23:03 
Witam,
Dzieki! Dam rade! ;)
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Paź 2006 08:00 
Co nowego szykuje sie w artykułach ? Jestem ciekaw kiedy ukaże się artkuł Leszka o Petrochromisach i Faziego. Nie wspomne juz o tym że chętnie poczytał bym o Xenach. Kto jeszcze cos szykuje na najbliższe wydania i jak z magazynem Akwarium?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 17 Paź 2006 08:58 
Marcin - o wszystkim pogadamy w Krakowie.

W najbliższym MA - artyluł Danieka o porównaniu S. multipunctatus i S. dhonti. Potem artykuł Faziego.

W NA od najbliższego numeru seria pt. "Tanganika znana i nieznana" - i artykuł o petrusiach. I tutaj przypomnienie dla Leszka - kończ Waść kończ -:)))

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#11 - Posted: 24 Paź 2006 12:41 
planuję i bieram materiały o Lamprologus ornatipinnis.
Dotychczas miałem je w domu i było ok. Potem na rozkaz Roberta i MArty pomyślałem o napisaniu o nich i zacząłem zbierać materiały. Od razu okazało się ,że po pierwsze nie wiem wszystkiego, ale po drugie że nie wiem co mam w akwariach ;-)

Od 2 dni mam inne L.ornatipinnis - zgadnijcie z kąd ? ;-) - te były sprowadzone jako L.ornatipinnis - czy tak MArto ???? Jeśli tak czy wiesz z jakiego rejonu ?
To całkiem inne ryby od moich .

Teraz widzę, w ofercie najbliższej L.ornatipinnis Kigoma - czyli Tanzania jeśli dobrze kojarzę. Czyli jeszcze coś może innego.

Poza tym MArta mówiła mi,że spodziewa się L.sp. "ornatipinnis" Zambia - to chyba te ryby które dotychczas miałem.- (no i mam ) - 4 sztuki pływają w Kielcach..

Czyli reasumując - brakuje mi fotek ryb z ofert poprzednich.
JAk mogę znaleźć rybkę nie oglądając całej galerii ???????

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 24 Paź 2006 12:51 
Jurku

poszukam co mam w danych skąd sa te ryby, które masz od niedzieli.
W galerii - w szukaj wpisuj nazwę lub jej fragment - powinno wyrzucić wszystko co jest w galerii z ta nazwą.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 24 Paź 2006 16:56 
A tak do Marty!

Czy jest jakies zadanie zadania dla nas? Dla PT oczywiście ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 24 Paź 2006 17:05 
A macie jakieś nowe pomysły?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 24 Paź 2006 17:09 
No własnie o tym nie porozmawialiśmy na spotkaniu. Ja chetnie cos bym porobił ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 24 Paź 2006 20:52 
Pomysły muszą wychodzić również od Was. Pomyśl, co warto zrobić i przedyskutujemy to.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 25 Paź 2006 07:31 
Ja chcem zrobic to czego ostatnio szukałem a nie ma w internecie ;)

Stworze ta mape petrusi na podobieństwo J.Miiler (nie iwem czy dobrze napisałem) I będzie można ja opublikowac pod logiem PT. Takie mapki mogli bysmy wszyscy porobić (kazdy wzioł by swój ulubiony gatunek)

A gazety mogły by wydać takie plakaty.

Co Wy na to?

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#18 - Posted: 25 Paź 2006 08:54 
Stworze ta mape petrusi na podobieństwo J.Miiler

myślę,że wspaniały pomysł, (nie wiem tylko czy mapa w kształcie Jessiki Miller będzie ładna - ona do miss piękności nie należy ;-)

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 25 Paź 2006 08:55 
Pomysł super, tylko trzeba mnóstwo danych. Poszczególne odmiany mają kilka miejsc występowania.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#20 - Posted: 25 Paź 2006 09:08 
Więc musimy się dogadac i pozbierac wieści.

Poprosze Marto na maila wszystko co wiesz i co możesz wyciągnąć od Michell.
Zastanawiam sie jeszcze nad formom?? Chyba bedzie to rękodzieło a nie fotki z netu ;) Troche potrwa ale warto.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#21 - Posted: 25 Paź 2006 09:10 
Tooold ;) na podstawie mapy J.Miiler samej Jesici nie widziałem na live ;)

Marcin.T <')))><

PS. A może Ty Tooold zrobisz muszlowcową ? Też jeszcze takiej nie widziałem.

Autor tooold
Użytkownik
#22 - Posted: 25 Paź 2006 10:00 
PS. A może Ty Tooold zrobisz muszlowcową ? Też jeszcze takiej nie widziałem.

to by było chyba bardzo trudne - pewne namiastki usiłuję zrobić na swojej stronie w opisach gatunków

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 25 Paź 2006 11:09 
Wiem! Ale nikt nie mówił że będzie łatwo. Ty chociaż masz bogata galerie odmian. Ja raczej będe musiał rysować poszczególne bo zgody na wykorzystanie fotek raczej nie dostane (zazwyczaj autorzy zagraniczni)

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#24 - Posted: 25 Paź 2006 11:19 - Edytowany przez: timus 
Najbardziej bogata jest galeria petrusi Konigs'a ale czy on wyraził by zgode na ich wciągnięcie do mapki?

Marcin.T <')))><

Ps Oczywiście pisząc na spodzie że fotografie są jego autorstwa.

Autor rufus1
Użytkownik
#25 - Posted: 25 Paź 2006 16:11 
Marcinie z rysunkami moge Ci pomoc.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#26 - Posted: 25 Paź 2006 16:57 
Leszku ;) ja kiedys rysowałem portrety. Mam jakies tam zdolności plastyczne.
Ale dziękuje za szczere chęci! Być może skorzystam???

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#27 - Posted: 25 Paź 2006 17:08 
no to ladnie. Nic nie mowiles. Marcinie do dziela! :-)

Autor timus
Użytkownik
#28 - Posted: 25 Paź 2006 17:36 
Mówiłem tylko nie pamiętasz ;) Pamietasz opowieśc o wojsku i rysowaniu koszulek na wyjście do cywila? Poza tym byłem pomocnikiem pisarza na kompani (odpowiedzialny za rysunki).

To będzie żmudna robota. Jest co rysować! Nie wiem jeszcze jak sie do tego zabrać. Ale chyba każdą z ryb musze narysować na formacie A4 a potem skan i do komputera. Poczym w odpowiednie miejsce nad jeziorem ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#29 - Posted: 25 Paź 2006 18:06 
No tak teraz kojarze. Kredki, ocet itd....

Ale widze ze juz wstepnie jakies zalozenia masz w tym temacie. nic tylko tworzyc. Jezeli moge zaproponowac to moze cos w rodzaju rysukow pogladowych, czyli takich schematycznych bez szczegolow, a tylko skupienie sie na cechach rozrozniajcych poszczegolne gatunki ryb, cos wlasnie na wzor mapy J. Miller. Tym sposobem nie musisz rysowac kazdej ryby, a tylko odbic na xero pogladowy schemat ryby i poźniej poszczegolne strony z rys. kolorowac.

Autor timus
Użytkownik
#30 - Posted: 25 Paź 2006 18:46 
Tak zrobie jeśli mi nie wyjdzie to co planuje ;) Ja raczej jestem ambitny i bede chciał zrobić ładniejsze rysunki ;) Ale czas pokaże. Szukam teraz kredek ołówkowych o jak największej palecie barw,.

Marcin.T <')))><

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Forum Wewnętrzne Forum Tropheus Tanganika / Forum Wewnętrzne / artykuły c.d. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®